Legenda o Mocném Maudu 10.díl - Úvod do Magie 2. Část

27. srpna 2013 v 12:26 | Nogard |  Legenda o mocném Maudu
Áhojčauahoj, je tu opět Nogard s LoMM. Snad se vám to bude líbit, tady to je.


Dan byl zvědavý, přeci jen představa že bude mít jakousi magickou moc ho uchvacovala. Samotný rituál nebyl nijak složitý. Když ho dokončili, děda se podíval na Dana.
"Co cítíš?" Zeptal se.
"Já… Cítím jakoby… Žár, přímo tady." Ukázal si doprostřed hrudi. "Jako by se tady hromadila síla, cítím tady ohromný tlak a teplo." Řekl ještě. Děda kývnul hlavou.
"Výborně, nemusíš se bát, nic to není. Teď přijde to složitější. Vidíš tenhle kamínek?" Ukázal na jeden kamen ležící na zemi. Byl to kámen o něco menší než lidská pěst. Dan přikývnul.
"Dobře, tak teď se na ten kámen plně soustřeď. Vytěsni z hlavy všechno ostatní, ať tam zůstane jen ten kamínek." Dan zabodával oči do kamene. "A teď si v hlavě představ, že se ten kámen pomalu odlepuje od země, začíná se vznášet, a pomalinku stoupá přímo do tvé ruky." Dan pomalu natáhl ruku nad ten kámen, a pak zavřel oči. Rick to celé pozorně sledoval ze židle. Sledoval ten kámen, který se nějakou dobu nehýbal. Po čase ale Rick dostal pocit, že ho vidí hýbat se. A opravdu, kamínek se mírně vrtěl. Nic se ho ale nedotýkalo. Ještě nějakou chvíli se jen vrtěl, ale pak se pomaličku začal zvedat. Pomalu stoupal, a když byl na půl cesty mezi Danovou rukou a zemí, Rickovi i dědovi se rozlil na tváři úsměv. Dědův úsměv byl spíš takový spokojený výraz, ale Rick z toho byl očividně nadšený. Netrvalo dlouho, a Dan držel kámen pevně v ruce. Otevřel oči, trochu se asi lekl, když se kámen dotknul jeho ruky, celou dobu měl zavřené oči. Když se podíval do své ruky a našel tam kámen, začal se taky usmívat. Po chvilce ale úsměv přešel ve smích a radostné výskání. Rick se také přidal k nadšenému smíchu. Děda počkal, než se chlapci uklidnili, a pak řekl: "Výborně, úžasná práce. Ale to že jsi dokázal zvednout jeden kamínek ještě nic neznamená, čeká tě tvrdý trénink, aby ses své nové schopnosti naučil správně využívat."
"Ano, já vím, ale přesto… Nikdy bych si nemyslel, že jednou dokážu něco takového." Dan si pořád s úsměvem sedl, byl trochu zadýchaný.
"Ech, musím se napít." Řekl. Děda mu dal čaj.
"Jsi vyčerpaný, že? To je tím kouzlem. Jak už jsem říkal, používání kouzel spotřebovává tvou energii. Pro mě nebo Ricka platí to samé, musíme si na to dávat pozor." Řekl děda, a podíval se na oba chlapce vážným pohledem. Oba na to odpověděli kývnutím. Zdá se, že to bude zajímavější, a zajímavější. Napadlo Ricka.
"Dnes to asi už stačilo, takže se uvidíme zítra. Tak zatím." Řekl děda. Chlapci se rozloučili a odešli.
Ne… Ne… Jdi pryč…
Rick se trhnutím probudil. Něco ho vyděsilo, viděl cosi se hýbat na podlaze, aniž by si to uvědomil, namířil na to okamžitě ruku, ze které náhle vyšlehl ostrý plamen. Temným pokojem se prohnalo ostré světlo. Potom, stejně rychle jako se plamen zjevil, zase zmizel. Zapálil koberec i pavouka, který tam byl. Rick prudce dýchal. Pak si uvědomil, že hoří koberec. Rychle na něj začal dupat, aby ho udusal, ale nepomáhalo to. Pak si vzpomněl, že by na stole měla být sklenička s vodou, takže rychle začal šmátrat po nedalekém stole. I přes oheň nebylo nic moc vidět, takže musel chvíli šmátrat. Nakonec ale rukou narazil na skleničku, tak ji rychle vzal a vodu v ní chrstnul na oheň. Ten zasyčel a zmizel. Pokoj se zase zahalil do temnoty. Rick se zadýchaný svalil na postel, ještě se podíval na hodiny. Byly tři ráno. Rick si povzdechnul, a okamžitě usnul. Plamen ho dost vyčerpal.
Ráno Ricka probudil budík. Vypnul ho, posadil se a zamžoural očima. Pomalu vstal a mířil k oknu. Roztáhnul žaluzie a pak si vzpomněl, co se stalo v noci. Podíval se na místo, kde vznikl požár. Byla tam v koberci propálená díra velikosti talíře. Pod kobercem bylo vidět staré linoleum, taky celé černé od ohně. A sakra… Co teď? Říkal si Rick. Jestli to zjistí máma, jsem s pr… Nakonec ho přece jen něco napadlo, vzal jedno mírně použité tričko, které nedávno kamsi zahodil a přehodil ho přes díru. No… Máma bude zřejmě nadávat, abych si tu uklidil, ale pořád lepší než aby zjistila, že mám v koberci velikou díru… Rick to ještě trochu upravil, rozházel kolem ještě trochu oblečení, aby to vypadalo jako normální nepořádek, potom si oblékl čisté oblečení, a zamířil do koupelny, kde se trochu upravil, aby vypadal jako člověk, a zamířil do kuchyně. Tam už byla jeho matka, seděla u stolu a snídala. Rick si vzal něco k jídlu a přisedl si. Mlčky spolu snídali. V tom Rickova máma promluvila.
"V noci jsem slyšela nějaký hluk, stalo se něco?" Rick znervózněl. Co teď? No tak, mysli. Mysli!
"Ehm, asi jsem spadl z postele, nevím…" Řekl nejpřesvědčivěji, jak to dokázal. Jeho matka se na něj podívala trochu podezíravě, ale už nic neříkala.
Po snídani Rick vyrazil za dědou. Přišel na palouk, děda tam už byl. Sednul si k němu u stolu, pozdravili se, chvíli si povídali. Čekali na Dana. Někde se asi zdržel.

Okey, takže tady bych to pro dnešek utnul. Snad se vám to líbilo, očekávejte brzy pokračování. :) A taky pro vás chystám novinku, takový překupko. :) Tak se zatím mějte, loučí se

Váš Nogard ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clara Black Clara Black | Web | 27. srpna 2013 v 12:40 | Reagovat

Takže mazej psát další xD

2 Nogard Nogard | Web | 27. srpna 2013 v 13:41 | Reagovat

[1]: Rozkaz! Provedu Generále! Pane! :-D

3 Clara Black Clara Black | Web | 27. srpna 2013 v 13:48 | Reagovat

[2]: Bez komentáře :D Hlavně ať to máš napsaný co nejdřív :D

4 bethany bethany | Web | 27. srpna 2013 v 20:54 | Reagovat

dobrý design.

5 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 28. srpna 2013 v 7:38 | Reagovat

to se mi teda líbí!!!!!!!!!!! jsem v prdeli... ještě že koberec jsme už vyhodili... =D :-D super kapča

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama