Já a Mistr 34.kapitola

18. listopadu 2013 v 0:01 | Clara Black |  Já a Mistr
''Hmm. Copak s vámi udělám?'' zauvažovala nahlas Clara a švihla po jednom z policistů bičem, který měla na opasku. Na to, že to měl obyčejný laciný vtip se mi ten bič docela hodí, pomyslela si Clara a rty se jí zkřivily v zlověstném úšklebku.
''Taylor, Samuel, James? Znám jednoho Jamese, jaká náhoda. Jason, Tom, Jack, Greg...'' Každý z policistů sebou mírně cukl, když Clara vyslovila jeho jméno.
''Asi si říkáte, co jste udělali, že tu jsem...'' začala Clara a přejela po všech zlověstným pohledem. Poté vytáhla jejich složky a hodila je před ně na zem. Tak co, hoši? Hrůza stoupá, stejně jako cena vašeho mlčení, pomyslela si a krátce se zasmála. Smích měla jakoby nakřáplý, ale stále zlověstný. Vypadala jako dokonalý šílenec, který se utrhl ze řetězu.
''Ty bys mi něco chtěl říct?'' špitla Clara jednomu z policistů do ucha a strhla mu pásku, kterou měl přes pusu. Policista na ni vrhl rozzlobený pohled, ale Clara si z toho nic nedělala. Nasadila nevinný úsměv a prohrábla si vlasy. Masku neměla na tváři - proč také, když stejně všechny ty policisty zabije? Alespoň bude to poslední, co uvidí před smrtí její zlověstný úšklebek na rtech.
''Nevím co jsi zač, ale koukej toho nechat. Ať už jsi tady z jakéhokoliv důvodu!'' vyštěkl policista na Claru. Clara rychle probrala složky a vytáhla si tu jeho.
''Ach, ty jsi Jason, že? Nemusíš odpovídat, mám to tu napsané v tvém spise,'' rychle otočila několik listů. ''Výborný výkon, Jasone. Koukám, že jsi znamenitý fízl. Tedy, policista, promiň mi to,'' pronesla téměř vážně a krátce se zasmála, když se Jasonův rozzlobený výraz více prohloubil, jak ho označila za fízla.
''Ty-''
''Já co? Nic mi nemůžeš udělat, jsi svázaný, stejně jako tvoji kamarádíčkové. Krom toho jsem na rozdíl od tebe po zuby ozbrojená a mám tu svý kámoše, co by ti bez mrknutí oka protřelili palici, než bys stihl říct do prdele. Jsi na.hra.nej.ká.mo.'' Jason zlostně zavrčel, ale nijak se nepokoušel vybrousit z pout, která měl.
''Tak kdo teda jsi, hmm?'' Chytrý klouček, ale my se nenecháme oblbnout, pomyslela si Clara.
''Pokud jsi dobře poslouchal, tak víš, že jsem Nikdo. N.i.k.d.o.''
''Myslím, kdo jsi doopravdy. Nejsi žádná Kramerová, co? Samozřejmě, že ne. Nevešla by jsi sem bez krytí. Nejsi vůbec hloupá, jinak by se ti nepovedlo převzít kontrolu nad budovou. Tak co jsi zač?'' Jeho klid a rozvaha Claru pomalu vytáčely. Za jeho slovy se muselo skrývat něco víc, nějaký důvod, proč s ní komunikuje, místo toho, aby vyhrožoval, pokoušel se uniknout nebo zachraňovat situaci. Není to žádný hlupák, mohl by se nám hodit, napadlo Claru. Neblázni! Jednou fízl, navždy fízl! Blýsklo jí hlavou. Frontis nulla fides, připomněla si Clara a nasadila falešný, ale velice přesvědčivý úsměv.
''Ne, nejsem Kramerová. Ale do toho ti nic není, fízle,'' odvětila s úsměvem. Jasonovi se rty zkřivily v podobném úsměvu.
''Říkej mi Jasone.''
''Fajn, Jasone.''
''Takže, jak se tedy jmenuješ, hmm?''
''Clara.'' Chceš si hrát, budeme si tedy hrát, kocourku. Stejně ti nakonec vezmu kožešinku a udělám si z ní rukavičky, hehe.
''Clara... Clara... fajn, Claro. Proč jsi nás přišla zabít?'' Jasně, jde mu jen o to, aby ze mě získal informace a mohl frnknout pryč, aby nás všechny naprášil. Typický fízlovský syndrom neupřímného zájmu, pomyslela si podrážděně Clara. Ale víš ty co? Ted mě něco naučil. Zákeřnost je ctností těch, co ji dokáží ocenit.
''Prozradím ti to... ale mám jednu podmínku.'' Jason se zatvářil trochu překvapeně.
''Jakou podmínku?''
''Pomůžeš mi... je zabít,'' pošeptala mu Clara do ucha. Jason okamžitě ztuhl, jak Clara předpokládala. Ber, nebo nech, fízle. Tohle je moje hra, ty jsi jen pěšák na bitevním poli, pomyslela si Clara vítězně. Ať už zvolíš cokoliv, výsledek nijak nezměníš, to by sis měl uvědomit. Všichni stejně zemřete. Ať už dnes a tady, nebo zítra, když vás přejede náklaďák. No, buďme upřímní - která možnost je lepší? Zemřít dnes a jako opravdová oběť vraha, což se později stane motivací dalších fízlů, aby toho vraha dopadli... nebo si radši necháš poroučet osudem? Osud pro tebe může mít připravené horší nástrahy, než jsem já. Třeba tě srazí náklaďák, ty si rozbiješ lebku o přední sklo dalšího vozu, na který tě rána odhodí, několik střepů se ti zabodne do oka, když se přední sklo rozbije, ale to není všechno. Pak z toho auta sklouzneš pod další auto, které ti z lebky udělá absolutní drť a z mozku našlehaný rudý krém, protože se nám během míchání bude do našeho krému mísit i krev. A to samé se stane se zbytkem tvého těla, z žeber budeš mít také drť, srdce ti vypumpuje všechnu krev, která v něm byla, protože se jednoduše rozprskne - ale nebude to poznat. V takové spoustě drcené a šlehané tkáně se špatně rozeznávají jednotlivé suroviny, to víš. No, tomu říkám krásný recept! Pak už by jen stačilo, aby pořádně svítilo slunce a měli bychom z tebe skvělou smaženou dobrotu. V opačném případě mražený obsah konzervy, který v konzervě není-
''Beru to.'' Tahle věta Claru vytrhla z ultramorbidních myšlenek, které jí zaplňovaly hlavu jako tragické scénáře zaplňující hlavu pilota, který sedí v letadle, které se řítí do propasti.
Několik policistů zakňouralo. Claře to připomnělo sladký zvuk zoufalství, který měl Ted moc rád.
''Dobře, Jasone. Ale jestli se pokusíš o útěk, zaptočíš na mě, mé přátele, pokusíš se někoho z nich osvobodit nebo mi nějak budeš vzdorovat, tak tě bez mrknutí oka zabiju, je ti to jasný?'' Jason kývl. Vypadal dost rozhodně a sebejistě, to se Claře na jednu stranu líbilo, ale vzhledem k tomu, že byl na seznamu těch, co má zabít, z toho neměla příliš dobrý pocit. Mohla to být také jen maska, která ji mohla zmást... nebo odvést pozornost. Kdo ví?
''Takže, začneme u-'' začala Clara, ale nestihla dokončit větu, protože ji jeden z policistů na zemi chytl za nohu a škubl. Clara dopadla na zem a sádra na její levé noze nakřápla. Do prdele, pomyslela si zlostně a zdravou nohou kopla dotyčného policistu do tváře. Rychle se zvedla a uvolnila Jasonovi ruce. Než se však stihla dostat k tomu, kde minule skončila, znovu ji jeden z policistů chytl za nohu a opět s ní škubl. Když Clara opět dopadla na zem, sádra se definitivně zlobila, a odpadla z protézy. Jason zalapal po dechu.
''Jsi Clara Waverová... poslední oběť, kterou se nám povedlo dohledat. Mysleli jsme, že jsi... mrtvá.'' pronesl téměř nepřítomně Jason a s děsem v očích pohlédl Claře do očí.
''Nenašli jsme tělo... jen nohu... mysleli jsme, že jsi mrtvá,'' hlesl Jason a stále se díval Claře přímo do očí.
''Bohužel nejsem mrtvá, žiju.''


Do komentářů mi prosím napište svůj názor, kritiku, případné dotazy, připomínky a tak, však to znáte.
Snad se vám kapitolka líbila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Calla Calla | Web | 18. listopadu 2013 v 6:46 | Reagovat

Hustě!Hustě!Hustě! Další!Další!Další! :D Ne opravdu jsem v pořádku. :D Ale tohle mě fakticky dostalo. :DDD Ten konec, jak přišli na to, že je Clara Waverová nebo jak si Clara pohrávala s tím policajtem no prostě mazec! xD :D :)

2 Clara Black Clara Black | Web | 18. listopadu 2013 v 12:11 | Reagovat

[1]: Já osobně si myslím, že jsi v pořádku, jen to byla velice zajímavá reakce, to se musí uznat. A když už jsi zmínila to, jak si Clara pohrávala s tím poldou, tak to ještě neskončilo. Ten polda se nám totiž protlačí do dalších kapitolek :)

3 Ella Monurová Ella Monurová | Web | 18. listopadu 2013 v 17:09 | Reagovat

Zase ti tleskám..NÁDHERA :)

4 Clara Black Clara Black | Web | 18. listopadu 2013 v 17:14 | Reagovat

[3]: To mě těší :)

5 Violett Violett | Web | 18. listopadu 2013 v 18:14 | Reagovat

Máš to skvělé, ikdyž jsem mimo :D Ale jinak tě do SB bere :D K tomu tahle povídka je proslavena snad všude, takže se dám, asi také do čtení a snad budu jednou tak skvělá jako ty :D

6 Clara Black Clara Black | Web | 18. listopadu 2013 v 18:45 | Reagovat

[5]: No ano, logicky jsi mimo, když je to 34. kapitola :-D A jsem moc ráda, že mě bereš :) A dost jsi mě překvapila s tím, že je tahle povídka proslavena snad všude, to hrozně moc potěší! :)

7 Sillia Sillia | 18. listopadu 2013 v 20:04 | Reagovat

Wow, tak to je suprový, opravdu, nemám slov, to jak si s poldou hrála, nevím proč, ale mám pocit, že jí pomůže je všechny povraždit a ona s ostatními pro něj pak budou mít nějakou úplně bezvadnou pastičku a on nakonec zemře, jako poslední a to jak poznal kdo je, úžasný. Upřímně  zatím nejlepší část JaM, myslím jak si hraje s obětmi, strašně se mi to líbí.

8 Clara Black Clara Black | Web | 18. listopadu 2013 v 20:09 | Reagovat

[7]: Páni, ty mě normálně inspiruješ! A myslím to vážně, tohle je normálně dalším možným scénářem, který bych mohla využít... no, sice jsem měla vymyšlené něco jiného, ale možná... změním plány 3:)

9 Angelique Angelique | Web | 18. listopadu 2013 v 20:35 | Reagovat

ráda spřátelím :)

10 asssauiltSecret asssauiltSecret | Web | 18. listopadu 2013 v 21:07 | Reagovat

Krutiprisne husto husté husté ... Mazec ! Hafoo !!! Spee, úžas, luxus, dochází minslova, supersrovni... Atd atd... Tohle je jedna z kapitol které si budu číst dokola a dokola a az konečné bude pokračovaní, je to hodné hustě husté a libi se mi to čím dal víc... Jsi něco jako květina, která když vyroste se ti zacne líbit cim dal tím víc. Jsi hafo krutá spisovatelka, jak říkám... Určité jsem se nespletla !
Hafo, mazec, luxus, super, vyrazila mi koně dech, umis napnout, dokonce si myslím ze nějaká spisovatelka ( stara babinka nějaká ) je proti tobě out. Ty se jednou proslavis jako spisovatelka!!. Vazné už nevím co spaty, super, luxusní, tesim se na pokračovaní a jak jsem psala už minulé, každý den stopuju novy a novy článek !

11 assaultsecret assaultsecret | Web | 18. listopadu 2013 v 21:19 | Reagovat

napadlo mě že by byl ten polda nějakej mladej clara se do něj zabouchla tím pádem by polda získal přístup do těch jejich "místností" on by byl jako štěnice, policie tak zjsitila potřebný údaje o nich a pak na ně bud zaútočí přepadnou, ona časem zjistí že to ví jenom díky němu xD no a blablabla .. ale věřím že ty jsi někdo kdo radit s dějem nepotřebuje a nepotřebuje ani inspiraci ... ( u většině příběhů mám improvizaci :D ) a tak TY jsi mě inspirovala, s tím poldou ... asi začnu pokračovat s tím "assasulsecretem" :3 :D .. jinak vážně moc pěkný říkám, nevím co dodat, smekám, tleskám , skáču radostí a jsem hrozně vděčná za to že můžu navštívit na tom internetu stránku kde se dá něco přečíst, upoutal mě tvůj blog příběhema, a už se mé přítomnosti nezbavíš ! :)

12 Clara Black Clara Black | Web | 18. listopadu 2013 v 22:32 | Reagovat

[10]: Páni, hrozně moc mě to těší :) Zrovna v takových těžkých chvílích, jaké v poslední době prožívám téměř pořád jsou taková slova jako útěcha, kterou jinde nenajdu... díky, díky moc.

[11]: A to, co tě napadlo... na to mám jedno jednoduché vyjádření - ''Hmm, jsi jako já, i mě tohle napadlo.'' Ale pšššt, nic jsem neřekla.

13 All€$a All€$a | Web | 19. listopadu 2013 v 8:59 | Reagovat

Ahoj. Tvůj blog se mi moc líbí, takže si tě ráda přidám :)

14 Lussy Lussy | Web | 19. listopadu 2013 v 14:23 | Reagovat

To spřatelení beru :) Tak jen abys věděla.:)

15 Sillia Sillia | 19. listopadu 2013 v 14:51 | Reagovat

[8]: Vážně? Ani bych neřekla. A radši vem to svoje, všechno, co vymyslim já většinou nedopadne dobře... Navíc mě víc zajímají tvoje nápady.

16 Clara Black Clara Black | Web | 19. listopadu 2013 v 15:02 | Reagovat

[15]: Ale to, co tě napadlo se téměř shoduje s tím, co si plánuju já! :O Nemáš náhodou nadpřirozený schopnosti? :O :3

17 theshadowsofdarkness theshadowsofdarkness | Web | 19. listopadu 2013 v 17:31 | Reagovat

Wau. Opravdu skvělý recept!:):D Jsem zvědavá jestli jí něco nepoví důležitého, nevim. Uvidíme v dalším díle:)

18 Xanya Xanya | Web | 19. listopadu 2013 v 17:33 | Reagovat

Tak o téhle povídce jsem hodně slyšela a myslím,že jsem pár kapitol i četla,ale... Wow! To už jsi tak daleko? Tleskám. Já bych nikdy 34 kapitol u jedné povídky napsat nedokázala.
Trochu se v tom ztrácím,budu si to muset přečíst od začátku. To bude makačka. :D
Jo,a do SB tě beru. :) Už to tady taky nějakou dobu okukuji a říkala jsem si,že máš tolik affs,že by tě nemělo smysl žádat. ^^

19 Clara Black Clara Black | Web | 19. listopadu 2013 v 18:09 | Reagovat

[17]: No... *nasadí nevinný výraz* všechno je zatím ve hvězdách... :)

[18]: No, taky tu povídku píšu už přes... ani nevím, jak dlouho. Asi od června? Asi tak nějak :D A ta povídka mě chytla, píše se to docela dobře, skoro samo :D A vůbec mě nepřekvapuje, že se v tom ztrácíš, protože bys musela přečíst všechny předchozí kapitoly, abys tomu rozuměla :)  A jsem ráda, že mě bereš mezi SB :3

20 Saruu. Saruu. | E-mail | Web | 19. listopadu 2013 v 18:39 | Reagovat

Beru tě do darlings :) Ta tvoje poznámka - hej fakt to dává logiku :D (Ne, není to ironie, myslím to vážně -_-)

21 Clair De Lune Clair De Lune | Web | 19. listopadu 2013 v 19:41 | Reagovat

Ďakujem, že si chcela byť aff!! :) vážim si to! :) a samozrejme, pridala som si ťa :)

A teraz..... :D Pamätáš si na mňa? Kelsea Bogaerde? Rpg Hillcrest? Seth Williams? :D Kvôli tebe si teraz všetkých knižných hrdinov predstavujem ako jeho!!!!! :D:DD

22 Wendy§§ Wendy§§ | E-mail | Web | 19. listopadu 2013 v 19:44 | Reagovat

Sice jsem nečetla přecchozí, ale je to vážně super!! :) Mimochodem ráda spřátelím, asi si tě už mám zapsat?

23 Clara Black Clara Black | Web | 19. listopadu 2013 v 20:01 | Reagovat

[21]: U Mistra, vůbec mi to nedošlo! :D Na Hillcrestu už to moc nežije, ale jsem strašně ráda, že jsme na sebe zase narazily! :D Vlastně... docela se mi po tom stýskalo... :) A momentálně mám šílený záchvat radosti :-D

[22]: To jsem ráda :) A jasně, zapiš si mě, já si tě taky zapíšu :)

24 Angelique Angelique | Web | 19. listopadu 2013 v 20:36 | Reagovat

je to první kapitola, co jsem z této povídky přečetla, a líbí se mi. Je to podle mě napsané dost zajímavé a líbí se mi příběh - hlavně ty trefné detaily, skvěle to tu povídku "odlehčí" :)
Kritiku asi vynechám, protože tam nebylo nic, co by mě praštilo do očí, nebo co se mi tam nelíbilo.

25 Clara Black Clara Black | Web | 19. listopadu 2013 v 20:42 | Reagovat

[24]: To jsem ráda :) Ono možná v prvních kapitolách se asi najdou nějaké chybky, protože jsem ještě všechny neopravila, ale v těch posledních kapitolkách se snažím chyby hned opravovat a snažím se psát jak nejlépe to jde :)

26 Susane S. Susane S. | Web | 19. listopadu 2013 v 20:52 | Reagovat

Woooow :O

27 Clara Black Clara Black | Web | 19. listopadu 2013 v 20:56 | Reagovat

[26]: Páni, to je krásný komentář :-D :)

28 Shaya. Shaya. | Web | 19. listopadu 2013 v 23:36 | Reagovat

Ahoj :)
Hned jak jsem si v přihlášce všimla že děláš recenze knih, tak jsem měla jasno :D to čtu totiž nejraději ;D a schodou okolností je tvoje poslední recenze na knihu, kterou zrovna čtu ;D Líbí se mi tvůj styl psaní a jednoduchý vzhled blogu :) Beru Tě do AFFS a děkuju za dlouhý (hezký!) komentář :) Jdu si Tě zapsat :)

29 Sillia Sillia | 20. listopadu 2013 v 20:32 | Reagovat

[16]: Ne opravdu nemám, jenom umím číst a trocha té logiky se ke mně taky dostala, bohužel dneska už si 35. kapitolku přečíst nestihnu, ale už se moc těším.

30 Clara Black Clara Black | Web | 20. listopadu 2013 v 21:07 | Reagovat

[28]: Tak to mě těší :D A to je mi náhodička! :-D

[29]: Oh, to je škoda, doufala jsem, že bys mi mohla nějaké ty nadpřirozené schopnosti půjčit :-D

31 Scriptie*13* Scriptie*13* | Web | 23. listopadu 2013 v 19:02 | Reagovat

Mám takový tušení že budu zvracet... Ty si nemůžeš pomoct, že? Ach jo, teď mě budou trápit noční můry. :(
Ale ke kapitolce. Byla zase a opět nádherná, jen trochu Claře nezávidím, že se jí to trochu vymklo z rukou - jako to, že na ni ti fízlové přišli. Mám na mysli, že zjistili, že je Clara Waverová. Letím na další!

32 Violett Violett | Web | 2. ledna 2014 v 19:16 | Reagovat

Panejo. Zajímavé a kdybych neměla nic na práci, tak bych četla dál :D Moc krásně píšeš a tahle povídka se mi libí díky tomu, že jsem spíš na krvavé věci (doufám, že víš jak to myslím) :D

33 ellnesin-blog ellnesin-blog | Web | 9. března 2014 v 8:48 | Reagovat

Je to fantastické! A ta poslední vĕta!

34 mylovestories mylovestories | E-mail | Web | 21. března 2014 v 22:21 | Reagovat

Wow, začala som čítať len dnes a som už tu! 34 kapitol.. úplne ma to dostalo! Do zajtra dočítam JaM a vrhnem sa na tisíc podôb mistra. :3 Veľmi pekné! Krásne sa to číta, také morbídne myšlienočky na spanie... :) :)

35 Abigail Abigail | Web | 25. května 2014 v 19:49 | Reagovat

Další super kapitola =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama