Já a Mistr 12.kapitola

9. srpna 2013 v 4:05 | Clarush* |  Já a Mistr

''Nepovídejte, Sethe Williamsi.'' pronesla Clara lehce provokativním tónem. Seth se na ni ušklíbl a praštil s ní o zeď. Přiblížil se k ní a zlehka se kousl do rtu. Tahle je opravdu jiná, než ostatní, pomyslel si. Clara neváhala a dala mu pořádnou facku. Seth tohle nečekal a udiveně se na ni podíval. Hmm. Vzal ji za ruku, kterou mu dala facku a pevně ji držel. Clara zasténala bolestí, protože jí tu ruku téměř drtil. Vlastně ne ruku, ale kosti v ní.
''Nech ji být!'' křikl na Setha Stephen, který už začínal být poměrně naštvaný. Seth ho s klidem ignoroval a věnoval se Claře. Nevěděl, jestli je lepší ji zabít hned, nebo ji nechat podstoupit zkoušku. Těžko říct. Ale asi by bylo lepší ji nechat podstoupit zkoušku. Pitomá zkouška. Stephen se nemohl držet mojí hry. Musel přidat svou zkoušku, pomyslel si podrážděně Seth a znovu se podíval na Claru.
''Já jsem tu ten, kdo tě bude bít. Já jsem tu ten, kdo tě uslyší křičet bolestí. A já jsem tu ten, který tě uvidí umírat.'' pronesl a ušklíbl se na ni. Clara ho jen pozorovala a rychle oddechovala.
''Chcípni, hajzle.'' odsekla.
''Stephen říkal, že jsi jiná, ale neříkal, že jsi divoká... tím líp. Aspoň se budu líp bavit, až ti tu divokost vyříznu z očí.'' řekl a svou řeč zakončil tajemným úsměvem. Clara měla pocit, že se jí srdce rozskočí na dvě poloviny. Úplně si to představovala, jak se najednou zhroutí k zemi, protože ji ovládne bolest v hrudi. Co by asi udělal Seth? Pomohl by jí? Zemřít, samozřejmě. Nebo by se jen příšerně rozčiloval, protože bych zemřela... ale ne jeho rukou? Možné je obojí, pomyslela si Clara.
''Sethe.'' ozval se neznámý hlas a Clary se zmocnil odporný pocit, že se odsud nikdy nedostane, protože jsou její nepřátelé v přesile. Otrhla pohled od Sethových hadích očí, aby se podívala, kdo se tu najednou objevil.
Stála tam poměrně vysoká dívka s krátkými blond vlasy a přeměřovala si ji modrýma očima. Černá kožená bunda a nepříliš přátelsky vyhlížející oči. Clara od ní rychle odtrhla pohled a krátce se zadívala na Setha. Ten se na ni jen ušklíbl a otočil se k té neznámé.
''Elizo.'' řekl radostně Seth a na chvíli se odmlčel. ''Už jsem si dělal starosti, kde jsi.'' Dodal nakonec a oslnivě se na Elizu usmál. Clara si jen tiše povzdechla a byla ráda, že ji konečně Seth pustil.
''Myslela jsem, že jí necháte ve hře dokončit zkoušku, tak co tu sakra děláte?'' řekla Eliza podrážděně. Asi se jí nelíbí to, že ještě dýchám, pomyslela si Clara, když viděla její pohled.
''Nastaly jistý problémy. Všechno je ale v pořádku, Myško.'' řekl Seth klidně a při posledním slově se znovu ušklíbl. Clara pozvedla jedno obočí. Myško?!
Stephen se tiše zasmál a Eliza po něm hodila ostrý pohled. Seth se znovu otočil ke Claře a usmál se na ni. Poprvé jeho úsměv vypadal upřímně, ne falešně. Pohladil ji po vlasech a prudce ji udeřil do hlavy. Claře se zatmělo před očima a poslední, co viděla, byly ty hadí oči, plné jedu, jak na ni šíleně hledí.

***

''Claro.'' ozval se tichý hlas, ale zdálo se, že přichází z velké dálky. Clara jen zamumlala něco nesrozumitelného a otočila se na druhý bok.
''Claro. Claro, no tak. Vzbuď se!'' Clara konečně otevřela oči a prudce se zvedla. Automaticky se rozhlédla kolem sebe. No jistě. Opět jiná místnost. Narušila jsem jim plány, proto mě museli ručně přesunout a aby se jim o podařilo, musel mě Seth praštit, pomyslela si Clara.
''Claro.'' ozval se znovu ten samý hlas, který už slyšela. Otočila se směrem, odkud přicházel. Stála tam jakási dívka, kterou Clara neznala, ale ta dívka zjevně znala Claru, protože ji oslovovala jménem. Claru to docela rozrušilo. Bylo podivné, když někdo znal vaše jméno a vy jste toho někoho neznali. Hlavně, když jste v jedné místnosti a vy víte, že vás sem zavřeli dva vrazi, aby se bavili tím, jak bezmocně tápáte po odpovědích na jejich podivuhodné otázky, které vlastně ani nebyly vyřčeny. Clara se oklepala a prohlédla si tu dívku, která ji probudila. Byla drobná - nijak vysoká, zelené oči a dlouhé vnité vlasy v odstínu, který byl něco mezi rudou a oranžovou.
''Kdo jsi?'' zeptala se Clara, protože tu dívku opravdu nepoznávala. Dívka si prohrábla vlasy a šla k ní blíž.
''Jsem Adrienne.'' řekla ta dívka a ani její jméno nebylo Claře povědomé.
''Ty mě znáš?'' zeptala se Clara.
Adrienne neodpověděla, místo toho se rozhlížela kolem sebe, jako by něco hledala. Clara ji pozorovala a vzpomněla si na to, co psal Mistr v dopise. Pokud se budete dobře dívat, najdete ztracenou pravdu. Nezapomeňte - X označuje poklad... Tohle se najednou prohnalo Claře hlavou. Zajímalo by mě, co tím chtěli říct, pomyslela si Clara.
''Ehm, ty mě znáš?'' zopakovala Clara a Adrienne se na ni otočila.
''Ne, to ne. Neznám tě, ale měla si u sebe obálku se jménem... napadlo mě, jestli se tak nejmenuješ, když si ji u sebe měla ty...'' řekla Adrienne a Clara se prudce zvedla. Tady je, pomyslela si Clara, když obálku konečně zahlédla. Zvedla ji ze země a opatrně ji otevřela. Vlastně ani nevěděla, co očekává, že v ní bude. Možná další instrukce, pomyslela si Clara, když z obálky vytahovala další dopis.

Opět vás zdravím, slečno Waverová.

Nastaly jisté komplikace a vy asi víte, co se pod tím kouzelným slovem ''komplikace'' skrývá. Chápu to, že jste naštvaná, protože jste zabila svou kamarádku, ale zabít jste ji nemusela. Bylo jen na vás, jestli jí věnujete život - a odpustíte jí to, co provedla nebo jestli ji potrestáte a zároveň i vykoupíte - a to smrtí, samozřejmě. Rozhodnutí bylo ve vaší kompetenci, slečno Waverová. Rozhodla jste, teď za to nesete následky.
Váš další úkol bude společně se slečnou Danielsovou - jistě už jste se seznámily a pokud ne, brzy se seznámíte, protože jinak nebude vaše spolupráce efektivní. Zjistěte si něco o svém nepříteli, slečno Waverová, protože dokud nevíte, proti čemu stojíte, jste bezmocná - a to i když jste ozbrojená. Zbraně totiž nejsou to, co vás ochrání.
Chci, abyste spolu se slečnou Danielsovou prošly hrou. Pro slečnu Danielsovou to bude hra, ale pro vás, slečno Waverová, to bude další část vaší zkoušky. Pravidla hry jsou jednoduchá, proto se jimi řiďte. Jak vy, tak slečna Danielsová, protože porušení pravidel se nevyplácí - a v našem případě by znamenalo konec hry. Předpokládám, že víte, co konec hry znamená. Ale zpět k vaší zkoušce. V této místnosti se nachází nářadí, nějaké zbraně a nějaké materiály. Vaším úkolem bude prostudovat mou práci a opět rozhodnout o životě a smrti - tentokrát nad lidmi, které neznáte.
Až projdete všemi přístupnými místnostmi, vrátíte se sem a sestavíte něco podobného, jako uvidíte v místnostech s lidmi, které se můžete a nemusíte pokusit zachránit. Slečna Danielsová se bude pokusí zachránit všechny lidi, ale je to proti pravidlům. Co s tím uděláte, slečno Waverová?
Budu sledovat každý váš krok, abych se ujistil, že neporušujete stanovená pravidla. Pokud je porušíte, osobně se postarám o to, aby hra skončila - a to samozřejmě zajímavě, protože by byla škoda utnout hru, aniž by k něčemu došlo.
Také bych vám chtěl připomenout, že jste blízko pokladu. Pokud si nebudete lhát a budete se dívat, můžete najít svou záchranu a X označuje skrytý poklad, pamatujete? Dám vám nápovědu. Je v samotném centru informací vašeho nepřítele. Ale víte, kdo je váš nepřítel, slečno Waverová? Zjistěte si to.

S nemrznoucím úsměvem na rtech vám přeji hodně štěstí,
Mistr
Názory, připomínky nebo dotazy pište do komentů :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lucy :3 Lucy :3 | E-mail | 9. srpna 2013 v 9:19 | Reagovat

Seth! Seth! Seth!:D :D ďalšia úžasná kapitola! :)

2 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 9. srpna 2013 v 11:08 | Reagovat

Tý jo, kdo je to Mistr? Je to Seth? Já nevím, ale nemůžu se zbavit dojmu, že je tam ještě někdo další... Nebo jsem tak strašně natvrdlá? :DDD

Přirozeně jsem zvědavá na další vývoj situace :D

3 Eliza Eliza | Web | 9. srpna 2013 v 11:50 | Reagovat

Wau, kdo je ta nová, úžasně sexy postava, kterou Seth tolik zbožňuje? Je mi naozaj velmi sympatická!! xDDD
Jinak Sethík...You know I like him :D Je takovej správně drsnej mačo :D
Ale dostal mě nemrznoucí úsměv na rtech xDDDD
Zkrátka boží :D

4 Clarush* Clarush* | Web | 9. srpna 2013 v 12:00 | Reagovat

[3]: No, myslím, že ty víš nejlíp, kdo je ta nová postava, kterou Seth tolik zbožňuje :D A nemrznoucí úsměv na rtech... můj marný pokus o vtip? :D Ani nevím, psala jsem to brzo ráno - pravděpodobně jsem byla mimo :D

[1]: Seth je nejlepší :3

[2]: Kdo je Mistr? Na tuto otázku ti bohužel nemůžu odpovědět :D

5 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | 9. srpna 2013 v 12:14 | Reagovat

Je to krásná kapitola a už se těším ne jejich spolupráci a další vývoj hry.. :D

6 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 9. srpna 2013 v 13:08 | Reagovat

[4]: Beru to tak, jakože to není Seth na stoprocent (že to může být, ale nemusí), což by znamenalo, že nejsem tak úplně natvrdlá, jak se může zdát. To je bezva, tak piš dál, ať dostanu svou pravidelnou dávku strachu:D

7 Clarush* Clarush* | Web | 9. srpna 2013 v 13:31 | Reagovat

[5]: To jsem ráda :D

[6]: Nebudu nic potvrzovat ani vyvracet.. :D Pravidelnou dávku strachu? :D To zní tak hezky :D

8 Milča Milča | Web | 9. srpna 2013 v 13:43 | Reagovat

Proč mám takový pocit, že ten Seth je mistr?? :D

9 Scriptie*13* Scriptie*13* | Web | 9. srpna 2013 v 18:55 | Reagovat

Hodně, ale vážně hodně matoucí kapitola. Navíc, těžko se vám soustředí na čtení, když vedle vás blbne ségra s Pouem a jeho mikrofonem. :/
Jinak. Moc se mi to líbilo, konečně (nebo spíš bohužel?) žádné morbidnosti. Jen další otázky, na které jsi nám stále nedala odpovědi. Snad se to brzy nějak vyřeší. :o)
A Clařin úkol je vskutku těžký!

10 Hranice fantazie Hranice fantazie | Web | 9. srpna 2013 v 19:34 | Reagovat

Sice mi to dalo trochu práce, než jsem se přes ty všechny nově přidané kapitoly prokousala, ale vyplatilo se. Už se těším na pokračování :-)

11 Clarush* Clarush* | Web | 9. srpna 2013 v 20:56 | Reagovat

[8]: Opravdu netuším, proč máš takový pocit :D

[9]: Morbidnosti zase někdy budou xD

[10]: To jsem ráda :)

12 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 10. srpna 2013 v 20:51 | Reagovat

CLAR!! Prosím!! Potřebuju nutně tvojí pomoc!!... Teď jsem hrozně dlouho nekomentovala - já vím a moc se omlouvám, ale... mám na tebe prosbu :D Mohla bych si vytisknout Já a Mistr, když pod to napíšu autora a nebudu to jinak roznášet?? Prosím!! Strašně ráda bych si to dočetla... a nemám noťas :( xD Prosííííííím!! O:)

13 Clarush* Clarush* | Web | 10. srpna 2013 v 21:05 | Reagovat

[12]: No jasné, můžeš :D

14 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 10. srpna 2013 v 21:37 | Reagovat

[13]: Děkuju ti Ó Velká Clarush!! :D :) ;)

15 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 11. srpna 2013 v 8:36 | Reagovat

DÁÁÁÁÁÁÁÁÁLL!!!! JÁ S Z TOHO ZBLÁZNÍM! TO JE TAK NAPÍNAVÝ! MILIJUUUUU!!!!

16 Calla*=)*Blue Calla*=)*Blue | Web | 11. srpna 2013 v 10:02 | Reagovat

PÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII já chci rychle další.. to je tak krásný a napínavý a.. já nevím proč ale Seth se mi líbí :D

17 Clarush* Clarush* | Web | 11. srpna 2013 v 12:22 | Reagovat

[14]: Nemáš za co :D

[15]: Doooobře :DD

[16]: To je dobře, že se ti Seth líbí :D On je prostě úžasnej :3 (Já vím, že to zní divně, když to říkám já) :D

18 Leome Leome | E-mail | Web | 28. srpna 2013 v 13:30 | Reagovat

Ten dopis úplně na koneci je děěsně zajímvý - jsem zvědavá, co ta Adriana udělala zajímavého, a jestli ji Clara zabije... DĚKUJI TO, I VÉLKA CLARUSH*, ZA TAK LUXUSNÍ POVÍDKU XD.

19 Susane S. Susane S. | Web | 12. listopadu 2013 v 19:28 | Reagovat

Pro mě jsi prostě bohyně! :3 To je úžasný, já o tom asi udělám čtenářský deník ! Protože to je prostě něco neskutečnýho! :)

20 Angela Angela | Web | 25. února 2014 v 22:36 | Reagovat

Zajímavá kapitola! Jsem zvědavá na další průběh. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama