Hladové hry /12

4. srpna 2013 v 1:04 | Clarush* |  Hladové hry
Táákže, nejdřív bych chtěla říct, že chápu, že někteří z vás radši čtetou a komentují ten projekt, než kapitoly (ano, některé z nich jsou dlouhé, ale zkuste natěsnit do krátké kapitoly tolik událostí). Ale to je jedno. Máme tu 12.kapitolu Hladových her... původně jsem doufala, že se mi to povede všechno nechat v 11.kapitole, ale to už by tu kapitolu vážně nikdo nečetl (byla by dooost dlouhá). Takže hezké počtení, snad se vám kapitola bude líbit :)


''Možná jo. Možná ne. Kdo ví?'' Řekl Frederick, pokrčil rameny a lehce se usmál. Nechtěl, aby si o něj Jessica dělala starosti. Bál se, že by se třeba řezala i kvůli němu a to by nesnesl. Povzdychnul si. ''Nejsi troska, pokud jí nechceš být.'' Řekl, vstal a došel k ní. Pohladil ji po rameni, jak už to měl ve zvyku a spolu s ní zíral do jezera.
''Žádné možná. Zvládl bys to a vyhrál bys. Vím to.'' Řekla Jessica. ''Co bys dělal, kdybys vyhrál?'' Zeptala se.
''Jak to myslíš, co bych dělal?'' Zeptal se jí a odtrhnul pohled od jezera směrem na ni.
''Když vyhraješ všechno se změní... Podívej se na mě. Před hrami jsme s matkou přežívaly a teď bydlím v obřím domě sama. Po aréně se všechno zdá... jiné.''
''Už tak bydlím sám, bez rodiny. Mám dům pro sebe. No, pro sebe a Tamaru, protože už doma žít nedokáže.'' Řekl Frederick, zvedl ze země několik menších kamínků a začal je házet do vody. Díval se za nimi, aby se nemusel dívat Jessice do očí. ''Nevím, co bych dělal. Pomohl bych rodině zlepšit si život a asi i nějakým přátelům a známým. Kolegům a tak. Zrekontruoval bych svůj dům a pořádil si nějaké zvíře.'' Začal vypočítávat. Pak mu došly kameny a povzdychnul si. ''Všechno to zní strašně hezky. Jenomže když vyjdu z arény, budu mít na svědomí alespoň jednu osobu. Asi se mi nebudout ak báječně utrácet peníze, když budu vědět, že jsou krvavé. A žádný barák od nich já nechci.'' Zamračil se. ''Chci žít na samotě u lesa, na severu, jak je to teď.'' Řekl. Jessica chvíli mlčky přemýšlela.
''Jaká je? Tamara myslím.'' Řekla po chvíli mlčení.
''Moje.'' Řekl Frederick, zasmál se a kousnul se do rtu. ''Je...milá. Má ráda lidi, má ráda lesy, když je jaro, nebo léto a miluje zvířata. Je je...prostě má své chvíle. Trpí psychózami. Dřív to bylo horší, když jsem ji poznal. Na druhou stranu, nemůže už žít doma, protože mě potřebuje. Bez legrace.'' Řekl a otočil se na Jessicu. ''Když nejsem jeden den s ní, začne...vyšilovat. Něco, jakoby žárlila, jenom bez té žárlivosti. Naštěstí, v noci špatně spí, takže před den mám čas.'' Prozradil jí. Pak sklonil hlavu. Neměl by vůbec nic takového říkat. Nebyla by první, ani poslední, kdo by se mu za jeho přítelkyni vysmál. Šílená holka. Sakra, vždyť s ní ani nespal a sotva jí může dát pusu.
Jessica se jen pousmála a nic neříkala. Snad jim to spolu vydrží, pomyslela si.
''Jo, jen se směj. Jsem osmnáctiletej kluk s šílenou holkou. I mě je to občas docela vtipný.'' Řekl Frederick a trochu se zasmál. Povzdychnul si a podíval se na ni. ''Na co myslíš?''
''Já se nesměju. Nepřipadá mi to vtipný... spíš zvláštní. Snad vám to vydrží...'' Řekla Jessica zamyšleně. ''Na co myslím? Na nic podstatného.'' Myslím na to, že vám to vydrží stejně, jako mě vydrží řezání, i když už se řezat nechci, pomyslela si.
Frederick se zamračil.
''Vždycky, když se chci mučit, tak přesně nad tím uvažuju. Jestli nám to vydrží.'' Řekl a zavrtěl hlavou. ''Nevydrží. Já ji jen nemůžu...Nemůžu ji nechat samotnou. Není to vztah, je to závislost, ale přesto ji nemůžu přestat milovat. Pořád je to moje přítelkyně, i kdybych se postavil na hlavu. A proto už několik dní uvažuju, proč tak strašně moc chci líbat tebe.'' Dopověděl Frederick a zahleděl se Jessice do tváře.
''Proč by vám to nemělo vydržet?'' Řekla Jessica a sama zapřemýšlela nad důvodem. Když si uvědomila, co vlastně řekl jako poslední větu, zarazila se. ''Co?'' Řekla a udiveně zamrkala.
Frederick si znovu si povzdychl. Vzdychal nějak často. ''Pokaždý, když jsem s tebou, přemýšlím, jaký by to bylo s tebou...být. Chodit s tebou, sdílet ty okamžiky a držet tě v náručí. Pořád se mi to honí hlavou. Chtěl bych tě políbit. Ale při tom všem...Pořád miluju Tamaru.'' Řekl a zavrtěl hlavou sám nad sebou. ''Nedávám smysl, já vím. Promiň za to, neměl jsem to říkat.''
Jessica chvíli mlčela, protože si myslela, že to předtím dost přehnala s pitím a je tak opilá, že si ani opile nepřipadá a tohle se jí jen zdálo. Ale nezdálo se jí to. ''Neomlouvej se.'' Řekla a pousmála se. ''Určitě vám to s Tamarou vydrží.'' Řekla tiše, napůl zabraná do vlastních myšlenek.
''Vydrží nám to, protože si nad tím ani na moment neuvažovala? Nebo protože jsem ten dobrý kluk, co neopouští dívky?'' Zeptal se. Věděl, že ať odpoví jakkoliv, bude to bolet. Zásah pro duši, nebo pro ego. Těžko říct, co vydrží raněné déle.
''Vydrží vám to, protože.. k sobě patříte.'' Řekla Jessica. Patříte k sobě stejně, jako já a střepy...
'''Proč myslíš?'' Zeptal se jí a napřímil se. Popošel k ní ještě blíž. Možná...jenom možná by mohl zjistit, jaké by to bylo. Třeba ho pošle k čertu, nebo mu jednu vrazí. Ale třeba by konečně znal odpověď. ''Myslím si, Jess, že mi něco...neříkáš.''
''Protože si to prostě myslím. Někdy si lidé přeci něco myslí aniž by to dokázali odůvodnit...'' Řekla Jessica zamyšleně. ''Nikdo neříká všechno.'' Ani já neříkám všechno. Ale i kdybych ti všechno řekla, k čemu by to bylo? Jsou věci, které mají zůstat pohřbené v hlavě toho, komu patří, protože by vyvolaly nežádaný rozruch nebo bolest...
''Někdy ani nemůže.'' Zašeptal Frederick. Překonal ještě ty dva centimetry mezi nimi a pak...Se zarazil. Těsně nad jejími rty. Několikrát se zhluboka nadechl a o krok ucouvnul. Naprázdno několikrát otevřel pusu, ale sám nevěděl, proč, nebo co se stalo. Chtěl to zkusit. Chtěl ji políbit. ''Možná jsem přeci jen ten dobrej kluk, co?''
''Možná. Ale ty víš nejlíp, kdo jsi.'' Řekla Jessica.
''Doufám, že máš pravdu.'' Řekl a vrátil se k ní. Krátce ji políbil na čelo a poté se přesunul ke stromům. Na jeden vylezl. Ze shora se usmál na Jess a odpočíval. Po chvíli usnul.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Milča Milča | Web | 4. srpna 2013 v 8:31 | Reagovat

Takže Jess a Frederick?? :D

2 Clarush* Clarush* | Web | 4. srpna 2013 v 11:06 | Reagovat

[1]: Ať už to vypadá jakkoliv divně... nic to neznamená, protože má Freddie přítelkyni :D Jmenuje se Tamara :D

3 Milča Milča | Web | 4. srpna 2013 v 20:58 | Reagovat

[2]: V tu chvíli to tak nevypadalo :D

4 Nogard Nogard | Web | 5. srpna 2013 v 9:16 | Reagovat

Hmm... Já to říkal celou dobu :D

5 Clarush* Clarush* | Web | 5. srpna 2013 v 9:42 | Reagovat

[4]: Tys to možná říkal, ale nic to neznamená :D

6 Jess Jess | Web | 5. srpna 2013 v 10:36 | Reagovat

[3]: Ale jenom v tu chvíli :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama