Konečné řešení 1/2 (Jednorázová povídka k Já a Mistr)

26. července 2013 v 10:35 | Clarush* |  Já a Mistr: Konečné řešení
A je to tu. Tuhle povídku jsem původně chtěla napsat a je to... ani nevím, jak dlouho to je. Původně to měla být obyčejná jednodílná povídka, ale zjistila jsem, že se parádně hodí k Já a Mistr - takže je to povídka co k ní patří. POKUD NECHCETE VĚDĚT, JAK JÁ A MISTR DOPADNE, TAK TO NEČTĚTE, POVÍDKA SE ODEHRÁVÁ V PODSTATĚ V BUDOUCNOSTI. (NAVAZUJE NA KONEC JÁ A MISTR, KTERÝ NENÍ ZVEŘEJNĚNÝ A JEŠTĚ ANI NENÍ NAPSANÝ) Chtěla bych jí věnovat především všemocné Lukře a všemocné Faith z Hunger Games. (Samozřejmě i ostatním z HG, ale hlavně Lukře a Faih :D) A dál tu povídku věnuju všem, kteří znají někoho, kdo se jim neustále (promiňte za to slovo) sere do života a nechce dát pokoj. Hezké počtení :)

Tohle ignorujte, už je to minulost. Konečné řešení se odehrává po skončení první části JaM, takže vám radím si to přečíst, abyste si nepřipadali jako malí nechňápaví kaktusáčci. Co nejdřív KŘ dopíšu, abyste už všechno chňápali.


PS: Za ten krásný obrázek musím poděkovat Penn. (Kliknutím na obrázek se dostanete na její stránku)


Chlad. Neskutečný chlad... Faye otevřela oči, rozhlédla se kolem a potlačila výkřik.

***

Clara seděla u stolu a nervózně bouchala holí o podlahu. Čekala až se Stephen vrátí - ale měl už více než dvouhodinové zpoždění. Vydechla a znovu se podívala z okna zkrz žaluzie. Když nikoho nezahlédla rozčileně praštila do stařičkého stolu. Kdyby tu byl Seth, řekl by jí, že je to památka a že se k tomu stolu má chovat s úctou, ale Seth tu nebyl. Prohrábla si dlouhé hnědé vlasy a když se další dvě minuty nic nedělo, přejela nehty po desce stolu. Ten odporný zvuk, který byl slyšet při tom, když nehty přejela po stole, jí vůbec nevadil. Naopak - docela se jí líbil.
Znovu bouchla holí o podlahu a pomalu se zvedla. Ještě stále si pořádně nezvykla na protézu, takže byla o dost pomalejší, než dříve. Rozhlédla se po pokoji. Poměrně malá místnost s jedním psacím stolem, spoustou polic, na kterých bylo neuvěřitelné množství stařičkých knih, které byly pokryté vyrstvou prachu, dále tu byla pohovka rudé barvy, malířský stojan, nástěnka a skříň plná čistých papírů a skicí. Clara udělala několik dalších kroků. Při každém jejím kroku se ozývalo bouchnutí hole o dřevěnou podlahu, která byla mimochodem místy od krve. Clara se nikdy neptala na to, proč je podlaha od krve, protože jí nepřipadalo správné se ptát po tom všem, co se stalo. Posadila se na pohovku, která vypadala, jako by byla celá od krve, protože měla takovou barvu. Když nad tím tak Clara přemýšlela, tak vše v domě Williamsových naznačovalo jakousi přítomnost temnoty, zla a bolesti. Starý dům, stařičký nábytek se spoustou nevysvětlitelných vad(škrábance jako od nehtů, rudé fleky...), Sethova pracovna vymalovaná sytě rudou barvou, která velice připomíná krev, sklep plný nářadí, železa a podivných vynálezů, nadbytečné množství lékárniček... Tohle všechno naznačovalo to, co jsou bratři Williamsovi zač. Clara to ale nevěděla díky tomu, že by jí to došlo, když ji sem poprvé Stephen přivedl, aby jí představil svého bratra. Clara to věděla, protože přežila jejich zkoušku. Stala se součástí jejich ''rodinného podnikání''. Nebo alespoň tak to Seth před lidmi říkával. Ve skutečnosti se ale jednalo o ''rodinného koníčka'', který byl zcela originální. Bratři Williamsovi byli totiž vrazi. A já jsem k nim už necelé čtyři měsíce patřila. Kdyby za mnou někdo šel a řekl mi: ''Nechcete se k nám přidat? Jsme vrazi.'' Asi bych se tomu zasmála a toho někoho odehnala pryč, ale potom, co jsem prošla zkouškou, kterou mi Stephen se Sethem nachystali, bych svou odpověď velice dobře zvážila. Vrazi jsou totiž také lidé, i když si to spousta lidí neuvědomuje. Třeba Seth se Stephenem zabíjejí jen lidi, kteří něco provedli. Já jsem byla výjimkou, protože jsem zjistila, co jsou zač a představovala jsem hrozbu. Ale nechtěli mě vyloženě zabít - dali mi šanci a já se té šance chopila. Sice mě to stálo dost, ale přežila jsem a můj život má konečně smysl. Díky Stephenovi jsem poznala spoustu nových věcí, protože se stal mým Mistrem. Když jsem zvládla zkoušku, byla jsem na dně. Zabila jsem spoustu lidí a přišla jsem o nohu. Sice mi Stephen vyrobil protézu a Seth mi zachránil život, protože bez jeho pomoci bych vykrvácela, ale ani tohle všechno mi nebylo útěchou. Ale ona útěcha přišla spolu se Stephenovým oznámením: ''Budu tě učit. Stanu se tvým Mistrem.''
Claru z jejího přemýšlení vytrhlo žalostné zavrzání dveří. Trhla sebou a podívala se, kdo vešel. Byl to Seth. Clara byla trochu zklamaná, protože očekávala, že jí přijde informovat Stephen. Ne, že by Setha neměla ráda, ale Stephen... jí byl blíž. Zcela se jí otevřel a byl jejím Mistrem, což pro ni mělo neskutečnou cenu.
Zdálo se, jako by Seth vycítil Clařino zklamání. ''Stephen šel fotit. Našli jsme nové lidi.'' Řekl a natáhl se pro jednu ze stařičkých knih, které byly na policích. ''Hm.'' Odvětila Clara zklesle, protože věděla, že fotit mohl jít i Seth. ''Nemáš radost?'' Zeptal se udiveně Seth, když si k ní sedl. ''Ale jo, jasně. Mám radost. Zase bude o pár špatných lidí méně...'' Zalhala Clara, i když veskutečnosti vůbec radost neměla. Stephen jí slíbil, že si s ní dnes promluví o poslední části učení. Ale nepřišel. Přišel místo něj Seth, který si klidně vedle Clary sednul s knihou v ruce, jako by vůbec nevěděl, jak moc důležité bylo, aby si Stephen s Clarou o té poslední části promluvil. Clara tiše zuřila, ale nedávala to na sobě znát. I to byla jedna z věcí, které se během své zkoušky naučila. ''Claro?'' Opět ji z jejího přemýšlení něco vytrhlo. Tentokrát to byl Sethův vážný hlas. ''Ano Sethe?'' Odpověděla, jako by vůbec nebyla mimo. Seth se jen usmál. Byl to jeden z jeho až vražedně elegantních úsměvů. ''Ti lidé, co Stephen fotí, jsou tvoji.'' Clara najednou cítila, jak se jí po těle v žilách rozlévá krev a srdce jí splašeně buší. Moji? Moji lidé? Tak tohle je poslední část, o které chtěl Stephen mluvit? Seth se znovu usmál, ale tentokrát jeho úsměv vypadal o něco méně vražedně, ale spíš mile. ''Radostí si ztratila řeč?'' Řekl a z jeho úsměvu se stal úšklebek hodný masového vraha. ''Já... nevím co říct...'' Dostala ze sebe ztěží Clara a nedokázala odtrhnout oči od krvavého fleku na podlaze. ''Tak neříkej nic a předběžně si rozmysli, co s nimi uděláš. Informace dostaneš, až přijde Stephen a materiálu máme dost, takže můžeš klidně i využít svou přirozenou vynalézavost.'' Řekl Seth a věnoval se knize, kterou si vzal z police. Clara chvíli mlčky přemýšela o tom, koho asi dostala na starost, ale potom dostala potřebu poděkovat. ''Díky Sethe.'' Řekla a Seth na chvíli odložil knihu a zahleděl se na ni. ''Za co děkuješ?'' Zeptal se jí. ''Za vaši důvěru.''


Stephen pozoroval, jak se jedna z budoucích obětí hádá s nějakou drobnou dívkou. Vlastně se nehádaly, jen jedna křičela na tu druhou. Stephen toužil jít a už unést tu, která byla na jejich seznamu, ale věděl, že nemůže. Musel si počkat na vhodnou chvíli, která nenastane hned.


Mezitím Clara nervózně pochodovala ve své pracovně. Nedokázala se zbavit toho napětí a strachu. Bála se, že je ještě brzy a ona je nezvládne poučit a selže. Jenže v její situaci selhání nepřipadá v úvahu. Musela dokázat, že už je opravdu jako oni. Že k nim už doopravdy patří. A to nejde dokázat ničím jiným, než tím, že poučí tu skupinku lidí, která jí byla přidělena. Ona to nedokáže... nedokáže to.
Zasedla ke stolu a otevřela skicář. Měla už několik návrhů pastí pro horší skupinu lidí, ale netrofla si ukázat ji Stephenovi nebo Sethovi. Podívala se na první stránku a prstem přejela po nápisu, který tam byl. ''Past není složitým mechanizmem, ale složitou myslí.'' Tato slova Claře zůstala vrytá v paměti. Byla totiž v jednom ze vzkazů, které od Stephena dostala při zkoušce. Tehdy to úplně nechápala, protože neměla čas ani možnost se nad tím pořádně zamyslet, ale později význam těch slov pochopila.
''Claro?'' Ozvalo se Claře za zády. Clara sebou trhla a rychle zavřela skicář. ''A-ano?'' Řekla a podívala se na Setha, který právě vstoupil do její pracovny s několika složkami v ruce. ''Mám pro tebe informace.'' Řekl a blýskl po ní jedním ze svých vítězných úšklebků. ''Takže... Stephen se už vrátil?'' Zeptala se Setha. ''Ano, vrátil se. Mám ti vyřídit, že na tebe bude za půl hodiny čekat v dílně.'' Řekl Seth a položil jí na stůl složky s informacemi o jejích lidech. Clara se zhluboka nadechla a vzala si jednu složku.


Původně jsem tu povídku chtěla napsat a zveřejnit celou, ale protože jsem teď nic nepřidala, tak jsem se rozhodla, že vám tu povídku zveřejním - a bude na dvě části. Snad se vám začátek líbil :)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Kdo podle tebe píše na tomhle blogu nejzajímavěší povídky?

Wolfie
Nogard
Clarush

Komentáře

1 cambera cambera | Web | 26. července 2013 v 12:40 | Reagovat

Nemůžu ti vytknout ani jednu chybu. Máš zajímavý styl psaní, s chutí si přečtu další díl.

2 Calla*=)*Blue Calla*=)*Blue | 26. července 2013 v 13:20 | Reagovat

Už se těším na další.. :D a fakt krásně napsané no jako vždycky :):D

3 adelaidebooks adelaidebooks | Web | 26. července 2013 v 14:57 | Reagovat

Tedy, Clarush, je to parádní... a tak nějak mne nepřekvapilo to, jak asi dopadne Já a Mistr :D ale s tou protézou jsi mne šokovala... shrnu to - miluji tvé příběhy, jsou skvěle napsaná a "živé" :)

4 Clarush* Clarush* | Web | 26. července 2013 v 15:30 | Reagovat

[1]: To jsem ráda :)

[2]: No, další už bude jen ta druhá zbývající část :D

[3]: No, sice už víte, jak to skončí, ale řekla bych, že je stále na co se těšit, protože než se k tomu konci dopracujeme, tak se stane ještě spousta věcí :D A děkuju :) to zahřeje u srdíčka :) :D

5 Milča Milča | Web | 26. července 2013 v 16:22 | Reagovat

Oops..chudinka Clara...nebo bych spis  mela rict Clarush?? :-D
Tezko rict :-)
Tesim se na dalsi :-D:-D

6 Clarush* Clarush* | Web | 26. července 2013 v 16:24 | Reagovat

[5]: Clara :D Chudinka Clara :D Ale není na tom zas až tak špatně :D

7 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | 26. července 2013 v 20:13 | Reagovat

To je fakt úžasné..! :-)

8 cece cece | Web | 27. července 2013 v 10:22 | Reagovat

Hezké.

Chlad. Neskutečný chlad... Faye otevřela oči, rozhlédla se kolem a potlačila výkřik.

To jsou vážně hezké věty...kdybych uměla psát jako ty...

9 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 27. července 2013 v 14:08 | Reagovat

No tak já jsem četla jen horní odstavec a přečtu si to teda až dočtu mistra, hodím si tě do záložek, nebo se připomeň :D
Chci totiž poprvé! Poprvé! Nevědět, jak dopadne nějaký příběh - pokud mám možnost "podvádět" - neexistuje snad knížka, kterou bych během četby neotočila na poslední stránku a nezačala číst :P
Tak já se tedy nechám překvapit, doufám, že mistr tu bude brzo :)

10 Clarush* Clarush* | Web | 27. července 2013 v 14:13 | Reagovat

[9]: Taky doufám, že tu bude brzo :D

11 Lexi Perennis Van der Lux Lexi Perennis Van der Lux | E-mail | Web | 27. července 2013 v 22:53 | Reagovat

Ty jedna!! :D Je to riadne napínavé! :D Och, už aby tu bola ďalšia časť... Brr, vrahovia...

12 Clarush* Clarush* | Web | 27. července 2013 v 23:05 | Reagovat

[11]: Velice pěkný komentář :D

13 Leome Leome | Web | 28. července 2013 v 11:05 | Reagovat

Nemůžu ti nic vytknout - píšeš skvěle, má to hlavu a patu, pochopila jsem děj a je to děsně napínavé :-).
Kdybych mohla, přešla bych rovnou na poslední kapitolu, přečetla ji a pak bych s klidem usnula - takhle to asi nepůjde :D

14 Zeď Zeď | Web | 28. července 2013 v 17:50 | Reagovat

Zeď ti blahopřeje! Tvůj blog se stal oficiální cihlou!

15 Eliza Eliza | Web | 29. července 2013 v 12:26 | Reagovat

Hned na začátku jsem si říkala NE! Počkám si až na poslední kapitolu a pak budu číst, ale samozřejmě, že se tak nestalo xD
Musím říct, opět suprově napsáno, je to nepínavé a už se nemůžu dočkat dalšího dílu samotné povídky :) Jsem si jistá, že i když už konec známe, tak to nebude vůbec rozhodující na napínavosti dalších kapitol :) Clara je suprová postava, ale chuděry, je mi jí doceal líto xD

16 Ktarína :** Ktarína :** | Web | 29. července 2013 v 14:58 | Reagovat

Můžu si tě prosíím přidat jestli jo tady máš mj blog http://fantasy-strasidelne-pribehy.blog.cz/

17 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 11. srpna 2013 v 7:56 | Reagovat

Nečtu to! =D

18 Susane S. Susane S. | Web | 13. listopadu 2013 v 16:49 | Reagovat

Ještě jsem to nepčetla hodně nad tím přemýšlím jestli to přečíst nebo ne ale zase mě to odradí od J&M . :/ nevím no :D

19 Clara Black Clara Black | Web | 13. listopadu 2013 v 16:58 | Reagovat

[18]: Pokud jsi už za první částí JaM, tak si to klidně přečti, je to lepší, protože budeš alespoň částečně vědět to, proč jsou ty postavy tak divný a narážejí na Konečné řešení. Není to sice dopsaný (ale brzy snad už bude) ale je to rozhodně důležitý, protože se v téhle povídce vysvětlí to, proč se Clara přestala zajímat o Stephena... O.O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama