Legenda o Mocném Maudu 10.díl - Úvod do Magie 1. Část

16. července 2013 v 20:41 | Nogard |  Legenda o mocném Maudu
Áhojčauahoj, tady opět Nogard. :) Po delší době tu pro vás mám 10. Díl LoMM. Doufám, že se vám bude líbit, přeji hezké počtení.

Oba chlapci koukali na dědu jako na zjevení, když Danovi nabídl své znalosti. Rick nebyl schopen slova a Dan teprve ne. "A-a co by to obnášelo?" Vysoukal ze sebe nakonec Dan. "Tvrdý trénink, hodně práce, musel by ses naučit přežít za všech situací. A jako Lurkin máš přístup k něčemu, co by se dalo popsat jako kouzla. Dokážeš v podstatě dělat některá základní 'kouzla'. Tak co? Souhlasíš? Pamatuj, je to veliká zodpovědnost, a jakmile souhlasíš, není cesty zpět." Dan jen malou chvíli přemýšlel, rychle si projel hlavou všechny pro i proti, a potom řekl: "S radostí přijímám vaši nabídku a slibuji vám, že vás nezklamu." Dědovi se rozlil po obličeji spokojený úsměv. "Výborně, to jsem rád. Dnes jsem ale unavený, takže co kdybyste přišli zítra ráno sem a začali jsme s tréninkem?" Řekl. Chlapci souhlasili, dopili čaj, a odešli.
Další den tedy chlapci šli ráno do lesa, a trénovali tam s dědou. Danův výcvik probíhal v podstatě stejně jako Rickův, jen když došlo na trénování boje, Rick se procvičoval v boji s ohněm a Dan se učil boji se zbraněmi. Ukázalo se, že děda je výborný v boji s mečem, ale i s různými jinými zbraněmi. Dny plynuly a chlapci se učili spoustě nových věcí. Když uplynul jeden měsíc, Rick už měl tolik sil, že dokázal vyvolat obrovskou bouři ohně a další velmi mocné útoky. Dan se učil bojovat se všemi možnými i nemožnými zbraněmi, taky každý den strávil, stejně jako Rick, několik hodin meditací. Jednoho dne, když zrovna skončili s meditací, děda řekl: "Dnes začneme s něčím novým, Dane, vzpomínáš si, jak jsem se zmiňoval, že Lurkinové dokážou ovládat nějaká základní 'kouzla'?" Dan přikývl. "No, jde o to, že jsi potřeboval nabrat sílu a naučit se meditovat, což se ti ale už povedlo, takže si myslím, že jsi připraven. Posadíme se?" Chlapci se posadili ke stolu vedle sebe a naproti nim si sedl Děda. Děda se zhluboka nadechl, a začal: "Takže, Lurkinové byli obdařeni mocí svázat živly, podobně jako Maudové, aby byli schopni boje proti démonům. Lurkinové samozřejmě nedokážou to, co Maudové, ale i tak jsou jejich schopnosti často velice působivé a mocné. Většinou to funguje tak, že každý Lurkin má jeden živel, který dokáže ovládat lépe, než ostatní živly. Ale základy musí zvládnout každý. Jsou ovšem výjimečné případy, kdy Lurkin ovládá všechny živly výborně, ale to je otázka prapůvodních genů… Ale o to teď nejde. Musíš si však pamatovat toto: Je to veliká moc, a je u ní potřeba veliká zodpovědnost. Kouzla mají svá pravidla, která tě, pokud je budeš porušovat, zabijí. Musíš s nimi nakládat opatrně. Především musíš znát své hranice. Kouzla potřebují energii, aby mohla fungovat. A tu energii si budou brát z tebe. Takže si musíš dávat pozor. Samozřejmě že pití tohohle čaje tvou energii zvyšuje, ale ani kdybys ten čaj pil celý život, neměl bys nekonečnou zásobu energie. Když je tvá hladina energie příliš nízká, dostavuje e únava, později omdlévání, a když to přeženeš moc, a nezbude ti žádná energie, můžeš umřít. Tak, to by bylo k pravidlům kouzlení všechno, ale čeká nás něco složitějšího. V tobě sice koluje krev Lurkina, ale tvé schopnosti teprve musíme probudit. Jo a ještě jedna věc, Lurkinové jsou, stejně jako Maudové, odolní proti ovládnutí démonů. Jejich krev je plná magie, na kterou oni nejsou zvyklí. Nedokážou se sžít s tvým tělem, a to tělo je tedy hned zase vypudí. Nedokážeš jejich duše pozřít jako Maud, ale aspoň tě nemůžou ovládnout. Ale zpět k probuzení magie. Není to nic složitého. Jen po mě zopakuješ pár zvláštních slov, co nedávají smysl, a pak se budeš chvíli soustředit, abys zvedl kámen ze země bez toho, aby ses ho dotkl."

A toto je konec první části… Ani bych se radši nevyjadřoval k tomu, že jsem tak dlooouho nic nenapsal… Tak jsem vám tu dal aspoň část desátého dílu, tedy to, co zatím mám… Zbytek dodám co nejdřív, ale chci se vám moc moc moc omluvit za svou neaktivitu, ale mám v plánu vám to už brzy vynahradit i s úroky. :D Takže se můžete těšit na víc než jedno parádní překvapení, a snad se brzy zase "vzpamatuju", a budou ode mě vycházet povídky častěji. Zatím se mějte,

Váš Nogard ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Clarush* Clarush* | Web | 16. července 2013 v 20:45 | Reagovat

Řeknu ti jenom tohle: Čekám. :D

2 Nogard Nogard | Web | 16. července 2013 v 20:46 | Reagovat

[1]: Neboj, Další bude co nejrychleji bude v mých silách :D

3 Thea Thea | 17. července 2013 v 10:32 | Reagovat

Konečne! :D
Som zvedavá ako to dopadne. Dúfam že ďaľší diel bude čoskoro :D

4 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 20. července 2013 v 21:03 | Reagovat

[3]: to stejné.. =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama