Liebster blog award - tag - do třetice

19. října 2013 v 22:23 | Clara Black |  Co se jinam nevešlo
A je to tu ještě jednou! Opět jsem byla nominovaná - aneb Liebster blog award do třetice! :D (všeho dobrého i zlého, jak se říkává) Za nominaci děkuji Lillen A. Blake :)

1. Máš knihu, po které sáhneš, když je ti mizerně? Případně film? Nebo knížku, z které si často čteš, případně knihu z které máš vypsané některé citáty či pasáže?
- Nemám žádnou takovou knihu, ale film takový mám. Když mi je vážně mizerně, tak se dívám na svoje milované Saw. Vždycky mám v počítači všechny díly pro případ, že bych se cítila mizerně, nebo proto, že bych se nudila. Saw je pro mě zkrátka ideálním filmem pro tyhle chvíle.

2. Čteš-li poezii, máš oblíbeného autora? Nečteš-li, s poezií souvisí hudba. Oblíbený interpret kvůli textu?
- Poezii čtu jen tehdy, když na ni narazím na internetu. A mám strašně moc ráda básničky, které píše Corin - na kterého jsem narazila díky blogu. Jinak mám několik oblíbených interpretů pro texty - Thirty Seconds to Mars - jejich texty jsou opravdu úžasné, (a Jared je prostě světlo mého života! :D) potom Evanescence a Korn.

3. Oblíbený autor celkově.
- Nemám jen jednoho oblíbeného autora, mám jich víc. Ale když už bych jich mohla vyjmenovat jen pár, tak by to byl bez pochyb Stephen King, Gillian Flynn, Jeaniene Frost (humor postav v jejích knihách je zkrátka nezapomenutelný), Blake Crouch, Stieg Larsson - a Veronika Burgerová, samozřejmě :)

4. Nejoblíbenější pohádka, pohádková kniha nebo dětský autor.
- Moje nejoblíbenější pohádka byla vždycky Locika. Nevím proč, ale měla jsem ji zkrátka ze všech pohádek nejraději - a už vážně ani nevím, jestli to byla jen náhoda, nebo jestli to mělo nějaké opodstatnění.

5. Nejoblíbenější film na základě knihy.
- Jednoznačně Muži, kteří nenávidí ženy. Viděla jsem to nejdřív jako film a absolutně mě to nadchlo. Nikdy jsem neviděla lepší film, který by byl natočený podle knihy. Kam se na to hrabe Hunger Games nebo Harry Potter. Ale také musím dodat, že se mi ještě moc líbil film Carrie, tu verzi z roku 1976, ta se mi moc líbila. Nevím, jak je na tom verze z tohoto roku, ale těším se.

6. Nejoblíbenější mužská postava (nemůžeš-li se rozhodnout, vyber si (maximálně) 5, s kterými bys mě chtěla seznámit)
- Asi z knižního světa, že? Takže mojí jasnou volbou je Barbie! Kdo nezná Barbieho, ten by se měl stydět. Barbie je jednoduše dokonalý - i kdyby mu někdo rozbil lebku, tak to nepoškodí jeho dokonalost :D Pak jsem si v poslední době ještě oblíbila Nicka ze Zmizelé od G. Flynn. Nevím proč, ale hrozně jsem si ho oblíbila. Asi to bude jeho charakterem..?

7. Postava, které se podobáš asi nejvíc?
- Carrie? :D Ne, dělám si legraci. Nejsem ani zdaleka tak úžasná, jako ona. *zasní se, chce být úžasná jako Carrie* Ani nevím, komu se podobám. Z knižních postav asi nikomu, z postav, které jsou v mých povídkách jsem podobná skoro každé - v něčem.

8. Pokud píšeš, byla nějaká kniha, kvůli které jsi začala psát? Pokud tam nebyla kniha, co tě "nakoplo?"
- Mě osobně nenakopla kniha, nakopla mě touha po tom, abych našla něco v čem bych mohla být dobrá - no a k tomu si ještě přičtěme můj dětský sen stát se spisovatelkou a ''jak jsem přišla k psaní'' je na světě. Tím samozřejmě nechci říct, že jsem v psaní nějak úžasná, to v žádném případě, jsem úplně normální amík, co se pokouší psát a má se ještě hodně co učit, ale rozhodně mi to připadá, jako bych už konečně našla něco, co jsem dlouho hledala. Psaní je zkrátka úžasná věc.

9. Psala sis někdy deník? Pokud ano, proč? Pokud ne, proč ne, nelákalo tě to?
- Deník si vedu průběžně už přes pět let. (i teď si ho vedu) Podle mě je dobré zaznamenávat si takové různé věci - člověk nikdy neví, kdy se mu vzpomínky budou hodit, nebo kdy po nich zatouží. Pro mě má ale deník ještě jeden význam. Zapisuju si tam taky aktivitu na blogu a počty zářezů za daný den. Snažím se deník psát každý den, ale dost často zapomínám... *ach ta paměť*

10. Kdybys někdy vydala knihu, komu bys ji chtěla věnovat?
- To je jednoduché. Knihu bych věnovala návštěvníkům tohoto blogu, protože ti pro mě znamenají nejvíc. Nevěnovala bych tu knihu přátelům - a už vůbec ne rodině, protože moje rodina nechce, abych psala...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Atsea Atsea | 19. října 2013 v 23:37 | Reagovat

Opravdu tě nominují často :D Proč tvá rodina nechce, abys psala? Jestli je to osobní tak mi odpovídat nemusíš ;)

2 Clara Black Clara Black | Web | 19. října 2013 v 23:58 | Reagovat

[1]: Ano, jsem často nominována :D A moje rodina si myslí, že kvůli psaní všechno zanedbávám - školu a práci, kterou doma mám. Je to samozřejmě blbost. Babička mi dokonce řekla, že je prý pro mě psaní přednější než moje vlastní máma - ale copak má smysl jí to vysvětlovat? U nás je to složitý - žijeme v jednom domě, ale spíš to je tak, že vlastně žijeme společně, ale zároveň jsme každý sám, jako bychom k sobě nepatřili. Já to takhle mám ze všech nejvíc, protože se straním svojí rodiny - ale rozhodně to není kvůli psaní, spíš kvůli našemu současnému rodinnému stavu. Afff, to jsem se rozepsala :D

3 Sisi / Siska Sisi / Siska | 20. října 2013 v 15:38 | Reagovat

AHooooj!!!!!!!!!!!!!!!!!!... jdu číst.. :-D :-D :-D :-D :-*

4 Kate Kate | Web | 20. října 2013 v 18:13 | Reagovat

Já věděla, proč ti tu nominaci nedávám. :D

5 Clara Black Clara Black | Web | 20. října 2013 v 18:33 | Reagovat

[3]: Ahoooj :D :D :D :D

[4]: No... :D Že by intuice? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama