Hladové hry /16

20. října 2013 v 13:39 | Clara Black |  Hladové hry
Je to tak dlouho, pomyslela si Jessica a zadívala se na prázdné stránky svého deníku. Uběhlo už tolik dní a ona nic nezapsala. Tiše si povzdychla a sáhla po peru.

Já vím, já vím. Je toho hodně, co musím dopsat. Nemám na to ale sílu. Jessica odložila pero a krátce se zadívala na střep, který měla na stole položený. Znovu si povzdychla. Ten můj střep sice není tak... Nemá tak hroznou minulost, jako ten, co mi dal prezident, ale... Jessica se krátce zadívala na Aylu, která jí seděla na klíně, ale pak svůj pohled vrhla znovu na střep. Vyvolává ve mě stejný pocit, jako ten z domu zrcadel, dodala si Jessica v duchu. Pomalu vzala pero a chvíli s ním kroužila nad deníkem, jako by váhala nad tím, jestli je dobrý nápad opravdu zapsat všechno, co se stalo v té dobře, kdy nic nezapisovala.

Vybrali ho. Vybrali Fredericka. Byla jsem jeho mentorkou. Začala Jessica psát, ale opět se zastavila. Tiše vydechla a znovu začala psát. Ale... vyhrál. Je naživu. Ale Tamara ne. Cítím se hrozně... i když je to už dost dlouhá doba. Ale... Znovu přestala psát. Vzpomněla si na událost ze zahrady. Nepřítomně pohladila Aylu. Ví to. Už to ví. Ví, že pro mě hodně znamená. A vrátil se z arény.
Nějakou dobu poté, co se vrátil, jsme byli na plese - všichni mentoři a stylisté. Prezident Snow byl velice milý a každého z nás obdaroval. Frederick dostal... Jessica se zhuboka nadechla a snažila se potlačit slzy. Nejen, že jí to připadalo hrozné, ale vyvolávalo to v ní sžíravý pocit viny. Připadala si, jako by Tamaru zabila ona sama, protože si přála, aby vyhrál Frederick. Proč? Proč musela zemřít? Zeptala se v duchu sama sebe. Protože jsou taková pravidla, vzpomeň si na Callu, odpověděl jí hlas jejího rozumu.
Já dostala střep z domu zrcadel. Napsala rozhodně a bez váhání. Ale nemám ho. Nevím, jestli je dobře, že ho nemám, nebo jestli je to špatně, ale nemám ho. Frederick mi ho vzal a už nevrátil. Ale vlastně je to dobře. Nedokázala bych se dívat na to, co představuje mou zběsilost v aréně. Nezasloužím si žít za to, co jsem provedla. Nezabíjela jsem jen proto, že jsem chtěla žít. Bavilo mě to. Dělala jsem to pro Capitol a tvůrce - byla jsem bestie, kterou někdo pustil z klece pěkně vyhladovělou a naštvanou. Ten střep mi všechno jenom připomněl. Prezidentovi zřejmě šlo o to, nás... možná zastrašit? Ne, to ne. Spíš nám chtěl připomenout naše postavení - a naši minulost. U mě se mu to rozhodně povedlo, protože si moc dobře uvědomuji, co jsem zač.
Jessica Ayleen, dívka z dvanáctého kraje, žijící v bídě. Následně splátkyně, která v šestnácti letech vyhrála 45.ročník Hladových her, jako jedna z nejbrutálnějších splátkyň. Její matka se krátce po jejím prvním ročníku mentorování zabila, protože nedokázala žít s vědomím, že se z její dcery stala zrůda. Z Jessicy se později stává popíjející sebepoškozovatelka, která se jen vzdáleně podobá té osobě, kterou jsme znali před arénou - a v prvním mentorovacím ročníku. Má obě ruce poseté jizvami od sebepoškozování a vždy u sebe nosí střep. Dvakrát se pokusila o sebevraždu a teď vůbec nevychází z domu. V Capitolu tráví čas pouze v zahradě, kde spává v keřích. Doma chová dva mývaly, ovci a obřího medvěda, kterého dostala jako dárek. Ano, toho obřího medvěda, který ji a její spojenkyni Callu napadl u rohu, když se sídlo nudilo. Momentálně si Jessicu Ayleen můžeme spojovat s Frederickem Redwoodem, s kterým má podivný vztah, který se začal tak nějak odvíjet od doby, kdy se Jessica Frederickovi přiznala v zahradě s tím, že ho miluje. Ach, bylo to tak vůbec? Nebyla tato událost jinak? To máte jedno, zkrátka jsou ''spolu'' - a víc to neřešme, nejsme žádný bulvár!

Jessica se zamračila na to, co napsala. Píšu totální nesmysly, jako bych už ani nedokázala přemýšlet, pomyslela si a deník zavřela, jako by ho už nikdy neměla otevřít. Poté Ayle podala piškot a natáhla si návleky na ruce. Už nikdy nechtěla vidět svoje jizvy, nikdy. Sebepoškozování je pro ni minulost. Co je pro ni ale budoucnost?


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama