Já a Mistr 44. kapitola

23. ledna 2014 v 0:26 | Clara Black |  Já a Mistr
Máme tu další předposlední kapitolku Já a Mistr. Musím se přiznat, že jsem se nakonec rozhodla změnit konec - a Já a Mistr bude končit 45. kapitolou - a pak vám ještě zveřejním speciální doplňující článek, kde vám poodhalím pár drobností (takže skoro všechno) které jste se v průběhu čtení Já a Mistr nedozvěděli :)


Milenne provedla Claru dlouhou chodbičkou, která měla zdi pokryté tapetami s motýlím vzorem, a postavila ji před jedny tmavě zelené dveře, na kterých visel drobný ošuntělý štítek s číslem 47.
Zaklepala a mile se na sestru pousmála. Clara se nenápadně zavrtěla a pohledem sklouzla ke svojí protéze, jako by se bála, že se jí teď uvolní. Milenne jí věnovala jediný, neuvěřitelně přívětivý pohled, který Claru zcela odzbrojil a také se usmála.
''Mill?'' ozvalo se zpoza dveří. Milenne do dveří kopla a řekla:
''Neříkej mi sakra Mill! A pusť nás dovnitř, ano?'' Dveře se otevřely a za nimi stál mladý, nenápadný chlapík s plechovkou piva v ruce.
Clara mu podala automaticky ruku, a potřásli si rukou.
''Čau, já jsem Dan.'' Clara s nenápadným, ale předstíraným úsměvem pokývla. ''Clara.'' Dan se pousmál, lokl si piva a když už všichni stáli uvnitř, v bytě - tak zavřel dveře.
''Já vím, jsi sestra Milenne. Clara Waverová.'' Svoji řeč zakončil tajemným úsměvem, a nepatrný důraz, kterého si Clara všimla, když vyslovoval její příjmení - Waverová - prozrazoval, že to asi nebude jen kamarád.
''Jo... tak nějak.'' odvětila Milenne a posadila Claru do blízkého křesla.
''Měla bys sedět, při tvé... kondici.'' Clara mlčky přikývla. Jistě, člověk, který přišel téměř o celou nohu prostě musí sedět, i když má protézu, že? Svou lehce škodolibou poznámku si raději nechala pro sebe, protože se nechtěla hned druhý den hádat. Byla ráda, že zjistila, že má sestru - ale pořád si připadala trochu divně, když se o ni Milenne tolik starala. Připadala si nějak... neužitečně. Jako nemohoucí stará žena, která už má všechno za sebou a jen odpočítává dny do své smrti. Přesně tak si Clara připadala.
''Dane... Clara tu zůstane, dokud pro ni nepřijdu, ano? A víš, jak jsme se domluvili, tak se toho drž. B.K. ti to potom zaplatí.'' Dan pokývl.
''A nic platit nemusí, rád pomůžu - to přeci víš, Milenne.''
''Jasně, ale fakt díky. No... a teď mě budete muset omluvit, protože si ještě musím něco jít nutně zařídit, takže... Alespoň budete mít možnost se hned poznat. Sami...'' Milenne se ušklíbla. ''Doufám, že spolu budete dobře vycházet, protože vás čeká minimálně týden společného bydlení a žití.'' Clara se tiše zasmála a Dan se neubránil ironickému úšklebku.
''Věřím tomu, že to tu spolu zvládnete sami. Nemám pravdu?'' Oba přikývli a Milenne odešla.

Dan si ke Claře přitáhl dřevěnou židli, posadil se na ni a mrkl po Claře. Clara se trochu hloupě, možná až dětinsky uculila a povídá:
''No... tak, tady teď budu.'' Dan přikývl.
''Nemusíš se bát, nejsem žádnej vrah, dealer, ani nic podobně zláho. Jsem jen obyčejný chlapík, co se trochu nešikovným způsobem zamotal do záležitostí v Podsvětí, stejně jako ty. A myslím si, že bychom si mohli rozumět. Dáš si kafe?'' Clara přikývla. ''Jo, to bych ráda.''


''Milenne?'' ozvalo se z mobilu. Milenne se rozhlédla kolem a zády se opřela o chladnou zeď postarší budovy.
''Jo, jsem to já.'' špitla do telefonu.
''Povedlo se ti odvést ji k Danovi?''
''Jo, povedlo. Je u něj, právě jsem odtamtud odešla. Zdá se, že jde všechno podle plánu - a nikdo nic neví. Slídily si vážně hlídám.''
''Skvělé. Až se situace uklidní, chci abys mi ji přivedla, rád bych si s ní promluvil. Podrobnosti ti říkat nebudu, jen bych si s ní rád promluvil. V soukromí. Chápeš, ne?''
''Jasně, chápu. Nějaký další úkol?''
''Nechme naši Claru u Dana, tam je v bezpečí - což je konec konců naše hlavní priorita, že? A teď by ses mohla trochu víc soustředit na našeho milého pana M.''
''Pan M, jo?''
''Mohla bys ho poctít návštěvou.''
''Jasně.'' Milenne zaklapla mobil a uklidila si ho do kapsy. Znovu se rozhlédla po okolí, jako by si prověřovala, že je ulice čistá a poté se dala na odchod.


''Jonathan zbil Setha. Hahaha!'' Eliza se hlasitě rozesmála, a Abigail, která seděla hned vedle ní a doposud poklidně popíjela svou ranní kávu, se rozpačitě usmála.
James pozvedl jedno obočí a ošklivě se na Elizu podíval.
''Co je sakra vtipnýho na tom, že ten řezač nohou zmlátil Setha?'' Eliza se přestala smát a na jeden lok dopila zbytek kávy, co měla ve svém hrníčku s nápisem ''Bacha, mrcha přichází'' a mrkla po Jamesovi, jako by věděla něco, co on ne.
''Ten zmetek si to zasloužil, Jamesi. Nemá smysl ho neustále bránit. Je zcela přirozené, že hajzlové občas dostanou na přes tlamu. Děláš, jako kdyby se to nikdy nestalo.'' James polkl a podíval se směrem ke dveřím, protože ho zmáhalo špatné tušení.
''Se-Sethe...?'' špitl James rozrušeně, a Eliza se šibalsky usmála. ''Krysáčku, pojď si sednout vedle mě - Abbie je už na odchodu, že?'' Abigail se zakuckala pohlédla na Elizu, pak na Setha - a potom na tu spoustu kávy, co jí zbývala v hrnku. Bez váhání si vylila veškerý obsah hrnku do krku a zvedla se ze židle, aby Sethovi uvolnila místo.
''Dík, Myško.'' řekl tiše Seth a neklidně se zavrtěl na židli.
''Copak to máš s obličejem, Krysáčku?'' zeptala se Eliza, naoko milým a starostlivým hlasem.
''Však to sama vidíš, tak proč mě provokuješ?'' odvětil Seth a James si raději sáhl pro noviny, aby se měl za čím skrýt, kdyby náhodou začaly vzduchem létat nože a střepy.
''Já jen ze zvědavosti. Kdopak ti to udělal?'' Seth se rychle pohnul a srazil Elizu ze židle. Poté se sám zvedl a šlápl jí na dlaň ruky.
''Měla bys líp vážit svoje slova, Myško.'' Poté Seth obrátil svou pozornost k Jamesovi, který se snažil co nejnenápadněji sedět u stolu, aniž by schytal nějaké to případné zranění, o které v žádném případě nestál.
''Kam zmizela ta Waverová?'' zeptal se Seth Jamese. James znovu polkl.
''Nevíme, kde Clara je-''
''Ta druhá, Jamesi. Ta druhá.'' James složil noviny a pomalu, opatrně je odložil na stůl.
''Je někde... ve městě.'' odpověděl roztřeseným hlasem. Nechtěl si to přiznat, ale měl ze Setha strach.
''Ve městě... Už jsem si dlouho někam nevyrazil.'' pronesl vítězně Seth a s tichým zasmáním odešel z místnosti, s jedním ze svých tajemných úšklebků na rtech.


PS: Opět bych byla ráda za názor, kritiku a tak, znáte to :) A ZAJÍMALO BY MĚ, JAK SI MYSLÍTE, ŽE JÁ A MISTR SKONČÍ? :) Kdyžtak mi to (PROSÍM) připište do komentářů :)))
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ami Ami | E-mail | Web | 23. ledna 2014 v 7:28 | Reagovat

Sákra!
Je to naprosto úžasný! Už se nemůžu dočkat poslední kapitoly!
Ale mně se ta Milenne nějak nelíbí!

2 Calla Calla | 23. ledna 2014 v 9:21 | Reagovat

Úžasná kapitola! Já budu brečet až Já a Mistr skončí! :( A jak si myslím, že skončí? :DD Já si myslím, že buď to Seth najde Milenne a tím pádem i Claru a nebo že je Milenne spolčená s Mistrem a Claru prozradí. :DD Já prostě nevím proč, ale Milenne mi přijde nějaká podezřelá, i když to tak možná není. :D A nebo se nestane nic :D

3 Lady Clair Lady Clair | 23. ledna 2014 v 12:57 | Reagovat

JaM končí? Niééééééééééé!!!!!! Plačem! :(

4 Luss ^^ Luss ^^ | Web | 23. ledna 2014 v 15:01 | Reagovat

Neskutečné jak nádherně píšeš!

5 Milča Milča | Web | 23. ledna 2014 v 17:29 | Reagovat

[1]: [2]: No dovolte! :-D
Tss...co proti mně máte? :P
Každopádně, můj názor sestřičko znáš, vazbičku jsi dostala a ani nevíš, jak moc mne to rmoutí...3:)
Ještě, že vím to, co ostatní ne, jinak bych se zhroutila! :D

6 Ami Ami | E-mail | Web | 23. ledna 2014 v 17:34 | Reagovat

[5]: Já proti Tobě nic!
Jen tahleta Milenne se mi nelíbí! :D

7 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 23. ledna 2014 v 18:34 | Reagovat

Mám obavu, že když je Já a Mistr horor, že to neskončí zrovna... dobře :D

8 Sillia Sillia | 23. ledna 2014 v 19:40 | Reagovat

No tak to je napínavý, docela mě mrzí, že JaM skončí, ale těším se na tu poslední a zároveň na ten článek s nezodpovězenými otázkami.

Jak si myslím, že to skončí? To je trochu zapeklitější otázka, protože mám mnoho domněnek, některé, které mají základ už v předchozích kapitolách a některé vyplývající z této, ovšem možná neopodstatněné.
Ta Milenne, se mi nezdá, je taková tajemná a zároveň mi připadá, jakoby ona byla tou krysou, což je kravina, když je to Stephen, ale chováním mi tak prostě přijde, tedy přišla by, kdyby jí nebyl Stephen. Naopak nevím, co si mám myslet o tom Danovi, ale podle mě to nebude zase tak malá ryba, jak se zdál než jsem nad tím začala přemýšlet. Clara je teď naopak zase teď... jak bych to jenom řekla... jiná? Divná? Taková moc neakční, hodně v klidu, ale doufám, že je to jenom jakási její hibernace do další akce. Podle chování Setha si myslím, že už po Claře tolik nejde, že chce spíš mrtvou Milenne, ale Claře to taky nepromine, takže si myslím, že ona z toho taky jen tak nevyvázne.
Ale k tomu jak to skončí. Mám několik možných verzí takže tady:
1. Mistr zabije Milenne, (to je jedna z těch neopodstatněných) a Clara se jakoby zlomí a bude se chtít něco jako pomstít a tak vyvraždí celého Mistra s výjimkou Stephena, protože je to polda a proto si podle ní ještě zaslouží žít.
2. Clara se bude chtít absolutně odpoutat od svého zabijáckého života a tak vyvraždí všechny, co s její vražednou minulostí měli jakoukoli spojitost, takže sestru Milenne, celého Mistra včetně Stephena i Běžce a jeho přátele, protože o tom taky vědí a prostě všechny, co o tom byť jen málo vědí či tuší a vrátí se zpět do starého života, neváže vztahy se svou zbývající rodinou a Jasonem, který je výjimkou jejího vražedného běsnění (happyend). Nebo po tom, co se od Mistra odpoutá, tak to psychicky nevydrží a sesype se, spáchá sebevraždu, dobrovolně se přizná u policie, nechá se odvézt do cvokárny, stane se závislá na drogách a sebepoškozování, spadne do depresí apod.
3. Mistra nevyvraždí Clara, ale její sestra Milenne, kterou ale zabije Seth, který si pak najde Claru a zabije jí, nebo se Clara na úkor jeho zranění ubrání a zabije ona jeho.
4. Mistr nakonec Claru najde a dá jí druhou šanci pro ně pracovat a žít s nimi, samozřejmě s nějakou podmínkou či nějakým trestem, třeba s úkolem zabít Jasona (toho bych tedy ráda viděla mrtvého) a pokud možno i svou sestru, nevím proč, prostě jenom tak, třeba proto, že jí ukrývala, Clara bude pokračovat jako vražedkyně a členka Mistra
5. Ten pan M je Mistr a Milenne dostala za úkol je sledovat možná i zabít, to se jí nepodaří, prozradí Claru a Mistr jí i Claru včetně Dana zabije
6. Milenne volal někdo od Mistra, že si s Clarou potřebuje promluvit, nevěří, že ona je ta krysa a protože je to rozumný člověk chce jí dát možnost říct to celé, takže si myslím, že volal Ted, kterému by to řekla, kdyby se do místnosti nevřítil Seth, ihned ji neodsoudil a nechtěl zabít
7. Možnost, že všichni do jednoho pochcípaj, kvůli tomu, že se Sacrifices rozhodne všechny odstranit a nehradit někým novým, kteří je budou více poslouchat a více se řídit jejich rozkazy.
8. Seth vyrazí do města, zabije Milenne a všechny svědky, přičemž z ní stihne vytáhnout, kde je Clara, půjde za ní, bude jí chtít zabít, ale Dan se před ní postaví, jelikož chápe její situaci, ale zaplatí za to životem, protože Seth nechtěl Claru zabít, ale přivést ji zpět, protože přestože si to snaží nepřipouštět má jí rád a toho pokusu jí zabít možná lituje (fake, to poslední se Sethem a Clarou vážně opravdu nemyslím) prostě ji jen bude chtít přivést zpět aby jí podrobil podobné zkoušce jako byla její první, jenomže tahle bude těžší a rozhodnou tak, jestli má právo se k nim vrátit a nebo má chcípnout.
9. Díky Stephenovi a Jasonovi má policie dost informací a všechny zatkne a odsoudí nadoživotí do vězení, některé kvůli sebeobraně postřílejí, ale Sacrifices si svoje nájemný vrahy dostane ven, ani přejdou do nějakého jiného státu (tam kde nevydávají zločince) a budou pokračovat ve svých aktivitách, ale se ztrátami. (To je asi ta nejhorší možnost)
10. To už je jenom taková parodie: Při pokušení o to všechny pozabíjet se všichni buďto postřílí navzájem a nebo se tam všichni zamilují... xD (To bych byla fakt hodně šáhlá, kdybych tohle myslela vážně, ale potřebovala jsem 10. bod.... xD)

Tak to je všechno, fakt se těším jak to skončí, protože jsem fakt šíleně napnutá, jak mučedník na skřipci těsně před jeho smrtí.

9 ellnesin-blog ellnesin-blog | Web | 9. března 2014 v 12:05 | Reagovat

Není Milenne nĕjaká divná? A konec fakt neodhadnu, takže si ho půjdu přečíst!

10 Violett Violett | Web | 19. března 2014 v 19:43 | Reagovat

Sakra! Moc se mi to líbí a dost mě zajímá jak to nakonec skončí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama