Já a Mistr 32. kapitola 2/2

8. listopadu 2013 v 19:40 | Clara Black |  Já a Mistr
Jsem ráda, že se našla chvilka, kdy mi je líp a jsem schopná něco napsat. Vážně jsem ráda. V posledních dnech už jsem uvažovala nad velice snadným řešením všech svých problémů, ale stačilo se podívat na blog - a bylo mi líp. Neuvěřitelně moc si vás všech vážím. Dodáváte mi energii potřebnou nejen k psaní, ale k celkovému fungování - a životu. Chtěla bych vám za to moc poděkovat. Tohle jsem psala dnes ráno, po druhé hodině ráno. Znovu jsem ve stavu, kdy nejsem schopná úplně myslet a fungovat. Život je vážně svině.
''Já...'' Začal Jonathan, ale nenacházel ta správná slova. Vlastně se mu všechna slova spletla v jedno velké a nesrozumitelné slovo, které ani nezvládl vyslovit. Clara vypozorovala to, že neví čím začít, proto začala ona.
''Probudila jsem se v temné místnosti.'' Špitla Clara nepřítomně. Před očima se jí vybavila hrozná tma a charakteristický zápach, který v té místnosti panoval.
''Nemohla jsem se hnout.'' Pokračovala, aniž by mrkla.
''Do nohy mě kousla krysa, ale neviděla jsem ji. Muselo jich tam být víc, byla to opuštěná a zaprášená místnost. Ideální pro krysy. Hlavně když tam je někdo... mrtvý.'' Ihned, jak domluvila, tak se jí zmocnila neblahá myšlenka. Co když tam už bylo nějaké mrtvé tělo? Možná jsem nebyla první, kdo tam měl umřít. Ta krysa si mohla splést mou nohu s nohou mrtvoly... asi neměla živoly v lásce, jinak bych byla víc pokousaná. Pokud by mě rovnou nesežrala zaživa-
''Co se dělo poté, slečno Kramerová?'' Clara sebou cukla a polekaně pohlédla na Seana, který ji se zájmem pozoroval. Zdálo se, jako by hltal každé její slovo. Stejně jako když někdo vypráví strašidelnou historku na večírku s přespáním. Ale tahle historka měla dva velké háčky. Prvním háčkem byl fakt, že je to pravdivá historka. Druhým faktem bylo, že je to zmanipulovaná historka oškudlená o spoustu šťavnatých detailů. Sean vůbec netušil, že o dost přichází, protože mu Clara tak trochu zalhala a neříká všechno.
Clara si zakryla dlaněmi tvář, jako by se měla každou chvíli rozplakat. Jonathan ji okamžitě objal.
''Ach, promiňte, můžeme přestat, jestli-'' Začal Sean, ale zase ztichl. Choval se poměrně necitelně, i když šlo o takovou hrozivou událost. Ale on už takový zkrátka byl. Během své policejní kariéry už viděl spoustu mrtvol, chytil několik zákeřných vrahů, řešil spousty zapeklitých případů - a většinu z nich spolu se svým týmem ukradl natěšeným detektivům z jiného policejního oddělení.
''Hraješ to dobře.'' Špitl Jonathan Claře do ucha tak, aby ho nemohl Sean vidět, ani slyšet. Clara se jen chabě pousmála a otřela si slzy, které se jí náhle objevily na tvářích. Zcela neočekávaný a neohlášený pláč, dokonalý pro její současný herecký výkon, který ještě stále podávala.
''Povedlo se mi dostat se z té místnosti a došla jsem dál do jiné místnosti, kde byl můj bratr.'' Pronesla Clara tiše. Sean se opřel o opěradlo židle a prohrábl si krátké hnědé vlasy.
''A co se dělo poté, slečno Kramerová?'' Zeptal se Sean. Clara se pomaličku otočila na Jonathana. Pohledem ho žádala o svolení mluvit. Jonathan mírně pokývl.
''Můj bratr mi musel zlomit nohu. Víc si toho nepamatuji...'' Špitla Clara a vrhla se Jonathanovi do objetí. Jsi lepší, než si Ted myslel, pomyslel si Jonathan a chlácholil Claru.
''A co si pamatujete vy?'' Zeptal se Sean Jonathana. Jonathan se mírně ušklíbl, aby dal najevo svou nechuť vůči mluvení o té události.
''Probudil jsem se v temné místnosti. Po nějaké době přišla moje sestra a já jí musel zlomit nohu. Ale to už jste slyšel. Nevím, co by vás ještě mohlo zajímat.'' Pronesl nenuceně Jonathan.
''A jak jste své sestře zlomil nohu? Neříkejte mi, že holýma rukama, tomu bych vážně neuvěřil.'' Jonathan se tiše zasmál.
''Viděl jste někdy to místo, kam ten vrah vodí svoje oběti, pane Briane?'' Zeptala se Clara.
''Hmm, ne.'' Odpověděl nezaujatě Sean.
''Myslela jsem si to. Kdybyste nějaké to místo viděl, tak byste takhle nemluvil. Nejen, že to jsou temné, staré, špinavé a zaprášené místnosti, kde bývají krysy a roky tam nevkročil člověk. V těch místnostech jsou i věci, s kterými můžete někomu ublížit. Někomu, kdo tam možná je s vámi. V místnosti, kde jsem byla já a můj bratr nebyly jen takové předměty, ale i jakési mechanismy, které se podobaly pastím - a jedna z těch pastí mi zlomila nohu. Bratr mi ji nezlomil, to ta past. Jediné, co můj bratr udělal bylo to, že tu past musel využít - protože to tak vrah chtěl. Ale co je hlavní? To, že jsme přežili. Přežili jsme, a můžeme o tom vyprávět. Ale nemá smysl o tom vyprávět někomu, kdo na to hledí jako na obyčejný případ s nádechem tajemna a neznámým pachatelem.'' Při posledních slovech Clara začala zvyšovat hlas. Jonathan ji opět chytl za ruku a soucitně se ně ni podíval, aby ji uklidnil. Sean se zamyšleně podrbal na hlavě.
''Dobře, díky za váš čas a vaši ochotu. Kdybyste si na cokoliv vzpomněli, tak se-'' Ozval se jediný výstřel a Seanovu lebku prorazila dobře mířená kulka. Přímo mezi oči, napadlo Claru, když jí na tvář dopadla sprška Seanovi krve, která mu vytryskla z hlavy, jako hrůzný vodotrysk. Jonathan si okamžitě sáhl do kabátu pro zbraň. Clara klidně seděla, tvář potřísněnou krví policisty, kterého měla poučit.
''Zabil jsi mi Seana...'' Pronesla téměř nepřítomně a upřela svoje hnědozelené oči na Setha, který stál ve dveřích do výslechové místnosti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sillia Sillia | 8. listopadu 2013 v 19:54 | Reagovat

Tak to je fantastický, tím koncem jsi mi úplně vyrazila dech, krásná kapitola, je úžasný to číst, je to tak... živý. Píšeš prostě krásně a JaM je dokonalou ukázkou.

2 Calla Calla | Web | 8. listopadu 2013 v 20:05 | Reagovat

What?!! Tak ten konec to mě dostalo. Prej: Zabil jsi mi Seana. A pak Seth. OMG!! Úžasný! Už se strašlivě těším na další. :) :D

3 Clara Black Clara Black | Web | 8. listopadu 2013 v 20:13 | Reagovat

[1]: [2]: To mám radost :)Snad se mi povede další JaM napsat brzy. No uvidíme, jak mi bude.

4 Milča Milča | Web | 8. listopadu 2013 v 22:19 | Reagovat

Tak Seth, jo? :-D
Proč mě to ani nepřekvapuje? :D
Mrzí mě, že jsem teď tak často neobíhala Clar, brzy to bude lepší :D
Doufám, že další JaM bude brzičko! :D

5 Ella Monurová Ella Monurová | Web | 9. listopadu 2013 v 15:10 | Reagovat

Moc povedený obě dvě části :))
Taky doufám,že další bude brzo..:D
Moc se těším :D

6 Scriptie*13* Scriptie*13* | Web | 10. listopadu 2013 v 19:02 | Reagovat

Ten konec mě dorazil. "Zabil jsi mi Seana." xDD Ne, fakt. Bylo to opravdu úžasný a mě už, zase, nebaví pořád říkat, jak je to skvělý. Moje slovní zásoba na to nestačí. No nic. Letím na Annu, na kterou jsem dost zvědavá a moc se těším na další JaM!

7 Susane S. Susane S. | Web | 13. listopadu 2013 v 16:46 | Reagovat

Docela mě ten konec rozesmál a i zklamal, zase to nejlepší a ona to utne ach juu, ale děláš to mazaně aspoň jsme my čtenáři natěšení na další kapitolku. Claro B. já tě zbožňuju ! :D :3

8 theshadowsofdarkness theshadowsofdarkness | Web | 13. listopadu 2013 v 20:33 | Reagovat

Ách!! Božínku - a Claro - děkuju ti za tuhle povídku! Jen tak dál!:33

9 ellnesin-blog ellnesin-blog | Web | 9. března 2014 v 8:35 | Reagovat

Ten konec! Co tam sakra dĕlal Seth? Mistře!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama