Já a Mistr 11.kapitola

8. srpna 2013 v 13:50 | Clarush* |  Já a Mistr

Claře se hlavou draly ty nejmorbidnější myšlenky. Nevěděla, jestli je některá z nich také možnou alternativou toho, co se s ní stane, pokud neuspěje. Možná ji Stephen ubije k smrti, protože se rozzuří. Možná ji jen zabije... nebo ji i vykuchá? Možná její tělo potom nechá na lavičce na autobusové zastávce... nebo v parku. Vrány jí budou klovat oči a mravenci se pustí do rozkladu. Podobně jako krysy. Claře se obracel žaludek. Co je horší? Zemřít v temné místnosti s krysami, které si do mého těla vykoušou díry a budou v něm vychovávat mladé? Budou po té místnosti pobíhat s mými rty v tlamičkách? Možná mi vykoušou duhovky v očích... a možná se mi prokoušou až do hrudi a vykoušou mi do srdce díru. Možná se do mě prokoušou břichem, vyžerou orgány a poputují od břicha do hrudi. A z hrudi do krku... a krkem ven... pomyslela si Clara. Ne. Tahle myšlenka je opravdu odporná, pomyslela si. Ale co park? Krásná příroda... čerstvý vzduch. Mravenci odnášející kousíčky mého těla do mraveniště... vrány, které klovou moje oči. Lidé, kteří chodí zděšeně okolo...
Clara už nedokázala takhle přemýšlet. Něco jí napovídalo, co má udělat. Ona tušila, že by to možná mohlo vyjít...
Stephen ji se zájmem pozoroval. Věděl, že je tohle pro ni více než těžké, ale musela to zvládnout. Pro její vlastní dobro. Bude moct žít. Doopravdy žít. A pozná tajemství života... a dary smrti. Jediné, v co Stephen doufal, bylo to, že ji to příliš nepoznamená. Pro některé lidi bylo těžké se s tímto procesem vyrovnat. Ne všichni byli jako jeho bratr Seth. Ne. Seth je jiný. On je šílený, pomyslel si Stephen. Pak si všiml, jak se na něj Clara dívá. Nebyl to pohled plný nenávisti. Mistře... pomyslel si Stephen, když ji opatrně pohladil po tváři. Musel být opatrný, protože byla ještě před chvílí schopná ho ubít kladivem. Clara se k němu pomaličku přiblížila a znovu se mu dívala přímo do očí. Musí to vyjít, pomyslela si Clara, když se konečně odhodlala ho políbit. Jestli tohle Seth zjistí, stáhne ji z kůže, pomyslel si Stephen. A měl pravdu. Seth byl surovec. Vyžíval se v tom, když mohl někomu hodně ublížit. Líbilo se mu to. To jak jeho oběti křičely a prosily o milost, kterou on nikdy nikomu nedopřál. Seth byl opravdu krutý. A líbilo se mu to. On byl svým ten nadřazený - ne jeho oběti. On byl pánem krutosti.
Stephena z jeho rozmýšlení vytrhla náhlá bolest hlavy. A pak ji zahlédl, stejně jako svou tvář. Stála kousek od něj, připravená ho ubít kladivem k smrti, jako to udělala své kamarádce. Už pochopila princip Sethovy hry. Stephen si sáhl na hlavu a podíval se na svou ruku. Byla na ní krev. Měl štěstí, že to byla převážně krev Liz. Clara ho uhodila jen jednou a ne moc, ale i tak to byla příšerná rána.
''Claro!'' Vykřikl Stephen, protože věděl, co bude následovat. Pokusí se ho zabít v naději, že se odsud díky tomu dostane. Ale bez něj se ven NIKDY NEDOSTANE.
''Claro, ne!'' Zakřičel a v jeho hlase byl znát strach. Ale nebál se o sebe, ale o ni.
''To kvůli tobě tu jsem... to kvůli tobě umřela Liz! To kvůli tobě možná skončím vyžraná krysami v místnosti, kde budou poházený kusy mýho mrtvýho těla v kaluži krve! To kvůli tobě teď trpím! A ty budeš trpět taky, ty hajzle!'' Zařvala Clara a chystala se Stephena znovu udeřit kladivem. Někdo ji ale chytil za ruku s kladivem.
Clara vykřikla bolestí, protože měl ten někdo obrovskou sílu. Mačkal jí ruku, kterou držela kladivo, jako by to nebyla ruka, ale piškot. Pustila kladivo - to s hlasitou ránou dopadlo na zem. Ten někdo, kdo Claře mačkal ruku si ji otočil k sobě čelem. Clara potlačila další výkřik bolestí a pohlédla mu do tváře.
''Slečno Waverová, co kdybyste si přestala hrát na chudinku, která vstala z popela a stala se z ní hrdinka?'' řekl ten neznámý chladně. Měl stejné oči jako Stephen. Ne stejnou barvu, ale působily stejnou silou. A byly zelené. Zelené, jako oči hada. Odporného zrádného tvora. Byly jako jed, který vám koluje v krvi a pomalu vás zabíjí tím, jak napadá váš oběhový systém.
''To bolí...'' sykla Clara a snažila se odtrhnout pohled od těch očí plných jedu a zášti.
''To musí bolet.'' řekl neznámý chladně a ušklíbl se.
''Nech ji.'' ozval se Stephen. Clara ztuhla. Proč mě brání? Proto, aby mě mohl zabít sám? Možná.
''Chtěla tě zabít!'' křikl neznámý Claře do tváře, jako by nebyla živá bytost, ale jen zeď, do které se člověk může vyřvat, aniž by mu řev opětovala.
''Nech ji, Sethe.'' pronesl klidně Stephen. Seth? Kdo je Seth? Asi jeho bratr, protože mají stejné oči, pomyslela si Clara.
''Slečno Waverová, radím vám...'' špitl Seth Claře do ucha, ale na chvíli se odmlčel a jen se ušklíbl. ''...abyste si dávala pozor na to, co říkáte a na to, co děláte. Není dobrý nápad dráždit vraha kladivem. Vrah je vždy ten lepší. On je tím, kdo rozhoduje o životě a smrti. Ale někdy si o své smrti lidé rozhodnou sami...'' pošeptal jí a odtáhl se od ní, aby si ji pořádně prohlédl. Hmm. Tmavé vlasy a hnědozelené oči. Ta krev a černé šmouhy na tváři jí sluší, ale je škoda těch šatů, pomyslel si Seth, když si Claru prohlížel. Claře se nelíbilo to, jak se na ni Seth díval. Vypadalo to, jako by rovnou uvažoval o tom, které části těla jí zbaví, až dojde na lámání kostí. Ruka pryč? Ne! Moc nudné. Odseknout hlavu a pak krk. Odřezat kůži a stáhnout ji z ní - pak ji seškvařit a nechat nějakou dobu být. Také vykuchat a s pomocí střev přišít hlavu zpět k tělu. No jistě. Sešít střeva a hlavu - a to poté přišít k místu, kde by měl začínat krk, ale nezačíná, protože už tam NENÍ. Z krku udělat rouru, která se jí dá na ruku jako zvrácený módní doplněk. A až bude všechno hotové, přikrýt jí její vlastní seškvařenou kůží, jako nějakou přikrývkou, aby se na ni nikdo nemusel dívat, pomyslela si automaticky Clara a žasla nad tím, co všechno se v její hlavě najednou najde. Neustále jí napadaly ty nejmorbidnější myšlenky - a to nejenom ohledně smrti, ale i ohledně mučení a následného zbavování se těla.
''Co jsi zač?'' řekla Clara vážně. Seth se jen šíleně zasmál a usmál se na ni. Jeho úsměv byl snad ten nejodpornějším a nejděsivějším úsměvem, který kdy Clara viděla, ale neodvrátila pohled. Nechtěla dávat najevo to, co si myslela. Nechtěla se stát snadnou kořistí někoho, kdo byl tak... odporný.
''Jsem Seth Williams. Bratr Stephena. Jsem chirurg a vrah, takže být tebou, moc si nevyskakuju.'' řekl a hlasitě se zasmál. Jeho smích zněl Claře v hlavě ještě minuty potom, co se smát přestal. Bylo to jako hrozivá ozvěna.
''Sethe. To opravdu není nutný-'' řekl Stephen, ale Seth ho umlčel jediným ostrým pohledem.
''Takže... slečno Waverová. Jak se vám líbí naše hra? Užíváte si ji tak, jako já? Já zbožňuji své hry. Ale tahle je opravdu hodně vydařená. Víte proč, slečno Waverová?'' řekl až příliš vlídným hlasem. Clara nevěděla, co si o něm má myslet, kromě toto, že je to šílenec a vrah. Ale dobrá. Přistoupím na jeho hru, pomyslela si Clara.
''Hra bez zábran a pravidel? Proč ne. A opravdu netuším, proč je tahle hra tolik vydařená.'' pronesla Clara klidným hlasem, až ji samotnou překvapilo, že její klidný tón nezněl falešně.
''Jste tu vy, slečno Waverová. Vy mi zpestřujete tuto hru.''


Názory pište do komentů prosím :)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 8. srpna 2013 v 14:51 | Reagovat

Promiň Clar - já se sekla u 8. kapitolky O:) Dneska to dočtu až sem, čestné Ewilské :D

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | 8. srpna 2013 v 15:56 | Reagovat

Ten začátek je docela ujetý, je ni při té představě blbě. Nechtěla bych tak umřít :D
Je dobře že ji Seth nic neudělal a ty narážky na tu hru jsou boží..! :-)

3 Scriptie*13* Scriptie*13* | Web | 8. srpna 2013 v 17:21 | Reagovat

Ježiši, Clarush! Proč mi to děláš? Jsem hodně citlivá, a tahle kapitola už byla opravdu dost naplněna morbidními myšlenkami. Jako hele, kde na tyhle nápady chodíš? Já si lámu hlavu, jak to ve své povídce udělat děsivé, a když si přečtu to tvoje nestačím žasnout. >:( Ach jo, tohle bylo vážně docela nechutné. Ať už ty možnosti smrti nebo po smrti, nebo když Clara přemýšlela nad tím, co s ní Seth udělá.
Jsem asi retardovaná, ale i tak těším se na další. :-D

4 Clarush* Clarush* | Web | 8. srpna 2013 v 17:55 | Reagovat

[3]: Kam na to chodím? :D No... prostě uvažuju :D Já jsem člověk, kterej má temný myšlenky a miluju morbidní humor a celkově skoro všechno, co je morbidní :D A mám ráda Setha xD Takové malé přiznání :D

[1]: Jasné :)

[2]: Začátek byl trochu... temnej :D

5 Eliza Eliza | Web | 8. srpna 2013 v 18:38 | Reagovat

No dvě kapči za sebou, tak je to správně! :D
A říkala jsem ti, že Seth je sympaťák xDD Prostě přesně ten typ, kterýho by člověk rád potkal o půlnoci na hřbitově xD
Jinak doufám, že schopnosti krys jsou zde alespoň trochu přeceněny, jinak začnu sypat jed po bytě o.O
A už se taky těším na novou postavu...:)))))

6 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 8. srpna 2013 v 19:16 | Reagovat

Asi umíš psát horory, začínám se bát. Je vidět, že je ve Stephenovi něco dobrýho, a navíc, není tak zvrácený jak Seth. Ještě mě nepřešelo klackování :DDD
*bouchne pšstí do stolu a poručí si: Další díl!!*

:DD Díky za tenhle :)

7 Clarush* Clarush* | Web | 8. srpna 2013 v 19:20 | Reagovat

[5]: Nope :D Krysy jsou velice milá zvířátka, která spapají všechno, co je měkký a jedlý :DD Sežeň si jed :D A máš se na co těšit, protože ta nová postava... no to se dozvíš :D

[6]: jéé :D Áno, Stephen je ten hodný bráška :D Ale zase s ním není taková legrace jako se Sethem :D Další díl bude, neboj :D

8 Milča Milča | Web | 8. srpna 2013 v 20:46 | Reagovat

Minule se mi zdálo, že mě někdo rozžeral zaživa :D. Od té doby mám celkem strach i spát :D
Ale to neznamená, že Já a Mistr nebudu číst dál :-D :D

9 Fia Felis en Niger Fia Felis en Niger | E-mail | Web | 8. srpna 2013 v 20:54 | Reagovat

Musíš byť zase až tak aktívna? XD Bože môj, to snáď ani nie je možné :D Ty si najzložitejšie Affs aké mám, teda po Milči :D Prečítala som včecko, úžasné :-) Píšeš super :) A ako aj minulé kapitoly, táto bola geniálna :D Rýchle ďaľšiu :-)

10 Clarush* Clarush* | Web | 8. srpna 2013 v 21:47 | Reagovat

[8]: Teď si mě potěšila :D Jsem ráda, že budeš dál číst :D

[9]: No, víš... někteří nejmenovaní lidé po mě další kapitolky vyžadují hned, jak si dočtou tu současnou :D Jsem ráda, že se ti líbí :D

11 povidkyfans povidkyfans | 8. srpna 2013 v 23:41 | Reagovat

Ahoj :) áno, stále sme affs :)

12 Lucy :3 Lucy :3 | E-mail | 9. srpna 2013 v 9:09 | Reagovat

Mám novú najobľúbenejšiu postavu.Seth je proste boss! :D

13 Clarush* Clarush* | Web | 11. srpna 2013 v 12:24 | Reagovat

[12]: To je! :D

14 Leome Leome | E-mail | Web | 27. srpna 2013 v 17:19 | Reagovat

No coment :D - to je tak dokonalé a promyšlené, že to slova nevystihují (to vystihne jenom Rafaelo - jestli znáš tu reklamu :D). :D

15 Susane S. Susane S. | Web | 12. listopadu 2013 v 15:21 | Reagovat

Clara je stejně frajerka jak přemýšlí jak z jejího těla budou tragické módní doplňky :D

16 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 24. prosince 2013 v 16:29 | Reagovat

tak ty morbidní části jsou prostě bestovní.. hlavně když to čteš na vánoce:3

17 Violett Violett | Web | 30. prosince 2013 v 22:38 | Reagovat

Zajímavé :D No nevím, co dodat a začínám si myslet, že se vykašlu na koukání serialu a budu pokračovat v čtení :D

18 Abigail Abigail | Web | 13. února 2014 v 17:32 | Reagovat

Zajímavé, těším se až si přečtu pokračovaní =)  máš dobrou fantasii a hlavně žaludek =) nebýt toho, že se držím bych asi... no nebudu to popisovat =) Krásná kapitolka =)

19 Angela Angela | Web | 25. února 2014 v 22:20 | Reagovat

Úplně miluju tvůj styl psaní! A tuhle povídku! :D

20 emma. emma. | 26. února 2014 v 23:50 | Reagovat

Argh...pořád samé otázky a žádné odpovědi,až mi to leze na nervy.Čtenář musí číst dál,protože je to tak napínavé.Napjetí-to tomu rozhodně nechybí,ikdyž co se týče zbytku té povídky....je to klišé za klišé a ještě k tomu nehezky podané,postavy tak trochu postrádají charakter...ale i tak se prostě nemůžu odtrhnout.To napjetí dělá z Tvé povídky velice zajímavé čtení...

21 ladyparanoid ladyparanoid | Web | 2. března 2014 v 16:20 | Reagovat

Konečně jsem přečetla další kapitolu a vrhám se na dvanáctou, čím dál víc se mi to začíná líbit =)

22 Amirra Amirra | Web | 23. dubna 2014 v 11:52 | Reagovat

Ohoho, ten Seth sa mi ľuuubi :3
Je to čím ďalej, tým lepšie, napínavejšie ^^
Veselo na ďalšiu kapitplu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama