Legenda 6. část

19. ledna 2014 v 5:00 | Clara Black |  Legenda
Po nějaké době přidávám další část Legendy, a dnes také trochu kratší - oproti té předchozí. Snad se vám bude líbit :)''Amando!'' Zoufale zabušila na dveře a rozrušeně se rozhlédla po okolí, jako by se chtěla ujistit, že nikdo není v její bezprostřední blízkosti. ''Amando! Otevři! Amando!''
Dveře se konečně otevřely, a ona vpadla dovnitř - celá udýchaná z toho, jak celou cestu běžela. Dopadla na kolena a Amanda přibouchla dveře.
''Copak hoří?'' zeptala se Amanda jakoby nic, a překročila ji, jako by byla obyčejným kamenem, který je lepší překročit, než o něj zakopnout.
''To bys měla nejlíp vědět ty! To u tebe byl ten fízl.'' Amanda protočila oči, podala jí ruku, a vytáhla ji znovu na nohy. ''Poznala jsem ho. Ten zadek poznám!'' Amanda povytáhla jedno obočí.
''Zadek, jo?'' Přikývla. ''Tak ty toho fízla poznáš podle zadku? Dost divná metoda odhalování nepřátel.''
''Divná, ale účinná. Poldové furt seděj, maj prosezený zadky.'' Amanda se posadila do křesla a nohy si poklidně položila na konferenční stolek. ''No posaď se, Ange.'' Angela se posadila naproti Amandě a něco znovu zamumlala ohledně policejních zadků, ale Amanda ji neposlouchala. Neměla náladu na její prapodivné kecy, které mívá pokaždé, když to přežene s prášky, které krade v lékárně.

''Proč jsi vlastně přišla?'' zeptala se nakonec Amanda, když ji přestalo bavit jen tak sedět a poslouchat to tichoučké mrmlání.
''Viděla jsem toho fízla. Co chtěl?'' Amanda se protáhla a pohlédla na Angelu vítězným pohledem.
''Kvůli Samymu.'' Angela se zatvářila hlubokomyslně a párkrát nepřítomně ťukla nehtem do stolu, jak byla zamyšlená. Po chvíli se zeptala: ''Kdo je to Samy?'' Amanda se plácla rukou přes čelo.
''Samuel.'' odvětila a hloupě se na Angelu podívala.
''Samuel?'' zeptala se Angela nechápavě, jako by si myslela, že si s ní Amanda jen hraje.
''Jo, Samuel. Ten feťák.'' Angele se náhle rozsvítily oči, jako kdyby najednou pochopila, o co vlastně jde a co Amanda říká. ''A co je s ním? S tím Samym... Samuelem, feťákem?''
''Ty jsi neslyšela novinky?'' Angela chvíli přemýšlela a pak zavrtěla hlavou. ''Ne.''
''Umřel. Někdo ho zabil.'' Angela si zakryla rukou pusu a zorničky se jí zúžily. Pak povídá:
''Bože. Jak se to stalo?''
''Někdo ho kuchnul v nějaký postranní uličce, tuším - nějak jsem toho chlapíka moc neposlouchala, spíš mě zajímaly jeho záměry, než to, co mi může říct. Detektivové ke mě každej den nechoděj. A navíc tenhle vypadal až moc chytře, nelíbil se mi. Wallens... Wallens... později se na něj zkusím poptat, uvidíme, jestli o něm někdo bude něco vědět.''
''Myslíš si, že by o nás mohl vědět? Bojíš se?'' Amanda mlčky přikývla.
''Možná už o nás vědí, jen čekají na vhodnou chvíli na zátah.'' odvětila a Angela zamyšleně přikývla, téměř jako by byla v transu.


Wallens vystoupil z auta a zamkl ho. Na policejním parkovišti, které bylo hned vedle stanice, byl klid. Neviděl tu ani živáčka - a ani moc aut tu nebylo - což značilo o tom, že byla nejspíš většina lidí buď v terénu, nebo měli volno.
Prošel přes parkoviště a vyšel na volné prostranství jakého si dvora, který byl takovou spojkou mezi vlastní stanicí a parkovištěm. Přešel po kamenné cestě a vešel na stanici. Ihned, jak vešel dovnitř, tak zaslechl drnčící telefon v jedné z kanceláří a nemohl se zbavit oné myšlenky, že lidé, kteří policisty považují za líné hňupi asi mají nějaký důvod k tomu, aby na ně takový názor měli.
Znovu se dal do chůze a prošel kolem několika prosklených kanceláří, menší laboratoře a prázdných výslechových místností, kde obvykle s oblibou křičí na zločince, aby z něj vypáčil to hloupé přiznání.
''Kafe?'' zeptal se ho Rush. Wallens nepřítomně pokývl a vzal si od něj plastový kelímek s horkou kávou. Pomalu přistoupil k plastové tabuli, kterou už stihl jejich šéf umístit ven mimo svou kancelář, aby se měli detektivové čeho chytnout při hledání pachatele.
Wallens neměl příliš v oblibě feťáky, a když už měl řešit vraždu nějakého feťáka, nijak nadšený z toho nebyl. Ne, že by z toho měl přímo radost, že je na světě o jednoho feťáka méně, ale nijak zdrcený ze smrti člověka závislého na drogách vážně nebyl. Podle jeho životního postoje nikdo neměl o drogy ani pohledem zavadit, natož si s nimi začít zahrávat. Pokaždé to totiž skončí stejně. Budete mrtví. A je jedno jestli proto, že chytnete nějakou nemoc, nebo proto, že vás někdo zabije, protože mu dlužíte peníze za drogy - prostě umřete. A světu bude stejně nakonec jedno kdo jste byli, když jste žili, protože jste byli JEN FEŤÁKEM. Nezajímavým člověkem, který vyhledával přítomnost drog. Nikdo důležitý, jak by řekl sám Wallens.
''Už se ví něco dalšího?'' zeptal se Wallens a automaticky se napil kávy z kelímku. Na jazyku mu zůstala jistá pachuť kávy, která je příliš sladká, možná až přeslazená - ale nedal na sobě nic znát.
''A dík za kafe, Rushi.'' odvětil směrem k Rushovi, který seděl na stole vedle něj.
''Nic moc jsme nezjistili, ale co ty? Řekla ti něco ta ženská? Jak se jmenovala? Ama-''
''Amanda Parkerová.'' pronesl automaticky Wallens, svým klasickým lehce zamyšleným hlasem, který obvykle většinu ostatních v kanceláři vytáčel, protože vyvolával dojem, že toho Wallens ví víc, než říká.
''Aha. Co ti řekla?''
''Pojedeme si promluvit s bratrem oběti. Myslím, že nám to objasní.'' zavelel Wallens, na ex dopil kávu a vrazil prázdný kelímek Rushovi do ruky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Abigail Abigail | 19. ledna 2014 v 16:55 | Reagovat

zajímavá povídka, i když zatím nechápu o co tam jde, protože je to poprvé co jsem navštívila tvůj blog. Jinak máš pěkný blog =) a dobře píšeš, nejspíš s touhle povídkou, příběhem začnu od začátku, vypadá to zajímavě =)

2 Milča Milča | Web | 19. ledna 2014 v 18:11 | Reagovat

Takže, sestřičko, toto je to překvapení, které jsem na fb myslela :D.
Je to snaha napsat ultra dlouhý komentář, tak jsem zvědavá, jak se to vyvede :D.
Abych tak začala s kapitolou, mohla být o něco delší, víš jak ráda čtu tvé povídky, avšak nic véce jí nemohu vytknout.
Díky tomu, že jsi mi vysvětlila o co go v Legendě- ventilování, chápu vše o něco lépe než ostatní. Avšak i mě to s tím zadkem překvapilo, upřímně ta Angela je dooprady šíblá-nevím, jak jinak to říct. Co se týče Amandy, zrovna ona má do andílka daleko, ale abych tak řekla, zrovna ji jsem si v Legendě oblíbila. Její povaha se mi 'zamlouvá'. Pak tu máme Wallense, který mi připomíná pijavici. Asi by bylo nejlepší se ho zbavit, ne? :D
I tak si myslím, že to máš v plánu :DDDDD.
A co se týče Sammyho, zabíjet si ho nemusela, ovšem, jak lze vidět, nemohla sis pomoct :D.
Stává se xD.
Dále bych poukázala na Amandinu babičku. Dozvím/e se někdy, kdo ji zabil, protože Amanda ji pouze mrtvou nalezla a když to musím říct takhle, sežrala ji, ne? :D
Docela by mě zajímalo, jak to s ní bylo...O:).
Dále...mám takový pocit, že se tam chystá nějaká ďáblovina, rozpory mezi policíí a Amandou...jsem zvědavá, co z toho vyleze.
Byla bych vděčná, kdybys, co nejrychleji napsala další, protože tato povídka jako všechny od tebe je naprosto úúúúúúžasně bombózní a jejich četba (u mě obzvlášť JaM! :-D) je podobná závislosti na drogách...
DSL, ZLP, víš, co tím myslím! xD :D
Shrnuto a podtrženo, Legenda je u mě na žebříčku od tebe 3. nejoblíbenější povídka, myslím, že si to zasloužíš vědět a hlavně tento komentář je jako náhrada za ty, co ti ti "věrní čtenáři" k tomuto zapomněli dát.
Takže, toho je to překvapení, není zač, ber to jako oplátku za tu kapču od JaM a já jdu na fb.
Tvá nejcennější sestřička (Satanův nenahraditelný zástupce) Milča xD :D

3 Clara Black Clara Black | Web | 19. ledna 2014 v 18:14 | Reagovat

[2]: Absolutně luxusní komentář, Sestři :D A Wallense se NEHODLÁM ZBAVIT! :-D S ním bych se loučila velice těžce, mám ho ráda :D (ach jo xD) A víš co... Legenda je prostě Legenda. A to s tou babičkou se bohužel nedozvíme, protože to tam zmíněný nebude (tuším?). A Angela je prostě best, zadek 4ever :D

4 Milča Milča | Web | 19. ledna 2014 v 18:16 | Reagovat

[3]: Já vím, já vím :D.
Škoda :D. Vím, ti a ti tví manželé a milenci...:-D. Škoda :D.
A no jasně, zadek 4EVER! :D

5 Clara Black Clara Black | Web | 19. ledna 2014 v 18:17 | Reagovat

[4]: Hele, s Wallensem jsem se nijak nezaplétala, ten je zapletený s někým jiným! :-D

6 Milča Milča | Web | 19. ledna 2014 v 18:47 | Reagovat

[5]: Jó..? :-D
No jasně...:-D

7 Aurélie Aurélie | Web | 20. ledna 2014 v 13:03 | Reagovat

zajímavá povídka, moc se mi tam líbí některé myšlenky :)

8 Lucienne Lucienne | E-mail | Web | 23. ledna 2014 v 18:41 | Reagovat

Líbí se mi, že jsi použila pohled Wallense, takzvaného "možná nepřítele". :D Nevím proč, ale něco mi říká, že se mi bude líbit. :D Pěkná kapitolka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama