Recenze - Krvavá Mary

24. února 2014 v 0:00 | Clara Black |  Recenze knih
Krvavá Mary

Autor: Alexander Stainforth (David Kaps)

Série: x

Díl: x

Počet stran: 160

Nakladatelství: Čas

Rok: 2013

Anotace: Teplá letní noc, večírek je v plném proudu, když náhle zhasnou světla. Pětice dívek se rozhodne zkrátit si dlouhou chvíli vyvoláváním ducha Krvavé Mary. Je to jen mámení vybičované fantazie, nebo se v zrcadle skutečně objeví přízrak znetvořené ženy a vtáhne je do temnoty? Od chvíle, kdy se Nancy Williamsová postavila před zrcadlo se svíčkou v ruce a zašeptala "Krvavá Mary, mám tvé dítě...", jsou životy všech dívek ve smrtelném nebezpečí. První brutální vraždu následuje jen o den později další a z poklidného městečka se stává šílencova aréna. Nebo je za vším přízrak Krvavé Mary?
Nancy ví, že musí bestiálního vraha dopadnout dřív, než on najde ji. Hraje se na život a na smrt a přežít může jen ten, kdo odhalí pečlivě skrývané tajemství...

Děj: Jakmile zhasnou světla, rozhodnou se dívky zkrátit si to zdlouhavé a nudné čekání na nahození proudu jednoduchým a známým duchařským vtípkem - vyvoláváním ducha. A ne jen tak ledajakého. Vybraly si ducha Krvavé Mary.
Když Nancy stojí před zrcadlem, svíčku v ruce, odhodlaně vyvolává Krvavou Mary, dojde k zvratu. Nancy uvidí něco tak strašného, že by si to nedokázala vysnít ani v těch nejdivočejších snech. Opravdu viděla Krvavou Mary? Vyvolala snad vážně jejího ducha a ten zapříčinil to, že prasklo zrcadlo? Nebo to byl jen důsledek příliš bujné fantazie a pověrčivosti? Ať už to bylo cokoliv, tak to odstartovalo obrovskou hrozbu pro všech pět dívek.
Ve městě dochází k brutálním vraždám a s každou minutou je vrah blíž... Nancy si moc dobře uvědomuje, o co se tu hraje, a tak se pokouší odhalit vraha co nejdříve, protože pokud dřív najde on ji... zemře. Je tu ale otázka, zda se vůbec jedná o vraha, nebo o onu nešťastnou Krvavou Mary...

Můj názor: Upřímnost bolí, a já budu upřímná. Tahle knížka mě doslova uhodila do očí, když jsem si prohlížela nějaký knižní blog, už ani nevím, který to byl - a řekla jsem si, že si tu knížku chci přečíst. Tahle tématika mě zajímá, mám ji ráda, tak proč ne, řekla jsem si. Ale pravdou je, že to není vůbec nic moc. Postavy jsou mi absolutně nesympatické, krom postavy onoho vraha, který figuroval hned na začátku knihy - to se mi líbilo, ale pak už jsem tu knihu četla jen z vlastního donucení. Způsob psaní mi nevadil, ale prostě mi to přijde, že je to tak nějak o ničem. Postavy se chovají divně, dle mého názoru - a děj je naprostá nuda. Autor přidal i trochu brutality - ale bože, nepovedlo se. Myšlenka dobrá, provedení radši nechme být, tak bych to řekla.
Zní to celkem krutě, ale vážně, byla jsem šíleně zklamaná. Námět vypadal poutavě, ale nakonec přišlo jen velké zklamání. Ani konec knihy můj názor nezměnil, takže bohužel, tohle žádná sláva není. Autora jsem doposud neznala - a abych byla upřímná, vlastně po tom ani netoužím. Možná příliš dávám na první dojem, ale tyhle pocity se se mnou táhly až do samotného konce, kdy jsem mohla s úlevou vydechnout, že to mám za sebou. Opravdové zklamání.

Každému se líbí něco jiného, každý má jiné myšlení a čte jiné knihy, takže možná se vám tahle knížka líbit bude, ale já jsem ji opravdu četla jen z vlastního donucení. Ale jak říkám - může to tak působit jen na mě, takže...


Moje hodnocení:

4/13


Recenze psána pro web databazeknih.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 24. února 2014 v 13:55 | Reagovat

Uh.. hezká recenze ale tvé hodnoceni knihy je docela knízké což je škoda protože jsem o knize uvažovala. ale jestli je taková jsk říkáš ssi si ji nepřečtu;)

2 Angela Angela | Web | 24. února 2014 v 15:47 | Reagovat

Povedená recenze, kniha vypadá dobře, podle tvého hodnocení bych si ji hlavně ze zvědavosti ráda přečetla. :)

3 Kate Kate | E-mail | Web | 24. února 2014 v 18:00 | Reagovat

Tak to je opravdu nízké hodnocení... :)
Ty si ty knihy kupuješ, nebo je dostáváš? :D

4 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 25. února 2014 v 17:31 | Reagovat

Já bych si tuhle knihu nevybrala vůbec, ale jako obálka a anotace je poutavá a podle ni bych taky myslela, že to bude dobrá kniha. Ale nesuď knihu podle obalu, jak se říká. Jinak povedená recenze :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama