Já a Mistr 42. kapitola

9. ledna 2014 v 5:00 | Clara Black |  Já a Mistr
Další, poněkud kratší kapitolka, která je... vyloženě oddechová. Kapitolka, která bude následovat už bude taková akčnější O:) a možná i vražednější :D


''Milenne?!'' vyhrkl Ted, tvář se mu stáhla zoufalstvím a on se opět posadil na vozík poté, co v záchvatu vstal, aniž by si to uvědomil.
''Ne, není to tak, že by za ní odešla, otče. Clara by za ní nikdy nešla, neohrozila by ji - ale možná ji nějak kontaktovala-''
''-když odcházela.'' dodal James za Stephena.
''Já říkala, že ta holka frnkne.'' odsekla Eliza a znovu se posadila na pohovku. Byla si jistá s tím, že je Clara jednou opustí - buď v důsledku smrti, nebo v důsledku vlastní zbabělosti, vlastně ani tak nezáleželo na důvodu, spíš na tom, že prostě zmizela.
''Neměla bys náhodou hlídat Setha?'' zeptal se celkem necitlivě James Elizy. Eliza zakoulela očima, znovu se zvedla a odešla z Tedovy pracovny, zpět za Sethem. Sice si moc dobře uvědomovala to, jak moc důležité je ho teď hlídat, ale chtěla být při té poradě. A navíc - to, že Setha zamkla v pokoji, zavřela mu okna a celkově ho tam zabarikádovala, to by ho mohlo zdržet.
''Stephene, mohl bys za Milenne zajít?'' zeptal se prosebně Ted, a pohlédl svému synovi do očí.
''Na Setha se spoléhat nemůžu, tak bys mohl jít s Jamesem. A možná tam potkáte Natashu, tak byste ji mohli vzít zpět sebou, protože by se nám teď mnohem víc hodila na našem území než na obecné půdě...'' Stephen přikývl.
''Jistě, otče. Hned s Jamesem vyrazíme.''


''Znáš ji?'' zeptal se James, když seděli v autě a mířili do centra města.
''Koho? Milenne?'' James přikývl.
''Ne, že bych ji vyloženě znal, ale párkrát jsme se potkali.''
''Jsou si podobné?''
''Svým způsobem, Jamesi.'' Jsou si podobné, ale vážně jen svým způsobem. Ale možná jsou si víc podobné, než si kdokoliv uvědomoval, jen neměl možnost na tento fakt přijít, protože je společně nikdo neviděl. Ale možná...


''Claro... Claro...'' Dale s Clarou jemně zatřásl, aby ji vzbudil. Clara pomaličku otevřela oči a rozespale na něj zamžourala.
''Můžeš mě štípnout...?'' zamumlala ospale. Dale na ni udiveně mrkl, ale přes to ji štípl do ruky.
''Páni...'' pronesla Clara zasněně.
''Co?'' podivil se Dale.
''Není to sen. Jsem vážně doma!'' S touhle větou na rtech se Clara zvedla, chňapla Dalea za ruku a odtáhla ho ven.
''Víš co bych chtěla?'' Dale zavrtěl hlavou.
''Chci zkusit, co máš.'' Dale se šibalsky ušklíbl a z náprsní kapsy vytáhl balíček, ve kterém měl svůj ''poklad'' - snad všechny drogy, které se ve městě daly sehnat. Od těch klasických až po ty, které nebyly příliš rozšířené. Clara chňapla po stříbrném sáčku, který v sobě měl zlatavý prášek.
''Novinka, snadný používání. Jednoduše si to-'' Než Dale stihl domluvit, nasypala si Clara celý obsah sáčku do krku a vítězně po něm mrkla. Poté mu vlepila pusu na tvář a radostně se na něj usmála.
''Dnes se pojede, bráško.'' Evidentně chápe princip používání, pomyslel si pobaveně Dale, a z malé ozdobné krabičky si vytáhl jednu pilulku, kterou si strčil do pusy a rychle ji rozkousl. Svět je tak krásný, když je člověk s rodinou... a s tím, co nás dělá šťastnými, pomyslel si spokojeně a vydal se zpět za Clarou dovnitř.
Droga, kterou si Clara vzala, byla opravdu novinkou - a mezi dealery se jí říkalo ''Zlatý prach''. Nebyly to sice žádné houbičky, ale Zlatý prach měl víc než jedno osobité kouzlo. Člověk byl po něm absolutně zbavený starostí a jediné, co mu připadalo důležité byla radost - opravdová radost, ne opilecké pobláznění - ale vážně radost, a navíc se snadno a rychle užíval, což bylo jen další plus. Clara ale nikdy moc na drogy nebyla. Ano, něco zkusila a na nějakou dobu v tom jela s nimi, ale netrvalo to dlouho. Ona byla vždycky v nitru dobrá, neposkvrněná, a drogy k ní zkrátka nepasovaly. Proto taky Dalea udivilo to, že se o ně teď zajímala, ale na druhou stranu za to byl rád. Pomůže jí to zapomenout na to, co si zažila u těch vrahounů, což bylo jednoznačně dobře.


''Jamesi!'' vyjekl někdo nadšeně, a James si musel vytáhnout sluneční brýle, aby si nepřipadal tak nápadně. Do centra, kde se scházelo snad celé podsvětí moc často nechodil, protože se Mistr obvykle nestýkal s ostatními na tak veřejných místech, ale nebyla jiná možnost, protože Milenne se zdržovala právě tady, v centru celého toho shonu.
Jak jinak, že? V centru je vždy nejvíc informací - a ty byly pro ni klíčové, vzhledem k jejímu povolání. Očka byli vážení lidé, ale málokdo o nich věděl, že jsou to očka - protože jak to někdo věděl, krutě rychle se to rozneslo a bylo po kariéře. A zkuste si začínat znova mezi sebrankou zlodějů, vrahů a obchodníků s nelegálními... ehm, nechme to být. Jednoduše řečeno, podvodníci mezi podvodníky nejsou zrovna to nejlepší, co by mohlo být.
Ale Milenne byla celkem čestná, navíc o ní málokdo věděl, protože spíš vypadala jako někdo, kdo kšeftuje, nebo běhá - ale jako očko rozhodně nevypadala. Vtip byl v tom, že...
''Ahoj, Očko.'' Že jí spousta lidí říkala Očko.
''Stephene? Co tu děláš?'' Milenne se bez váhání otočila a střelila po Stephenovi jedním ze svých unikátních pohledů. Svým pohledem Stephenovi Claru nijak nepřipomněla, ale něco na způsobu jejího vystupování, se mu zdálo povědomé od Clary. Až na to, že byla Milenne mnohem déle ve víru podsvětí, takže na ní bylo něco, co vám znemožňovalo odhadovat cokoliv, co se jí týkalo.
''Hledali jsme tě.'' Milenne kývla Jamesovi na pozdrav. James si sundal sluneční brýle a s lehkou elegancí se uklonil, jako muž ve starém filmu.
''James Odell, a vy jste jistě Milenne-''
''Milenne Waverová, pro známé Očko.'' James s úsměvem přikývl a podal si s Milenne ruku.
''Malíř, že?'' řekla Milenne Jamesovi a mrkla na něj.
''A-ano. Ale už-''
''Já vím. Nějakou dobu jsem sledovala činnost údajného Malíře.'' Poté, co domluvila se otočila zpět k Stephenovi a pokývla mu, na znamení, že má mluvit dál. Celkem vzbuzovala respekt, to se jí muselo nechat. Ale ještě aby ne, že?
''Jde o tvou sestru.'' začal Stephen klidným hlasem, a vzal Milenne za ruku a odvedl ji pryč z ruchu centra, dál k postranním uličkám.
''Co je s ní?'' zeptala se Milenne, zatím co se James choval, jako by tam s nimi nebyl.
''Utekla od nás.''
''Snad si nemyslíš, že by šla za mnou...?'' Stephen zavrtěl hlavou.
''Ne, to si nemyslím, ale napadlo mě, jestli se ti třeba neozvala s tím, kde bude-'' Milenne pokrčila rameny a podívala se Stephenovi zpříma do očí.
''Ona o mě neví, Stephene. Nemohla se mi ozvat, protože o mě neví.''
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Milča Milča | Web | 9. ledna 2014 v 7:03 | Reagovat

Jůů, já už jsem tu taky! :D
Asi se fakt vseru všude :-D.
Prý: ...protože ona o mě neví..."
To je zvláštní vzhledem k tomu, že každý den píšeme a minimálně dvakrát voláme.
Sestřička Milenne (Milča) xD :D

2 Sillia Sillia | 9. ledna 2014 v 18:12 | Reagovat

Ouuu.... Tak to je hodně slibné, tak takhle přišel Mistr ke Claře. Zajímavý, že to tam ještě nebylo, ale má to opravdu skvělý rozjezd ale....
Clara a drogy?! děláš si ze mě pr.. srandu? Claru jsem měla za vražedkyni, ale ne za feťačku, škoda, že si nevzala něco trošku s opačným charakterem, by mohla zavraždit každého, koho potká... ne to zrovna ne, zapletla by se s poldama...
Strašně se těšim na další kapitolku, zvlášť po tom, co jsi nahoru napsala, že to bude akčnější = vražednější, doufam, že o hodně, protože těhlech pár dílů se nic moc nedělo, až na taková ta neočekávaná zjištění na konci, Stephen je polda, Clara má sestru, co se zná s jejíma "kámošema" a jestli mi to správně docvaklo, tak v podstatě díky ní jí našli. No prostě se těšim na další akci a vraždy....
a doufám, že se Clara vrátí do normálu, mezi známého a milovaného Mistra, už se nemůžu dočkat znovushledání a celkově toho, jak se vrátí zpátky, jen doufám, že to tak bude, protože na drogách se mi nelíbí. Ledaže by udělala vlastní poslední samotnou akci, vyvraždila Mistra...

3 ellnesin-blog ellnesin-blog | Web | 9. března 2014 v 11:54 | Reagovat

To je nĕco! S Milenne to ještĕ bude zajímavé!

4 Violett Violett | Web | 19. března 2014 v 19:37 | Reagovat

Jůů! To je super a s Milenne to bude nejspíš dost napínavé :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama