Recenze - Městečko Pines (a první recenzní výtisk!)

3. října 2013 v 19:57 | Clara Black |  Recenze knih
Autor: Blake Crouch

Série: x

Díl: x

Počet stran: 384
Nakladatelství: Jota

Rok: 2013

Anotace: Po vážné automobilové nehodě skončí v
nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl
poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit
nemocnici. Ethan ho neuposlechne a bez peněz a
bez dokladů vyráží do města, aby se pustil do
vyšetřování. Naráží na neochotu místního šerifa a
řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým
se zdá. Nemůže se spojit se svými nadřízenými ani
s manželkou a stále jasněji si uvědomuje, že se
ocitl ve světě, jemuž nerozumí a v němž se necítí
ani trochu bezpečně. Vše se ještě víc zkomplikuje,
když konečně nalezne znetvořené tělo jednoho z agentů.
Burke ví, že je načase zmizet, ale současně tuší,
že na útěk je už pozdě. Nezbývá než bojovat a
snažit se zachránit alespoň holý život.


Mrazivá. Ostrá. Fascinující. Strhující. Šílená. Úžasná. Děsivá.
To jsou slova, která mě napadají, když se řekne ''Městečko Pines.''
A víte, co mě ještě napadá? Smrtící. Ale abych byla přesná... až smrtelně úžasná. Taková je kniha Blakea Crouche - Městečko Pines.

Děj: Ethan se po ošklivé automobilové nehodě probouzí v nemocnici, kde mu je nakázáno to, že nesmí odejít. Utrpěl poranění mozku - a lékaři by se o něj rozhodně měli ještě postarat. Ale copak by náš hlavní hrdina poslouchal lékaře? Samozřejmě... že ne. Proto Ethan opuští nemocnici - čímž se spustí sled událostí, kterým Ethan nebude zprvu zchopný porozumnět.
Wayward Pines. Ethan se ocitá ve světě, který je mu zcela... neznámý? A je pro něj opravdu zvláštní. Lidé, kteří se chovají podivně. Nepřívětivý šerif. Nehoda. Částečná ztráta paměti - s tím vším se Ethan musí vypořádat. Navíc je stále zraněný, protože opustil nemocnici. Zraněný, v neznámém a podivném prostředí, bez peněz, dokladů a možnosti se dovolat rodině nebo nadřízeným. Takhle nějak by mohl klidně začít opravdový horor. Nutno podotknout, že takhle Ethanův ''horor'' opravdu začíná, protože Wayward Pines není v žádném případě městečkem, kde by vládl mír a klid.


Prozradila bych vám toho víc, ale nechci spoilerovat... a nechci vám v žádném případě kazit zážitek z čtení, protože kdybyste už něco věděli, tak by to už VŮBEC NEBYLO ONO :)

Postavy: Moc jsem si oblíbila Ethana. Byl mi sympatický už od začátku. Autor si zde s postavami opravdu vyhrál, to se musí nechat. (kdyby jen s postavami, hehe) Ethan byl takový... hrdina, ano - pro mě tedy určitě. Veškeré charaktery postav, které se v knize vyskytují jsou... vybroušené do dokonalosti. Taky bych ráda podotkla, že jsou tu krásné rozhovory mezi postavami - autor nám nevnucuje žádné bezmyšlenkovyté konverzace, které nikam nevedou, což je dalším plus.

Názor: Městečko Pines. Když jsem ho vytáhla z toho úžasného balíčku, tak jsem se nedokázala uklidnit a radostí jsem musela vykřiknout. (opravdu!) Po téhle knize totiž moje srdce opravdu toužilo - a to jsem o ní nečetla nic víc, než anotaci. Ale to je jen slabý začátek. Tuhle knihu jsem přečetla za JEDEN NECELÝ DEN. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Musela jsem číst i O HODINĚ VE ŠKOLE, protože jsem nemohla jinak. Tu knihu jsem zkrátka nedala z ruky. A proč? Řeknu to velice jednoduše - je zkrátka úžasná. Už od prvních slov mi bylo jasné, že pokud tu knihu brzy nedočtu, tak mě pozře zaživa. Ale víte co? To stále není to nejlepší. Od téhle knihy jsem čekala celkem hodně, ale stejně jsem ji tím musela urazit. Proč? Protože mi ta kniha nabídla mnohem víc.
Moje hodnocení:


11/10

Ou! Asi si říkáte, co je to za blbost, že? To, že jsem té knize dala deset z jedenácti jako hodnocení. Ale... žádná chyba tu není. Tohle hodnocení je vážně napsané správně. Urazila bych tu knihu, kdybych jí dala pouhých deset z deseti.
Za to, jak mi tahle kniha během čtení tolikrát vyrazila dech, vzbuzovala ve mě příšerné nutkání číst dál, za to překvapení, které na mě čekalo... opravdu. Ať si ostatní, co tuhle knihu četli říkají, co chtějí, já dávám jasných jedenáct z deseti. Tuhle knihu na 100% doporučuju všem, kteří mají rádi thillery s příměsí hororu - nebo scifi.

Za poskytnutí recenzního výtisku MOC MOC MOC děkuji Knihcentru! :)

Knihu si můžete zakoupit ZDE
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kačíí Kačíí | Web | 4. října 2013 v 16:16 | Reagovat

Nečetla jsem ale přečtu, jelikož si jí dala 11/10, tak musím :D :D

2 Clara Black Clara Black | Web | 4. října 2013 v 16:28 | Reagovat

[1]: Pokud máš ráda thillery, tak musíš :D :D

3 Charbon Charbon | E-mail | Web | 4. října 2013 v 19:02 | Reagovat

Tu knihu už jsem někde viděla a zaujala mě :) No, po tvém hodnocení ještě víc! :D

4 Clara Black Clara Black | Web | 4. října 2013 v 19:45 | Reagovat

[3]: No vidíš :D Třeba tě nadchne jako mě :D

5 Aki Aki | 11. října 2013 v 12:50 | Reagovat

tak ta kniha me velice zajima :)urcite si ji prectu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama