Recenze - Rozděleni časem: Bouře

17. listopadu 2013 v 22:52 | Clara Black |  Recenze knih
Rozděleni časem: Bouře

Autor: Julie Cross

Série: Rozděleni časem

Díl: 1.

Počet stran: 310

Nakladatelství: Fragment

Rok: 2013

Anotace: Přítomnost, rok 2009.
Devatenáctiletý Jackson je normální student... tedy téměř normální. Dokáže totiž cestovat časem. Nic nemůže změnit, jen znovu prožít to, co se už stalo. Po útoku dvou neznámých mužů se Jackson ocitne o dva roky zpět.
Minulost, rok 2007.
Jackson se nemůže vrátit zpátky do přítomnosti. Jaké tajemství ho obklopuje? Proč ho pronásledují neznámí útočníci?
Stojí tváří v tvář "nepřátelům času" a musí se rozhodnout, co všechno je ochoten obětovat pro záchranu svých blízkých a možná i celého světa...

Na tuhle knihu jsem se opravdu hodně těšila, anotace se mi moc líbila. Ale jak to je s obsahem? Na všechno dojde. Nejdřív nahlédněme do děje.

Jackson je (ne)obyčejným devatenáctiletým studentem, který má jednu velice zvláštní schopnost. Dokáže cestovat časem. A možná právě tahle jeho schopnost mu zkomplikuje život.
Neznámí muži totiž postřelí jeho přítelkyni a Jacksonovi se povede skočit v čase - až do roku 2007, což je jeho nový rekord, když jde o samotné cestování časem. Bohužel se Jacksonovi nedaří se vrátit zpět do přítomnosti, z nějakého důvodu mu to zkrátka nejde a není schopný s tím něco udělat. Ale v přítomnosti je jeho přítelkyně, která dost možná umírá - postřelili ji ti neznámí muži. Jackson netuší, kdo byli ti neznámí muži, co od něj chtěli - a ani pořádně netuší, co dělat, když je uvězněný v minulosti. Otázkou zbývá, jestli se mu povede odtamtud dostat - a jestli bude jeho přítelkyně naživu, až se vrátí. Pokud se mu povede se vrátit.

Musím uznat, že je to velice pěkně napsaná kniha. Je poměrně čtivá, vtipná - ale i napínavá, jak jste jistě vypozorovali z anotace. Samotný Jackson mi přijde jako moc fajn kluk, což je dalším plus - jen jeho přítelkyně mi přijde jako klasická slepička, (promiňte mi ten výraz, prosím) která považuje za hrozný problém to, že jí její kluk nevěnuje dost pozornosti a tak trochu neříká všechno. Ve většině takových případů mívá daná osoba dost dobrý důvod, proč neříkat celou pravdu, ale to málokdo pochopí. Naše Jacksonova přítelkyně na mě dělala přesně takový dojem.

Trošku mě zklamala obálka knihy. Abyste mě pochopili... ona je ta obálka moc hezká, ale trošku nám tu pokulhává jedna její část. Tedy část, kde máme tu dívku. Nemá smysl vám to vysvětlovat, jen se mrkněte na obrázek. (osobně si ale myslím, že je obálka k Bouři hezčí, než obálka k Lenobiinu slibu)Moje hodnocení:
9/10

Jedná se o moc pěknou knihu, ale mám pocit, že mi v ní něco chybí... a nemůžu si pomoct, ale Jacksonova přítelkyně je mi zkrátka hrozně nesympatická. Dávám hezkých devět z deseti :)


Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Fragment.


Knihu najdete zde.
Bannery:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Violett Violett | Web | 18. listopadu 2013 v 16:03 | Reagovat

Takže nevím, kam jinam ti napsat, ale určitě se s tebou spřátelím :D Tvůj blog se mi líbí a povídka Já a Mistr, je proslavena snad na všech blogů, na kterých jsem doposud byla :) Snad se jednou taky tak proslavím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama