Liebster blog award - tag - ještě jednou

18. října 2013 v 6:39 | Clara Black
Vzhledem k tomu, že jsem byla společně s ostatními pisálky na tomto blogu nominována (opět)... tak jsem se rozhodla, že tedy odpovím ještě na otázky, které vymyslela Eliza, která nás všechny tak hezky nominovala :D No a taky mě ještě nominovala Berry, tákže... :D (Byla by škoda neodpovědět xD)

1) Dokázala by ses jen tak sbalit a jít si plnit svůj sen, nechat vše za sebou?
Affff... ne. To bych vážně nedokázala. Jsem příšliš... prostě mi to moje povaha nedovoluje. Nedokázala bych se jen tak sbalit a prostě jít plnit si svůj sen. Moje sny jsou jen jistými (pro mě) hezkými výmysly, které se nikdy nestanou skutečností, ani kdybych k tomu dopomohla. Snít, ale to je všechno - tak to u mě funguje.

2) Máš domácí zvířátko?
Hned několik! Mám andulku a kocourka, ale doma máme ještě dva další kocoury, takže ty se asi taky počítají, že? Takže máme takovýhle malý zvěřinec.

3) Jaký máš názor na vegetariány?
Vegetariáni jsou podle mě zvláštní a obdivuju je. Nejedí maso - to je podle mě fajn, ale jíst zeleninu? Já osobně zeleninu moc v lásce nemám, proto vegetariány obdivuju, že ji jedí. Sama jsem taková částečná vegetariánka, protože maso jím jen výjimečně, ale... no, nic.

4) Co pro tebe znamená psaní?
Psaní pro mě znamená všechno, všechno všecičko. Bez psaní nedám ani ránu, protože se na všechno dívám očima někoho, kdo neustále něco píše nebo vymýšlí, aby mohl psát. Psaní je pro mě také způsobem, jak se podělit o některá moje tajemství, protože je do svých příběhů s oblibou přidávám. Psaní je pro mě nejenom mým koníčkem, ale vlastně i životem. A závislostí.

5) Jaký máš vztah k psaní v ruce?
Vzhledem k tomu, že mám šílené písmo, které by nerozluštil žádný badatel ani s pomocí Rosettské desky... nemám psaní v ruce ráda. Píšu nehorázně rychle, ale taky nečitelně. Kdybych měla svoje povídky psát jen v ruce, tak by to bylo... čitelné jen pro mě a pro ty, co se s mým ''originálním'' písmem stýkají často, zbytek lidí by viděl jen jakési smyčky a cosi, co by mohlo vzdáleně připomínat písmena, víc nic.

6) Máš nějaký zlozvyk?
Mám spoustu zlozvyků. Mám jich tak moc, že je radši všechny nebudu zmiňovat. Můj nejhorší zlozvyk je ten, že si musím pořád s něčím hrát. Ať už je to tužka, nebo hodinky... cokoliv. Asi jsem nervák :D

7) Kde bereš inspiraci na své povídky či tvorbu celkově?
Všude. Ať už v knihách, (kterých čtu hodně) filmech, nebo kdekoliv jinde. Často na mě někdo promluví a stane se z toho moje inspirace. Podle mě je inspirace všude kolem mě.

8) Představovala sis někdy davové šílenství, které by provázelo vydání tvé povídky v knižní, či snad dokonce natočení filmu na její motiv? Která povídka to byla?
Je to trapná záležitost, ale jo. A jednalo se o povídky Já a Mistr a Restaurant. Já a Mistr jednoduše zbožňuju, protože je to povídka, která se většinu času píše doslova sama - a nikomu nevadí, že tam dost často přihodím nějakou tu morbidní myšlenku, kterých mám plnou hlavu, jen tak mimochodem. A Restaurant - to považuju za svoje děťátko. Restaurant je podle mě to nejemotivnější, co jsem kdy napsala. Nemyslím to proto, že by to byla povídka, která by nějak hrála na emoce čtenáře, ale jde o to, kolik emocí jsem při psaní mohla vyjmenovat. Celou tuhle trilogii jsem napsala jen díky ''momentálnímu emočnímu hnutí mozku'' jak u nás doma říkáme. V celé té trilogii se toho zkrátka strašně moc ukrývá a mám ji neskutečně ráda. A proto se mi to tak dobře představovalo. (Ach, to krásné snění)

9) Máš nějakou knihu, která ti vzala dech?
Takových knih mám spoooustu. Třeba takové Městečko Pines, u kterého jsem nevěřícně zírala na stránky, nebo Ostré předměty, u kterých jsem taky pěkně koukala... takových knih mám spoustu. *Tiše se zasměje* A samozřejmě Pod kupolí, protože je King zkrátka... King.

10) Co by se muselo stát, abys byl/a šťastný/á?
To je prosté. Lidé by mě museli mít rádi. Ať už ti lidé, se kterými bydlím, nebo ti lidé, na kterých mi záleží a oni na mě pěkně kašlou. Nechci toho moc, jen aby mě měla moje rodina ráda - a aby mě mělo rádo moje okolí. Nemá ani smysl říkat, že bych byla ráda, aby... no to je jedno. Neříkám, že chci, aby mě všichni zbožňovali, obdivovali a uctívali, jen chci, aby ke mě měli alespoň trošičku kladný vztah. Bohužel to nejde.

A teď otázky od Berry:

1. Do jakých fandomů patříš? (Jako třeba universian (AtU, potterhead, dauntless (Neohrežení, Divergence), shadowhunter...)
K tomuhle se nebudu z bezpečnostních důvodů vyjadřovat, protože by to mohlo vyvolat nechtěný rozruch :D

2. Jaký vztah máš ke svému mobilnímu telefonu?
Nijak kladný. Já totiž nemám mobilní telefon, ale tatranku. Svůj mobil jsem jaksi ztratila (*já nic, já muzikant*) a tak mám teď svojí starou tatranku, která stojí... za starou tatranku, no.

3. Co pro tebe znamená kniha?
Kniha pro mě znamená útěk! Útěk do světa, kam patřím. Podle mě jsou knihy jako portály do jiných světů. Problém je v tom, že tohle kouzlus mňamozus nepoznají ti, kteří nečtou.

4. Jmenuj jeden film, který by byl jako kniha naprosto úžasný. (Film, co si prostě vymysleli, žádná adaptace knihy)
Pan nikdo. Tenhle film zbožňuju (a není to jenom tím, že je tam můj milovaný Jared!) a podle mě by to byla i úžasná kniha, kdyby ji někdo napsal. A kdyby to vážně byla kniha, určitě bych si ji přečetla.

5. Která kniha ze všech, co jsi přečetl/a má podle tebe nejhezčí obálku?
Muži, kteří nenávidí ženy. Tuhle knihu mám s filmovou obálkou z roku 2011 a je podle mě absolutně Evanescentní. Proč? Protože jsou tam Mikael a Lisbeth z filmu! *Nadšeně tleská a tváří se jako pitomec* Tohle je podle mě nejkrásnější knižní obálka.

6. Jsi taky propiskový vrahoun? :D
Já nejsem propiskový vrahoun, jsem jen vrahoun. Na kreslírně i na dílně svoje okolí ohrožuju univerzálním nožem, který z sebe vždycky mám.

8. Jak závažná je tvá forma knihomolie?
U mě se jedná o nejzávažnější formu knihomolie. Mistrudík se ještě vědcům nepovedlo najít lék, takže jsem stále knihomolka, jak se patří. Léčba knihomolie mé formy bude dlouhá, složitá a náročná, ale věřím, že se léčba nevyplatí a nebude efektivní, proto na ni rovnou zapomenu... :D

9. Jaké je jediné místo, kde si koupíš šedesát ananasů a nikdo se neptá proč? :D
No, podle mě si šedesát ananasů můžu koupit u naší učitelky v ateliéru, ale vzhledem k tomu, že ananasy šíleně nenávidím, *vzpomene si na svou malbu vojenského ananasu* tak nad tímhle také moc přemýšlet nebudu :D

10. Nejoblíbenější knižní dvojice?
Camille a Richard. Flynnová mě neskutečně naštvala, když je spolu nenechala!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Scriptie*13* Scriptie*13* | Web | 18. října 2013 v 15:14 | Reagovat

Zajímavé otázky a odpovědi. Devátá otázka od Berry mě dostala. :-D :-D Pak taky tvoje odpověď.

2 Atsea Atsea | Web | 18. října 2013 v 18:23 | Reagovat

Tebe každý nominuje :D :D

3 Kate Kate | Web | 18. října 2013 v 20:22 | Reagovat

Ty těch nominací máš. :D Schválně jsem se ti vyhla. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama