Legenda o Mocném Maudu 11.díl - Útok

13. října 2013 v 15:48 | Nogard |  Legenda o mocném Maudu
Omlouváme se, ale Nogard.exe přestal pracovat. Důvod: zničení Základní desky.
Dobře, vím že to nebylo vtipný… Nevadí :D Áhojčauahoj, tady konečně Nogard!! :D Ano, nezemřel jsem… I když to tak asi vypadalo… Nic jsem nenapsal… panebože, ono už je to přes měsíc! Měl bych si dát facku… Mám jediný štěstí, že jste určitě chápaví a nevadí vám to :D Jednoduše jsem poslední dobou nestíhal… Ale jsem tu abych to napravil! A jako omluvu tu mám pro vás další díl LoMM, tak snad se vám to bude líbit :) Ještě než začneme, chtěl bych se jen vyjádřit k tomu, co se zde na blogu zatím událo… Jistě jste si všimli, že k nám přibily další dvě dobré pisárecké duše… je to proto, že já a Clarush jsme jednoduše nestíhali, takže jsme, tedy Clarush našla pár lidí, co by nám pomohli :) Tímto vás tu srdečně vítám, a doufám, že všechno půjde dobře :) Ale teď už konečně k příběhu.Rick s dědou čekali na palouku půl hodiny, hodinu, čas pomalu utíkal dál a Dan pořád nikde. Rick začal mít obavy, ale děda pořád jen trpělivě vysedával v křesílku a popíjel čaj. Jestli ho to trápilo, nedal to na sobě znát. Když už to trvalo přes dvě hodiny, Rick to nevydržel, vystřelil ze židle a mířil do lesa.
"Kam jdeš?" Volal za ním stále klidný děda.
"Najít Dana." Opáčil Rick. Děda nedal znát jediný pohyb, ani neprotestoval. Rick vešel mezi stromy, a jakmile byl hlouběji v lese, zavřel oči a aniž by se zastavil, přeměnil se na Mauda. Jakmile byla přeměna kompletní Rick vyrazil po všech čtyřech lesem. Přeskakoval ze stromu na strom, pohyboval se rychle a mrštně jako kočka. Když byl asi na půli cesty od začátku města, uslyšel divný zvuk nedaleko od něj. Zastavil se, a vyrazil tím směrem. Po pár stech metrech opět zastavil. Před sebou viděl hlouček osob v černých pláštích, byli shluknutí okolo něčeho. Rick se opět změnil na člověka, chtěl být nenápadný. Potom, co se přeměnil si uvědomil, že to nebyl dobrý nápad, protože ho to dost oslabilo. Potichu obešel hlouček kolem dokola, hledal škvírku, chtěl vidět, okolo čeho to stojí. Slyšel i jak si povídají, ale mluvili moc potichu aby slyšel co říkají. Nakonec se mu podařilo najít správný úhel, a naskytl se mu pohled na to, co vidět nechtěl. Postavy - bylo jich osm - stály okolo bezvládného těla. Rick viděl zakrvácenou Danovu tvář. V tu chvíli se v něm nahromadil ohromný vztek. Veškerá únava z předešlé přeměny zmizela, Rick zařval a opět zavřel oči. Když je otevřel, v duhovkách mu plápolal ohýnek. Začal se okamžitě přeměňovat. Ve chvíli, kdy se ozval jeho mocný řev, postavy v kápích se trhnutím otočily na něj. Rick chtěl vyrazit směrem k nim, ale než stihl cokoliv udělat, postavy v kápích zmizely. V jednu chvíli tam byli, a v druhou ne. Rick Se trhnutím otočil, rozhlížel se kolem, kam zmizeli. Co to sakra…? V tom ho obrovská rána do zátylku srazila na kolena. Rick se rychle postavil na nohy a otočil se. Směrem odkud rána přišla, okamžitě poslal proud plamene, ale nic tam nebylo. Přišla další rána do zad. Rick opět spadl na kolena, naštvaně zavrčel. Postavil se a opět šlehnul plamen tím směrem, odkud ho to udeřilo. Hned potom se prudce otočil, a spatřil jednu z postav, v ruce svírala jakousi svítící kouli. Postava tu kouli mrštila na Ricka, a toho to trefilo přímo do hlavy. Odhodilo ho to pěkných pár metrů. Když se vzpamatoval, zase se začal zvedat.
"Začínám toho mít dost." Procedil mezi zuby, když se vyškrábal na nohy, musel se podpírat ocasem, aby nespadl. Jedna z postav se náhle zjevila přímo před ním. Rick stihl rychleji zareagovat a chytl postavu pod krkem. Vyzdvihl ji do vzduchu, a strhl té postavě kápi. Pod ní byla holohlavá hlava s kůží bílou jako stěna a krvavě rudýma očima. V těch očích se zračila hrůza, protože ta věc byla v Rickových rukou bezmocná. Rick upřel pohled do těch očí, která po chvilce vzplála. Věc ještě zakřičela a rozpadla se v prach. Rick pocítil, jak se mu vrací síla. Zaklonil hlavu a hromově zařval. Ostatní postavy se zjevily v kruhu okolo něj, ale už na sobě neměly pláště. Ukázaly Své stejně holé a bílé hlavy, a taky ruce. Místo prstů měli ošklivé a dlouhé ostré pařáty. Stáli v bojovém postavení. Takhle tedy vypadají démoni… Napadlo Ricka. Zvláštním chrchlavým způsobem se zasmál a zahrčel:
"Tak pojďte!" Jakmile to dořekl, jeden z démonů vyrazil proti Rickovi. Ten se na něj otočil, a když démon vyskočil, aby zaútočil, Rick ho chytil oběma rukama za bok a rozerval ho ve dví. Ve stejnou chvíli vyrazil i jeden démon, ke kterému byl Rick otočený zády. Rick to ale zaregistroval a Démona srazil ocasem k zemi. Dlouhý ostrý bodák na konci ocasu se Démonovi zaryl do srdce, Rick uslyšel jen řev a démon se změnil v prach, stejně tak i démon, kterého roztrhl. Nyní už bylo démonů jen pět. Rozestoupili se v kruhu okolo Ricka. Rick byl už dost vyčerpaný, ale věděl, co musí udělat. Zavřel oči, soustředil se. No tak, jak mě to učil děda… Hezky v klidu… říkal si. Soustředil se na těžký úkol, který ho čekal. Když si myslel, že je připravený, otevřel oči. Roztáhl ruce a zaklonil hlavu. Hromově zařval a z jeho těla vyšlehly ohromné plameny. V okruhu deseti metrů okolo Ricka se vytvořil ohromný ohnivý vír ohromného žáru. Všech pět démonů, kteří stáli v tom víru, se začalo nekontrolovatelně zmítat a křičet. Jakmile se rozsypali v prach, Rick přestal. Vír se rozplynul. Rick si až teď všiml, že omylem zapálil i pár stromů. Proměnil se zpět na člověka a rozběhl se směrem k Danovi. Byl v bezvědomí, Ale Krom škrábanců na obličeji neměl žádná povrchová zranění. Zesláblý Rick si přehodil Dana přes rameno a vyrazil za dědou.

Konec. Mě nezbývá než vám poděkovat že jste si to přečetli, pokud se vám to líbilo a chtěli by jste mi to dát najevo tak tam hoďte nějakej pěknej momentík, pokud se vám to nelíbilo a chtěli by jste mi říct co dělám špatně tak taky můžete komentovat, a já se na vás těším příště, zatím ČUS,

Váš Nogard ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pomohla ti některá z našich recenzí v rozhodování o koupi nějaké knihy?

Ano.
Tak trochu.
Ani ne.

Komentáře

1 Eliza Eliza | Web | 13. října 2013 v 15:56 | Reagovat

No tak co říct? :)
Jako trvalo ti to, o tom žádná, ale stálo to za to :) Krásná kapitola, klidně můžeš příště o něco delší :D Líbí se mi Rickova odhodlanost i to, že nakonec dokázal zachovat chladnou hlavu :)
Doufám, že další kapitola bude dřív jak za měsíc :D ;)

2 Nogard Nogard | Web | 13. října 2013 v 15:57 | Reagovat

[1]: Mno jo, prostě nějak nebyl čas... :D Ale neboj, hodlám se do toho pustit zase naplno :D Zase jsem chytil inspiraci :D

3 Sillia Sillia | 2. listopadu 2013 v 20:25 | Reagovat

Určitě pěkný příběh, přečetla jsem si ho celý najednou a jediné, co k tomu mohu dodat je, že bych ráda pokračování, ale chápu, že člověk, co něco píše, by to měl psát především proto, že ho to baví a má na to chuť a ne proto, že je to rozepsané a lidé chtějí pokračování. Tím chci říct, že příběh je to pěkný a baví mě číst, ale pokud se ti nechce pokračovat, tak ok, i když radši bych četla dál. Máš pěkný styl psaní a opravdu úžasnou fantazii, tohle všechno vymyslet... Opravdu dobře se to čte a když jsem to tak četla, tak jedno z prvních, co mě napadlo bylo, že by to byl opravdu skvělý film, i když mi pak došlo, že ve filmu by nebyly slyšet ty myšlenky, které tomu dávají jakýsi další rozměr. Každopádně, skvělý, opravdu povedené.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama