Já a Mistr 15.kapitola

16. srpna 2013 v 19:58 | Clarush* |  Já a Mistr
Tááákže, na úvod bych chtěla říct, že jsem byla ve stavu, který byl příliš veselý a byl trochu problém nahodit to správné ''myšlení'' :D Vyhrála jsem totiž knihu a proto jsem neskutečně šťastná :D Ale zpět k tomu hlavnímu - a to tedy ke kapitole. Někdo se ptal a myslím, že to byla Ewilline? :D Ale to je jedno xD Otázka byla, kolik kapitol plánuju psát :D Odhadem těžko říct, ale celá povídka Já a Mistr je rozdělená do několika částí :D A my jsme teprve v té první, která má pracovní (tedy nedefinitivní) název Hledání. Takže těžko říct. Následuje ještě minimálně druhá a třetí část, ale víc toho asi v tuhle chvíli říct nedokážu. Já a Mistr mám moc ráda a je toho ještě dost, co se má stát - a navíc je tu spousta nezodpovězených otázek, které vás možná matou. Odpovědi se buď dostaví hned nebo časem v další části, ale určitě je na co se těšit :)
Ale zpět k té kapitole :D


Claře se do očí nahrnuly slzy. Nevěděla, jestli to byly slzy smutku nebo slzy z hněvu, ale na zjišťování a přemýšlení o tom neměla ani náladu ani čas. Papírek se vzkazem upustila na zem. Jak papírek dopadl na zem, mírně rozvířil prach, který se už stihl usadit po příchodu té neznámé ženy a pokrýval zemi jako tenký koberec. Clara ještě zaslechla, jak Adrienne něco vykřikla a pak už byla ta neznámá žena pryč. Clara zdrceně dopadla na zem a snažila se nemyslet na to, co se jí stane, pokud nezvládne projít tím, čím projít má. Rychle si sáhla na tu věc, kterou měla okolo krku. Neviděla ten mechanizmus, o kterém se psalo v tom vzkazu, ale asi pochopila to, jak funguje, protože to nebyl složitý mechanismus. Adrienne k ní popošla blíž a pokusila se o úsměv. Zřejmě chtěla Claru uklidnit.
''Claro?'' řekla přívětivě. Snaží se mě uklidnit... ale tady uklidnění ničemu nepomůže. Maximálně tomu, že zemřu klidná, pomyslela si Clara a zoufale zacloumala s tou věcí, kterou měla na krku. Zvláštní zadní vrátka, pomyslela si, jako by se pokusila o vtip, který slyšela jen ona.
''My tu umřeme. Víš to? Umřeme tady. A krysy nám budou pomalu vyžírat oči-'' řekla Clara nepřítomně, ale nedořekla větu, protože ji Adrienne přerušila.
''Dostaneme se odsud. Ano? Dostaneme.'' pronesla velice sebejistě, jako by věděla, že se odtamtud dostanou. Ale ona to nemohla vědět... Vlastně mohla. Mohla by to vědět, pokud by byla jinou součástí hry, než jsem já. Možná to není pěšák, ale tvůrce. Clara si znovu vzala dopis od Mistra.

Také bych vám chtěl připomenout, že jste blízko pokladu. Pokud si nebudete lhát a budete se dívat, můžete najít svou záchranu a X označuje skrytý poklad, pamatujete? Dám vám nápovědu. Je v samotném centru informací vašeho nepřítele. Ale víte, kdo je váš nepřítel, slečno Waverová? Zjistěte si to.

Rychle očima přeletěla dopis a přečetla si znovu jen to, co se jí momentálně zdálo důležité. Ano. Ona je jedním z nich. Poslali ji sem, aby mě mátla a zabila. Není spoluhráč, ale protivník, vydávající se za spoluhráče. Musím se jí zbavit, pomyslela si Clara a nepatrně se na Adrienne usmála. Nesmí vědět, že to Clara ví, protože by se ji mohla ihned pokusit zabít a to Clara nemohla dopustit. Ona nechtěla zemřít. Ne hned a ne tady. Prostě ne. Takhle skončit nemůže. Zemře až na konci života, protože už bude stará nebo protože bude nemocná, ale rozhodně nezemře tady. Ale proto, aby tu nezemřela bude muset něco udělat. Bude muset bojovat o tu možnost zemřít přirozeně. A ona bude bojovat. Do poslední kapky krve. Ať už její nebo cizí krve.
''Máš pravdu. Dostaneme se odsud. Ale nejdřív musíme splnit to, co po nás chtějí.'' řekla Clara a podívala se na otevřené dveře, kterými zmizela ta žena, co jí dala na krk tu odpornou věc, která měla být jejími zadními vrátky.
''Dobře, jdeme?'' Řekla rozhodně Adrienne a vydala se rychle ke dveřím. Clara udělala to samé. Na prahu se obě zastavily a vyměnily si tázavé pohledy. Po chvíli se Clara rozhodla jít první. Překročila práh a rozhlédla se po místnosti. Zaslechla za sebou řinčení řetězu, a zoufalé zakletí.
''Claro? Nemůžu dál. Ten řetěz není dostatečně dlouhý...'' Pronesla zoufale Adrienne a hodila po Claře prosebný pohled, jako by ji Clara toho řetězu dokázala zbavit. Clara se rozhlédla po místnosti a její pozornost upoutal stůl, na kterém ležely nože, sekera, pila, kladivo, motorová pila... a spousta dalších momentálně užitečných nástrojů a poté její pozornost upoutal železný kotel, ze kterého unikala pára. Clara se ohlédla na Adrienne. Nepozorovala ji...
Clara rychle schovala motorovou pilu, normální pilu, kladivo a zbytek nástrojů a vzala si sekeru. Nebyla to úplně obyčejná sekera na sekání dřeva - a to bylo vidět už na první pohled. Měla širší zaoblenou čepel - a takovou čepel normální sekera nemá. Se sekerou se vrátila k Adrienne a podívala se jí přímo do očí.
''Pomůžu ti, ale slib mi, že se nebudeš bránit. Jinak to nejde. Musíme se řídit pravidly a pokyny, pamatuješ?'' řekla Clara a sledovala její výraz v očích. Viděla strach, ale také odhodlání. Věděla, že to, co se chystá udělat není vůbec to nejlepší, co by mohla udělat, ale taková možnost se jí už nemusí znovu naskytnout.
''Já vím... já vím. Udělej, co musíš, abys mi pomohla.'' řekla Adrienne a potlačovala slzy. Claru ty slzy zneklidnily. Musíš si být jistá svým plánem, jinak nikdy ničeho nedosáhneš, připomněla si Clara. Pevně stiskla rukojeť sekery, napřáhla se a sekla Adrienne do nohy. Adrienne vykřikla bolestí, ale nebránila se. Přesně jak řekla, pomyslela si Clara a znovu ji sekla. Ale víte, kdo je váš nepřítel, slečno Waverová? Zjistěte si to. Znovu sekla. Zjistěte si to. Zjistěte si to. Zjistěte si to.

Clara upustila sekeru a dosedla na zem. Byla potřísněná Adrienninou krví a nemohla uvěřit tomu, že to opravdu udělala. Usekla jí nohu. Usekla jí nohu jen proto, aby ji oslabila. Možná i proto, aby jí pomohla. Ale i tak. Udělala to. Byla o krůček blíž k tomu, aby se z ní stala zrůda, jako byl Stephen nebo Seth. Pomalu se otočila na Adrienně. Adrienně vypadala vyděšeně a celá se klepala. Jestli nezastavíme to krvácení, tak zemře, připomněla si Clara a opatrně jí pomohla se zvednout. Vlastně na ní Adrienne spíš visela.
Opatrně s ní došla do druhé místnosti a pomohla jí, aby si sedla na zem u kotle.
''Ššš. To bude dobrý. Slyšíš mě? Bude to dobrý. Postarám se o tebe, ano?'' řekla Clara uklidňujícím hlasem směrem k Adrienne. Nevěděla, jestli ji uklidnila, ale alespoň si mohla říct, že se o to pokusila. Teď ji spíš zajímalo to, že musí rychle zastavit krvácení. Zjistěte si to. Ale víte, kdo je váš nepřítel, slečno Waverová? Clara mírně potřásla hlavou, aby se zbavila toho příšerného hlasu, který v její hlavě neustále opakovat věty z posledního Mistrova dopisu.
''Claro..?'' vykoktala pomalu Adrienne. Clara se k ní otočila tváří a ihned toho zalitovala. Adriennina bledá tvář se také celá klepala, od toho, jak drkotala zuby. Její tvář připadala Claře nepřirozeně děsivá. Bledá pleť, vystouplé žilky a celá tvář potřísněná krví. Nebyl to moc hezký pohled.
''Adrienne... musíme zastavit to krvácení. Bude to bolet, ale musíš to vydržet...'' řekla Clara tiše a znovu pohlédla na Adrienninu krví potřísněnou tvář. Adrienne mírně kývla. Clara polkla a opatrně jí vzala krvácející nohu. Okamžitě měla ruce od krve. Jestli tohle dělám pro sebe, nenávidím se. Jestli tohle dělám pro tebe - Stephene, jsi parchant. Jestli tohle dělám pro tebe Mistře, žádám vysvětlení mých činů, pomyslela si Clara a přiložila Adrienninu nohu - tedy spíš pahýl, na rozžhavenou stěnu kotle. Adrienne znovu vykřikla bolestí.


Seth opět seděl v u jednoho z monitorů a pozoroval Claru. S povzdechem se napil vodky a zase lahev odložil na stůl, vedle jiného monitoru, který zobrazoval jinou místnost, na kterou ještě nepřišla řada.
Proč mi tohle děláš? Proč se mi tak podobáš?
''Už brzy. Už brzy bude po všem, slečno Waverová. A my všichni budeme konečně moct dokončit to, co jsme začali...'' Špitl Seth a znovu sáhl po lahvi s vodkou. Nenávist je jen jinou formou lásky...

Je to jasný :D Názory, dotazy, připomínky, upozornění, kritiku nebo já nevím co, pište do komentů :)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Rexxanna Rexxanna | Web | 16. srpna 2013 v 20:17 | Reagovat

Wow tak teď jsem byla mile i nemile překvapena ale jinak eňo ňuňo já nemám slov :D Nádhera prostě super... :D a já jako vždy nemám co dodat ;-) :D ale už se nemohu dočkat na další část... :-D

2 povidkyfans povidkyfans | Web | 16. srpna 2013 v 20:42 | Reagovat

"Zemře až na konci života" to ma pobavilo :D Myslím, že už nemá zmysel upozorňovať ťa na opakovanie sa slov takže kašlem na to :D Pravdepodobne ťa to nebaví rovnako ako mňa :D
Clara je možno horšia ako sa zdá. Niekedy mám pocit, že vo vypätých situáciach sa z človeka dostane aj tá "evil side". Chúďa Adrienne. Žeby naozaj bola tá zlá? Alebo sa Mistr len dostal do Clarinej hlavy? Sethove slová na konci ma dosť znepokojili.
Čím viac kapitol má táto poviedka, tým viac sa vo mne usádza neistota, množstvo otázok a myslím, že nemám ďaleko od toho, aby som celú poviedku začala čítať  odznova s papierom po ruke a hľadala neexistujúce súvislosti :D

3 Clarush* Clarush* | Web | 16. srpna 2013 v 20:50 | Reagovat

[2]: Tak ráda bych všechno vykecla, ale vím, že nemůžu :D A to "Zemře až na konci života" - to mám z takový pěkný hlášky, kterou říká táta mojí kámošky: ''Nic nemusím. Jediný co musím je umřít. A to na konci života.'' Jsem si na to vzpomněla :D Jinak neexistující souvislosti? :D:D Oni tam ty souvislosti jsou :D Jen si je málokdo uvědomí, když to čte :D

4 Ariven Ariven | Web | 16. srpna 2013 v 20:56 | Reagovat

Jestli je Adrienne náhodou jen nevinná dušička, tak je mi jí opravdu líto. Ale... proč jí Clara tu nohu sekala sekyrou? Proč si nevzala tu motorovku? To by bylo cool, jako Texaský masakr! :-D
Seth je prostě boží, jak už jsem psala. Protože v těch pár řádcích na konci... no, byl boží. :D
Ale hlavně, ona má ta povídka už 15. kapitol, pořád nevíme, kdo je vlastně kdo, moc se tam toho nestalo a přitom mě to ani na chvíli nenudilo, naopak! A znamená, milá Clarush*, že jsi taky boží! (co já s tím "boží" dneska mám?)

5 Clarush* Clarush* | Web | 16. srpna 2013 v 21:10 | Reagovat

[4]: Ty dokážeš táák potěšit :D A sekerou jí vzala z určitého důvodu, ale to pochopíte za pár kapitol :D A jsem ráda, že někdo vidí Setha stejně jako jí xD To je ''boží'' :D

[1]: Kuju Rexxíku :D Další bude hned, jak to půjde :D

6 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 17. srpna 2013 v 6:21 | Reagovat

ty brdo já doufám, že se už brzo objasní jak Mistr tak hra a všechno, co se tam děje.. já bych už zešílela... =D

7 Milča Milča | Web | 17. srpna 2013 v 8:10 | Reagovat

Juchů, jdu slavit, další mistr na blogu :D
Ale teď vážně:
1. Naprosto lituji Claru. Nejdřív musela zabít svou "bff" a teď tohle? :D
No Clarush, ty se nezdáš :-D!!
2. Ten Sethův výstup na konci...on se snad do ní zamiloval?(jeho způsobem) :D
No, těch otázek, na které bych se tě chtěla zeptat by bylo víc, ale nebudu psát až tak dlouhý koment, takže skončím svoji slohovku slovy:
Doufám, že co nejdříve bude další, abych vše pochopila :D

8 Fia Felis en Niger Fia Felis en Niger | E-mail | Web | 17. srpna 2013 v 9:28 | Reagovat

Chúďa Clara :/ Súhlasím s Milčou, najprv bff a potom Adrienne? Poor Clara :D
Ale aj tak, hneď ďaľšiu, lebo sa zbláznim :DD Och, snáď ju Seth nezabije :D (čo viem že nie, je to hlavná postava :-D, ale nikdy nevieš :DD) Alebo skôr, nech sa aj ona z  toho nezblázni :-P :D

9 Clarush* Clarush* | Web | 17. srpna 2013 v 10:29 | Reagovat

[6]: Všechno se objasní, neboj :D

[7]: Seth a zamilovat se? :D Dovol mi, abych se zasmála: Ha ha ha :D Seth se do ní nezamiloval, tím si můžeš být jistá :D A další bude dnes do večera :D

[8]: Všechno se vyřeší, všechno bude nakonec ok :D A jak jsem říkala - další bude dnes do večera :D Ráda bych to stihla napsat už do odpoledne, ale nevím, jak to stihnu :D

10 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 17. srpna 2013 v 10:52 | Reagovat

Díkess za odpověď :D Už se těším až si to přečtu!! (a budu nadávat, že toho nemám víc) xD :-D

11 Clarush* Clarush* | Web | 17. srpna 2013 v 12:32 | Reagovat

[10]: Odpověď je samozřejmostí :D

12 Nila Nila | Web | 17. srpna 2013 v 13:08 | Reagovat

Ahoj! Máš obrovský talent! Přihlaš se do naší  literární soutěže!! Kde si můžeš i zviditelnit svůj blog!!
MMD-úžasný blog!

13 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 17. srpna 2013 v 13:11 | Reagovat

No ty vole - nemám slov! Jen... chci číst dál. Stačí ti to? :D

14 Clarush* Clarush* | Web | 17. srpna 2013 v 13:33 | Reagovat

[12]: Reklamy jsou v menu. :P A je hezký, že tohle píšete všem. :P

[13]: Ano, stačí mi to :D

15 Berry Lettyen's Berry Lettyen's | Web | 17. srpna 2013 v 13:52 | Reagovat

Páni, naprosto dokonalej napínavej konec! :D

16 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | 17. srpna 2013 v 14:37 | Reagovat

Wow, tak tahle kapitola se ti moc povedla. Clara je pěkná potvora, ale chápu ji, chce vyhrát za každou cenu. za cenu cizího života.

17 Clarush* Clarush* | Web | 17. srpna 2013 v 15:23 | Reagovat

[15]: K tomu nemám co říct :D

[16]: To jsem ráda :D A jop - Clara je potvora, ale nic s tím nenadělá. Pokud chce člověk přežít, je schopný zajít za pomyslné hranice...

18 Calla Calla | Web | 17. srpna 2013 v 20:23 | Reagovat

Tak to byla hodně dobrá kapitolka :D No vypadá to, že Clara se stává tím samím člověkem co Seth xD ne dělám si srandu ale asi není taková chudinka jakou se zdála být :) Má pocit že nakonec zkouškou projde a zůstane se Sethem ale to je asi blbost xxDD

19 Clarush* Clarush* | Web | 18. srpna 2013 v 12:50 | Reagovat

[18]: Nic se nevyvrací ani nepotvrzuje :D Kdybych ti řekla, jestli jo nebo ne, tak bys to už nečetla a to nemůžu dopustit :D

20 Calla Calla | Web | 18. srpna 2013 v 12:52 | Reagovat

[19]: Ale četla.. :D Ale nebylo by to ono radši mi to neříkej xD

21 Clarush* Clarush* | Web | 18. srpna 2013 v 13:01 | Reagovat

[20]: Neboj, neřeknu ti to :D Stejně je možný, že to nakonec bude jinak, než si zatím plánuju takže... :D

22 Mary G Mary G | 18. srpna 2013 v 22:49 | Reagovat

Jsem nová na youtube scéně a začínám(nebo spíš pokouším) točit vlogy, tak jestli by jsi prosím obětovala pár minut, podívala se na moje video a okomentovala, byla bych vážně ráda. Potřebuji něčí názor abych se mohla zlepšovat :) Díky a promiň za reklamu odkaz-> http://www.youtube.com/watch?v=BugTZ_2Pu0Q
PS: Promiň za reklamu
Mimochodem nádherný blog, vždycky jsem obdivovala kdo uměli psát a ty umíš :)

23 povidkyfans povidkyfans | Web | 19. srpna 2013 v 0:57 | Reagovat

[21]: mne sa zatiaľ plány, ktoré som uhádla páčia :D

24 Clarush* Clarush* | Web | 19. srpna 2013 v 10:26 | Reagovat

[22]: Nechci být hrubá, ale v menu je kolonka na reklamy. Copak jsou všichni slepí?! Podívám se na tvoje video, ale fakt se mi nelíbí to, že mi to všichni píšete tam, kam nemáte.

[23]: Tak hlavně, že tak! :D

25 Leome Leome | E-mail | Web | 28. srpna 2013 v 13:48 | Reagovat

Nechtěla bych být v adreanině kůži :/ :/. Po tomhle se mi bude asi blbě usínat :D :D.

26 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 26. října 2013 v 20:04 | Reagovat

You like to move move!! She like to shake shake!! We like to party party!!
I like to Mistr Mistr!! WAU!! :-D :-D :-D :-D :-D
Podle mě teda Adri nebyla ta zlá... Ale třeba je to hodně dobrá herečka co já vím, že??
Mmt už vím... Satan nade mnou držel ochranou ruku abych to nečetla už na koníkovi, páč to bych byla vzhůru celou noc, zpívala bych si to co je na těch řádcích na hoře a třásla bych se vzrušením!! :DDDDDDDDDDDDDDDDD
A víš co Clar?? Asi seš můj Mistr ;) :D

27 Susane S. Susane S. | Web | 12. listopadu 2013 v 20:07 | Reagovat

Já myslela že se bude snažit přeštípnout ten řetěz ale ona ne, ona jí uřízne nohu :D

28 ladyparanoid ladyparanoid | Web | 2. března 2014 v 16:35 | Reagovat

Ta poslední věta se mi líbila =)  Ale měla radši přeseknout ten řetěz. No nevadí třeba to nešlo??
Chudák Clara na jejím místě bych skončit nechtěla =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama