Úryvky z povídek - původní Já a Mistr

26. prosince 2013 v 11:33 | Clara Black |  Úryvky z povídek
Vzhledem k tomu, že se teď věnuji psaní článků na minimálně týden dopředu, jsem poměrně vyčerpaná. Není žádná legrace tahat si nápady na články z rukávu, aby tu během mé (pro vás už ne do budoucna) nepřítomnosti něco bylo. Berte to tak, že tohle píšu a je čtvrtek (5. prosince) a jak jsem řekla, tenhle článek vážně píšu dopředu. Je to zvláštní. Vážně.
A co vám to na dnešek přináším? Úryvek z původního JaM. Musím vám říct, že je to vážně dost rozdílné, nebo mě to tak tedy alespoň připadá. - opět psáno dříve. Omlouvám se, že vám sem ten článek dávám až teď, ale jaksi jsem ho nestihla přednastavit... :D


Všechno začíná lží a někdy všechno lží i končí - lidská povaha je složitá a někteří lidé mají v hlavě již přednastavenou jednu věc - ubližovat. Svět je plný špatností - smrti, nespravedlnosti, zloby a bůh ví čeho dalšího. Když se nad tím tak zamyslíme, tak by si někdo mohl říct - A proč mám teda žít?! Ale milí a drazí - i na tohle mám odpověď. Dřív jsem si tohle říkala, ale jednou z věcí, kterou jsem díky Mistrovi pochopila, je ta, že - I když žiješ na místě, které je prohnilé a plné zlých a hrozných lidí, ty můžeš být tou, která bude lepší než oni. A za tohle už žít stojí ne? Být lepší - nezkažená. Nebýt nečistá...


***


Clara procházela téměř prázdnou ulicí. Bylo chladné odpoledne a všechno nasvědčovalo tomu, že se brzy přižene bouře. Zvedal se vítr, který následně vířil suché listí sem a tam. Lomcoval stromy a lidem, přítomným venku - na ulici přivolával chlad.
Clara si schovala ruce do rukávů, zhluboka se nadechla a směle pokračovala dál. Všichni lidé na ni hleděli, jako by byla zrůda. Clara jen sklopila hlavu a pokračovala dál v chůzi. Nic jim do mě není.
,,Hej! Podívejte se támhle - '' Jak tohle Clara uslyšela otočila se a dál šla pozadu. Pitomci.. - pomyslela si ale než si stihla sama pro sebe stěžovat, do někoho narazila. Okamžitě se otočila dopředu.
,,Jejda. Já se moc omlouvám.'' Řekla, když stála naproti muži, do kterého vrazila a hleděla mu přímo do ledově modrých očí. Nebo jsou šedé? Pomyslela si. Neznámý muž na ni hleděl a jeho oči, jako by se do ní vpíjel chlad z jeho očí. Ty oči..
Ozvalo se zahřmění a Clara se konečně odtrhla od toho příšerného nutkání hledět neznámému do očí. Otočila se na stranu a pohlédla na zešedlé nebe, které znovu proťal blesk. Zvedl se vítr a znovu rozvířil suché listí na ulici. Clara se otočila zpět, ale cizinec už tam nestál, byl pryč. Jen otevřela pusu, aby ho oslovila, ale byl pryč. Zase pusu zavřela a rozhlédla se po ulici - nikde nebyl. Sklonila hlavu a pokračovala dál v chůzi.
Cizinec stál skrytý za rohem ulice a pozoroval ji, jak pomalu odchází za posměchu kolemjdoucích. I když jí neviděl do tváře, dokázal si živě představit, jak se asi cítí. Vlastně si to nemusel ani představovat. On totiž věděl jaké to je. Ale ona byla jiná - jiná než ti ostatní co se jí posmívali a pomlouvali ji. Měla jisté osobité kouzlo. Určitou jiskru v očích, kterou ostatní lidé postrádají. Toužil po tom, aby znal alespoň její jméno nebo cokoliv jiného o ní ale tak jeho život fungovat nesměl. Nesměl se zajímat o ostatní. Musel žít v ústraní, tak aby o něm vědělo co nejméně lidí.
Zoufale se podíval na druhý roh ulice, kde ještě před chvílí stála, ale už tam nebyla. Vzdychl si a dal se na cestu domů.
Cestou si vytáhl z brašny obálku s fotkami. Brašnu měl téměř prázdnou - bylo v ní jen pár věcí. Fotoaparát, obálka a univerzální nůž. Vzal obálku a pomalu ji otevřel. Chvíli ji jen pozoroval, ale potom vytáhnul fotky.
,,No. Návrat do reality.. '' řekl si pro sebe a otevřel vrata do starého zchátralého a poněkud opuštěného skladu. Vešel dovnitř a vrata za sebou zase zavřel. Praštil do vypínače a všechna světla ve skladu se rozsvítila. Odložil si brašnu na stůl stojící vedle vrat, svlékl si kabát a pověsil ho na věšák, stojící hned vedle stolu s brašnou. Zhluboka vydechnul.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Scriptie*13* Scriptie*13* | Web | 26. prosince 2013 v 13:53 | Reagovat

Takže... takhle se měl setkat Stephen a Clara? Nebo to je zase odněkud jinde? (čeština mi pokulhává) Ale každopádně... Líbí se mi to. (co by se mi od tebe nelíbilo. x3) A... no, už nemám víc co k tomu říct. :-D

2 Clara Black Clara Black | Web | 26. prosince 2013 v 14:08 | Reagovat

[1]: Áno, takhle se původně ti dva měli setkat :-D Původně měl být taky Stephen pěknej hajzl, což nakonec vlastně ani není... :D

3 Pisatelka Pisatelka | Web | 26. prosince 2013 v 17:03 | Reagovat

Úžasná :)

4 Sillia Sillia | 26. prosince 2013 v 18:47 | Reagovat

Je v tom celkem rozdíl, docela se mi líbí představa, že Stephen měl být hajzl, by se se Sethem líp snášeli a jenom otázka, zatím do sebe jenom vrazili, ale jak jí teda měl přivést k nim?

5 Saruu. Saruu. | E-mail | Web | 30. prosince 2013 v 18:00 | Reagovat

Krása, úžasně píšeš :O :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama