Nidum corvus No. 2

15. září 2013 v 20:29 | Nogard |  Nidum corvus
Áhojčauahoj, tu Nogard! A hádejte, co pro vás mám! …No ano, je to pokračování mého neslavného hororu! …Tak mě napadá, že jste si to asi přečetli už v názvu… No nevadí! Každopádně je tu horor, pro vás, pro upřesnění druhý díl, tak se do toho pustíme! A od začátku hezky zostra! Užijte si to.


Clarissu probudilo hlasité zaskřehotání. To byl hrozný sen… Zdálo se mi, že mě někdo unesl… Honilo se jí hlavou. Potom však otevřela oči a v tom jí zaplavila hrůza. Nevěděla, kde je. Věděla jen, že všude okolo ní je nepohlcující tma. Jen v malém kroužku okolo ní bylo světlo, které vycházelo odkudsi shora. Pokusila se pohnout, ale nešlo to. Podívala se nahoru, byla připoutaná okovy zavěšenými vysoko na zdi.
"H-haló? K-kde to jsem? Je tam někdo?" Volala. Plíživý strach jakoby mačkal všechny vnitřnosti uvnitř jejího těla. Pohlcovala ji panika. Začala plakat.
"Pomoc! Prosím!" Křičela zoufale. Začala chřestit těmi řetězy, které pevně držely její ruce nad hlavou. Pokračovalo to nekonečně dlouhou dobu, až než byla Clarrisa úplně vyčerpaná. Z křiku ji bolelo v krku a zápěstí měla rozedřené do krve od okovů. Už byla plně v moci strachu. Na chvíli ztichla, vyčerpalo jí to. V tom se odněkud z té tmy před ní cosi ozvalo. Byl to skřípavý, děsivý, sykavý hlas připomínající krákorání havrana.
"Už jsssi ssskončila?" Ozvalo se. Tehdy Clarissu ochromila panika. Nějakou dobu sledovala temnotu před sebou, Těkala očima z místa na místo, kdykoliv se jí zdálo, že zahlédla pohyb. Nic tam ale nebylo, pak si ale něčeho všimla. Přímo před ní bylo vidět cosi žlutého. Clarissa se na to chvíli dívala, než jí došlo, co to je. Bylo to oko. Mělo malou zorničku, duhovka měla prohnile žlutou barvu a celkově vyzařovalo šíleností a krvelačností. Sledovalo jí. A Clarrisa sledovala to oko. Nemohla se od něj odtrhnout. Ten pohled byl odporný, ale zároveň ji jakýmsi záhadným způsobem přitahoval. Zkrátka se do oka nemohla přestat dívat.
"K-kdo jste? Proč jsem tady? Co se mnou chcete dělat?" Odhodlala se po chvíli zeptat. Stále nemohla odtrhnout oči z oka.
"Já jsssem temnota. Jsssem sssmrt. A můžeš mi říkat Corvussss." Řekl a začal se skřehotavě smát.
"A ty tu jsssi protože sssi zasloužíš zzzemřít, a protože mám hlad." Dodal po chvíli. Najednou se oko ztratilo. Clarrisa si všimla, jak se ve tmě před ní cosi pohnulo, a pak už nic. Začala se rozhlížet všude. Kde to je? Honilo se jí hlavou. Dokud viděla oko, věděla aspoň, kde ta věc je, ale teď neviděla nic. Mohlo to být kdekoliv. Opět jí ochromila panická hrůza. Vtom se ozvala tichá rána, jako by něco přistálo na zem těsně před ní. V tom Přímo před ní na světlo vešla postava, byl to Corvus. Na sobě měl černou kápi a jakýsi zvláštní plášť. Z kápě byly vidět jen ty žluté oči, které probodávaly Clarissu pohledem. Corvus se pomalým krokem začal přibližovat k Clarisse, až stál pár centimetrů od ní. Byl o něco vyšší než Clarissa. Dívali se vzájemně do očí. Z Clarissiných očí byl vidět strach, zatímco z očí Corva byla vidět krvežíznivost a zvrácená radost z Clarissina utrpení. Clarissa cítila nesnesitelný zápach hniloby a rozkladu, když na ní ta věc dýchla.
"Jak ssse jmenuješššš?" Zeptal se. Clarissa byla ochromená strachem, že nebyla schopná odpovědi.
"C-c-clarissa." Řekla nakonec.
"Hmmm… Clarissssa… Mocc krásssné jméno, Clarisssso." Řekl Corvus a ještě se obličejem přiblížil ke Clarisse. V tom se prudkým pohybem odvrátil, vzhlédl nahoru. Všiml si krve, která stékala Clarisse po ruce z toho, jak si rozedřela zápěstí o okovy. Vyšvihl se k ruce, a dlouhým drsným jazykem olíznul krev až k zápěstí. Clarissa div nevyjekla, když se drsný a nechutný jazyk dotkl její kůže. Měla zavřené oči, bála se je otevřít. Pořád cítila, jak jí ta věc olizuje ruce. Nakonec je ale otevřela, a tehdy jí i došlo, jak je možné že dosáhl tak vysoko. Ten plášť vlastně nebyl plášť. Byla to složená černá křídla. Clarisse se naskytl ošklivý pohled na to, co bylo doposud skryto pod křídly. Místo nohou byly obrovské ptačí pařáty. Paže vypadaly skoro jako lidské, až na to, že místo rukou byly jakési menší pařáty s dlouhými ostrými drápy. V tom domě to nebyl medvěd… Napadlo Clarissu při pohledu na pařáty. Kůže na celém těle byla černá a pokrývalo jí jakési chmýří. Pod chmýřím byly vidět i vyrýsované svaly. Na sobě měl jen roztrhanou bederní roušku černé barvy. Ten pohled byl ošklivý. Clarisse se zdálo, že jí olizuje celou věčnost. Kdyby mohla, něco by udělala, aby přestal. Nakonec se od ní však přece jen odtrhl, dopadl na zem a o krok ustoupil.
"Hmm, tvá krev chutná výborně." Řekl opět tím děsivým hlasem.
"Nejradššši bych tě hned zzzabil, ale to by nebyla zzzzábava." Řekl, a krákoravě se zasmál. V tom z ničeho nic Okovy kolem Clarissiných rukou zachřestily a odemkly se. Clarissa sjela po zdi na zem, kde si chytila zápěstí. Bolelo jí to. Začala plakat. Dívala se na zem, a viděla jen pařáty, které však po chvíli zmizely. Pak se odněkud ozvalo:
"Utíkej, zzzachraň se!" Následoval šílený krákavý smích, ze kterého běhal mráz po zádech. Clarissa se nakonec zvedla, a vběhla do tmy. Chvíli běžela a nic neviděla, ale po chvilce se oči přizpůsobily tmě, takže alespoň trochu viděla. Vběhla do nějaké chodby, běžela tedy rovně chodbou. Cestou míjela několikery dveře, ale ona běžela dál, doufala, že na konci té chodby je východ. Za sebou slyšela ten šílený smích, a taky něco, co by přirovnala k šustění několika křídel. Když doběhla na konec chodby, opět jí pohltila panika. Byly tam dveře, a byly zamčené. Zvuky se pořád přibližovaly, Clarissa zpanikařila. Začala lomcovat s dveřmi a pokoušet se je otevřít. Pak si vzpomněla, že má v hlavě sponku. Vytáhla jí, a rozklepanýma rukama se začala pokoušet ten zámek otevřít. Nešlo to. Zoufale zahodila sponku a začala mlátit a kopat do dveří.
"Clarissssso, jdu ssssi pro tebe!" Ozvalo se za ní, zvuky se přiblížily ještě víc. Clarissa se napřáhla, a vší silou kopla do těch dveří. V těch cosi křuplo, a dveře se otevřely. Za dveřmi byly schody mířící vzhůru. Clarissa na nic nečekala a vyběhla nahoru po schodech. Nahoře pokračovala nějaká chodba, tak běžela po chodbě. Po pravici byly otevřené dveře, tak vběhla do dveří. Ocitla se v rozlehlé místnosti bez oken a bez východů. Místnost byla prázdná.
"Užžž mě to nebaví." Řekl ten děsivý hlas přímo zpoza Clarissiných zad. Clarrisa leknutím vyjekla a prudce se otočila. Přímo za ní stála ta zrůda. Clarissa začala couvat do prázdného pokoje, až narazila na zeď. Corvus se začal skřehotavě smát.
"Zzzabijte ji!" Řekl, a vtom vletělo do místnosti hejno havranů. Vletěli na Clarissu a začali do ní klovat svými ostrými zobáky. Clarissa začala ječet. Havrani jí vyklovali oči a klovali jí všude po těle. Clarissa slyšela jen třepetání mnoha křídel a ten šílený smích.
"Dossst!" Křikl po chvíli, která se zdála být věčná. Havrani náhle odletěli. Clarissa nic neviděla, jen cítila ten zápach z úst.
"Dobrou noc, Clarisssso."


Konéc! :D Doufám, že se vám to líbilo, mě to totiž bavíí :D Nevím, co dodat, snad jen že není nad večerní sepisování hororu za poslechu metalu xD Tak zas příště,

Váš Nogard ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Clara Black Clara Black | Web | 15. září 2013 v 20:37 | Reagovat

Tak to budu mít dneska kráááásný sny :3 :D To je jak pohádka na dobrou noc, víš o tom? :D Tedy pro mě to tak je xD Doufám že brzy napíšeš další :3

2 Nogard Nogard | Web | 15. září 2013 v 20:41 | Reagovat

[1]: Moc mě těší že je to pro tebe tak úžasný :D a neboj, další bude než se naděješ :D

3 Clara Black Clara Black | Web | 15. září 2013 v 20:45 | Reagovat

[2]: To doufám! :D Protože... závislost je závislost... :D

4 Rexxanna Rexxanna | 15. září 2013 v 20:54 | Reagovat

To dobrou noc mě vážně dostalo xD ale povedlo se to se musí nechat :) tak rychle další ať zas mám co číst :D ;-)

5 Nogard Nogard | Web | 15. září 2013 v 21:17 | Reagovat

[4]: Díky :D A neboj, fakt mě to baví takže brzo napíšu další :D

6 Rexxanna Rexxanna | 15. září 2013 v 21:37 | Reagovat

[5]: Neděkuj... :) za pravdu se nikdy neděkuje :D

7 Kačíí Kačíí | Web | 16. září 2013 v 6:22 | Reagovat

Teda to je vážně něco :D Chudák Clarissa :-)

8 Eliza Eliza | Web | 21. září 2013 v 13:01 | Reagovat

No supr ty jo xD Opravdu, jak říká Clara, krásná povídka na dobrou noc xDD
Ale sakryš, proč je konec? xD Já chci, aby to pokračovalo T_T
Jinak samozřejmě suprově napsáno kocourku ;* :D Ráda si přečtu i další tvojí tvorbu, nejlépe podobného ražení ;)

9 world-of-fantasy-stories world-of-fantasy-stories | 22. září 2013 v 10:37 | Reagovat

[8]: Díky :-D Od tebe, stejně jako od Clary si toho moc vážím :-D A neboj, pokračování bude brzy :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama