Recenze - Drakie: Návrat

30. října 2013 v 13:32 | Clara Black |  Recenze knih
Návrat

Autor: Sophie Jordan

Série: Drakie

Díl: 3.

Počet stran: 261

Nakladatelství: CooBoo

Rok: 2013

Anotace: V druhém díle Drakie se Jacinda rozhodla vydat za svou matkou, kterou drakijský kmen vykázal z města. Předtím ale ještě chce zachránit Miriam, mladší Cassianovu sestru, z enkroské pevnosti, protože cítí určitou odpovědnost za to, co se jí stalo. S Jacindou chce opustit město i Tamra, která se jednou provždy utvrdila v tom, že o ni Cassian nestojí a nikdy stát nebude, obzvlášť poté, co uzavřel svazek s Jacindou. Záchrannou skupinu nakonec ale tvoří čtyři osoby: Jacinda, Tamra, Cassian a Will. Všichni, i když s výhradami, ve finále odsouhlasí nebezpečný plán, v rámci kterého se má Jacinda dostat do pevnosti jako zajatec, najít Miriam a pak se jen nechat zachránit zbývající trojicí. Cassian by ji totiž díky poutu, které mezi nimi vzniklo po uzavření svazku, měl bezpečně najít. Jenže jedna věc je plán a druhá věc je realita…
Ve třetím díle téhle série se vydáváme spolu s Jacindou, Willem a Cassianem do enkroské pevnosti, odkud Jacinda chce zachránit Cassianovu sestru - Miriam. Spolu s našimi hlavními hrdiny je i Tamra, Jacindina sestra, která město opouští proto, že si už může být jistá, že o ni Cassian nikdy nebude mít zájem.
Jacinda se tedy dostává do enkroské pevnosti, aby našla a zachránila Miriam, jenže je to pouhý začátek další veliké akce, která bude následovat poté, co Miriam opravdu zachrání.
Závěř této Drakijské trilogie byl... dost akční. V prvním díle autorka děj tolik nehnala dopředu - a nepřinášela postavám tolik problémů a překážek, jako v tomhle - posledním díle. Navíc se mi děj někdy zdál být chaotický a možná až přehnaně zrychlený, (na tom bychom se téměř shodly s Laurdes) což logicky neznamená nic vyloženě dobrého. Čtenář musí mít pocit, že se děj posouvá dál - ale v žádném případě nikdo nestojí o děj, který je extrémně rychlý - jako když zrychlíte film.

Taky se mi příliš nelíbil pár Jacinda a Will - v prvním díle jsem měla oba neskutečně ráda, ale v posledním díle mi tak nějak připadá, že se změnili? Nebo jsem se změnila já - tedy, spíš můj názor na ně. Will najednou objevuje nějaké zvláštní schopnosti a mě tak napadá - Elena z Upířích deníků. Nezlobte se na mě, ale nikdo není dokonalý. V našem případě se jedná o situaci, kdy se najednou v hlavním hrdinovi objeví zrnko naděje a on je najednou neskutečně mocný. Tyhle případy nemám vůbec ráda. Knižní hrdinové nejsou přeci neuvěřitelně mocní, když se naskytne problém. I oni občas tápají ve tmách a nemohou najít to správné řešení, ne? Proto se mi tohle vůbec nelíbí. Je to příliš snadné - a možná až laciné vyřešení problému, v některých případech zápletky.

Jacinda se mi zase zdá příliš... ach ano, sobecká a možná až moc hrdinská? Nemám ráda postavy, z kterých se v krátké chvíli stávají neohrožení hrdinové, kteří něco dělají jen ze šlechetnosti a dobrých úmyslů. Jacinda mi zkrátka v tomhle díle nepřišla nijak... dobrá.

Oproti tomu se mi líbil přístup Cassiana. Nejdřív se zdál být svým způsobem záporná postava, protože nechtěl Jacindě ustoupit a chtěj, aby se s ním vrátila k ostatním - a neměl rád Willa, logicky. Ale v téhle knize se jeho přístup mění - Cassian možná stále doufá, že se Jacinda nakonec nerozhodne být s Willem, ale nijak se tomu nesnaží vypomoct, aby tomu tak bylo.
Na druhou stranu se mi ale líbí to, že se v téhle knize objevují i další Drakiové, což podle mě není na škodu.

Moje hodnocení:

7/10

Kniha nebyla špatná, ale tím, že autorka knihu nabušila spoustou akce a děj dost uspěchala... tím kniha ztrácí pár bodů. Ale stále je to moc pěkné fantasy, které v současnosti patří mezi ty nejlepší - jen tenhle díl mě trochu zklamal - důvody už jsem říkala. Přehnaně akční a urychlený děj, Jacinda a Will.

Knihu najdete zde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 30. října 2013 v 14:09 | Reagovat

Tenhle díl jsem ještě nečetla, ale chystám se na něj. 7 bodů je dost, takže si mě naštěstí neodradila.. :D A máš dost dobrý recenze. Píšeš co se ti líbí i co ne. Je to dobrá práce.. :-)

2 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 30. října 2013 v 14:14 | Reagovat

Já nečetla ještě ani ten první :(
Wow - dva články za den - co chystáš na večer?? :-D O:)

3 Milča Milča | Web | 31. října 2013 v 6:55 | Reagovat

Drakie :'3
Jedna z mých nej e-knih :D

4 Clara Black Clara Black | Web | 31. října 2013 v 10:03 | Reagovat

[1]: Dobrá, dobrá :D Když myslíš :D Není to špatná kniha, jen no... viz recenze :D

[2]: Já zase nečetla ten druhej :-D :-D :-D
Na večer jsem nechystala nic, protože jsem večer šla pryč... z domu :D

[3]: Jo? :D

5 Wanderer Wanderer | Web | 6. listopadu 2013 v 20:59 | Reagovat

Drakie si chcem prečítať tiež :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama