Já a Mistr 23.kapitola

28. srpna 2013 v 21:48 | Clara Black |  Já a Mistr
Myslíte, že by někdy mohla být z Já a Mistr kniha? Kdyby ano, přečetli byste si ji? (Určitě by tam bylo něco navíc. Pravděpodobně bych nahradila tohle ** - /ty známé hvězdičky, které vám říkají, že uplynula jistá doba/ nějakým dalším textem, aby vám nic neuniklo :D)
''To ti neřeknu, Sethe.'' Odpověděl Stephen a Seth protočil oči. ''Moje důvody, proč ti to neříct jistě znáš.'' Dodal Stephen a Seth tiše bojoval se vztekem, který mu pulzoval v těle jako bolest.
''Hmm. Jak můžeš být tak zlý a zákeřný... Sethe?'' Řekl Seth a sledoval Stephena. V jeho hlase byl slyšet náznak ironie, ale Stephen to zřejmě pochopil jinak. Zamračil se a ukázal na Setha prstem.
''Nezahrávej si s ohněm, Sethe.'' Seth se neubránil úsměvu, který se mu dral na rty. Vztek se pomalu vytrácel, takže si mohl dovolit snést i drobné pošťouchnutí od bratra, aniž by vybuchl.
''Ach, nehraj to na mě, Sethe.'' Seth se dál přihlouple usmíval. Připadalo mu vtipné, hrát si na Stephena - tedy na toho hodného. Byla to... změna. Změna, která dokáže pobavit, pomyslel si Seth a nahodil Stephenův typický výraz, který mívá, když je rozzlobený.
Seth byl celkově nadaný. Uměl všechno, co potřeboval. Měl vlohy pro herectví. Samozřejmě je využíval k přetvařování. K čemu jinému také? Uměl dokonale lhát - a to není ani třeba komentovat. A krom toho všeho byl okouzlující. Tedy, ne na každou ženu jeho kouzlo působilo - Eliza a Clara jsou dokonalými důkazy, ale na většinu obyčejných žen, které nebyly nijak vybočující z řady, jeho osobité kouzlo působilo jako skutečné kouzlo.
''Nic na tebe nehraju, Stephene. Mluvím k tobě zcela upřímně. Nelžu ti do očí, tak jako to obvykle dělám, aniž bych na sobě dal něco znát. Tohle není moje dokonalá přetvářka, tohle je pravda. Skutečnost.'' Stephen se tvářil tak vážně, že se Seth musel začít smát. Připadalo mu neskutečně vtipné, že přistoupil na jeho ''hru'' a zahrál si na něj. Ale stále bylo z jeho slov cítit to jisté dobro, ta pozitivnost, kterou Stephen v sobě měl a Seth ji postrádal. Seth byl obecně spíš takový negativní. A spolu se Stephenem tvořili téměř dokonalé protiklady.
''Ty přetvařující se lháři. Každý přeci ví, že ty nedokážeš nelhat, Sethe.'' Odvětil Seth a čekal na Stephenovu odpověď. Líbila se mu tahle dočasná výměna rolí. Vůbec není špatné zkusit se jen tak vžít do někoho jiného.
''Ach, prokoukl jsi mě. To je veliká rána pro mou temnou a prohnilou duši. Snad ji moje krysy opět vyléčí, jako to udělaly minule.'' Seth sebou trhl. Jak to sakra může vědět? Někdo mu to musel říct, protože by na to sám nikdy nepřišel, pomyslel si podrážděně Seth, ale nic na sobě nedal znát. Jen to, jak sebou trhl, mohlo naznačovat nervozitu. No, dobrá. Tohle zažehlím dost rychle, pomyslel si Seth a oslnivě se usmál.
''Myslím, že by sis měl najít normální přátele, Sethe. Přátelit se s krysami je... divné. Ale ty jsi celý divný, Sethe. Nikdy nebudeš jiný. Nikdy nezapadneš mezi ostatní lidi, protože nejsi stejný jako oni. Jediná dobrá zpráva je, že ti to nevadí, protože sis už za tu řadu let zvykl.'' Stephen se nad tím vším musel pousmát. Bylo divné mluvit takhle o sobě navzájem, ale z pohledu toho druhého. Ale co? Když se Sethovi tahle hra líbí, pomyslel si Stephen. Ale nic se nemá přehánět.
''No, když dovolíš, ale vlastně i kdybys nedovolil, tak teď půjdu někomu ničit nebo alespoň otravovat život.'' Pronesl Stephen a odešel. Seth se za ním ještě díval, než mu zmizel za rohem.
Stephen zamířil rovnou do otcovy pracovny. Byl si téměř jistý, že tam otce najde. Určitě teď sedí ve své pracovně a přemýšlí nad tím, co dá příště Elize napsat do dopisu pro Claru. Ano. To je celý on. Nikdy nechce vzbuzovat žádné podezření, proto je neustále neuvěřitelně opatrný a hlídá si snad každý svůj krok, jen aby měl jistotu, že neudělá jedinou chybu. V našem světě totiž i jedna chyba může znamenat... smrt.
Stephen zaklepal a otevřel dveře do otcovy pracovny. Byla to poměrně prostorná místnost, ve které se nacházel starý nábytek. Jeho otec ho nechtěl vyměnit za žádný nový nábytek, že prý je to něco, jako rodinné dědictví. Přesně tak to je. V některých rodinách se dědí šperky nebo hodiny, ale v naší rodině se dědí nábytek a znalosti v oboru zabíjení, pomyslel si Stephen. Najednou mu úplně vyschlo v puse. No ano, obor zabíjení. Můj otec je vrah, můj bratr je vrah, můj děda byl vrah... Stephenovi se najednou před očima vybavila Clara. Co se bude dít, pokud tu zkoušku zvládne? Bude tu žít s námi a otec ji zasvětí do rodinné zábavy, která přerostla v povinnost, odpověděl Stephenovi automaticky jeho vnitřní hlas.
''Stephene.'' Stephena vytrhl z jeho přemýšlení otcův hlas. Odvážným štěstí přeje, pomyslel si Stephen a vydal se k otci, který byl u stolu a četl nějakou knihu.
''Otče, já-'' Začal Stephen, ale Ted ho jediným pohledem umlčel. Nic neříkej Stephene, vím, co chceš říct. Není třeba to říkat nahlas. Vidím ti to na očích, řekl si v duchu Ted a prohlédl si svého syna. Měl Stephena rád. Už jen proto, jak vypadal. Měl oči podobné očím jeho otce - Jeffreyho. Ted byl na svého otce vždy hrdý, ale zároveň se ho bál. Jeffrey Dahmer. Tedův otec byl totiž sériový vrah. Ale to nebylo všechno, čím se pyšnil. Byl také kanibalem a nekrofilem. Ted samotný to nedokázal moc dobře pochopit. Ne, vlastně to vůbec nechápal. Nechápal to, kde se najednou v jeho otci, kterého znal jen přes fotky a povídání médií, objevilo tohle všechno. Toužil otce poznat a popovídat si s ním, ale tu šanci nikdy nedostal. Vyrůstal s matkou a jeho otec o něm pravděpodobně ani nevěděl. A i kdyby Jeffrey věděl, že má syna, asi by ho to příliš nezajímalo. Nebo by ho to zajímalo jinak, než by mělo. Ted se nad těmito myšlenkami oklepal, jako kdyby se mu na zádech rozpouštěl kus ledu a ta chladná voda mu tekla po zádech.
''Nic neříkej Stephene. Já vím.'' Stephen se na otce zadíval a v tváři se mu značil překvapený výraz. Ted si jeho výrazu všiml a neubránil se úsměvu. Stephen je takový dobrák. Nemá přede mnou ani tajnosti, jako Seth. Ale Seth je mi víc podobný charakterem, řekl si Ted v duchu.
''Ale... co s tím uděláme, otče?'' Ted zapřemýšlel. Stephen měl najednou pocit, že jsou vrásky na otcově stárnoucí tváři najednou jasnější, lépe znatelné. Ted svraštil obočí a vydal ze sebe jakýsi chrčivý zvuk.
''Zatím to necháme být, Stephene. Kdyby se něco zvrtlo, mám plán, nemusíš se bát.'' Tedova slova Stephena trochu uklidnila, ale stále v něm hlodal drobný červíček pochybností, který se nechtěl za žádnou cenu vytratit a dál v Stephenovi rozséval ten dobře známý pocit nejistoty, mísící se s obavami.
''Dobře, otče.'' Ted se na Stephena pousmál, aby ho trochu víc uklidnil. Bylo mu jasné, že má obavy, ale Stephen si musel konečně uvědomit, že všichni nejsou tak čestní jako on, a že je svět krutým místem, kde se o přízeň vyšších sil bojuje.
''Stephene?'' Stephen už byl na odchodu, už sahal po klice, ale otcův hlas ho zastavil. Odtáhl ruku od kliky a otočil se k otci zpět čelem. Otec k němu dojel na vozíku a vzhlédl k němu.
''Nemusíš mít obavy. Opravdu. Ona to přežije.'' Stephenovi spadl kámen ze srdce. Doufám, že máš pravdu otče, protože ti věřím, že to tak bude, pomyslel si Stephen, když už pomalu vycházel z otcovy pracovny. Zavřel za sebou dveře a rozhlédl se po chodbě. Nikde nikdo. Kde asi všichni jsou? Zeptal se Stephen sám sebe a vydal se po schodech dolů, směrem do sledovací místnosti.*Jeffrey Dahmer neměl syna Teda Dahmera. Tohle není vůbec pravda, je to jen vymyšlené pro tuto povídku.
*Pro ty z vás, kteří netuší, kdo to Jeffrey Dahmer byl, tak vám to ve zkratce řeknu, pokud jste to nepochopili z povídky. Jeffrey Dahmer byl americký sériový vrah, kanibal a nekrofil, který zabil 17 lidí (všichni to byli muži, nejmladšímu bylo 14 let a nejstaršímu 32 let) Jeffrey obvykle svoje oběti uškrtil, ale někdy na nich prováděl i poměrně kruté pokusy. (Jednomu chlapci vyvrtal do hlavy díru a do čelního laloku mu injekční stříkačkou vstříkl kyselinu sodnou.) Mimo jiné si také párkrát Jeffrey nechal kosti oběti (kostra, lebka). A několik svých rozpustil v kyselině nebo si nechal část jejich těla (bicepsy, srdce..) v ledničce pro pozdější zpracování a konzumaci. Několik těl rozřezal na kusy.
Poté, co ho zatkli dostal doživotí, ale 28.listopadu 1994 ho ubil k smrti Christopher Scarver, který byl dvojnásobným vrahem.
Jeffrey byl inteligentní a měl přátelský přístup ke svým obětem, což bylo pro něj více než dobře, protože díky tomu všem u neměl problém navázat se svou budoucí obětí kontakt, který byl samozřejmě neskutečně důležitý proto, aby se ke své oběti dostal dostatečně blízko.

Tak... a teď k tomu hlavnímu! :D Pokud jste tohle moje krátké info četli a jdete spát, tak vám přeju sladké sny! :) :DDD Jinak klasika. Otázky, připomínky, kritiku či cokoliv jiného mi pište do komentů :) A hlavně se mě neptejte, jak jsem se k panu jménem Jeffrey Dahmer dostala :DDD
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Prastary Prastary | Web | 29. srpna 2013 v 6:39 | Reagovat

Tak jsem to tu objevil a asi zactu do příběhu, zní zajímavě :) No a vydat knihu je v dnešní době opravdu náročné, je to smutné. Musí to být fakt kvalitní dílko. Doležalová o tom píše na svém webu pro začínající spisovatele.

2 Clara Black Clara Black | Web | 29. srpna 2013 v 7:07 | Reagovat

[1]: To jsem ráda :D A jinak - vydat knihu je snad vždy náročné, nebo si to alespoň já myslím... ale zdá se, že je to v dnešní době těžší než to na první pohled vypadá

3 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 29. srpna 2013 v 7:25 | Reagovat

ten začátek jsem nejdřív vůbec nepochopila... a bylo to dost vtipný.. :-D :-D :-D :-D :-D a jestli ted, řekl že přežije, TAK PROSTĚ PŘEŽIJE A BUDE SE STEPHENEM! :-D :-D :-D já už chci pusu!!!!!!!!!!!!!

4 Clara Black Clara Black | Web | 29. srpna 2013 v 7:32 | Reagovat

[3]: Ty jsi ale náročná, víš o tom? :D A ten začátek no... :D Takový pošťuchoucháváníčko :D A Ted má vždycky pravdu, ona doopravdy přežije :D Ale to už stejně většina z vás ví, táákže... :D :D A tu pusu vůbec komentovat nebudu :D :D :D

5 Calla Calla | Web | 29. srpna 2013 v 8:00 | Reagovat

Páni... já už ani nevím co do těch komentů psát :D prostě úžasný.. já nevím jestli je to divný přát si zrovna tohle ale.. Nemohl by se Seth a Stephan poprat? bylo by vzrůšo a navíc by si to možná takhle líp vyříkali ty jejich neshody xD

6 Calla Calla | Web | 29. srpna 2013 v 8:01 | Reagovat

Jo a ještě.. Myslím si že kniha by z něj byla skvělá.. jenom jestli se ti ji podaří vydat.. :/

7 Clara Black Clara Black | Web | 29. srpna 2013 v 9:49 | Reagovat

[5]: Oni se určitě jednou poperou, to se nemusíš bát :D A nejenom oni xD A s tou knihou - přála bych si to, ale nevím, jestli se to povede. Ale za pokus to podle mě stojí :D

8 Rexxanna Rexxanna | Web | 29. srpna 2013 v 10:30 | Reagovat

Podle mě ta kniha je boží nápad a určitě bych si jí přečetla :D a příběh této kapitolky je taky bomba :D prostě jako vždy krása veliká :D rychle další kapitolku :D už se prostě nemohu nabažit :-D

9 Clara Black Clara Black | Web | 29. srpna 2013 v 10:54 | Reagovat

[8]: Jen aby to s tou knihou vůbec vyšlo, Rexxíku. Není úplně jisté, že by mi ji vydali - jak už tu bylo řečeno v prvním komentáři, ale díky :) A další kapitolka bude hned, jak ji napíšu :D

10 Fia Felis en Niger Fia Felis en Niger | E-mail | Web | 29. srpna 2013 v 10:57 | Reagovat

Súhlasím s Rexxannou :D :D Kniha by to bola skvelá ;-) :D Dúfam, že sa ti podarí vydať :D
Kapitola bola skvelá, úplne dokonalá :-) Rýchlo ďaľšiu!! :DD
Chudák Stephen, ten má toľko starostí... :/ :D

11 Clara Black Clara Black | Web | 29. srpna 2013 v 11:11 | Reagovat

[10]: Moc bych si přála tu knihu vydat, ale  .. no uvidíme, zatím času dost :D A další bude co nejdřív, už jdu psát :D

12 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 29. srpna 2013 v 11:31 | Reagovat

Hm... Napadá mě, co by tak mohl mít Seth za plány, ale je to jen spekulace :-D :-D

13 Clara Black Clara Black | Web | 29. srpna 2013 v 11:43 | Reagovat

[12]: Pošli mi tu spekulaci na mail :D

14 Scriptie*13* Scriptie*13* | Web | 29. srpna 2013 v 11:44 | Reagovat

Máš takové štěstí, že to čtu až dneska! Stejně ale už asi nebudu každému věřit na potkání. Co kdyby byl někdo stejně šílený jako Jeffrey?!
Zpět ke kapitolce. Kdyby tady šly dávat palce, rozhodně bych ti dala palec nahoru. :-D Začátek mě trochu zmátl, málem jsem ti napsala, že tam máš chybu, ale nakonec mi to došlo. A jestliže Ted a ty ([4]: ) tvrdíte, že přežije, tak teda doufám, že opravdu přežije!! :D
Kdyby to vyšlo jako kniha, tak bych se to nějak pokusila koupit. I když... asi bych si to nečetla před spaním. :-D

15 Clara Black Clara Black | Web | 29. srpna 2013 v 11:54 | Reagovat

[14]: Jsem šťastná sova se spoooustou štěstí :D A áno, nevěř jen tak někomu na potkání :D Po světě běžně pobíhají milí kanibalové, kteří jsou sériovými vrahy s nekrofilií :D (Ale ne, to byl špatný vtip, já vím :D) A ano opravdu to přežije, nemusíš mít obavy :D A to s tou knihou mě upřímně těší :D A ta kniha by byla jako čtení před spaním! :D

16 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 29. srpna 2013 v 12:21 | Reagovat

kdyby to vyšlo jako kniha, určitě bych si to přečetla :D
Super kapitola! Taky doufám, že to přežije :D

17 Clara Black Clara Black | Web | 29. srpna 2013 v 12:45 | Reagovat

[16]: To jsem moc ráda :D Třeba se jednou té knihy dočkáme :D A určitě to přežije :D

18 povidkyfans povidkyfans | Web | 29. srpna 2013 v 14:53 | Reagovat

ak by si vydala knihu bola by som v kníhkupectve medzi prvými :D
Najprekvapivejší bol Jeffrey. Je super, že si do príbehu zakomponovala aj niekoho skutočného. Super a zároveň desivé.
Vieš čo by bolo ešte super? Keby Clara urobí skúšku ale pošmykne sa na schodoch a zlomí si väzy :D

19 Clara Black Clara Black | Web | 29. srpna 2013 v 15:03 | Reagovat

[18]: Jééé, to je od tebe hezký :D A jinak... Jeffrey je můj... no oblíbenec :D Zní to divně, ale je to tak. Zajímám se totiž o vrahy a on je můj nejoblíbenější. Ne, že bych nějak omlouvala to, co provedl, ale fascinuje mě to. Ale nikdy bych nic takového neudělala, samozřejmě :D K té Claře-  Och, to ne :D Bylo by to sice super, ale ne zas až tak moc super, jako to, co Clara provede později :D Ta moje chudinečka ještě musí žít :D

20 adelaidebooks adelaidebooks | 29. srpna 2013 v 15:43 | Reagovat

Také si myslím, že by to byla skvělá kniha :)a k příběhu... sakra, já nevím, jak jinak se dá říci, že je to úžasný :D

21 Clara Black Clara Black | Web | 29. srpna 2013 v 15:48 | Reagovat

[20]: To jsem ráda :D Moc mě to těší :D

22 povidkyfans povidkyfans | Web | 29. srpna 2013 v 15:51 | Reagovat

[19]: Veď nemusí umrieť hneď. :D

23 Clara Black Clara Black | Web | 29. srpna 2013 v 15:55 | Reagovat

[22]: Popřemýšlím o tom, ano? :D

24 Sonia - theshadowsofdarkness Sonia - theshadowsofdarkness | Web | 29. srpna 2013 v 21:07 | Reagovat

Jo, hezké sny!:D

:33 jenom si teď říkám 'Co ten Stephan a Ted víc a já ne?' :D Doufám že tahle povídka nikdy neskončí♥♥ (ale vím že to jednou přijde:( )

25 Leome Leome | E-mail | Web | 30. srpna 2013 v 9:02 | Reagovat

Mě se to zatím moc líbí - je to napínavé! Já jsem doteď nevěděla, kdo to byl ten Jeffrey, ale aspoň už to vím :-).
Jinak si myslím, že jako knížka by to rozhodně šlo vydat, jen by jsi to musela prodloužit (i samotné kapitoly) a přidat nějaké detaily :-).

26 Clara Black Clara Black | Web | 30. srpna 2013 v 9:59 | Reagovat

[24]: Ach, doufám taky, že ta povídka nikdy neskončí :D Mám ji ráda jako žádnou jinou :D

[25]: No to je samozřejmost :D Ona to původně měla být kniha - ale protože se mi to nedařilo dopsat v termínu, který jsem vyhlásila na blogu, tak jsem z toho udělala povídku :D A jinak - alespoň díky mě víš, kdo to byl Jeffrey Dahmer :D

27 Ariven Ariven | Web | 30. srpna 2013 v 16:50 | Reagovat

Jako kniha by to bylo fajn, jenom jak psali lidi nade mnou, chtělo by to prodloužit. A obávám se, aby ti v nakladatelství necenzurovali ty "úvahy o krysách"... :D
Jinak ten začátek, Seth se Stephenem, to bylo skvělý :-D A ehm... "Určitě teď sedí ve své pracovně a přemýšlí nad tím, co dá příště Elize napsat do dopisu pro Claru." Toto je naozaj zajímavé... :-D

28 Clara Black Clara Black | Web | 30. srpna 2013 v 16:56 | Reagovat

[27]: Já se vážně snažím vám dávat vodítka k tomu, aby vám došlo, kdo je kdo a tak :D A prodloužit? To je samozřejmost! :D

29 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 3. listopadu 2013 v 12:59 | Reagovat

Takže Mistr je Ted :-D Že??
A proč tam vždycky v půlce něčeho, co chtějí říct, myslí, že ten druhý to ví a tím pádem to nemusí říkat?? Já jsem tady taky!! :-D :D

30 Violett Violett | Web | 30. prosince 2013 v 23:48 | Reagovat

Panejo, tu je komentářů :D No určitě bych si knihu přečetla i koupila, kdyby vyšla :D Jinak je to krásné a já ještě půjdu pokračovat ve čtení, ale dvě otázky mi lámou hlavou :D "Kdo je ten Mistr?" a "S kým asi skončí Clara." (pokud vůbec z někým)

31 Ilía Ilía | E-mail | Web | 14. února 2014 v 16:26 | Reagovat

Ted je Mistr, že jo??
V této kapitole my Seth se Stephenem naprosto brutálně připomínali Damona se Stefanem z Upířích deníků. Až mě to trochu děsí. :-D

32 Abigail Abigail | Web | 13. dubna 2014 v 17:56 | Reagovat

Tak to jsem nevěděla, celkově se mi tahle kapitola líbí a Jeffrey Dahmer to jsem nevěděla zajímavé =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama