Recenze - Tajemné vytí

23. října 2013 v 17:17 | Nessa |  Recenze knih
Tajemné vytí

Originální název: The Mysterious Howling

Autorka: Maryrose Woodová

Série: Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton

Díl: 1.

Počet stran: 208

Vazba: Vázaná

Nakladatelství: Jota

Rok vydání: 2013

Hodnocení na Databázi knih: 82%

Hodnocení na Goodreads: 3.84

Anotace: Tajemná, napínavá a humorná četba pro všechny, kterým rodiče občas řeknou: "Ty jsi ale zvlčil!" O velmi zlobivých dětech se žertem říká, že je vychovali vlci. A naše nepolepšitelné děti opravdu vychovali vlci! Když byly nalezeny v lesích poblíž sídla Ashton, brzy se ukázalo, že to nejsou jen tak obyčejné dětičky: Alexander své sourozence usměrňuje jemným hryzáním, Cassiopea kouše a štěká, až běhá mráz po zádech, a Beowulf se honí za veverkami s hbitostí, při níž se tají dech. Slečna Penelope Lumleyová ale naštěstí není žádná tuctová vychovatelka. Patnáctiletá absolventka Swanburnovy akademie pro nadané dívky z chudých rodin přistupuje k novému zaměstnání se vší zodpovědností. Než ale může začít s latinou a zeměpisem, musí děti napřed odnaučit zvířecím návykům. Celé sídlo Ashton je obestřeno záhadami. Kdo vůbec jsou ti tři malí divoši a jak je možné, že donedávna žili v lese? Proč starý kočí Timothy číhá za každým rohem? Podaří se Penelopě děti zvládnout a učinit z nich společenské tvory dřív, než lady Constance uspořádá slavnostní bál? A co je to proboha šotyš? Odvážná Penelope se v prostředí plném záhad neztratí, neboť i její původ je zahalený tajemstvím. Jak kdysi prohlásila Agatha Swanburnová: "Věci se mohou dít z nějaké příčiny, to ale ještě neznamená, že ji pokaždé známe." První kniha světově úspěšné trilogie pro děti, ale i dospělé.

Patnáctiletá Penelopa Lumleyová přijíždí do Anglie, do sídla Ashton, aby naučila tři děti cizím jazykům, dějepisu, nebo zeměpisu, jenže si vůbec nedokázala představit jaké překvapení pro ni lord a lady Ashtonovi připravili. Jejím úkolem je postarat se o tři sourozence, kteří vyrůstali v lese s vlky. Penelopa se sourozenců, kteří se velmi podobají vlčatům, nelekne a pustí se do svého úkolu, udělat všechno proto, aby z nich vychovala slušné děti. Místo výuky dějepisu je učí, jak se správně oblékat. Pak se objeví komplikace, lady Konstance rozhodne uspořádat vánoční bál a po Penelopě chce, aby děti co nejlépe připravila a naučila je šotyš. Podaří se slečně Lumleyové děti naučit dobrému chování, aby na bále neudělaly ostudu? A co je to proboha šotyš?


Děj knížky se odehrává v Anglii, v sídle Ashtonů, kde se Penelopa snaží vychovat Alexandra, Beowulfa a Kasiopeu slušnému chování. Penelopa je milá osůbka, miluje zvířata a příběhy o ponících, zároveň je i vzornou studentkou Swanburnovy akademie pro nadané dívky z chudých rodin. Já na rozdíl od ní bych hned utekla, kdybych zjistila, že mám vychovat tři sourozence, kteří vyrůstali s vlky.

V knížce jsou nádherné černobílé ilustrace od Jona Klassena, které jsou opravdu zajímavé a skvěle doplňují tuto knihu. Autorka napsala hezkou knížku, která zaujme jak mladší čtenáře, tak i dospělé.Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví KNIHCENTRUM.cz

Knihu si můžete pořídit zde
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama