Recenze - Easy?

16. ledna 2014 v 22:30 | Nessa |  Recenze knih
Easy?

Originální název: Easy

Autorka: Tammara Webber

Série: Easy

Díl: 1.

Počet stran: 308

Vazba: Vázaná

Nakladatelství: Jota

Rok vydaní: 2013

Hodnocení na Databázi knih: 88%

Hodnocení na Goodreads: 4.16

Anotace: Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem. Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí? Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne. Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné - vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu. Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit.

Jedna noc změní Jacqueline pohled na svět a na její dosavadní život. Tu noc ji přepadl nejlepší kamarád jejího bývalého, Buck, chtěl ji znásilnit, jenže se objevil tajemný zachránce Lucas a zmařil mu jeho pokus. S jeho pomocí se dostává na kolej, kde se vzpamatovává z nezdařeného útoku a rozchodu se svým dlouholetým přítelem. Jelikož zameškávala školu, začne propadat z ekonomie, ale učitel jí dává poslední naději, doporučí ji, aby začala chodit na doučování, jenže se ukáže, že tam chodí i Lucas, se kterým ze začátku nechce mít nic společného. Lucas již delší dobu Jacqueline sledoval, ale ona si ho všimla teprve až tu noc. Nyní, poté noci, ho vidí všude, myslí si o něm, že je to špatný kluk, jelikož ve škole nevnímá výuku, jenže tento kluk skrývá svou temnou minulost, kterou chce ona poznat. Ale bude jí Lucas chtít ukázat tu temnotu? A co Buck, který se nedokáže smířit s porážkou?

Jacquelineje velmi sebejistá osoba, která nemá tušení, že by ji chtěl někdo ublížit. Až po útoku se začíná celkově měnit. Lucas je velmi záhadný. Dalo by se říct, že je to vlk samotář. Jeho úžasný vzhled, skrytá tetování a umanutost, snést tomu, koho miluje modré z nebe, zní jako skvělý bonus.

U této knížky jsem si čtení velmi užívala. Je psána z pohledu Jacqueline, které čtenáře provází svým každodenním životem. To, co se jí málem stalo, bych nikomu nepřála, ona měla štěstí, ale ne všichni ho mají. Velmi mě překvapilo to, co Lucas skrýval, nečekala jsem, že jeho minulost byla až tak temná. Autorka jednoznačně napsala příběh s trošku komplikovaným dějem, ale dokázala z něho nakonec udělat krásný příběh o lásce s happy endem.Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví KNIHCENTERUM.cz

Knihu si můžete pořídit zde
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | E-mail | Web | 17. ledna 2014 v 18:52 | Reagovat

To vypadá zajímavě, i když jinak by mě kniha si nezaujala. :)

2 Violett Violett | Web | 17. ledna 2014 v 21:06 | Reagovat

Takže díky tobě Claro, si to přečtu...takže děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama