Já a Mistr 18.kapitola

21. srpna 2013 v 3:21 | Clara Black |  Já a Mistr
Další kapitola Já a Mistr. Ach, prošla jsem určitou chvílí plnou přemýšlení a já nevím čeho a dospěla jsem k závěru, že už se nebudu objevovat jako ''Clarush*'' ale jako ''Clara Black'', protože mi to Clarush* připadá příliš šťastné a bezstarostné a upřímně mě ten dojem štěstí z té přezdívky rozčiluje, protože na mě v prostě už nesedí. V affs nic nepřepisujte, pokud náš blog máte zapsaný pod mou starou přezdívkou. Snad se vám kapitola bude líbit


Seth se válel v posteli a přemýšlel o všem možném. Svým způsobem byl zoufalý a hledal odpovědi na otázky, které snad ani odpovědi neměly, ale on po těch odpovědích toužil jako po ničem jiném. Pomalu se otočil na bok a krátce pohlédl na budík, který měl na nočním stolku vedle postele. Postel měl manželskou, protože měl rád prostor, ale teď se mu jeho postel zdála až příliš velká. Jemné, lesklé povlečení šarlatového odstínu se mu zdálo příliš křiklavé. Prohrábl si vlasy a pomalu se zvedl z postele. Po chvíli přemlouvání došel k malířskému stojanu a na desku si napnul papír. Je to už dávno, pomyslel si užasle, když sahal pro tužku, aby začal skicovat.


Clara zoufale seděla na zemi a klepala se. Netušila, že by se jí mohlo stát tohle. S tím vůbec, ale vůbec nepočítala. Vlastně už si myslela, že už to má za sebou. Byla už týden čistá a žádné příznaky se nedostavily a i to bylo zdrojem Clařina údivu. Ale Clara byla spíš vylekaná, než udivená, protože se s tímhle nedalo bojovat na tak nehostinném místě, jako bylo tohle... místo. I přes to, že už tu Clara trčela nějakou dobu, stále netušila, kde vlastně je. A vlastně ani netušila, jak dlouho tam je. Neměla absolutní přehled o čase - a vlastně ho ani mít nemohla. Měla jsem se zeptat Stephena, když jsme byli společně v té místnosti, napomenula se v duchu Clara a tiše zanadávala. Ruce se jí i nadále klepaly nervozitou a známou touhou, která jí pulzovala celým tělem, jako by jí kolovala v žilách v podobě jedu. Jedu, který ji přesvědčoval o tom, že by měla udělat to, co od ní chce. Ale Clara nechtěla. Věděla, že je to špatné. A už vůbec nechtěla, aby Mistr viděl její slabost v podobě závislosti na něčem, kvůli čemu ji někteří lidé odsuzují a označují za odpornou lidskou bytost. Nemohla dovolit, aby někdo viděl její jizvy nebo hůř - aby ji někdo viděl se řezat. Ale její tělo s tím nedokázalo přestat bojovat. Boj těla s tím odporným nutkáním narušit kůži kdekoliv na těle - ať už jen lehce, nebo hlubokým řezem, byl příšerný a zdálo se, že byl eternální, jak Clara s oblibou říkala. Ano, tenhle boj byl eternální neboli věčný. Clara s oblibou používala slova, která ostatní nepoužívali. Když už ji považují za divnou, tak ať mají k tomu důvod.
Clara se zoufale zadívala na nůž, který ležel kousek od ní, a po jeho čepeli pomalu stékala hustá krev. Copak to nikdy neskončí? Copak se toho nikdy nezbavím? Pomyslela si zoufale Clara a svůj boj s tím nutkáním vzdala a sáhla po zakrváceném noži. Nejdřív si prohlížela jeho úžasně ostrou čepel, která byla zabarvená do ruda od krve, která na něm ulpěla. Clara věděla, že by tohle dělat neměla, ale její nutkání bylo silnější než odpor, který k téhle činnosti chovala. Navíc byla v zoufalé situaci a hledala uklidnění - a tohle byla skvělá možnost, jak se uklidnit. Bohužel za nepřiměřenou cenu.
Clara pevně uchopila nůž a lehce se řízla na zápěstí. Jak se jí z rány začala řinout krev, přivřela oči, protože přímo cítila, jak ji na nějakou dobu opouští tíha všech problémů, trápení, bolesti a s tím vším jí také opouštělo ono hrozné nutkání se říznout.
Clara už nepociťovala žádnou potřebu se říznout znovu, jako to někteří lidé, kteří dělali to samé, co ona, měli. Ona taková nebyla. Stačilo jí jedno drobné říznutí a na chvíli bylo všechno v pořádku. Vlastně na tom byla relativně dobře - tedy oproti jiným existencím, které nedokázali žít bez stálého krvácení z několika ran. Clara rychle odhodila nůž, protože kdyby jí to nutkání popadlo znovu, nechce ten nůž mít na blízku. Nejraději by před sebou schovala všechno ostré, ale problém byl v tom, že když to nutkání přišlo, donutilo vás prostě si najít něco ostrého. I kdyby to měl být obyčejný zavírací špendlík. A když se nic takového nenajde, dají se vždy použít zuby nebo nehty. Dostupnost čehosi, co mohlo posloužit k řezání, byla až hrozivá. Nedalo se zkrátka zaručit to, že člověk nebude mít po ruce nic, čím by si mohl ublížit, protože se vždy našlo něco.
''Claro?'' Clara sebou trhla a otočila se za Adrienne, která ji vytrhla z jejího přemýšlení o řezání, krvi a bolesti. Adrienne na Claru pohlédla mrtvolným pohledem, který v Claře vyvolal hlodavý pocit, který se nejvíce podobal kombinaci pochybností o vlastních činech a rozhodnutích a lítosti. Adrienne vůbec nevypadala dobře. Celkově zbledla, pod očima měla kruhy a chvílemi to vypadalo, jako by jí dokonce opouštěl hlas, což vůbec nedávalo smysl. Také ji evidentně opouštěly síly, protože už se pomalu ani nezvedla. Moment. Ona se vlastně vůbec nezvedla. A právě Clara věděla nejlíp proč, i když ji to v tu pravou chvíli nedošlo. Usekla si jí nohu, pamatuješ? No ano, byla jsi to ty, ozval se ten známý dotěrný hlas v Clařině hlavě.
''Ano, Adrienne?'' oronesla Clara tiše a došla k Adrienne. Najednou se cítila neskutečně provinile, protože ona byla tou, která ji připravila o nohu a zdálo se, že nejen o nohu, protože se teď Adrienne zdála být spíš... mrtvá. Vypadala mrtvě. Tedy víc mrtvě, než živě. Moc toho nenamluvila, a když už, tak spíš nesrozumitelná slova. Clara se pokusila o úsměv, v marné naději, že by to Adrienne mohlo pomoct alespoň zvednout náladu.
''Neměla by sis ubližovat...'' řekla Adrienne tiše a pozvedla Clařinu ruku a pohlédla na její čerstvě pořezané zápěstí, ze kterého se stále řinula krev. Clara to krvácející zápěstí už ignorovala - věděla, že to není nic vážného, maximálně se jí tam dostane infekce a ta jí přeci teď nemusí dělat starosti, protože tu možná umře, takže...
''Já vím, ale ono to jinak nejde, víš?'' řekla Clara jako nevyžádanou odpověď na to, co Adrienne řekla. Adrienne na ni jen pohlédla těma svýma umírajícíma očima a Clara znovu zalitovala svých činů.
''Mistr nechce lidi, kteří si neváží života, Claro. Jestli chceš přežít, musíš dokázat, že si vážíš života a těla, které ti bylo dáno. Ne že ho budeš záměrně ničit, abys našla klid. Musíš přestat, nebo tě Mistr tvé závislosti zbaví po svém a to se ti líbit nebude, věř mi.'' řekla Adrienne tiše a pomalu zavřela oči. Byla tak unavená, že usnula během krátké chviličky. Hlava jí pomalu klesla na zem a přes tvář jí spadl pramen vlasů jako laciný závoj.


Klasika. Dotazy, kritiku, připomínky a já nevím co pište do komentů. Kdybyste našli nějakou hrubku, taky mi to napiště. Dopisovala jsem to ve 3:21 a to není zrovna doba, kdy by můj mozek pracoval na plné obrázky, takže budu ráda za upozornění.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 povidkyfans povidkyfans | Web | 21. srpna 2013 v 7:16 | Reagovat

Mne sa zdá, že Seth nie je taký zlý na akého sa zdá len sa mu v minulosti stalo niečo, čo ho zničilo(možno niečo s jeho rodinou) a on sa obrnil.
A Clara tiež musí niečo skrývať. Málokto sa reže len kvôli tomu, že ho to baví :D
Ale najviac ma zaráža Adrienne, pretože vie o Mistrovi možno až príliš. Čiže nebude len nevinná obeť, ktorá sa tam dostala, lebo sa Mistrovi páčila. Musí ho poznať.

2 Milča Milča | Web | 21. srpna 2013 v 7:21 | Reagovat

Mě by zajímalo, co by asi Adrienne dělala, kdyby jí Clara tu nohu neusekla...
Clar, nechceš mi to říct?? :D

3 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 21. srpna 2013 v 7:33 | Reagovat

Usnula? :-D nevím, jestli se ještě probudí... doufám, že jí zrovna někdo nesledoval kamerou a doufám, že Adrienn neměla pravdu... no... Clara by měla asi začít řezat do jiné kůže.. :-D :-D :-D

4 adelaidebooks adelaidebooks | 21. srpna 2013 v 8:55 | Reagovat

Hmmm,přemýšlím, že bych do Setha nikdy neřekla, že bude malovat :D Doufám, že brzy přidáš další kapitolku :-D

5 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 21. srpna 2013 v 10:31 | Reagovat

No tak to teda... :D Chudák holka, ve sklepení, psychicky na dně, musí vraždit a ještě si i řeže žíly, ty teda Claru nehýčkáš :D

6 Clarush* Clarush* | Web | 21. srpna 2013 v 11:27 | Reagovat

[1]: Ehehe, nepřemýšlej! :D Nebo přemýšlej, ale piš mi to na mail :D Takhle někdy radíš ostatním a to se nelíbí :D

[2]: Tak to opravdu momentálně netuším :D Musela bych nad tím nějakou dobu přemýšlet, abych ti odpověděla :D

[3]: Tvá poslední věta je krutě zajímavá :D

[4]: Seth je moje zlatíčko se spoustou tajemství :D

[5]: No jo no :D

7 Lucy :3 Lucy :3 | Web | 21. srpna 2013 v 11:37 | Reagovat

[6]: Ok, tak odteraz všetky moje komenty dostaneš na mail :D

8 povidkyfans povidkyfans | Web | 21. srpna 2013 v 11:40 | Reagovat

[7]: kurnik, neznášam, keď sa mi prehodí meno s iného blogu :D

9 Clarush* Clarush* | Web | 21. srpna 2013 v 11:55 | Reagovat

[7]: To je v pohodě :D A víš ty co? :D Peč na to :D Když to budeš psát sem, ostatní budou mít o čem přemýšlet :D

10 povidkyfans povidkyfans | Web | 21. srpna 2013 v 12:08 | Reagovat

[9]: sa už rozhodni konečne :D Najskôr mi nadávaš a teraz toto :D

11 Eliza Eliza | Web | 21. srpna 2013 v 12:11 | Reagovat

Ale Claro...Claro, Claro, proč mi to děláš...
Tenhle motiv, sebepožkozování, se ve tvých povídkách objevuje poměrně často a skutečně mi to například k postavě Jessicy sedí, ale myslím, že Clara je dost silná, aby s tím bojovala a aby toho nechala (Ne, vůbec nezním jako Fredie. Vůbec xD).
Samozřejmě, suprově napsáno, ale Clara má větší potenciál ;)

12 Clara Black Clara Black | Web | 21. srpna 2013 v 12:15 | Reagovat

[10]: Klidně to sem piš :D

[11]: Ne, vůbec nezníš jako Freddie :D Fakt vůbec :D Ani trošičku ne :D Tahle povídka měla být původně úúúplně jinak a Clara se Stephenem se spolu měli seznámit jen díky tomu zatracenýmu sebepoškozování :D Ale neboj! :D Jess už s tím přece přestala a Clara taky přestane :D

13 Calla Calla | Web | 21. srpna 2013 v 12:45 | Reagovat

Super kapitolka.. Tak nějak se mě dotkla... Ale fakt krásně napsaný.. A ještě si to psala v noci tak to bych já asi nedala.. no asi určitě xD Už se těším na další :)

14 Clara Black Clara Black | Web | 21. srpna 2013 v 13:06 | Reagovat

[13]: V noci se mi píše poměrně dobře, ale včera jsem už byla trochu mimo :D Ale jsem ráda, že se ti kapča líbila :)

15 Fia Felis en Niger Fia Felis en Niger | E-mail | Web | 21. srpna 2013 v 13:11 | Reagovat

Grrr, Clarush, prestaň robiť Clare zle!! :D :D :D
Chudinka, už je z toho vyčerpaná... A Adrienne, o tej ani nehovoriac -_- :D
Inak bola kapitola skvelá a som zvedavá, čo Seth načarbe xD :D Ale nie... Zrejme maľuje pekne :D

16 Clara Black Clara Black | Web | 21. srpna 2013 v 13:15 | Reagovat

[15]: Clara to nějak zvládne a to samý Adrienne :D Ony to musí zvládnout, protože jim nic jinýho ani nezbývá :D A Sethík je vraždící umělec xD

17 Fia Felis en Niger Fia Felis en Niger | E-mail | Web | 21. srpna 2013 v 14:22 | Reagovat

[16]: Dobre, tu si ma dostala :DDDDDDDDDDDDDD

18 Clara Black Clara Black | Web | 21. srpna 2013 v 14:33 | Reagovat

[17]: Nepovídej :D

19 Ariven Ariven | Web | 21. srpna 2013 v 18:17 | Reagovat

To sebepoškozování... Hele, to jsem tam vůbec nečekala! Já z předchozí kapitoly myslela, že se jí třeba chce z těch vnitřností zvracet nebo tak něco a ono toto!
A Seth se nám ukazuje v trochu jiném světle... Ale stejně je boží! :-D

[16]: Tak tohle mě odrovnalo :'DDDDD

20 Scriptie*13* Scriptie*13* | Web | 21. srpna 2013 v 18:31 | Reagovat

Musím souhlasit s ostatními - ne moc lidí se řeže se srandy. Co se jí asi v minulosti stalo? No nic, stejnak se moc těším na další díl. :o)

21 Clara Black Clara Black | Web | 21. srpna 2013 v 18:41 | Reagovat

[19]: No vida, umím překvapit :D A Seth bude boží i kdyby se postavil na hlavu a ta hlava se mu rozprskla :D (alespoň já to tak cítím :D )

[20]: To, co se jí v minulosti stalo se brzy dozvíte :D

22 Ariven Ariven | Web | 21. srpna 2013 v 19:00 | Reagovat

[21]: S tím musím souhlasit! :D Ale kdyby se mu ta hlava rozprskla, byla by to škoda, protože přece jenom, většina lidí takové věci nepřežije...

23 Clara Black Clara Black | Web | 21. srpna 2013 v 19:06 | Reagovat

[22]: Seth je nesmrtelná bytost :D

24 Nessa Nessa | E-mail | 23. srpna 2013 v 21:51 | Reagovat

Hmmm...zajímavé..:D..jdu se rychle začíst do další kapitoly..:D..:3

25 Clara Black Clara Black | Web | 23. srpna 2013 v 21:54 | Reagovat

[24]: jéééj :D

26 Leome Leome | E-mail | Web | 28. srpna 2013 v 14:06 | Reagovat

Já myslím, že ve tři hodiny ráno ti pracuje mozek skvěle :D.

27 Clara Black Clara Black | Web | 28. srpna 2013 v 14:36 | Reagovat

[26]: Někdy jo, někdy ne :D Mě včera fungoval skvěle až do pátý hodiny ráno, pak jsem šla spát, protože oči vzdorovaly :D

28 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 30. října 2013 v 11:04 | Reagovat

Je to super ;) Takže Adrienne je ještě jakž takž na živu :D Se má... ;)
A taky má v tom ubližování pravdu. Ona už se zná s Mistrem taky?? (nojo samosebou že jo...) no já jdu na další ;) :D

29 Clara Black Clara Black | Web | 30. října 2013 v 11:29 | Reagovat

[28]: Ano, Adrienne se s Mistrem zná, jinak by tam nebyla :D :D

30 ladyparanoid ladyparanoid | Web | 2. března 2014 v 16:52 | Reagovat

Takže se z Mistrem zná. No to mi už konečně došlo. Chudák Clara, neměla by si poškozovat tělo =) Pěkná kapitola =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama