Krev a prach /2

10. září 2013 v 14:00 | Clara Black |  Prolitá krev
Tákže, zjistila jsem, že v při mém současném stavu je tahle povídka snad tím nejlepším, co mě mohlo potkat. Dokonale odvádí mou pozornost pryč od toho, co se u mě teď děje...


Prkna vrzala a skřípala. Okolo chatky hrozivě řádila vichřice a stařičké dřevěné okenice bouchaly o zeď chatky, jako by někdo bouchal na zeď místo na dveře. Celá místnost byla pokrytá prachem a protkaná pavučinami. Jako by sem nikdo roky nevstoupil. Majitel se o chatku příliš nestaral, jestli se vůbec staral - a zub času tohle místo značně poznamenal. Ellie zaklonila hlavu a pohlédla na strop. Visel tam lustr. Starý lustr se špinavými sklíčky, které byly spojené vlákny pavučin. Ellie raději odvrátila pohled od všech těch pavučin. Neměla ráda pavučiny, protože logicky nasvědčovaly to, že je na blízku pavouk.
Kevin se rozhlédl po místnosti.
Starý krb, ve kterém bylo ještě stále nějaké dřevo, ztrouchnivělé židle pod vrstvou prachu, které stály u polorozpadlého stolu, ze kterého ještě visely cáry nějaké látky. Dříve to mohl být ubrus, pomyslel si Kevin. Pak kotlík, tedy kotel, který stál hned vedle krbu a také byl celý zaprášený. Kevin do něj nahlédl. Nic, jen pavučiny, pomyslel si, když viděl dno kotle, které bylo vyplněné pavučinami.
Vedle kotle stálo koště - hustě opředené pavučinami a také přikryté vrstvou prachu - stejně jako všechno ostatní v chatce. Ellie se letmo dotkla zdi, aby zjistila, jestli je dřevo vlhké. I přes vrstvu prachu a pavučin, které ji mimochodem znechucovaly, bylo dřevo, ze kterého byla zeď postavená, suché. Absolutně suché.
Kevin si dál prohlížel místnost. Všechno vypadalo tak... staře, ale zároveň velice podivně. Podivně, protože tohle místo vypadalo, jako by ho po dlouho dobu nikdo nenavštívil, ale jak dlouho by někdo nechal chatku v lese bez jakékoliv návštěvy? I kdyby sem mladí lidé chodili pít, nebyla by tak dlouho opuštěná.
Kevin se přesunul ke stolu, na kterém stál velký svícen, který už měl také nejlepší léta za sebou. Byla na něm ještě jedna nezapálená černá svíce, obklopená pavučinou, která byla pokrytá prachem.
Ellie se otočila za sebe a oprášila starobyle vypadající houpací křeslo. Posadila se a křeslo se pod ní zázrakem nerozpadlo. Neubránila se mírnému úsměvu. Alespoň mám kde sedět, pomyslela si.
Ozvalo se další zahřmění a Kevin přejel rukou po stole. Na ruce se mu zachytával prach, který se na stole usadil a tvořil jakousi pokrývku desce stolu. Jak Kevin přejel rukou po stole, najednou krátce sykl a rukou ucuknul.
Prach a krev.
Sfoukl již tenoučkou vrstvu prachu, která na stole zbyla poté, co po ní přejel rukou. Na stole ležel nůž. Byl dobře skrytý pod vrstvou prachu, ale Kevin ji rukou odkryl. Ale to nebylo to, co ho překvapilo. Překvapila ho jeho ostrost. Kevin totiž předpokládal, že sem vážně nikdo léta nevstoupil. Ale ten nůž byl stále ostrý. Čepel byla bez rzi. Zvláštní. Tohle místo je celé zaprášené a staré. Věci jsou zrezivělé nebo ztrouchnivělé, ale ten nůž je stále ostrý a bez rzi. Vážně zvláštní, pomyslel si Kevin, když si z kapsy vytahoval kapesník, aby si ho přitiskl na pořezanou ruku.
Bouřka spolu s větrem a lijákem zesílili. Stařičké okenice začaly vydávat příšerné rány, jak bouchaly o zdi chatky, když se do nich vítr opřel.
Kevin očistil jednu židli a posadil se, ignorujíc zesílení bouře.
''No, tak asi to není zrovna nejhezčí procházka, ale budeš mít alespoň nezapomenutelný zážitek na tohle místo. Je správně strašidelný.'' Ellie protočila panenky a začala si ždímat mokré vlasy.
''Ano! Nezapomenutelný zážitek na to, jak jsi to příšerně naplánoval! A k tomu tohle místo... jak právě vystřižený z nějakýho blbýho hororu. Fakt super.'' Odsekla Ellie.
Prkna zavrzala a zdi se otřásly. K zemi se snesla vrstva prachu. Ozvalo se další zaskřípání, spolu s vrzáním. Ellie se přestala houpat v houpacím křesle a Kevin ztuhl.Dotazy, kritiku, připomínky nebo názory pište do komentů

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Kačíí Kačíí | Web | 10. září 2013 v 17:05 | Reagovat

To si děkáš srandu :D :D Ten konec, šíleně se těším na další :D :-)

2 Fia Felis en Niger Fia Felis en Niger | E-mail | Web | 10. září 2013 v 17:45 | Reagovat

Toto je niečo úžasné, Clar :-D Zbožnujem takéto napínavé momenty :D Som zvedavá, čo teda Ellie s Kevinom uvidia :D Alebo čo ešte započujú. Inak, Clar, prepáč, že k tebe až tak nechodím, ale rodičia mi zákazali comp (ani muk :* :D) a ja si myslím, že by som ani bez neho nemala čas :D Obdivujem ťa, že ty ešte dokážeš aj písať :D:D:D

3 Clara Black Clara Black | Web | 10. září 2013 v 18:01 | Reagovat

[1]: Nedělám si srandu xD

[2]: To jsem ráda :D A chápu tě, tohle se mi stává často. Jinak - stíhám psát, protože jsem teď byla dva dny doma a psaní mi pomáhá vyrovnat se s tím, co se teď u mě doma děje, víš?

4 Calla Calla | Web | 10. září 2013 v 18:32 | Reagovat

Co to.. Ten konec? :D Je to vážně úžasný a prostě.. no  prostě skvělé. Vždycky to strašně dobře zakončíš.. Prostě tak, abych si musela přečíst pokračování :D

5 Clara Black Clara Black | Web | 10. září 2013 v 18:40 | Reagovat

[4]: To jsem ráda :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama