Já a Mistr 14.kapitola

15. srpna 2013 v 15:55 | Clarush* |  Já a Mistr

''Sethe... copak tu děláte?'' zeptal se otec Setha a s nepředstíraným zájmem oba své syny pozoroval. Zajímalo ho, který z nich je ten silnější a chytřejší, ale ještě stále se mu to nepovedlo zjistit. Ani po těch letech to nevěděl. Oba jeho synové byli něčím výjimeční, ale těžko říct, který z nich byl ten lepší. Seth. Seth je ten lepší. Lépe se hodí k naší práci, protože neodporuje a svou práci má rád, pomyslel si otec, když si přesedl z vozíčku na pohovku. Jeho nohy už na tom nebyly nejlépe a on už se necítil na to, aby sám chodil. Ani berle mu nepomáhaly, proto využíval vozíček. Když si sedl na pohovku, znovu se podíval na své syny. Pohled, který vrhl na Stephena byl velice neurčitý a pohled, který hodil na Setha byl jasně tázavý. Zajímalo ho, o čem se ti dva bavili. Byla to jeho přirozenost - zajímat se o to, co by ho zajímat nemělo. Ale roky sledování různých lidí jeho touhu ukojilo.
''Mluvili jsme o ní.'' pronesl Seth, jako by nedokázal Claře přijít na jméno a posadil se vedle otce. Stephen se na Setha rozzuřeně podíval a měl chuť mu skočit po krku.
''Stephene, synu, neposadíš se k nám?'' zeptal se otec Stephena a v očích se mu zablýsklo a Seth, sedící vedle otce se jen ušklíbnul. Stephen chvíli váhal, ale pak si sedl z vedle otce z druhé strany, než seděl Seth. Věděl, že kdyby to neudělal, že by otce rozzuřil. A rozzuřit Teddyho nikdo nechtěl. Stephen se zamyslel. Proč mu říkají Teddy?
''A copak je se slečnou Waverovou?'' zeptal se jejich otec a usmál se. On byl celkově nadaný. Uměl perfektně lhát, přetvařovat se, zatloukat a usmívat se i v těch nejmorbidnějších situacích. To byla jedna z mnoha věcí, kterou Seth na svém otci více než obdivoval. Pro Setha byl jeho otec vzorem, ale pro Stephena byl jeho otec pouze špatným otcem, ničím víc.
''Slečna Waverová stále žije.'' odpověděl Seth a pohlédl na otce. Otcův úsměv se nepatrně rozšířil.
''A to je dobře, že?'' řekl otec a pohlédl nejdřív na Stephena a pak na Setha.
''Ano, otče. To je dobře...'' pronesl tiše Seth a zadržoval své nutkání vyzradit jim, co právě slečnu Waverovou čeká...

***

Clara seděla na zemi, zády opřená o zeď, kterou pokrývala tenká vrstva prachu. Na druhém konci místnosti pochodovala Adrienne, marně se snažící najít něco, díky čemu by se zbavila řetězu, který měla na noze. Ten řetěz sice nebyl krátký, ale i tak ji omezoval... a děsil. Nikdy se nedává řetěz jen tak. Clara si toho řetězu všimla až poté, co si dočetla dopis od Mistra.
Na podlaze byla vrstva prachu. Clara zoufale pozorovala dveře, které byly pravděpodobně jejich dalším cílem. Zbývala však otázka... Proč tu stále jsou? To byla otázka, na kterou neznala odpověď ani Clara, ani Adrienne. Obě se jen zoufale rozhlížely po místnosti, jako by čekaly na zázrak. Na zázrak, který nepřicházel a určitě ani nepřijde. V takových temných, osamělých místnostech, které jsou plné prachu nebývají často zázraky. Clara se protáhla, odtrhla pohled od dveří a znovu sáhla po dopisu, který jí měl posloužit jako nápověda.

Opět vás zdravím, slečno Waverová.

Nastaly jisté komplikace a vy asi víte, co se pod tím kouzelným slovem ''komplikace'' skrývá. Chápu to, že jste naštvaná, protože jste zabila svou kamarádku, ale zabít jste ji nemusela. Bylo jen na vás, jestli jí věnujete život - a odpustíte jí to, co provedla nebo jestli ji potrestáte a zároveň i vykoupíte - a to smrtí, samozřejmě. Rozhodnutí bylo ve vaší kompetenci, slečno Waverová. Rozhodla jste, teď za to nesete následky.
Váš další úkol bude společně se slečnou Danielsovou - jistě už jste se seznámily a pokud ne, brzy se seznámíte, protože jinak nebude vaše spolupráce efektivní. Zjistěte si něco o svém nepříteli, slečno Waverová, protože dokud nevíte, proti čemu stojíte, jste bezmocná - a to i když jste ozbrojená. Zbraně totiž nejsou to, co vás ochrání.
Chci, abyste spolu se slečnou Danielsovou prošly hrou. Pro slečnu Danielsovou to bude hra, ale pro vás, slečno Waverová, to bude další část vaší zkoušky. Pravidla hry jsou jednoduchá, proto se jimi řiďte. Jak vy, tak slečna Danielsová, protože porušení pravidel se nevyplácí - a v našem případě by znamenalo konec hry. Předpokládám, že víte, co konec hry znamená. Ale zpět k vaší zkoušce. V této místnosti se nachází nářadí, nějaké zbraně a nějaké materiály. Vaším úkolem bude prostudovat mou práci a opět rozhodnout o životě a smrti - tentokrát nad lidmi, které neznáte.
Až projdete všemi přístupnými místnostmi, vrátíte se sem a sestavíte něco podobného, jako uvidíte v místnostech s lidmi, které se můžete a nemusíte pokusit zachránit. Slečna Danielsová se bude pokusí zachránit všechny lidi, ale je to proti pravidlům. Co s tím uděláte, slečno Waverová?
Budu sledovat každý váš krok, abych se ujistil, že neporušujete stanovená pravidla. Pokud je porušíte, osobně se postarám o to, aby hra skončila - a to samozřejmě zajímavě, protože by byla škoda utnout hru, aniž by k něčemu došlo.
Také bych vám chtěl připomenout, že jste blízko pokladu. Pokud si nebudete lhát a budete se dívat, můžete najít svou záchranu a X označuje skrytý poklad, pamatujete? Dám vám nápovědu. Je v samotném centru informací vašeho nepřítele. Ale víte, kdo je váš nepřítel, slečno Waverová? Zjistěte si to.

S nemrznoucím úsměvem na rtech vám přeji hodně štěstí,
Mistr

Když Clara již po několikáté dočetla dopis, prohrábla si vlasy a lehla si na zem, kterou pokrývala ona nehybná vrstva prachu, kterou se ani Stephen, ani Seth neobtěžovali uklidit. Proč taky? Oni tam pravděpodobně zemřou, takže by jim drobná vrstva prachu vadit nemusela, ne? Asi ne. Clara ležela na podlaze a přemýšlela.
''Tady jste!'' pronesl Claře neznámý ženský hlas, ihned poté, co se ozvalo bouchnutí železných dveří o stěnu. V místnosti se rozvířil prach a Adrienne se rozkašlala.
Než se Clara stihla vzpamatovat, zvednout se a zjistit, co se děje, jí ta neznámá žena dala na krk jakousi věc. Clara vůbec netušila, co to je, ale vůbec se jí to nelíbilo. Jediné, co mohla, bylo pozorovat, jak jí ta neznámá žena něco utahuje, šroubuje a zkouší. Nakonec od ní odstoupila a podala jí černý papírek s rudým nápisem.

Pomáhám ti. Pokud nezvládneš úkol, nezemřeš pomalu, ale rychle. Zařízení, které ti dala Abigail na krk se spustí tehdy, až ti vyprší čas, který máš na splnění úkolu. Pokud ti čas vyprší a ty nenajdeš klíč k zámku, který ti znemožňuje se toho zařízení zbavit, tak se zařízení spustí a to zahnuté ostří, které je součástí zařízení se s pomocí mechanizmu roztočí a podřízne ti hrdlo - lépe řečeno... obkrouží ti hrdlo ostřím a ty během chvíle vykrvácíš. Když dokončíš úkol - najdeš klíč. A klíč potřebuješ k tomu, abys byla volná. Dívej se kolem sebe...

Frontis nulla fides, Claro. Frontis nulla fides.
Ten, který ti chce pomoct.

Názory, připomínky nebo dotazy pište do komentů :)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 povidkyfans povidkyfans | 15. srpna 2013 v 16:33 | Reagovat

A Šmolko ide znova kritizovať :D
1) Zeptal se otec Stephena a v očích se mu zablýsklo a Seth, sedící vedle otce se jen ušklíbnul. - Dalo by sa to rozdeliť do dvoch viet: Zeptal se otec Stephena a v očích se mu zablýsklo.Seth, sedící vedle otce se jen ušklíbnul.
2) Clara vůbec netušila, co to je, ale vůbec se jí to nelíbilo. - dve "vůbec" za sebou. Jedno by som vypustila :)

A teraz k celkovému príbehu. Teddy ma dosť desí a to je na vozíku :D Raz som videla horor, kde bol otec na vozíku ale ten bol iba bábka. Na dlhé rozprávanie :D
Rozmýšľam, či je tá "okrasa", ktorá ju má zabiť, dobrá alebo zlá :D Dá sa na to pozerať z každej strany :D Mám blbého tušáka, že jej "pomáha" Stephen. Ale to je len moje nelogické uvažovanie :D V každom prípade super časť :) Už nech je ďalšia!

2 Clarush* Clarush* | Web | 15. srpna 2013 v 16:54 | Reagovat

[1]: Díky za upozornění :) Jinak Teddy... no mě osobně připadá Teddy jako taková zvláštní postava :D Je to takovej správnej tatík xD A ten, kdo jí pomáhá může být vlastně kdokoliv. Ještě se tu neukázaly všechny postavy, takže bych řekla, že je ještě docela brzy na to, aby se odhadovalo :D Jinak další část začnu psát ještě dnes, ale netuším, jestli ji sem ještě dnes dám... ale spíš až zítra :D

3 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 15. srpna 2013 v 17:24 | Reagovat

aha... ten, který ti chce pomoct.. =D pěkně děkuju za podříznutí. =D =D =D snad to stihne.. ;) Adrienne se zatím moc neprojevila, tak uvidíme.. ;)

4 Clarush* Clarush* | Web | 15. srpna 2013 v 17:51 | Reagovat

[3]: Ona se projeví, to se nemusí vůůůůbec bát :D Osobně se na to těším :D Neskutečně  mě baví zkoušet se vžít do těch situací a zkoušet uvažovat, jako bych tam byla :D Ale každá postava to řeší svým způsobem, protože má svůj charakter... :3 :D A ten, který ti chce pomoct - to se dozvíš časem :D A na děkování za podříznutí je ještě čas xD

5 povidkyfans povidkyfans | 15. srpna 2013 v 18:29 | Reagovat

[2]: ja si Teddy vždy spájam z mackom ale toto asi nebude dobrý, chutný plyšový macko :D

6 Clarush* Clarush* | Web | 15. srpna 2013 v 18:32 | Reagovat

[5]: Kazíš mi radost, víš to? :D

7 Rexxanna Rexxanna | Web | 15. srpna 2013 v 19:04 | Reagovat

Mě se to líbilo a napsaný to taky bylo dobře. :D Teď jenom budu čekat až bude další díl :D protože chci vědět jak to skončí. :-D

8 povidkyfans povidkyfans | 15. srpna 2013 v 22:30 | Reagovat

[6]: Tak to ma teší :D Muhahahaa :D

9 Clarush* Clarush* | Web | 15. srpna 2013 v 22:40 | Reagovat

[7]: Ten bude, až to uznám za vhodný xD Ne, dělám si srandu :D Bude zítra, ale nejdříve odpoledne - ale spíš večer. Dopoledne jedu pryč a vrátím se odpoledne. Nevím, jestli se mi bude chtít to hned dopisovat :D

[8]: Sooo evil :D

10 Ariven Ariven | Web | 15. srpna 2013 v 23:42 | Reagovat

Ta povídka se mi opravdu, ale opravdu líbí!
To je skvělá pomoc, umístit takové hezké zařízení na krk, opravdu. Kdyby to aspoň bylo, že vyrazí čepel a usekne hlavu a né, že pak umře vykrvácením. Ale svým způsobem to pomoc může být, to záleží na tom, co sis na Claru přichystala dál.
Dost se těším, jak se projeví Adrienne... A Teddy je taky taková zajímavá, záhadná a neodhalená postava.
PS. Seth je boží.

11 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 16. srpna 2013 v 13:13 | Reagovat

Názory a připomínky... Proč jsem si přečetla tohle, když jsem nečetla těch několik kapi před??? :O :D
Kolik tomu vlastně tak chystáš... dílů... kapitol...??

12 Calla Calla | Web | 16. srpna 2013 v 14:06 | Reagovat

Páni.. Tak to bylo hustý. Samozřejmě v dobrém. :) Mám takové tušení kdo by mohl být ten kdo ji chce pomoct.. :D Ale nechám se překvapit a honem další. :) :D

13 Clarush* Clarush* | Web | 16. srpna 2013 v 15:12 | Reagovat

[10]: Že jo? :D Seth je král xD

[11]: Přečetla sis to protože je to první článek na blogu..? :D Možný to je :D Kolik chystám kapitol... no... těžko říct :D Tohle je teprve první část té povídky, takže nevím :D

[12]: Tušíš? :D Tak mi to napiš na fb, třeba ses trefila xD A další bude, neboj :D

14 Fia Felis en Niger Fia Felis en Niger | E-mail | Web | 16. srpna 2013 v 15:14 | Reagovat

I'm very happy now :DDD Ale naozaj, som šťastná, že si sem dala ďaľšiu kapitolu :-) Uaaaah končenie napínavo? 3:D You're kidding me?! :D
Inak asi mám takého tušáka, kto jej pomáha -_- :DD
Ale aj tak som zvedavá :-D Honem ďaľšiu :33

15 Clarush* Clarush* | Web | 16. srpna 2013 v 15:22 | Reagovat

[14]: Já chci vědět, koho typujete! :D Nechcete mi to poslat na mail...? :D A jsem ráda, že jsi šťastná :D Dnes by tu ještě měla být další kapitola :D

16 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 17. srpna 2013 v 12:53 | Reagovat

Mám pocit, že jsem kousek četla... ale asi nedočetla :D Chvátám na  15.

17 Leome Leome | E-mail | Web | 28. srpna 2013 v 13:42 | Reagovat

Ááááá! Další normální člověk v téhle "hře" - nějaká ta ženská, co se snaží Claře pomoci :D.

18 Angela Angela | Web | 25. února 2014 v 23:09 | Reagovat

Je to prostě skvělé! Moc povedená kapitola. :)

19 ladyparanoid ladyparanoid | Web | 2. března 2014 v 16:29 | Reagovat

Je to opravdu skvělé =)  jsem zvědavá, jak to dopadne =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama