Já a Mistr 38.kapitola

1. prosince 2013 v 5:00 | Clara Black |  Já a Mistr
Nedávno jsem si uvědomila, že se blíží konec JaM. Normálně už plánuju rozlučku s JaM! :'( :D Ne, vážně... tohle je můj nevětší úspěch, těch kapitol, co tahle povídka má... až skončí, budu brečet, fakt :D Ale než k tomu dojde, tak si to musíme pořádně užít :3


Clara nesměle zaklepala na jedny z mnoha dveří v druhém poschodí velkého domu, který navštívila poprvé v životě. Celkově tuhle čtvrť vůbec neznala, ale vlastně toho ani nelitovala. Temná čtvrť plná tmavých, ošklivých uliček, kde číhá kde co na čerstvé maso. Při téhle představě se oklepala.
''Claro?'' ozvalo se zpoza dveří. Clara si tiše vydechla.
''Jsem to já, pusť mě prosím dovnitř...'' špitla. Dveře se pomalu pootevřely a ona vklouzla dovnitř.


Seth ležel na své posteli a byl začtený do jedné ze svých oblíbených knih. Líně obracel stránky, zcela zabraný do čtení. Momentálně pro něj neexistovalo nic jiného, než jeho oblíbený příběh. Nekonečný příběh, jak sám říkával. Protože je každý příběh nekonečný, dokud ho čteme stále dokola.
''Sethe?'' ozvalo se zpoza dveří. Seth naštvaně zabručel a otočil další stránku v knize. Nechtělo se mu přestat s čtením, ale nechtěl zase být nevrlý.
''Co je, sakra?!'' Dobrá, byl nevrlý, ale nebyl to jeho záměr. Jen se mu nelíbil fakt, že ho někdo opět vyrušil z jeho čtení. Už takhle měl velice málo času samo o sobě, natož aby si našel čas na čtení. Většinu svého času totiž věnoval své práci, která se zdála být nekonečná, stejně jako příběhy. Neustále se našlo něco, co musel udělat, koho musel poučit - jako by si lidstvo nikdy nedalo pokoj a nezklidnilo se, místo toho, aby neustále hřešilo po všech možných stránkách, jako by to byl sport.
''Můžu dovnitř?'' Seth rozzlobeně protočil oči a tiše zavrčel.
''No jo, sakra.'' zavrčel, aniž by se podíval, kdo vešel.
''Sethe, mohl bys odložit tu knihu? Prosím.'' Seth neochotně zaklapl knihu a odložil ji na noční stolek, který měl hned vedle postele. Poté vrhl nepěkný pohled na návštěvníka, který ho vyrušil v jeho odpočinkovém čtení.
''Stephene, jak milé překvapení! Jsem neuvěřitelně rád, že tě vidím, bratříčku... však víš, jak moc mi na tobě záleží.'' Stephen se zakřenil a posadil se na židli, která byla naproti Sethově posteli.
''Nemusíš si na mě trénovat lhaní, na hereckou školu už je stejně pozdě.''
''Jak jsi vtipný, bratře! Ale právě jsi mi zničil můj sen, že bych se jednou mohl stát hercem. Jak bezcitný umíš být, bratře! Měl by ses stydět. Takhle mi... ublížit. Ublížil jsi mi! Vidíš? Už mám na krajíčku!'' Seth stále pokračoval ve své hře, ale Stephen nebyl nijak nadšený. Nepřišel za Sethem proto, aby s ním hrál divadlo, ale proto, aby zjistil, kolik toho ví on.
''Sethe.''
''Nebuď tak bezcitný, Sethe! Nééé, prosím, nezabíjej Claru, ona si to nezaslouží! Ona má žít! Dej jí šanci, třeba tě překvapí... Bla, bla, bla. Dobře, co chceš?'' odvětil Seth, když si konečně připustil, že z jeho divadýlka nic nebude. Nepodařilo se mu Stephena vyprovokovat, škoda.
''James může být krysa, Sethe.'' pronesl vážným hlasem Stephen a ignoroval Sethův ironický pohled a tiché zachichotání. Seth přece není opilý, ne? On se neopíjí, už ne. Opilecká léta už má za sebou, pomyslel si Stephen při pohledu na rozesmátého Setha. Nebo že by ne? blýsklo mu hlavou.
''Sethe. Sethe, myslím to vážně.'' pronesl Stephen, aby zdůraznil svá slova, která Setha evidentně pobavila.
''James není krysa, to si jen namlouváš. Konec konců, zrovna ty bys to říkat neměl. Je to tvůj kámoš, ne? Tak o něm takhle ošklivě nemluv. Ať už se ti na něj povedlo vyhrabat cokoliv, tak to bude určitě jinak, než chceš, aby to bylo. Být tebou, tak se víc soustředím na Elizu, ta je nějaká podezřelá. A navíc, mohl nás prásknout někdo ze Sacrifices, takže... stále platí moje pravidlo. Frontis nulla fides.'' Seth blýskl po Stephenovi širokým úsměvem a trochu se zavrtěl na posteli.
''Nechceš se přidat? Ta postel je dost velká pro nás pro oba. A je měkoučká, pohodlná...'' Seth několikrát pozvedl obočí a šibalsky se na Stephena ušklíbl. Stephen něco nesrozumitelného zabručel a přimáčkl mu na tvář černý polštářek.
''Co je? Myslel jsem to dobře!'' houkl Seth zpoza polštáře, když Stephen odcházel. Stephen zavrtěl hlavou a bránil se úsměvu. Seth byl tak neskutečně nesnesitelný, že ho to až nutilo k tomu, aby se nad tím faktem zasmál. Neuvěřitelné, napadlo ho, když scházel schody a mířil co nejdál od Setha.


''Nečekal jsem tě.'' ozvalo se z koupelny. Clara se mírně pousmála a prohrábla si vlasy. Vážně mi ta blond barva neslušela? napadlo ji.
''Já vím... přepadla jsem tě, promiň...'' odpověděla a pohlédla na fotku, která byla na stolku u pohovky. Klasické rodinné foto, pořízené o něčích narozeninách - soudě podle velkého dortu se svíčkami. Ta rodinná pohoda na té fotce Claře vykouzlila úsměv na tváři. Trochu ji mrzelo, že ona už nikdy nic takového nezažije.
''To je v pořádku, Claro. Jsem rád, že jsi přišla. Vlastně jsem se docela bál, že se ti nepovede dostat ani pryč z té budovy, natož abys došla sem.''
''Oni mě už nepodezřívají tolik, jako na začátku, nemusíš se bát. Navíc Ted zastává názor, že si od nich někdy musím dát oddych, takže mě dokonce někdy nechává zavést do města, abych se provětrala. Není to od něj hezký? Někdy se chová jako by byl můj táta...'' Poslední větu Clara řekla téměř zasněně, ale nedokončila ji.
''Já vím, ale pořád je to vrah, Claro. Mysli na to. A od toho, abys byla taky v normální společnosti, jsem tu já, na to nezapomínej, ano?'' řekl Jason, když vyšel z koupelny. Clara se neubránila úšklebku.
''Takže... vy policisté... chodíte vždycky s bouchačkou?'' zeptala se nenápadně, když se posadila na pohovku. Jason se posadil naproti ní do křesla.
''No, jo. Proč?''
''A kdepak jí máš teď, poldo? Při tvém univerzálním obleku...'' řekla Clara a šibalsky se ušklíbla. Jason se pohodlně opřel o opěradlo křesla a krátce se zadíval na ručník, který na sobě měl. Krátce se zasmál.
''Víš, kdybych chtěl, tak tě na místě zatknu, ale...''
''Ale?'' Clara stále udržovala šibalský úšklebek, jako by si tuhle situaci užívala.
''Holky nerad zatýkám.'' Clara propukla ve smích.
''Nerad zatýkáš holky? Děláš si legraci? Děláš si legraci, že jo? No řekni, že jo! To je jako kdyby Seth řekl, že nezabíjí holky.'' Jason se usmál.
''A nezabíjí je?''
''Samozřejmě, že zabíjí. Takže ty určitě zatýkáš holky.'' odvětila Clara.
''No jo, zatýkám, ale nerad. Ty jejich pohledy...'' Clara se znovu rozesmála.
''Vidíš, tohle je to, co potřebuješ, Claro. Potřebuješ normální společnost, jinak se z toho zblázníš. A já ti tu normální společnost nabízím.''
''Já vím, díky. Potřebuju kamaráda někde venku, někoho míň vražednýho, než jsou všichni u nás. Fakt díky.''
''Nemusíš děkovat, vděčím ti za svůj život.'' odpověděl Jason.
''Ale životy tvých kolegů...''
''Netrap se s tím, vím, jak to je. Musela jsi. Chápu to. Navíc to není poprvé. Policisté umírají pořád, jen málokdy jich umře tolik najednou.''
''Jak můžeš být tak klidný? Mluvíš o tom s takovým klidem a jistotou... jako by ti na tom nezáleželo...'' špitla Clara a v jejím hlase se objevil náznak provinilosti a smutku.
''Jsem na to zvyklý. Stejně jako sis ty zvykla lhát a přetvařovat se. Děláš, že jsi zlá, tvrdá vražedkyně, ale nejsi. Já zase nejsem kliďas. Jsme si docela podobní.''
''Jo, to jsme... oba máme jistý herecký talent a přitahujeme potíže.'' Oba se hlasitě rozesmáli.
Konec dnešní kapitolky. Napište mi do komentářů, co si o kapitolce myslíte, a případně... Kdo se vám zdá lepší, Stephen nebo Seth? :D Extrémně důležitá otázka, otázka života a smrti :D Ne, jen jsem zvědavá :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Milča Milča | Web | 1. prosince 2013 v 9:10 | Reagovat

Seth samozřejmě...:D
Jinak, ta Clara se mi nějak nezdá, že by obrátila strany? :D
A ohledně Setha se Stephenem...neví, který z nich je větší pitomec :D.
TAKY BUDU PLAKAT!!!! :D :/

2 Xanya Xanya | Web | 1. prosince 2013 v 10:09 | Reagovat

Seth! :D A já jsem to teprv začala číst a ty už budeš končit? No toto. O_o :D

3 Calla Calla | 1. prosince 2013 v 10:44 | Reagovat

Mě už prostě přijde trapneé, tady neustále opakoat, jak skvěle píšeš a že jsi prostě a jednoduše úžasný spisovatelský talent! :D Ale kapitolka byla prostě úžasná a já ti ani nevím.. I Setha i Stephana mám ráda, ale jsem spíše pro Setha xD

4 Ella Monurová Ella Monurová | Web | 1. prosince 2013 v 11:49 | Reagovat

Perfekt..Zase :D
Samozřejmě,že Seth!! :D

5 Clara Black Clara Black | Web | 1. prosince 2013 v 13:11 | Reagovat

[1]: Seth je prostě nejlepší, všichni to víme :-D :-D A Clara neobrátila strany, jak jsem říkala, je to vypočítavá mrcha... :D Ne, hlavně jí jde o to, aby měla kamaráda, kterej není vrahoun :) Člověk by se z tý vrahounský společnosti zbláznil :D

[2]: Ano, Seth! :-D A bohužel :/ Já a Mistr bude tak do padesáté kapitoly maximálně, pak bude konec :/ Ale k JaM se vrátíme ještě v jednorázovkách, které k tomu patří :) A kdyby se nám po JaM moc stýskalo tak mám vymyšlený takový malý plán... O:)

[3]: To je jasné, Seth je nejlepší! :D A už brzy zjistíš proč :D :D

[4]: Hezky řečeno :-D A Seth, samozřejmě! :3

6 Ami Ami | E-mail | Web | 1. prosince 2013 v 13:38 | Reagovat

Seth, ten je prostě tutově BOŽÍÍÍÍ :-)
Kapitola je naprosto luxusní, jsi talent, ale to slyšíš od nás odevšech :-)

7 Lussy Lussy | Web | 1. prosince 2013 v 14:14 | Reagovat

Waw užasnýý! :D

8 Sillia Sillia | 1. prosince 2013 v 14:17 | Reagovat

Pěkný... To se mi líbí, i když je zajímavý, že se Clara dál baví s Jasonem, poldou, kdyby to byl bůhvíkdo jenom ne fízl tak to pochopim, ale tohle je fakt šílený, takhle riskovat...
A teda ten Seth mě dostal, opravdu bych tuhle scénu chtěla vidět, ne jenom číst, to by za to opravdu stálo a ne poprvé mě napadlo, že JaM jako film by byl asi můj nejoblíbenější a bylo by to suprový, neříkám, že jako psané to neni pěkný, vlastně je to úžasný, ale třeba tohle bych fakt chtěla vidět, přestože si je dokážu představit. Seth je prostě svělej, ne, že by Stephen nebyl, ale Seth je prostě nejlepší.
A škoda, že to bude končit, doufám, že k tomu ty tvoje plány zrealizuješ a odlehčíš mi tak odvykačku.
A taky by mě zajímalo, ta tvoje věta "Seth je nejlepší! A brzy zjistíš proč." Ale já to nechci vědět brzy, ale hned, potřebuju to vědět, snad to bude dost brzy, abych nezešílela (ano, můžu ještě víc)
Ale konkrétně kapitola, jedním slovem - BOMBA, abych použila i slovo, které tu zatím není, fakt povedená a já doufám, že se brzy dozvím, kdo je ta krysa, jenom doufá, že Clara ne.

9 Sillia Sillia | 1. prosince 2013 v 14:18 | Reagovat

Nevim proč mi sem nešel dát koment, tak snad už to konečně půjde, nebo už ten pc fakt vyhodim z okna!

Pěkný... To se mi líbí, i když je zajímavý, že se Clara dál baví s Jasonem, poldou, kdyby to byl bůhvíkdo jenom ne fízl tak to pochopim, ale tohle je fakt šílený, takhle riskovat...
A teda ten Seth mě dostal, opravdu bych tuhle scénu chtěla vidět, ne jenom číst, to by za to opravdu stálo a ne poprvé mě napadlo, že JaM jako film by byl asi můj nejoblíbenější a bylo by to suprový, neříkám, že jako psané to neni pěkný, vlastně je to úžasný, ale třeba tohle bych fakt chtěla vidět, přestože si je dokážu představit. Seth je prostě svělej, ne, že by Stephen nebyl, ale Seth je prostě nejlepší.
A škoda, že to bude končit, doufám, že k tomu ty tvoje plány zrealizuješ a odlehčíš mi tak odvykačku.
A taky by mě zajímalo, ta tvoje věta "Seth je nejlepší! A brzy zjistíš proč." Ale já to nechci vědět brzy, ale hned, potřebuju to vědět, snad to bude dost brzy, abych nezešílela (ano, můžu ještě víc)
Ale konkrétně kapitola, jedním slovem - BOMBA, abych použila i slovo, které tu zatím není, fakt povedená a já doufám, že se brzy dozvím, kdo je ta krysa, jenom doufá, že Clara ne.

10 Sillia Sillia | 1. prosince 2013 v 14:19 | Reagovat

No konečně! Já věděla, že když mu pohrozim, tak bude fungovat xD

11 Sillia Sillia | 1. prosince 2013 v 14:21 | Reagovat

No konečně! Já věděla, že když mu pohrozim, tak bude fungovat xD A parod,že je to tu vícekrát, nejdřív to sem vůbec nechce vložit a teď nic jinýho, takže se omlouvám.

12 Elizabeth Elizabeth | Web | 1. prosince 2013 v 15:56 | Reagovat

Eh, musím sa vrátiť na poslednú kapitolu kde som skončila... ale ktorá to bola tak to netuším... xD

13 Clara Black Clara Black | Web | 1. prosince 2013 v 17:17 | Reagovat

[8]: Já jsem si to úplně představovala, když jsem to psala :D Líbila by se mi představa, že bych se na JaM mohla podívat jako na film, to by se mi fakt líbilo :-D A normálně bych si přála, aby bylo JaM nekonečný :D

[12]: Tak hledej, šmudlo :-D Tohle se u nás říká, když něco hledáš :D

14 Saruu. Saruu. | E-mail | Web | 1. prosince 2013 v 17:32 | Reagovat

Jsem zpět na blogu! Zas tak dlouho pozastaveno nebylo, no. -_- Stydím se. -_- :D Více na mém blogu. :) Napsala bych už včera, ale komentář nešel zveřejnit. -.-

15 theshadowsofdarkness theshadowsofdarkness | E-mail | Web | 1. prosince 2013 v 17:50 | Reagovat

''Nechceš se přidat? Ta postel je dost velká pro nás pro oba. A je měkoučká, pohodlná...'' Seth několikrát pozvedl obočí a šibalsky se na Stephena ušklíbl.
Nejlepší!:DDD Samozřejmě, že Seth. Víš, docela se mi líbí záporáci.:D A taky to možná bude těma jeho hadíma očima.:D:) Strašně se těším na další díly a chvilky Jasona s Clarou. Nejspíš se celkem nasmějou, že?:D Vzpomněla jsem si - teď jenom jestli dobře -, že Seth něco ke Claře tak trochu něco cítil, né?:D Pokud jsem si vzpomněla správně, tak bych chtěla vědět jestli se to nějak rozvine. Taky se těším na vyhrocení konfliktu mezi Sethem a Jonathanem. A..  pročpak chce najednou Ted všechny prověřit? Copak tam má někdo za ty tajný informace?! Pořád mě napínáš! A to je dobře i špatně!:D

16 Clara Black Clara Black | Web | 1. prosince 2013 v 17:57 | Reagovat

[15]: Jo, Seth je zkrátka Seth... jediný jiný výraz pro dokonalost, když jde o můj slovník :-D
A Clara a Jason se ještě budou fakt dobře bavit, to můžu zaručit, ale vtip je v tom, že by se to našem vrahounkům moc nelíbilo, kdyby to zjistili :D A jo, Seth ke Claře něco cítí, ale těžko říct, o jaký city se jedná, protože je Seth takovej... no však víš :-D A všechno se dozvíš, neboj :-D

17 theshadowsofdarkness theshadowsofdarkness | E-mail | Web | 1. prosince 2013 v 20:14 | Reagovat

[16]: Naprosto ohledně Setha s tebou souhlasím!:D Jo, to by se jim setsakramentsky nelíbilo:D Jo, vim jakej je Seth. Ale mohla by jsi prostřednictvím jeho postavy dát nějaké nepatrné znamení, co ty na to?:-D Ok, už se těším, až se to dozvím. Doufám, že tahle povídka bude mít ještě hóóódně dílů. Je moje nejoblíbenější:)

18 Susane S. Susane S. | Web | 2. prosince 2013 v 0:29 | Reagovat

Miluju když je Seth takhle ironický a dělá si ze Stephena srandu :D jsem zvědavá jak se to vyvrbí mezi Jasonem a Clarou :-) a samozřejmě je mi líto až tohle skončí, co budu takhle po večerech dělat? :( asi budu JaM číst pořád dokola dokud se z toho nezblázním :D Jinam odpověď na otázku života a smrti: ze začátku jsem měla radši Stephena, ale teď mám radši Setha, je prostě lepší :D

19 Ilía Ilía | E-mail | Web | 26. února 2014 v 18:54 | Reagovat

Taková skvělá kapitola. A zrovna přidána na můj svátek. Je to jako opožděný dárek :-D
Seth je moje láska. A jsem zvědavá, co se stane mezi Clarou a Jasonem :-D

20 ellnesin-blog ellnesin-blog | Web | 9. března 2014 v 11:16 | Reagovat

Tahle kapitola se mi zdála docela optimistická... Dokonale jsem si představila, jak Stephen umlčuje Setha polštářem :-)
A k poslední otázce - to je snad jasné, Seth!!!

21 Violett Violett | Web | 19. března 2014 v 19:19 | Reagovat

Vzpomněla jsem si, jak jsem zašala toto číst :D Toto mě moc baví a už za pár kapitol budu končit a půjdu na další povídku od tebe :D
Jinak kapča je moc pěkná a taková no... nikdo se tam nezabíjel po dlouhé době :'D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama