Legenda 5. část

6. ledna 2014 v 5:00 | Clara Black |  Legenda
Tááák, je čas na další část Legendy! Možná jste si toho nevšimli, ale změnila jsem banner v menu, který k Legendě patří. Ten původní byl zcela provizorní, ale pokud se vám líbil víc, tak ho stejně nakonec hodím do informačního článku k Legendě, tak nemusíte případně zoufat. Jinak samozřejmě doufám, že se vám bude dnešní část líbit :)

/a změnila jsem i signaturu, logicky xD/

*nadšeně kouká na signaturu a slintá, má tam svého oblíbence* Víte koho? :)


''Takže si to ještě jednou zopakujme.'' řekl již po desáté detektiv Malloy a rozhlédl se po svém týmu, aby se ujistil, že ho všichni sledují a poslouchají. Sáhl si pro ukazovátko a přistoupil k plastové tabuli, kterou měl pověšenou na zdi v kanceláři. Ukázal na fotky mrtvého feťáka a pokývl směrem ke svému týmu.
''Samuel Jackens, 19 let, nalezen v postranní uličce na konci města. Podle pitvy se nepředávkoval, smrt přivodil úder do spodní části lebky. Útočník zřejmě použil nějaký předmět podobný trubce, možná baseballové pálce. Vražedná zbraň se zatím nenašla.''
''Výborně detektive Wallensi.'' Wallens si něco napsal do malého zápisníku, který měl v ruce a spěšně ho zaklapl, jako by si nepřál, aby kdokoliv viděl to, co si napsal. Poté si urovnal košili a sáhl po hrnku s nápisem ''Dobré ráno, vraždo'' a napil se kávy.
''Dobře. Povedlo se nám zjistit, komu Samuel volal krátce před tím, než zemřel.'' dodal další z detektivů.
''Nějaká Amanda-'' začal, a odkašlal si. ''Amanda Parkerová.''
''Dobře. Wallens zajde za tou Parkerovou, Rushi - ty se pojedeš podívat na místo činu a já odeženu bulvár. Zbytek týmu zjistí, jestli se v okolí v době vraždy nenacházel nějaký svědek, protože by nám to moc pomohlo. Dotazy?'' Všichni se zvedli a šli si po své práci. Wallens dopil kávu, chňapl po svém kabátu a vyšel s ostatními z kanceláře. Doufám, že to nebyla jeho přítelkyně, pomyslel si otráveně.


Tak tady, bydlí? pomyslel si udiveně Wallens, když přijel k domu Amandy Parkerové. Byl to starý, malý domek v takové té chudší čtvrti, kde mnoho lidí nebydlelo. Teď už ne, ale bývaly doby, kdy byly takové čtvrti v každém městě a byly doslova přecpané lidmi.
Wallens vystoupil z auta a zabouchl dveře. Jeho auto tvořilo v kombinaci s prostředím, kde se právě nacházel, zvláštní možná až šílený kontrast.
Zahlédl několik lidí, ignoroval jejich podivné pohledy, možná až závistivé pohledy - a zamířil rovnou k domu, kde bydlela Amanda Parkerová.
Přešel po suchém trávníku, vyběhl po stařičkých dřevěných schůdcích na verandu a spěšně zaklepal na dveře, které také vypadaly, že mají nejlepší léta za sebou.
''Kdo je tam?'' ozvalo ze zpoza dveří. Wallens si vytáhl odznak a odkašlal si.
''Detektiv Wallens, oddělení vražd. Chtěl bych vám položit pár otázek ohledně Samuela Jackense - jste totiž poslední osoba, které volal před svou smrtí-''
''Vypadněte.'' zabručel hlas z druhé strany.
''Jen bychom si potřebovali udělat obraz o tom, jaký byl, nikdo vás nepodezřívá, madam.'' Dveře se pootevřely.
''Neříkejte mi madam. Jsem Amanda, ne madam. A pojďte dál...'' Amanda se podívala na odznak. ''Detektive Wallensi.''
Amanda odvedla detektiva Wallense do obývacího pokoje a pokývla na něj, na znamení toho, že se má posadit. Bez váhání se posadil do křesla a rozhlédl se po místnosti.
''Dáte si něco k pití? Čaj, kávu, vodu, limonádu...?'' zeptala se Amanda zdvořile. Wallens jen zavrtěl hlavou. ''Ne, díky.''
''Takže... na co byste se chtěl zeptat, detektive?'' řekla Amanda, když se posadila naproti němu. Ruce si položila na klín a hleděla mu přímo do očí. Vzbuzovala dojem, že ví přesně, co chce a že to vždycky dostane. Svým způsobem šel z jejího rozhodného psychického postoje strach.
''Proč vám Samuel volal před svou smrtí?'' zeptal se Wallens, a nijak na sobě nedával znát to, že je z ní rozhozený.
Amanda si prohrábla vlasy a obdařila ho milým, ale lehce podivným úsměvem.
''Byli jsme přátelé, detektive. Chtěl se mě zeptat, jestli bych s ním nezašla za jeho bratrem. Ti dva spolu neměli bůh ví jak dobrý vztah, dost často se navzájem bili, ale přede mnou se Mark choval slušně. Ani se mu nedivím - na střední škole jsem ho jednou celkem surově napadla. Asi si to pamatuje do dnes, proto se ke mě chová slušně a vlastně i mile... Ale nehledejte v tom nic špatného, detektive. Samuel byl milý chlapík, jen se bohužel zapletl s drogami. To se stává, ne? Ale stále nechápu, proč by někdo stál o to, aby byl mrtvý.'' Wallens pokývl a očima přelétl na nástěnné hodiny, které visely na zdi. Tik, ťak. Tik, ťak. Zvláštní bylo, že fungovala pouze vteřinová ručička - zbylé dvě ručičky byly zastavené na dvanácté hodině.
''Odpusťte mi mojí drzost, ale není vaše reakce na to, že je Samuel mrtvý lehce necitlivá?'' zeptal se Wallens a znovu upřel pohled na Amandu, sedící před ním. Od sebe je dělil jen stůl.
''Ach, no jistě. Musíte mi prominout, že nepláču nad svým mrtvým přítelem - ale detektive, já už jsem zvyklá. Když jsem byla na střední škole, zemřela mi babička, s kterou jsem bydlela. Když jsem byla malá, přišla jsem o rodiče. Jako malá jsem ani neměla kamarády. Je zkrátka mou součástí, že nejsem tak citlivá jako ostatní lidé - a převážně jako ostatní ženy. Nebudu plakat, na to jsem až příliš smířená s tím, že se lidé rodí - a pak zemřou. Někdy dříve, někdy později.'' Wallens zamyšleně kývl.
''Je mi líto čím jste si prošla. Ale máte opravdu zvláštní životní postoj, to uznávám. Ještě jsem neměl možnost potkat se s někým tak... No ano, silným. Máte můj obdiv.''
''Nepotřebuji váš obdiv, detektive. A říkejte mi Amando, ano? Jen Amando. Máte další otázky?'' Wallens se zamyslel, a pak povídá:
''Jaký Samuel byl?'' Amanda se usmála a napila se ze sklenice, která stála na konferenčním stolku, který je od sebe dělil.
''Byl zvláštní. Nebyl jako ostatní lidé, které můžete potkat na ulici. Na rozdíl od ostatních feťáků, co žijí na ulici byl opravdu chytrý, a dost zdvořilý. I přes to, jak žil se stále choval jako by žil stejně jako ostatní lidé, kteří kolem něj procházeli aniž by si ho všimli. Byl zahloubaný do sebe, do svého světa - a řekla bych, že byl i šťastný.''
''Takže bydlel na ulici, když jste se seznámili?''
''Ne, to ne. Znali jsme se už ve škole, ale příliš jsme se spolu nebavili. On byl... oblíbený - a já byla šplhoun, navíc mi říkali Bobule, protože jsem byla... silnější. A jistě znáte princip fungování života na škole, ne? Podle toho, v jaké společenské třídě jste, podle toho se k vám lidé chovají. Já byla nejníže, proto se se mnou nikdo nebavil, nebo jsem byla jen terčem posměchu.''
''Znám ten pocit.'' zamumlal Wallens chápavě.
''Ale když jsem ho potkala po škole, byl úplně jiný. Nevím jak k tomu došlo, ale z toho milého a okouzlujícího kluka, který dobýval srdce těch nejhezčích děvčat na škole - se stal zubožený feťák, který bydlel na ulici. Nejvíce mě překvapilo to, že byl spokojený se svým životem... Ale nemohla jsem ho takhle nechat, proto jsem ho brávala k sobě - a díky mě se také pravidelně ukazoval na stanici pro drogově závislé.'' Amanda pokrčila rameny a odmlčela se. ''Byl to můj přítel, víte? Měla jsem ho ráda. Je mi líto, co se mu stalo, ale při jeho způsobu života k tomu jednou muselo dojít. Já jsem s tím počítala, nevím jak on... Jak vlastně zemřel?''
''Úder do spodní části lebky. Vražedná zbraň se nenašla, ale podle rány odhadujeme, že se jedná o něco jako baseballovou pálku.'' Amanda přikývla a oči se jí smutně zaleskly.
''Opravdu jsem ho měla ráda. Byl to hodný chlap. Jen měl smůlu...''
''Měl nějaké nepřátele? Nevíte o někom, kdo toužil po jeho smrti nebo kdo by byl schopný to udělat?'' zeptal se.
''Ne, o nikom takovém opravdu nevím. O ostatních přátelích se nezmiňoval - a jediný, kdo ho příliš neměl rád byl jeho bratr, Mark, jak jsem říkala. Možná zkuste zajít za ním, třeba vám řekne něco víc, než já.''
''Dobře, děkuji vám slečno Par-'' Wallens se odmlčel a potřásl hlavou. ''-Amando. Nebudu vás dál... obtěžovat. Moc vám děkuji za váš čas a vaši ochotu. Kdybyste si vzpomněla na cokoliv, co by nám mohlo pomoct ve vyšetřování, tak se mi ozvěte.'' řekl Wallens a podal Amandě svojí vizitku.
''Ještě jednou díky, a na shledanou.'' řekl, když vycházel ven. Jak vyšel ven, dveře se opět zavřely a dům opět působil stejně zlověstně jako když k němu mířil.
Wallens nasedl do auta a jel směrem na stanici.

PS: Jestli pak někdo z vás ví, kdo je na té signatuře a na tom banneru? Našel by se tu někdo, kdo by ty lidi poznal? ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pisatelka Pisatelka | Web | 6. ledna 2014 v 14:38 | Reagovat

Krásná signatura obě se mi moc líbí,nemohla bych vybrat jednu :)povídka se mi taky moc líbila na mě působila tak poutavě že jsem prostě musela znát konec a těším se na dal ší kapitolu.

2 Clara Black Clara Black | Web | 6. ledna 2014 v 14:49 | Reagovat

[1]: To mě těší :) Jen by mě zajímalo, jestli třeba náhodou netušíš, kdo je na té nové signatuře...? O:) :D

3 Scriptie*13* Scriptie*13* | Web | 6. ledna 2014 v 16:14 | Reagovat

Chápu to dobře tak, že je to nějaký časový skok? Protože... no, jestliže zmínila smrt babičky, tak si s ní asi nějak poradila, že? A Mark je ten, co přišel o ucho, tuším.
Jinak, když to čtu, připadám si jako při čtení nějaké dobré detektivky (kterých jsem ani moc nečetla), jelikož netuším, co by mohlo být dál a tak. Zkráceně řečeno, těším se moc na další. :)
Lidi na signatuře neznám, jen ten třetí je mi nějaký povědomý, jen nevím odkud. A tvůj oblíbenec asi bude ten první nebo čtvrtý (beru to zprava), protože takhle nějak mě napadlo, že by mohl vypadat Ted z JaM. Nebo by to taky mohl být ten poslední. Ne, opravdu nevím. :-D

4 Clara Black Clara Black | Web | 6. ledna 2014 v 16:39 | Reagovat

[3]: Ano, chápeš to dobře :) Chápeš to moc, moc dobře :D A něco ti prozradím - na té signatuře je jeden chlapík, podle kterého jsem Teda v JaM pojmenovala - jmenuje se Ted Bundy :)

5 Scriptie*13* Scriptie*13* | Web | 6. ledna 2014 v 16:53 | Reagovat

[4]: No vida,dobře jsem se sekla. xD Myslím s tou fotkou.

6 Sillia Sillia | 6. ledna 2014 v 20:21 | Reagovat

teda pěkný, já žasnu, ale nějak mi přijde, nepřeskočila jsi náhodou několik let? Ale i tak, pořád bych ráda věděla, jak to s Amandou dopadne, jestli třeba bude sériovou vražedkyní... nebo obětí, nebo spoluúčastnicí, potká se s sériovym vrahem... Vážně nevim, ale už se těšim na pokračování.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama