Legenda o mocném Maudu 3.díl - Pomsta

19. dubna 2013 v 18:54 | Nogard |  Legenda o mocném Maudu
Áhojčauahoj :D tady opět Nogard, a se mnou i můj třetí díl Velkoúžasnolepého příběhu Legenda o Mocném Maudu! Tak si jí užijte. Snad se bude líbit. :)

Rick pořád nemohl zapomenout na to, co se stalo u dědy. Danovi nic neřekl, bůh ví, co by si o něm pomyslel. Je to možný? Ale ne. Není. Blouznil jsem. Ale… Ale nic. Prostě jsem to neviděl. Nebo jo? Honilo se mu pořád hlavou.
Dny plynuly, a nic se nedělo. Ricka napadlo, poptat se na dědu rodičů. Takže jednou, když přišel domů ze školy, sednul si s matkou do obýváku s tím, že se jí na něco potřebuje zeptat. "Hele, slyšelas někdy o Maudech? Rickova matka nejevila žádné větší známky zájmu. "Ne, proč?" Odvětila stroze. "Jen tak… A co děda Ronald? Nevíš o něm něco zajímavého?" Matka se zamyslela. Děda byl její tchán, takže neměla takové informace jako by měl táta, ale ten byl na pracovní cestě a na dva týdny se s ním Rick nemohl vidět. "Děda Ron je zajímavá osobnost. Je trochu zvláštní. Vždycky byl. Má takové zvláštní kouzlo. Ale on mě má rád, a já jeho taky. Byl vždycky hodně chytrej, a ví toho dost o rostlinách. Jediný, co o něm ještě vím je, že měl v oblibě se jen tak někam ztratit na dost dlouho. Nikdo neví, kam a proč chodil. Informace, které dostal, mu přišly ne moc užitečné. "A co babička? Víš o ní něco?" Rickova matka se usmála. Babička byla úžasná dáma. S dědou se vždy moc milovali. Dědu naprosto zlomilo, když zemřela. Byla moc nemocná, a nezvládla to. Umřela, když ti byly asi čtyři měsíce." Paráda. Nejen, že nejsem o nic chytřejší, navíc je mi teď smutno po babičce. "Díky moc, mami." Řekl jí, a odešel.
Tu noc se mu zase zdál ten sen. Tentokrát však nebyl v kruhu ohně, ale okolo něj stály v kruhu na chlup stejné příšery, kterou viděl u dědy. Všechny na něj volaly: Probuď v sobě oheň… Probuď v sobě oheň… Probuď v sobě oheň, a naplň legendu! Rick z toho byl velmi znepokojený.
Druhý den se od rána cítil jak na jehlách. Když přišel do třídy, jako by uvnitř něj něco vybuchlo. Spatřil totiž Danteho, jak se mu dívá do očí. Když mu Rick pohled opětoval, Dante se odvrátil. Uprostřed hodiny mu potom přistál na lavici zmuchlaný papírek, na němž bylo napsáno: Počkej po škole, přyjde pomsta! Rick vzal papírek, podtrhl slovo přyjde, a napsal: Správně se píše PŘIJDE, nauč se psát ;)Hodil to zpátky Dantemu, a po očku sledoval jeho reakci. Udělal přesně to, co si Rick myslel. Naštval se, a zničehonic praštil svého souseda, který za nic nemohl. Tupec… Pomyslel si Rick a dál se věnoval učení.
Po vyučování, když šel z jídelny, Rick poněkud zneklidněl. Přeci jen, nebyl tak silný, aby zvládl nějakých pět tupců, co by ho chtěli potrestat za to, co udělal. A neklidný byl právem. Když zahnul za roh, jakoby odnikud se zjevilo šest kluků včetně Danteho. Všichni byli o něco menší než Rick, ale přesto každý silnější než on. Obklíčili ho a Dante si stoupnul přímo před něj. "Myslíš si, že když mě budeš ztrapňovat, že to nechám jen tak?" Rick na něj upřel pohled, nevěděl proč, ale nějak věděl, co má dělat. Koukal se přímo na něj, a soustředil do pohledu všechnu energii. Něco to zřejmě udělalo, Dante se trochu zalekl, a odvrátil pohled. Kouknul se na dva své nohsledy, jež stáli Rickovi po stranách, a ti na nic neváhali a chytili Ricka za ruce. Ostatní se přidali, aby ho přidrželi na místě. Jen jeden se otočil, a koukal se kolem, jestli někdo nejde. Rick se cítil dost nepohodlně. Každá ruka ho držela dost pevně, až to bolelo. Dante k němu pomalu přišel, usmál se, napřáhl ruku, a praštil ho do obličeje. Rána přišla z prava. Potom přišla ještě jedna z leva, a znovu z prava. Rick ucítil palčivou bolest. Měl roztržený ret. Krev mu proudila do pusy. "To nemáš na víc, než abys mě zbil, když mě tihle drží?" Řekl Rick skuhravým hlasem a opět upřel pohled na Danteho. Toho to ještě víc dopálilo, a dal mu pořádnou ránu zespod do břicha. "Mlč, ty tupče, když tě mlátim!" Zařval Dante. Rick se začal šíleně smát. Přestal vnímat bolest, prostě se začal smát. Dante se očividně lekl. Intenzita ran zesílila, bil Ricka ze všech stran, ale ten to nevnímal. Jen se šíleně smál. "copak ti hrabe?! Nejsi normální!" Dante se vážně lekl. "Mě nemůžeš ublížit!" Najednou všichni, co drželi Ricka, ucukli a pustili ho. Rickovo tělo se začalo zahřívat. Rick se přestal smát. Narovnal se, podíval se okolo sebe. Všichni se na něj dívali s úděsem na tváři. No tak, udělej to. Vypusť hněv, jenž se v tobě ukrývá! Našeptával mu hlas v hlavě. Rick nevěděl jak, ale věděl, co má udělat. Napřáhl se, vyskočil, a udeřil do země. Vytvořil tlakovou vlnu, která odhodila všechny v okolí. Rick se zase napřímil, a vyrazil směrem, kde ležel Dante. Upřel na něj oči, a on se začal zvedat. Rick ho ovládal svýma očima. Ty už nebyly zelené, jako obyčejně. Byl v nich vidět plamen, a měl kočičí zorničky. Dante neovládal své tělo. Rick ho pohledem donutil, aby se postavil a stál rovně. "C-co se to děje? Pomoc! N-n-nech mě… Prosím!" Dante byl vyděšený k smrti, ale nemohl se hýbat. "Jen ti vracím." Odvětil Rick. Napřáhl se, a praštil pěstí Danteho do břicha. Ten zaskuhral, a zhroutil se. Rick ho přestal ovládat, a Dante se svalil na zem. Byl v bezvědomí, ale žil. Rick se vrátil do normálu a rozhlédl se kolem. Tohle není normální. Musim jít za dědou. Nic jinýho mi nezbývá.

A konec. :D Omlouvám se, že je tenhle díl poněkud kratší, ale příští díl bude dost dlouhý. Snad se líbilo, zatiím se loučí
Váš Nogard ;)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kdo podle tebe píše na tomhle blogu nejzajímavěší povídky?

Wolfie
Nogard
Clarush

Komentáře

1 Clarush* Clarush* | Web | 19. dubna 2013 v 18:58 | Reagovat

Tak jako.. chci pokračování! Šup šup co nejdřív :-D

2 Scriptie*13* Scriptie*13* | 19. dubna 2013 v 19:28 | Reagovat

Wau! To je vážně moc hustý!!! Rick se hodně rychle projevil. Hodně rychle nechal, ať se ten oheň projeví. No, honem rychle další. :D

3 *Nessa* *Nessa* | 19. dubna 2013 v 20:52 | Reagovat

Páni..úžasnýýýý..chci pokračování..:)

4 Nogard Nogard | Web | 19. dubna 2013 v 21:13 | Reagovat

Mooooc děkuji všem, kterým se to líbí :) pokračování bude opět tak za 2 dny... A mimochodem, někdo se ptal, jestli v příběhu budou i Maudové jiných živlů... tak původně tam být neměli, ale asi tam něco dám... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama