Recenze - Démon ticha

24. října 2013 v 20:15 | Clara Black |  Recenze knih
Démon ticha

Autor: Thomas Brezina

Série: Klub záhad

Díl:

Počet stran: 128

Nakladatelství: Fragment

Rok: 2005

Anotace: Ve školní zahradě panuje ticho jako v hrobě. Utichl zpěv ptáků i kvákání žab. Předchozí noc se do uzamčených učeben vloupali tajemní vetřelci. Jupiter a jeho kamarádi si myslí, že události nějak souvisí s tajemnou sochou u školní tůně. Může socha skutečně ožít? Klub záhad začíná pátrat - a ty jsi při tom!


Na začátek bych měla říct, o co se vlastně jedná. Klub záhad je velice rozsáhlá edice tajemných příběhů o třech dětech, které si říkají Klub záhad. Jupiter, Vicky a Nick - to jest náš Klub záhad, se zabývají různými záhadami, ke kterým se připletou. V knize je i superlupa, s jejíž pomocí si odkrýváte části některých obrázků - nebo odpovědi u různých otázek, které v knize jsou.

Všechno začíná tehdy, když paní ředitelka ráno odemyká třídy ve škole. Jedna třída je poničená - a paní ředitelka zničené vybavení okamžitě připisuje neznámým vandalům.
Poté, co neznámí vandalové zaútočí i na další třídy Klub záhad začíná s vyšetřováním, protože se zde děje něco velice nekalého. Jak by se vandalové mohli dostat do zamčených tříd? A proč je poničené vybavení pouze u oken, které jsou směrem do zahrady?
Jupiter je přesvědčený, že by s tím zničeným vybavením mohla mít něco společného tajemná socha, kterou objevil ve školní zahradě. Ale copak by mohla socha oživnout a ničit vybavení ve škole?

Klub záhad mám moc ráda. Je to sice čtení pro děti od jedenácti let, ale ráda se ke Klubu záhad vracím, i když mi už táhne na sedmnáctku. Protože právě díky Klubu záhad jsem začala milovat čtení. Thomas Brezina totiž dokáže čtenáře upoutat velice svižným dějem a zajímavými převraty, které vám jednoduše nedovolí se od knihy odtrhnout, dokud jej nepřečtete.
Pak tu ještě máme bonus v podobě již zmiňované superlupy. I to je velké plus.

Také na konci knihy najdete zajímavosti, které se týkají nadpřirozena. Třeba v téhle knize se můžete dočíst něco o fenoménu ''duchové'', krom toho jsou v příloze i strašidelné triky, neuvěřitelné příběhy a dokonce i vtipy.

Podle mě je tato edice zcela ideální pro čtenáře od těch jedenácti let, jak už jsem zmiňovala. Když jsem byla mladší, tak jsem tyhle knihy vyloženě milovala a nadšeně jsem je hltala jednu za druhou ;) Bohužel mi jich do dnes doma zbylo pouhých sedm z nějakých dvanácti :/ No, knihy se nemají půjčovat, to už vím. Každopádně - mě moc mrzí, že jsem nezvládla přečíst úplně všechny, protože je to opravdu moc pěkné počtení :)


Moje hodnocení:

10/10

Není to vyloženě pro nás, starší - ne pro všechny, protože v lidé v mém věku už často touží po jiné literatuře, ale pro maldší jedince je to rozhodně krásné počtení. Proto si tato kniha zaslouží jasnou desítku.

Knihu najdete zde.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 24. října 2013 v 20:31 | Reagovat

Znám! četla jsem minulý rok a mě se ta kniha taky líbila. Je to taková odpočinková, u které moc nemusím přemýšlet.. Příjemné počtení

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama