Nidum corvus

29. srpna 2013 v 20:52 | Nogard |  Nidum corvus
Áhojčauahoj, hlásí se Nogard. A tentokrát pro vás mám něco úplně jiného. Mám pro vás totiž horor. Nejspíš to nebude nic moc, ale mějte na paměti, že jsem nikdy nebyl fanda hororů, všeho všudy jsem viděl hororů asi pět a ani jsem je moc nikdy nečetl… Snad se vám to bude líbit :)


Nidum corvus…Povím vám teď příběh o několika kamarádech, kteří se vydali na výlet do městečka jménem Nidum corvus. Je to opuštěné město kdesi v Americe. Naše partička lidí slyšela o tomto místě pověsti, že je prokleté. Z nějakého důvodu se tedy vydali na výlet právě tam. Nate, Clarissa, Adam a Fleur. Čtyři mladí lidé, kteří se nebojí Dobrodružství. Neměli tušení, co je v městě temnoty čeká.
"Řekněte mi ještě jednou, proč jedeme zrovna do opuštěného prokletého města?" Řekl Adam s ustrašeným výrazem.
"Protože je to zábava! No tak, nebuď srab." Řekl Nate a zašklebil se na bratra.
"Nemůže se nám nic stát, copak ty věříš těm věcem, co říkala ta divná ženská?" Zeptala se ho Clarissa. Adam si dobře vzpomínal na slova zvláštní slepé ženy. Chcete-li navštívit Město temna, připravte se na smrt. To místo je prokleté. Havrani… Klování… Bolest… Smrt… Adam se oklepal. Ta ženská to neměla v hlavě v pořádku, ale očividně se snažila je varovat.
"A co když měla pravdu? Navíc, všude kde jsme o tom místě našli nějakou zmínku, šlo o to, že se tam někdo ztratil a už ho nenašli… Prostě se mi to nelíbí." Řekl. Nikdo mu ale nevěnoval pozornost, takže zmlkl. Nate se soustředil na řízení, Clarissa na navigaci a Fleur byla jako vždy mimo.
Trvalo to pár dalších hodin, ale nakonec se dostali na místo. Problém byl, že podle mapy měli být přímo před vstupem do města, ale před nimi byl jen hustý a veliký les. Všichni vystoupili. Nějakou chvíli se rozhlíželi kolem, až najednou se ozvala Fleur: "Hele, tady je nějaká značka!"
Všichni se Rychle seběhli k místu, kam Fleur ukázala. A opravdu, byla tam značka. Byla z větší části zakrytá větvemi a barvou splývala s okolím, proto si jí nevšimli. Fleur odkryla větve a všichni uviděli zašlý nápis.Vítejte ve městě Nidum Corvus. A pod tím bylo jakousi červenou barvou napsáno: Spaste svoje duše! Nápis budil hrůzu. Ti čtyři stáli a sledovali značku. Už se to nezdálo jako tak dobrý nápad.
"Tohle vypadá, že je ono." Prolomil nakonec ticho Nate. Adam se na něj podíval nevěřícným pohledem.
"Děláš si srandu?! Nevidíš ten nápis? Jedeme domů." Řekl se zděšeným výrazem.
"Ale no tak, přece tě taková maličkost neodradí. Nebuď posera." Začal Nate.
"Vždyť jsme tu kvůli srandě…" Adam nakonec s neochotou souhlasil, ale pořád brblal, že se mu to nelíbí. Vjeli autem do lesa. Nějakou chvíli si říkali, že to byl jen nějaký vtip, protože tam byl jen hustý les, a nic víc. Po chvíli se ale začala vynořovat mýtina. Polorozbořené domy a světlo tlumené vysokými hustými stromy celému městečku dodávalo hrůzostrašnou atmosféru. Domy byly soustředěné do kruhu a uprostřed bylo jakési náměstí s velikým sloupem, který připomínal obrovské krmítko. Na jedné čtvrtině kruhu byl hřbitov, který se táhnul asi padesát metrů. Kousek stranou od kruhu domků stála na kopečku chata. Právě tam se zabydlela naše skupina. Chata byla jednopatrová, skládala se z jedné veliké ložnice, kuchyně, koupelny se záchodem a obýváku. Po krátké obhlídce chaty zjistili, že tam nejde elektřina. Naštěstí všude byla spousta svíček. Ačkoliv podle hodinek bylo teprve půl třetí odpoledne, v temném lese bylo přítmí. Proto už zapálili několik svíček po celé chatě, aby bylo všude vidět. V obýváku byl i krb, tak vzali nějaké dřevo, co našli v kůlně a zatopili. Bylo chladno a tak se alespoň ohřáli. Rozhodli se, že budou všichni spát v ložnici. Byla tam sice jen jedna postel pro dva, ale bylo tam dost místa pro všechny. Chlapci trvali na tom, že budou spát na zemi a dívky že budou na posteli. Když si vybalili a prozkoumali Chatu, vyrazili na průzkum celého městečka. Zjistili, že je celé opuštěné a zarostlé. Všechno, co našli, bylo rozbité, zašlé nebo kompletně zarostlé. Jakoby město splynulo s lesem a stalo se jeho součástí. Navíc byly všude stopy útoků zvěře.
"Podívejte!" Ozvalo se z jednoho domku. Všichni se tam seběhli. Když vešli dovnitř, stál tam Adam. Vnitřek domu byl kompletně zdevastovaný. Všude byly viditelné stopy po obřích drápech. Dokonce i několik stěn bylo stržených.
"Co to asi udělalo?" Zeptala se Fleur všech a zároveň nikoho. Všichni se rozhlíželi po domě, jakoby hledali jedinou věc, co by byla nepoškozená.
"Pravděpodobně medvěd, soudě podle těch otisků po drápech. A musel být dost veliký. Problém by byl, kdyby to bylo čerstvé, ale tohle tu je už dlouho." Odpověděl Nate.
"Tak pojďme" Řekla po chvilce Clarissa. Postupně začali odcházet, jen Adam se tam ještě chvíli zdržel. Díval se do jednoho stínu v trámech střechy. Měl pocit, že tam viděl jakýsi pohyb, a na jednu chvíli dokonce viděl i oko. Bylo žluté a děsivé. Koukalo se na něj krvežíznivým pohledem, a pak zmizelo. Adam rychle utíkal za ostatními.
Začalo se opravdu stmívat. I ta malinká troška denního světla se začala vytrácet. Skupinka se tedy vrátila do 'jejich' chaty, kde už bylo tlumené světlo ze svíček a krbu. Všichni čtyři se sesedli ke krbu v obýváku a povídali si. Nebyla to nijak zajímavá rozprava, povídali si o tom, co se tam děje. Adam se pak zvedl, a šel prozkoumávat. Vlezl do ložnice. Jeho pohled přitáhl noční stolek, tedy spíš zásuvka u nočního stolku. Nedalo mu to, musel se tam podívat. Našel tam nějakou knížku. Byl na ní zámek, zřejmě to byl deník. Donesl ho dolů ukázat ostatním.
"Hele, co jsem našel. Je to zamčené…" Řekl, a podal Nateovi knížku. Ten si jí prohlédl, až očima narazil na malý zámek na boku. Chvilku ho studoval, a pak vzal knížku a prostě zámek vytrhnul. Otevřel knížku. Opravdu to byl deník, či něco na způsob deníku. Byl už hodně zašlý a písmo bylo sotva čitelné, ale dalo se to přečíst. Nate tedy začal číst.
"… Každým dnem si říkám, že to proroctví, že se temný Corvus vrátí, je pravdivé. Hloupá legenda… Tady to nejde přečíst, ale hele, tady je ještě nějaký papír…" Řekl nate. Byl tam přiložený lísteček, na kterém stálo: Zápis do kroniky číslo dvacet osm: Legenda o temném Corvovi, dítěti havranů. Říká se, že v tomto poklidném městě kdysi měl jeden hospodář s hospodyní dítě. Dali mu jméno Corvo. Jednoho dne jejich rodný dům napadli krvežízniví havrani. Zabili hospodáře i jeho ženu, jejich těla se našla zmasakrovaná od ostrých zobáků. Ale tělo dítěte se nenašlo. Někdo říká, že ho vrány sežraly celého, ale pár lidí věří v proroctví, že ty vrány si jednoho dne vyberou člověka, kterého přemění na jejich vůdce. Dají mu svou krvežíznivost a sílu. Od té doby co se dítě ztratilo byl v městečku klid. Ale někteří tvrdí, že se z dítěte stal temný Corvo, krvežíznivý zabiják.
Všichni čtyři byli v úzkém kroužku a zírali na papírek osvícený svíčkou. Všem běhal mráz po zádech a plíživý strach se roztahoval v jejich myslích. Adam se jako první odtrhl. Podíval se do krbu.
"Lidi, oheň. Dohořel, a došlo tu i dřevo." Řekl rozklepaným hlasem. Skutečně, krb byl temný. Každý se na každého podíval, jako by to znamenalo, že zemřou. Ticho prolomila Fleur.
"Kdo dojde pro dřevo?" Zeptala se tiše. Všichni se podívali na Natea.
"Ehm… Co kdybychom tam šl…" Nestihl to doříct, a v tom se v krbu rozhořel obrovský oheň. Ozářil celou místnost a oslepil všechny uvnitř. V tom se ozvalo zaskřehotání a kdosi rychle vyjekl. Byla to Clarissa. Oheň stejně rychle jako se vzplanul zase zhasnul, a stejně tak i všechny svíčky náhle pohasly. Nate rychle škrtnul zapalovačem.
"Co to sakra bylo?!" Řekl Nate. V tom si všimnul, že tam Clarissa není.

Okey, tak to by byl první díl… Doufám, že se líbil :) Musím říct, že mě to docela baví psát… Jen doufám, že se vám to bude líbit a já budu moct pokračovat :) Samozřejmě mi dejte vědět do komentářů, co na to říkáte… :) Ale jak už jsem říkal, jsem hororový začátečník… Mě teď nezbývá než se rozloučit, tak se mějte,

Váš Nogard ;)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Clara Black Clara Black | Web | 29. srpna 2013 v 20:58 | Reagovat

Jestli tu chudinku Clarissu necháš umřít jako první, tak mě tím raníš, víš to? :D Ale jinak super, ale to ty přeci víš, protože jsem tě s tím neustále otravovala. Určitě napiš další, ať mám zase co číst a obdivovat :3

2 Rexxanna Rexxanna | 29. srpna 2013 v 22:06 | Reagovat

Je to suprový a souhlasím s Clarinkou :-) Rozhodně napiš další část...je to totiž boží :-D

3 *Jessienn *Jessienn | 30. srpna 2013 v 8:37 | Reagovat

Úžasné :-) Napiš další část - stojí to za to ! :D :-D

4 Violette de La Fountaine Violette de La Fountaine | Web | 30. srpna 2013 v 9:03 | Reagovat

moc pěkné :) a s další částí bych tě taky rozhodně podpořila :))

5 Nogard Nogard | Web | 30. srpna 2013 v 10:00 | Reagovat

Děkuji všem :D Mám fakt radost že se to zatím všem líbí :D

6 Angela Angela | E-mail | Web | 30. srpna 2013 v 13:09 | Reagovat

Je to super! :-) Těším se na další část. :D

7 *Jessienn *Jessienn | 30. srpna 2013 v 15:54 | Reagovat

[5]: Myslím, že se to bude líbit dál :D píšeš super povídky :D

8 Nogard Nogard | Web | 30. srpna 2013 v 16:31 | Reagovat

[7]: Děkuju :D

9 Eliza Eliza | Web | 1. září 2013 v 20:18 | Reagovat

Je normální, že mi povídka připomněla Nástroje smrti a Divergenci? o.O Ti havrani, Clarissa, město temna...
Ne, není, ale co už xD
Jsem ráda, že ses tu taky objevil xD Konečně :D A ačkoliv jsem doporučovala jiný název *dramaticky si odkašle* Povídka se mi líbí a určitě pokračuj :D Clarissu mi laskavě nenech umírat, jo, jinak tě čeká menší peklíčko xD Jess mi ráda pomůže *evil laugh*

10 Nogard Nogard | Web | 2. září 2013 v 13:09 | Reagovat

[9]: Ehm, Co ti to připomíná nevím, ale já to píšu čistě z vlastní hlavy :-D A Clarissa... Jsi další kdo na to poukazuje... :D Ale když jsem to psal, neuvědomil jsem si jaké to jméno je, a nemá to tudíž žádnou spojitost :-D Jestli Clarissa umře ti neřeknu. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama