Hladové hry /13

22. srpna 2013 v 8:58 | Clara Black |  Hladové hry
Táááákže, konečně jsem se dokopala k tomu, abych se dala do psaní Hladových her. Máme za sebou už 49.ročník, ale v téhle povídce jsem se k němu ještě nedokopala xD Jinak... 49.ročník jsem vyhrála já. :D Zní to šíleně... vyhrála jsem už podruhé xD Ale zpět k povídce. Hezké počtení :)


Nesnáším cestu vlakem, pomyslela si Jessica, když seděla v zadní části vlaku a pozorovala nové vyvolené, jak se spolu baví, jedí, pijí to alkohol, smějí se a navazují kontakty, ale ona seděla sama. I ostatní mentoři neseděli sami - buď jim dělali společnost jejich svěřenci nebo se bavili mezi sebou, ale Jessica seděla sama. Úplně sama. I když... vlastně úplně ne, protože jí dělala společnost lahev rumu. Jessica se na lahev zoufale zadívala. Copak za mnou nikdo nepůjde? To tu vážně budu sama? Vlastně to chápu, pomyslela si zoufale. Její společnost nikdo nevyhledával.

**


Poté, co dorazili na ubytovnu v Capitolu Jessica instinktivně zamířila do zahrady. Kam jinam? Nikde jinde nebyl klid a vhodné místo na popíjení, řezání a spaní. Teď už jen popíjení a spaní, protože se Jessica snažila s řezáním přestat.
Došla ke keřům, zalezla za ně a lehla si. Konečně nejsem v tom zatraceném vlaku, pomyslela si, když konečně ležela na zemi obklopená keři v absolutním bezpečí.
''Jess?'' Ozvalo se odněkud ze zahrady. Jessice byl ten hlas neznámý, tak vykoukla z keře. Stála tam nějaká dívka. Jessica odhadovala, že je ze dvanáctky, protože by ji jinak nevolala.
''Ano?'' Řekla Jessica a pomalu vylezla z keře.

**

Po několika dnech si Jessica na Lilly zvykla. Zvykla si na její přítomnost a na to, že vlastně ráda, že s ní tráví svůj čas. Bylo to od ní moc hezké - trávit čas se svou mentorkou. Ale vypadaly spíš jako kamarádky, než jako mentorka a svěřenka. Jessica se ale cítila příšerně za hádku s Charlie a Deanem. Ale přeci si ti dva nemohli myslet, že jim jejich láska zachrání životy?! V aréně láska končí zpravidla tragicky. Jessica zamrkala a vzpomněla si na Elyon a Treie. Tuhle vzpomínku zahnala dřív, než se jí do očí vehnaly slzy smutku, protože doufala, že je Tvůrci her ušetří. Povzdychla si. Charlie a Dean dopadnou stejně. Oba umřou. A těžko říct, jestli dřív umře Charlie a Dean ji bude chtít pomstít nebo jestli dřív umře Dean a Charlie bude pro něj ronit slzy. I přes to, že se už omluvila a všechno bylo za nimi ji to trápilo. Přehnala to a to ji trápilo. Neměla se hned řezat a být... zlá a protivná.

**

Uplynulo několik dní a Jessica se mohla konečně vrátit domů. Byla za to neskutečně vděčná, protože ji události v Capitolu poměrně rozrušily a už tam dál nechtěla být. Nechtěla se hádat s Isabell ani nic jiného. Jediné, co teď opravdu chtěla bylo být doma, ležet v posteli a nemuset nic dělat. Samozřejmě, takové popíjení rumu by vůbec neuškodilo a mývalí společnost také není k zahození, že?
Jessica došla ke dveřím a vydechla. Konečně doma, pomyslela si, otevřela a nasála vůni domova. Respektive vůni rumu, krve a železa, protože to byla pro ni vůně domova. Jessica pomalu prošla chodbou a očima vyhledávala mývaly. Nikde je ale neviděla. Jen pokrčila rameny a prošla obývácím pokojem ke schodům nahoru. Na třetím schodě se ale zastavila a vrátila se do obývacího pokoje. Co to? Pomyslela si udiveně, když stála před gaučem, na kterém ležel Freddie a její dvě chlupaté potvůrky. Jessica jen nechápavě zamrkala. Co tu dělá? Možná šel nakrmit Aylu a Leeho, pomyslela si a usmála se. To je od něj hezký, pomyslela si. S krátkým povzdychem odešla, protože ho nechtěla budit - a navíc byla sama dost unavená z toho zatraceného pobytu v Capitolu. Keř je sice keř, ale není to postel. Došla do ložnice a lehla si na postel. Byl to tak krásný pocit, být znovu doma. Daleko od splátců, daleko od arény, Isabell a naivních, zamilovaných párečků, které upřímně nenáviděla.

Freddie pomalu zamrkal a probral se. Zavrtěl sebou. Gauč byl ovšem úzký, takže okažmitě sletěl na zem. ''Kurňa, sakra, au! '' Zahulákal, ale když si všimnul mývalů, zase zmlknul. ''Sorry, parťáci.'' Houkl na ně a prohrábl si rukou rozcuchané vlasy. Frederick se zaposlouchal a podíval se na Aylu. ''Aylie? Není tu panička?'' Zeptal se Ayly, která na něj jen roztomile koukala.
''Jess?'' Zavolal domem.
Jessica neochotně zvedla hlavu. Že by se nám už naše šípková růženka probudila? Zeptala se sama sebe v duchu a zapřemýšlela, jestli se nemá zvednout.
''Cooooo?'' Zavolala, protože ji přeprala její lenost a nechtělo se jí vstávat z té pohodlné postýlky.
Frederick se zvedl a vyběhl schody nahoru. Nahlédl do ložnice a spatřil Jessicu. Usmál se, tak trochu proti své vůli. No vida, opravdu se naše šípková růženka probudila, pomyslela si Jessica, když zahlédla Fredericka.
''Jsi zpátky.'' Konstatoval Frederick.


Klasika. Poznámky, kritiku, připomínky nebo dotazy pište do komentů :) A jenom připomínám, že jsem už před tím zveřejnila článek s otázkama ohledně JaM a někdee jsou i nápovědy a také jsem už zveřejnila druhou část Nejsladšího strachu...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 22. srpna 2013 v 12:39 | Reagovat

gratuluji k výhře... =D Kurňa sakra! přesně jako já.. :-D :-D

2 Clara Black Clara Black | Web | 22. srpna 2013 v 19:17 | Reagovat

[1]: Kujůů :D Kurňa sakra? :D Ty to taky říkáš? :D Já se obvykle začnu příšerně rozčilovat a nadávám trochu jinak xD

3 Clara Black Clara Black | Web | 22. srpna 2013 v 21:40 | Reagovat

[Smazaný komentář] A mám toho dost. V MENU JSOU REKLAMY!!!!!!!!!! Děláte si ze mě všichni legraci? Mažu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama