Hladové hry /14

22. srpna 2013 v 22:27 | Clara Black |  Hladové hry
Tááákže, opět jsem se na určitou dobu vrátila k psaní Hladových her, ale musím vás upozornit, že po téhle kapitole nebo po té následující už zase nebude o čem psát, protože s Jess v poslední době jaksi nehraju, protože není s kým, takže... bych si musela vymýšlet a to u téhle povídky nemám ve zvyku - což znamená, že si později na další části zase nějakou dobu počkáte. Ale to sem budu zase dávat Já a Mistr nebo Nejsladší strach, takže nehrozí, že by tu bylo pusto, toho se vůůůbec nemusíte bát :) Táákže, hezké počtení a snad se vám kapitolka bude líbit :D PŘEDCHOZÍ ČÁST


''Jo, jsem zpátky.'' Řekne spokojeně, protože ji to v Capitolu už doopravdy nebavilo, vlastně ji to tam spíš otravovalo. To věčné hádání, starosti a vyvolení... ne. Už toho měla plné zuby a byla ráda, že je doma, kde byl klid a nemusela se stresovat. Maximálně kvůli tomu, že jí dojdou piškoty nebo kvůli Lilly, která už touhle dobou musela být v aréně.
''Jenom otázečka. Co tu děláš?'' Zeptala se ho Jessica.
''Jak, co tu dělám?'' Zeptal se Frederick trochu vyjeveně, ale pak si uvědomil, že je vlastně v jejím domě.
''Jo, víš... byl jsem nakrmit mývaly a nějak jsem tu vytuhnul. A...'' Na chvíli se odmlčí a polkne. ''...čekal jsem, až se vrátíš.'' Řekl Frederick. Jessica se jen pousmála. To je od něj vážně hezký, že si na mývaly vzpomněl, pomyslela si Jessica.
''To je od tebe vážně hezký, že sis na ně vzpomněl.'' Řekne upřímně.
''Jo, já... šel jsem okolo a vzpomněl jsem si, že tu nejsi, a že asi nemají krmení, tak jsem se stavil.'' Řekl Frederick a pousmál se. ''Jak bylo v Capitolu? Co splátci? Je tam někdo, na kom ti...záleží, nebo tak?'' Řekl a Jessica si ihned vzpomněla na Lilly. Copak asi teď dělá? Snad je ještě naživu, pomyslela si Jessica.
''Díky moc.'' Řekla s úsměvem a vůbec na sobě nedala znát obavy o Lilly. ''V Capitolu bylo... hrozně. Šla za mnou jen jedna holka, ale to mi ani nevadí. Je na nich, jestli chtějí udělat maximum proto, aby přežili.. ale hádala jsem se s Isabell. Vážně příšerný. Jinak jsem si splátce ani moc neprohlížela. Jen se se mnou bavil ještě takový mladý nepovedený páreček... snad nedopadnou špatně.'' Řekla a jak mluvila o tom páru, vzpomněla si na Elyon a Treie. Tuhle vzpomínku rychle zahnala. ''Doufám, že tě moje Capitolské zprávy v podání Jessicy Ayleen moc nenudily. Co ty a mývalové?'' Dodala Jessica.
''Já tam nikdy nebyl, v Capitolu, je zajímavé cokoliv, co o něm povíš.'' Řekl věcně Frederick a vešel do její ložnice. Nechal pootevřené dveře, kdyby chtěli přijít mývalové. ''No...byli hodní. Aylu mám rád, Leeho moc neznám, ale ve spánku mě nekousli a to se dá považovat za úspěch.'' Řekl a zasmál se. Pak popošel k Jessice blíž. Prohlížel si ji.
Jessica se musela mírně ušklíbnout. Oni nekoušou, pokud jim někdo neublíží. Jsou to hodná chlupatá zvířátka, pomyslela si Jessica.
''Tak hlavně, že jste to spolu nějak přežili. Neloudili mývalové moc?'' Řekla a znovu si pomyslela, jak je od něj hezké, že si na mývaly vzpomněl.
''Téměř vůbec.'' Řekl Frederick a usmál se, ale když zahlédl Jessičiny ruce, úsměv mu povadl. Nové rány. Viděl je. Koukl jí do očí. ''Jess...Proč to pořád děláš? Myslel jsem...že se to lepší.'' Řekl zkoušeně a v hlavě se mu rodil plán. Jessica smutně vydechla.
''Je to pár dní zpátky, nedalo se to vydržet...'' Zalhala Jessica. Nechtěla před ním přiznat, že to udělala zcela záměrně, i když byla pravda, že tou dobou měla trochu upito a byla rozrušená, ale to nemohlo v žádném případě omluvit její chování. Věděla, že to nesmí dělat, protože je to špatné, ale její mozek a kůže zkrátka vzdorovali představě, že by s tím měla přestat, i přes to, že ji rozum nabádal k tomu, aby opravdu přestala.
''Myslíš?'' Zeptal se jí Frederick a popošel k posteli. Vzal prostěradlo za cíp a utrhnul kus. Ten kus roztrhal na čtyři menší. Když to měl, povzdechl si. ''Tohle nedělám rád, je to pro tvoje dobro.'' Řekl a hodil si Jessicu přes rameno. Mrsknul s ní co nejněžněji na postel, ale stejně to zadunělo. Jessica byla neskutečně zmatená. Nevěděla, o co mu vlastně šlo, ale rozhodně se jí to nelíbilo.
''Co..? Co je pro moje dobro?'' Řekla Jessica, když se jí začlo zmocňovat neblahé tušení.
Jakmile je Jess na posteli, Frederick rychle doběhnul ke dveřím a zabouchnul je. Kdyby se na něj chtěli vrhnout mývalové. Vzal proužek prostěradla, uvázal ho k nože postele a k ní začal přivazovat Jessičinu nohu. Stál u postele tak, aby nemohla utéct. Jakmile přivázal jednu nohu, chystal se na druhou. ''Promiň, Jess, ale nenapadá mě nic lepšího.'' Řekl Frederick a Jessica na něj jen nevěřícně zírala.
''Co.. co to děláš?'' Řekla Jessica, když jí přivázal nohu. ''Zbláznil ses?'' Dodala. Tohle je vážně šílený! Pomyslela si v duchu a doufala, že je to jen nějaký hloupý pokus o vtip, i když to tak vůbec nevypadalo.
''Věř mi, jsem zcela psychicky v pořádku, ale ty až tak moc ne. Musíš s tím přestat, a když to nejde vlídným slovem, půjde to takhle.'' Řekl a usmál se na ni, možná trošičku škodolibě. Uvázal jí i druhou nohu a vzal další dva pruhy látky.
''Jess, nechci ti nic udělat. Chci ti pomoct.'' Řekl a Jessicu na jeho slovech něděsil význam, ale ta upřímnost, s kterou to řekl, protože už jí bylo jasné, že to myslí vážně.
''Jestli tu někdo není psychicky v pořádku... a ten někdo jsem já, tak nejsem jediná.'' Odsekla Jessica. ''
Co kdybys toho nechal? Tohle není pomoc, ale projev šílenství.'' Sykla naštvaně. Tak ráda by se rozeběhla dolů po schodech, doběhla do kuchyně a vytáhla ze skříně lahev rumu... a na tohle všechno zapomněla, ale jaksi ji tu něco drželo.
''Jess, nejsem šílenec. Přivážu tě tu a ty se nebudeš moct řezat. To je můj plán. Asi ne dobrý, ale zkusit se to musí. Nesmíš v tom pokračovat a já už nebudu jenom přihlížet.'' Řekl Frederick pevnějším hlasem. Nějak moc nevěděl, jak se dostat k Jessičiným rukám, tak to vzal středem. Klekl si na postel nad Jessicu a přes její tělo se natáhnul k vršku postele, kam uvázal první proužek látky. Zároveň se však o sebe tak nějak třeli. Pro Fredieho trochu špatně. Polknul a pokračoval v práci. Přivázal Jessice levou ruku.
Jessica usoudila, že nemá smysl něco říkat, protože ji stejně nikdo poslouchat nebude, proto jen mlčela a vraždila pohledem, protože jí ani nic jiného nezbývalo. Stejně to k ničemu nebude, pomyslela si kysele.
''Upřímně, trochu se divím, že se nepereš.'' *Řekl Frederick, zasmál se a úporně pokračoval v práci. Jen si nemysli. Kdybychom byli v aréně, nenechala bych tě odejít s hlavou na místě, kde ji máš teď, pomyslela si naštvaně Jessica a nechala Fredericka pokračovat v přivazování. Frederick se náhodou se otřel o Jessičino stehno a dostavil se velký problém. Úsměv mu na rtech ztuhnul a celkově se zastavil v pohybu. Něco se ale v pohybu nezastavilo. Zrudnul jako rajče a díval se všude možně, jenom ne Jessice do obličeje. Raději pokračoval z uvazováním poslední končetiny a snažil se to nevnímat. Šlo to ovšem dost těžko. Sakra...Dolů! Pomyslel si Frederick.
Jessica se netvářila nijak určitě a neměla žádné komentáře, pro jistotu. Tohle vlastně ani nebylo za potřebí komentovat, proto radši mlčela a přemýšlela nad tím, co asi teď dělají mývalové.
Frederick Jessice uvázal i poslední, pravou ruku. Všechno bylo dokonálo, doslova všechno, ale jemu se nějak nechtělo vstávat. Nechtělo se mu zvedat. Se stále ještě rudým obličejem se zadíval na Jessicu.


Znáte to - připomínky, kritiku, dotazy nebo něco jiného do piště do komentů :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lexi Perennis Van der Lux Lexi Perennis Van der Lux | E-mail | Web | 22. srpna 2013 v 22:33 | Reagovat

Toto nečítam... ale rozmýšlam nad Já a Mistr, lebo tá jednorázovka sa mi mrte páčila :D Ale čo keby si to pridávala pomalšie, nebudem stíhať :D :D

2 Clara Black Clara Black | Web | 22. srpna 2013 v 22:38 | Reagovat

[1]: Já a Mistr, jo? :D Podle toho, kolik lidí to čte, bych řekla, že to není nejhorší povídka, kterou píšu :D A to, že přidávám rychle přece neznamená, že budeš číst stejně rychle, jako já přidávám, néé? :D V pohodlíčku si to můžeš přečíst kdykoliv se ti to bude hodit :)

3 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 23. srpna 2013 v 7:53 | Reagovat

ohoohoooo... tak to je krutý... :-D :-D jestli budou dělat to co si myslím, tak přivázaná za obě nohy a ruce si to moc neužije.. :-D :-D a když budeme ignorovat poslední odstavce, snad jí to pomůže, protože by si taky mohla hodně ublížit... je to hodnej kluk... a líbí se mi, jak zrudnul... :-D :-D

4 Clara Black Clara Black | Web | 23. srpna 2013 v 11:01 | Reagovat

[3]: Měla si vidět ty záchvaty smíchu, který jsem měla, když jsme hrály :D A k tomu to ještě pár lidí sledovalo, takže dvojnásobnej záchvat smíchu :D No já měla dost :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama