Já a Mistr 29.kapitola

24. října 2013 v 15:18 | Clara Black |  Já a Mistr

Seth nemohl z Clary spustit oči. Nedokázal si nijak vysvětlit to, proč ho políbila, ale svým způsobem byl rád. Cokoliv, co se nebude líbit Stephenovi, se jemu moc líbí. A navíc, to on Claru našel, ne Stephen, jak si všichni myslí. To on ji půl roku sledoval a když se setkali při zkoušce, tak se choval, jako by o ní už slyšel, ale v životě ji neviděl. Jestli Clara někomu patří, tak patří rozhodně jemu.
''Claro...'' Clara zvedla hlavu, kterou měla položenou na Sethově hrudi a pohlédla na něj. V Sethovi se cosi pohnulo. Leželi na jednom ze stolů v dílně, nářadí bylo popadané na zemi... Jestli tohle uvidí otec, tak se moc dobře pobaví, pomyslel si hořce Seth a pohladil Claru po tváři. Clara pomalu přivřela oči a tiše vydechla. Sethe, co to sakra děláš?! Ozval se v Sethově hlavě tichý hlas. Seth si povzdychl.
''Musíme jít, než nás tu někdo uvidí a bude si myslet bůh ví co...'' Clara se na Setha jen škodolibě usmála a políbila ho na čelo, jako by nic. Seth se krátce zadíval do země, jako by se snažil se nečervenat.
''To nic, ostatním to může být jedno, ne? Natasha mi říkala, že i kdybych se vyspala s Tedem, tak by to mohlo být ostatním jedno.'' Seth se trochu zakřenil, protože představa, že by se Clara vyspala s jeho otcem byla... zvláštní.
Clara se pomalu zvedla a opatrně se postavila. Levá noha - tedy, protéza, se jí mírně zakymácela, ale Clara rychle získala rovnováhu a otočila se na Setha.
''Jsi krásná vražedkyně, víš o tom?'' Pronesl Seth nevinně. Clara se pousmála.
''Tak se zvedej, musíme to tu uklidit.'' Clara začala rychle sbírat nářadí a uklízet ho. Seth se otočil ke dveřím.
''Claro-''
''Claro!'' Clara se okamžitě otočila. Natasha Claru chytla za ruku a táhla ji pryč. Clara se ohlédla na Setha, který byl stejně zmatený, jako ona sama. Natasha ignorovala jejich rozčarování a odtáhla Claru, jako by byla mrtvá a nemohla se sama pohybovat.
''Co to-'' Dostala ze sebe Clara, když už byly s Natashou mimo dílnu.
''Chtějí s tebou mluvit.'' Odsekla Natasha. Clara si připadala ještě zmatenější, než když ji Natasha popadla v dílně.
''Kdo?'' Zeptala se Clara.
''My.'' Clara ztuhla, protože ten hlas poznávala.

***

Stephen ze sebe strhl zakrvácenou košili. Dost litoval toho, že Claře neřekl pravdu hned. Možná by mu odpustila. Nebuď hlupák, taková věc se nedá odpustit, pomyslel si. Udělal chybu, když nechal Setha Clařinu zkoušku urychlit. Neměla šanci si přečíst ten dopis včas... a proto se na něj teď zlobí. Ale neměla by se spíš zlobit na Setha? Tahle myšlenka se v Stephenově hlavě objevila stejně nečekaně, jako Eliza ve dveřích do jeho pokoje. Stephen na ni pohlédl lehce vyčítavým pohledem, ale Elize to evidentně nevadilo. Vešla dovnitř a posadila se do křesla s chladně modrým potahem. Nohy si položila na lenošku, která byla před křeslem. Jako doma, že? Pomyslel si Stephen podrážděně a popadl čistou košili.
''Nemusíš si ji brát, bez ní vypadáš líp.'' Pronesla Eliza provokativně. Stephen protočil oči a navlékl si čistou košili. Eliza zklamaně zabručela. Zdá se, že vážně táhne za jeden provaz se Sethem. Jinak by se mě nesnažila za každou cenu naštvat, pomyslel si Stephen, když se posadil do vedlejšího křesla vedle Elizy.
''Co chceš, Elizo?'' Eliza se zatvářila ublíženě, když na ni Stephen promluvil takovým otrávený hlasem.
''Jen jsem se za tebou šla podívat...'' Stephen hlasitě vydechl.
''Dobře, dobře. Poslal mě Ted.'' Přiznala Eliza. Stephen si prohrábl vlasy a zamyšleně se na ni podíval.
''Co potřebuje?''
''Chce s tebou mluvit. Osobně.'' Stephen se zvedl z křesla.
''Tak jdeš, nebo nejdeš?'' Zeptal se Elizy, která ještě stále seděla v křesle, zatím co on už byl kousek od dveří. Eliza po Stephenovi hodila oslnivý úsměv a také se zvedla.
''Jdu, neboj. Snad si nemyslíš, že bych tu zůstala, abych se ti prohrabovala ve věcech...'' Stephen jen protočil oči, a když oba vyšli ven z pokoje, zabouchl dveře.


Není to nijak dlouhá kapitolka, ale snad vám to nevadí. Stejně jsem přesvědčená, že to skoro nikdo číst nebude, takže :D Ale když tak - názory, kritiku, poznámky nebo dotazy pište do komentů. Každý komentář mi udělá moc velkou radost O:)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Calla Calla | Web | 24. října 2013 v 15:24 | Reagovat

Jak nebude číst? :OO Tohle je jedna z nejlepších povídek.. Tu musí číst snad všichni! :D A jinak.. I když to byla krátká kapitolka(což mě vůbec nevadí, protože mám raději krátké kapitoly) tak byla opravdu super. Zajímá mě, kdo a co chtějí po Claře. :D

2 Clara Black Clara Black | Web | 24. října 2013 v 15:51 | Reagovat

[1]: No... v poslední době se netěšíme přílišnému ohlasu a vzhledem k mému pesimizmu to dopadlo takto :D Ale potěšila jsi mě, díky :3

3 Scriptie*13* Scriptie*13* | Web | 24. října 2013 v 18:40 | Reagovat

To, že ti nikdo číst nebude, je velká blbost. A pokud si myslíš, že je to kvůli tomu, že nikdo nekomentuje, tak za sebe mluvím, že toho přidáváš tolik, že to ani nestíhám. :-D :-D
Ale ke kapitole. Jsem zmatená. Kdo jsou "oni?" Co po ní chtějí? Co chce Ted po Stephenovi? Co si Clara nestihla přečíst v tom dopise? Urgh... Snad brzy přibude další. :-)

4 Clara Black Clara Black | Web | 24. října 2013 v 18:47 | Reagovat

[3]: Ach, já vím, že toho přidávám hodně, ale mluvím výhradně o povídkách :D Všechno se dozvíš v další kapitole, jen to s tím dopisem... to ještě nějakou dobu potrvá :D

5 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 24. října 2013 v 21:44 | Reagovat

Tý jo, že by se brášci trochu vybarvovali? No každopádně je to zajímavý :D

6 Clara Black Clara Black | Web | 24. října 2013 v 21:55 | Reagovat

[5]: No, řekněme, že nemůže vždy panovat mír :D

7 ellnesin-blog ellnesin-blog | Web | 9. března 2014 v 8:00 | Reagovat

Je to zase zahalené tajemstvím, zase neskutečnĕ skvělé...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama