Já a Mistr 39. kapitola

21. prosince 2013 v 5:00 | Clara Black |  Já a Mistr
No, tak se po krapet delší době hlásím s další kapitolkou Já a Mistr. To číslo téhle kapitolky mi přijde až neuvěřitelné... Ale to sem nepatří. Snad se vám kapitolka bude líbit a na další nebudete muset (snad) dlouho čekat :)


Budík začal hlasitě pípat. Byl zvláštním provedením moderního kohouta, ale trochu postrádal účinnost vůči svému majiteli.
Clara pomalu otevřela oči a okamžitě je zavřela, když ji do nich udeřil jasný proud světla vycházející skrz veliké okno v obývacím pokoji. Pomaličku se pokusila se zvednout, ale spadla z pohovky a stáhla sebou i jakousi kostkovanou deku, která spolu s ní teď ležela na zemi.
''Sakra!'' zanadávala Clara přidušeným hlasem a zamžourala do jasných slunečních paprsků, které procházely čirým sklem v okně.
Budík stále pípal a Clara opět dovolila dennímu světlu, aby jí uštědřilo další pořádnou ránu do očí. Zoufale se zvedla a zakryla si oči. Co to sakra? pomyslela si a rozhlédla se kolem sebe.
''Jasone?'' houkla Clara ve snaze překřičet budík, který neustále hlasitě pípal, jako by se snažil probudit nějakou mrtvolu.
Ticho. Ticho přerušované otravným pípáním budíku, který byl evidentně v jiné místnosti, než Clara, protože stále pípal.
''Jasoneeeeee!'' křikla Clara.


''Sethe... Sethíku... Sethe, zlatíčko...'' Seth tiše zamlaskal, otočil se na bok a zabořil tvář do polštáře. Byl příliš ospalý a unavený na to, aby toho otravného nezvaného hosta ve své posteli vyhnal. Proto se raději věnoval taktice zvané ignorace a dál ležel, doufajíc v to, že znovu usne.
''Sethe...'' Seth dál ignoroval ten tichý, ale dotěrný hlásek a stále se pokoušel usnout. Nelíbilo se mu, že mu někdo leze do jeho pokoje a navíc do jeho postele, ale budiž, pokud bude moct spát. Byl unavený, chtěl jenom spát...
''Sethe!'' Seth zprudka otevřel oči, převalil se na bok a spadl z postele. Na hlavu mu spadla deka, kterou si na sebe stáhl, když padal z postele. Rychle ze sebe strhl deku a dezorientovaně se rozhlédl kolem sebe.
''No vida, jsi vzhůru, sláááva!'' Seth se okamžitě zamračil, a tiše zabručel. Na posteli ležela Eliza a na tváři se jí značil její vítězný výraz, plný radosti z jeho ponížení.
Seth se pomalu zvedl a prohrábl si rozcuchané vlasy. Copak tu nikdo nechápe cedulku ''spím, nelezte za mnou, nebo si z vás udělám pokusnýho králíka''? pomyslel si naštvaně a posadil se do křesla.
''Co chceš, Myško?'' pronesl a v jeho hlase zazněla špetka hněvu a podráždění. Eliza si to vysvětlila tak, že je stále jen ospalý a dál pokračovala ve své hře.
''Utekla. Víš o tom?'' Seth se zavrtěl v křesle a protáhl se, jako by Eliza vůbec nic neřekla. Jeho klid Elizu nepatrně rozhodil.
''Je pryč, nevrátila se.'' dodala, jako by to chtěla zdůraznit. Seth zamžoural a zívl si.
''A co? Je to snad tvoje nebo moje ženská? Ne, tak vidíš. Třeba teď chytá nějaký maso, co ty víš... A vůbec, taky má právo někdy vypadnout.'' Eliza protočila oči a odfrkla si z tváře pramen světlých vlasů.
''Ty jses asi úplně pomátnul, co? Je pryč! Od včerejška je pryč!'' křikla Eliza na Setha. Seth se podrbal na hlavě a tiše zamlaskal, stále v polospánku.
''A co? No moment...'' Na tváři se mu objevil zamyšlený výraz. Elize se pomalu rozzářily oči.
''Myslíš, že šla za tím poldou?'' Eliza přikývla.
''Cvak?'' špitla Eliza vítězně a mrkla po Sethovi. Seth se zvedl z křesla, udělal dva kroky k Elize, usmál se na ni a pohladil ji jemně po tváři.
''Drahá Myško, nebuď paranoidní. Ona neutekla, vrátí se. Můj šarm to zaručuje, nemusíš se strachovat o její zdraví, a mě budit. Byl bych mnohem radši, kdybys šla a uvařila mi kafe. Ano, zlatíčko?'' pronesl lehce ironickým hlasem a tiše se zasmál, když viděl, jak Eliza mírně zrudla hněvem.
''No tak, Myško. Pokud chceš sýr, chce to víc, než jen zabíjet lidi. Měla bys také být hodnou a poslušnou myškou, která svému páníčkovi umí udělat radost, když už ho vzbudí brzy ráno jen proto, aby se mu pokusila zkazit den...'' Eliza protočila oči, strčila do Setha a beze slova odešla. Seth tvrdě dosedl zpět do křesla, jak do něj Eliza strčila, ale na tváři měl spokojený úšklebek - a to i přes to, že ho to, co mu Eliza sdělila celkem rozrušilo.

''Jasone? Budeš jíst? Stejně už jdeš pozdě, tak se alespoň najez, ne?'' Jason rychle zavrtěl hlavou a rychle se soukal do košile. Clara protočila oči a začala mu zapínat knoflíky u košile, aniž by se na cokoliv zeptala. Jason si jen tiše odfrkl.
''Už se chováš jako...'' začal, ale Clara mu položila prst na rty a umlčela ho jediným hloupým pohledem.
''...jako tvoje kamarádka, která nechce, abys přišel ještě později do práce, protože přeci nechce, aby tě vyhodili.'' dokončila větu za něj a ironicky se usmála. Pravda, připadala si trochu divně, ale to bylo tím, že byla v bytě fízla, to bylo všechno. Na druhou stranu si ale připadala, jako by Jasona znala celý život, ne jen velice krátkou chvíli. Nebo je snad možné, aby se silné přátelství vytvořilo přes noc? Pokud tedy nemyslíme společně strávenou noc, pomyslela si Clara a tiše se uchechtla.
''Tak upaluj, nebo tě šéf bude muset pokárat.'' řekla Jasonovi, který se ještě natahoval po novinách, které měl na jídelním stole.
''Ne-e, jen jdi.'' dodala nekompromisně Clara a upřímně se usmála. Jason se krátce zasmál, chňapl po kabátu, popadl brašnu s věcmi a odešel. Ani mu nepřišlo divné, že Clara zůstala v jeho bytě.
Když Jason odešel, tak si Clara odfrkla a posadila se na kuchyňskou linku, odkud měla výhled na celou kuchyň i obývací pokoj. Před tím neměla příliš možností si pořádně prohlédnout to, jak Jasonův byt vypadá, ale teď se jí ta možnost naskytla. Neměla v plánu mu nějak prohledávat věci, to ne, v žádném případě, ale po dlouhé době byla v bytě, kde žil normální člověk. Člověk se zdánlivě normálním životem a normálními starostmi. Všechna ta obyčejnost na ni dýchala nejen z nábytku, ale i z obyčejné zdi, která nebyla mrtvě bílá, ani potažená černým sametem - byla světle oranžová, veselá - nebo na Claru alespoň dělala takový dojem. Dojem veselosti, klidu. Bez jakýchkoliv známek negativity a smrti. Všechno jí to přišlo tak neuvěřitelně vzdálené, jako by zapomněla, jak vypadá normální život. Jako by už neuměla žít jako normální člověk. Ale ona už nebyla normální, obyčejný člověk. Nebyla, a už nikdy nebude.
Clara se s tichým povzdychnutím dala na odchod z kuchyně, vzala si svůj kabát, naposledy celý byt přelétla pohledem, a odešla. Dveře se za ní s tichým bouchnutím zavřely.Snad se vám kapitolka líbila. Byla bych ráda, kdybyste mi do komentů napsali názor, kritiku... však to znáte :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Milča Milča | Web | 21. prosince 2013 v 5:22 | Reagovat

Sestřičko, já tě vážně zabiju! :D
Proč si to pořád tak ztěžuješ???? :D
Mimo to, není Sethík nějaký spáč? :P
Asi by to chtělo kýbl se studenou vodou i když bych asi potom nechtěla zažít jeho odplatu :-D!
To by ti bylo něco...:D
Ohledně Jasona....stejně si myslím, že je to blb :D.
A můj názor nezměníš! :D
P.S. Doufám, že mé vlastnictví Stephena pořád platí...! :D
P.S.S. Už mi teda řekneš, jaké budeš mít ty šaty? :D xD
P.S.S.S Kdy bude další kapitolka? O:)
P.S.S.S.S Ts...Za to, že jsi mi to včera nechtěla poslat! :D

2 Clara Black Clara Black | Web | 21. prosince 2013 v 11:55 | Reagovat

[1]: Nezabiješ, to je věc první :D Kdybys mě zabila, tak už nevlastníš Stephena a zabila bys tím celé JaM! :-D A Seth musí spát, víš jak je unavený po tom, jak zabíjí lidi? To člověka unaví :D Navíc... kdo by neměl rád spánek? :-D A Jason není blb, je to jen polda, v tom je rozdíl :D A žádný šaty! A už se o těch šatech tady nebudeme bavit, nebudeme tu v komentech spoilerovat! :-D Další kapitolka by mohla být brzy, snad... :D

3 Sillia Sillia | 21. prosince 2013 v 11:56 | Reagovat

Pěkné, velmi pěkné, těším se na to, co bude, až se Clara vrátí "domů" co na to řeknou a co řekne ona jim, vážně se na to těšim, ale upřímě se nejvíc těšim na to, až zase budou někoho vraždit xD

4 Clara Black Clara Black | Web | 21. prosince 2013 v 11:58 | Reagovat

[3]: Tomu říkám vážně krásný těšing :-D

5 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 21. prosince 2013 v 13:39 | Reagovat

Jo, je hezká, líbí se mi, velmi pěkně napsané ;)

6 Calla Calla | 21. prosince 2013 v 13:44 | Reagovat

Úžasná kapitolka. :) :D Já Setha prostě milujů. On je takový.. Já nevím. ňuní. :) Přijde mi strašně roztomilí. (Není to divný?) :DD Ale kapitolka opravdu pěkná.
PS: Jasona nemám ráda. :D Je divnej xD A myslím si, že bude hajzlík :D

7 hope-dies-last. hope-dies-last. | Web | 21. prosince 2013 v 18:10 | Reagovat

super super super! :D
hurááá krása, hip hip ? :D
skělý super, grandiozní ! Hurá je  tu pokráčko, skáču dva metry vysoko jako malá co se těší na ježíška :d .. hustá , pěkná vtipná kapitolka, Setha miluju taky ! :D táhnou mě odjakživa ti zlí hošánci :d a jinak :D .. hodit na setha kýbl  s vodou sem zvědavá na jeho reakci, beztak bude jenom něco co nás zklame :D .. zajímá mě to, ráda kluky provokuju, miluju jejich odplaty :3

super že jsi tu a že píšeš, já a mistra ukončíš 5O. kapitolkou ?  mi nepřijde že by ještě byl konec! ale strašně tě uznávám, většině se nevede pokračovat tak dlouho, nebo vede ale pak to není ono, vem si harry potter ... no .. nocomment. ale ty jedeš úpplně suprově... wooow ! :3

8 Clara Black Clara Black | Web | 21. prosince 2013 v 18:21 | Reagovat

[7]: To mě moc těší! :) A Já a Mistr asi bude tak nějak končit tou padesátou kapitolou, asi tak nějak - přibližně, no. Ale myslím, že to nebude definitivní konec... O:)

9 Scriptie*13* Scriptie*13* | Web | 21. prosince 2013 v 18:52 | Reagovat

Jsem trochu zmatená z Clařinýho chování, ale to je vedlejší. Chtěla jsem ti říct, že to byla opět naprosto úžasná kapitola a i když nemůžu uvěřit tomu, že něco takového říkám zrovna já, těším se na nějakou další akci jako třeba vraždu. Vidíš, jak mě kazíš. :-D
Jinak. Hrozně hrozně hrozně moc se nemůžu dočkat další kapitoly!!!

10 Clara Black Clara Black | Web | 21. prosince 2013 v 19:02 | Reagovat

[9]: Jsem kazička současné společnosti, cute! :-D Zní to pěkně :D A vraždy budou brzy, neboj :D

11 theshadowsofdarkness theshadowsofdarkness | E-mail | Web | 21. prosince 2013 v 19:54 | Reagovat

Moc pěkný. Jsem zvědavá jestli se jí budou nějak vyptávat a podobně. Ach, Seth. :DDD:3

Jinak se prosím koukni na můj blog. Je tam něco co tě nejspíš potěší:) (Doufám)

12 theshadowsofdarkness theshadowsofdarkness | E-mail | Web | 21. prosince 2013 v 20:08 | Reagovat

Nemáš za co. Miluju tvojí povídku!:3

13 Eliza Eliza | Web | 22. prosince 2013 v 14:03 | Reagovat

Hodně Elizy a Setha. Hodně Elizy a Setha dohromady. Jááááj :D Šťastné a Veselé, Claro ;)
Jinak jako vždy, super, ale toho Setha bych vážně klidně budila kýblem vody xD Pohled na jeho vlhkou hruď by Myšku jistě skolil xDD

14 Clara Black Clara Black | Web | 22. prosince 2013 v 15:06 | Reagovat

[12]: Ale mám! Nevím, jak poděkovat, protože na tohle obyčejné díky nestačí! :)

[13]: No šťastné a veselé, Elizo! :D Musím říct, že jsem opět málem umřela smíchy, ty mě vážně jednou zabiješ :-D Ale s tím kýblem... no, kýbl je osvědčenej, možná na něj taky jednou dojde... :D :-D

15 ellnesin-blog ellnesin-blog | Web | 9. března 2014 v 11:23 | Reagovat

Jason je hrozně velkej idiot! Jeho a Stephena fakt nemám ráda, ale to jen tak na okraj...
Kapitola byla prostĕ krásná a jak tak vidím, za chvíli JaM dočtu!

16 Violett Violett | Web | 19. března 2014 v 19:26 | Reagovat

Seth :33 No zajímá mě co bude Seth dělat a taky co bude mezi Clarou a Jasonem... uvidíme :D Jdu dál na kapču :)
Jinak moc a moc pěkná kapitola. Skvěle se mi čte :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama