Ach ta revoluce

27. března 2014 v 0:00 | Clara Black |  Jak to vidí Černá příšerka
Před chviličkou jsem dočetla článek blogerky, která si říká Enitas - a musím si v duchu zanadávat. Blogísková revoluce? Co to k čertu...? A autorský blog je plný ''nekvalitních blogů'' kdyby to tam vypadalo tak, jako dřív, tak by se tam takové blogy snad ani nedostaly - ale teď opravdu nenanážím na někoho konkrétního, jen říkám, že takovéhle blogy by tam asi vážně nebyly. Dřív to byla elita, ti nejlepší z nejlepších, ale fakt, TOHLE MYSLÍ VÁŽNĚ? A co autorka článku píše:

''Ti, co nejvíc křičí, si říkají Děti revoluce (nekecám) a požadují jakési Kladivo na blogery (bude se i upalovat?). Blogerka m., která už dávno není členkou autorského klubu, ba dokonce ani nebloguje na blog.cz, nám již zkritizovala prvních několik blogů v AK. Mrzelo mne, že můj blog vzala tak stručně, pouze odkázala na největší dno. Jistě, článek HoVínka jaksi nikomu nevoněl. Ovšem vážně netuším proč. Byl přece plný inteligentních úvah a přemítání o smyslu lidského bytí. To, že to z toho někteří méně otevření jedinci nevyčtou, není můj problém. :(''

m., sice není dávno členkou autorského blogu ani teď nebloguje na blog.cz, ale co jako? Dřív tu byla, ale Z NĚJAKÉHO DŮVODU ODEŠLA. Ale to už radši nevidím, to se mi nehodí, protože se potom nedá nahrabat tolik špíny, že? Miluju, když někdo něco kecá, aniž by věděl všechno. A to, že napíšu článek, který dokazuje maximálně to, že nejsem schopná sepsat nic smysluplného, za co bych se nemusela stydět (což asi není případ Enitas) tak co? Patřím do AK, když napíšu:

''Extrémní úvaha: Serte na školu, učitelé jsou mrdky, co vám lezou do hlavy a snaží se vás zmanipulovat a znormálnit a taky vás vyhazujou na chodbu. I s pitím (vínem), takže máte aspoň co pit a nejste dehydratováni. A to je - nezvládnu to teď napsat - hustodémonskykrutopřísný. Krutibrk. Honibrk.
Něco inteligentního: A teď vymáčkni to tučně - jako beďara. Řeknem vám, pochopte, že to stejně nemá smysl. A to je v píči. A pudeme do lochu. Za hulení trochu (a lajny malinko). Protože! Bykóz! Možná si hrajete na to, že to nějakej smysl má, ale ono nemá! To vůbec nedává smysl? No, nedává. Ale co dneska smysl dává? Tak na to serte.
Něco mrdlýho: To už je vykliklý. Zkuste si několikrát za sebou říct slovo "vykliklý". Divný, že? VykliklýVykliklýVykliklýVykliklýVykliklýVykliklýVykliklýVykliklýVykliklýVykliklýVykliklýVykliklýVykliklýVykliklýVykliklý.
Něco pravdivýho: Jsme moc a píšem sračky. Že jste si toho všimli? Ne, to se vám jenom zdá. Protože v dnešní době si nikdo nevšímá ničeho než sám sebe! Narcisové jedni. Zmrdi. Kokoti. Čurák jeden! Vyklikni kurzívu.
Něco básnického: Lidi si myslí, že básně znamenají jen rýmující se slova. To ne. Chce to myšlenku. Takže pozor. Co s těma rýmama? Olynth. Rýmy nám asi nejdou. Dneska né. Sekané.'' a samotný článek nese název HoVínka, přečíst si ho můžete zde.

Lidi, nezlobte se na mě, ale tohle je fakt trochu na hlavu. Děti revoluce se snaží pozvednout úroveň AK a zatím se tu objeví člověk, co podle všeho ani neví jak by měl vypadat kvalitní blog hodný členství v AK, pouze kritizující Děti revoluce, a proč? Asi proto, že je ''blogísková revoluce'' něčím nepohodlným, co by mohlo vést k vyhoštění blogů podobných tomu, co má právě Enitas, z autorského klubu.

A co mě ještě víc dopálilo je tohle:

''Děti revoluce nesnáší: špatný pravopis a sloh (ok), vulgarismy, články o módě, kosmetice, hubnutí, návykových a psychotropních látkách, krátké články, příliš dlouhé články, fotky s minimem textu, články o ničem a články o něčem, s čím nesouhlasí. A design musí samozřejmě také působit esteticky.
Mám pocit, že tito lidé by si snad přáli, aby všechny blogy byly stejné. Nejlépe jen bílá stránka s černým textem a články si mezi sebou rovnou můžeme kopírovat. Hlavně se nedopustit nějaké pravopisné chyby nebo vulgarismu. Často argumentují tím, že si to přece na tom internetu mohou přečíst i malé děti. Jenže můj problém už není, že malé děti si vysedávají u internetu a naráží na pochybné stránky. :))'' Nesnáší? Jako vážně? Nesnáší?! Děti revoluce požadují, ne nesnáší. Překrucovat umí každý, jak tak koukám. A je jasné, že by kvalitní blog měl mít články, které neobsahují pravopisné chyby v textu, pokud možno ne vulgarismy, články o délce statusu na facebooku a designem, který je přehledný a pokud možno pěkný. No a ozdrojované obrázky, samozřejmě. A to, že není problém autora článku/blogu, že malé děti vysedávají u internetu a naráží na pochybné články? A co? Jsme blogeři, řekla bych, že neseme jistou odpovědnost za to, co píšeme. A když už nemůžeme ovlivnit ty děti, tak logicky - ta zodpovědnost by mohla vést k tomu, abychom se snažili ukočírovat ty vulgarismy/potažmo témata, která se nehodí. Jsem snad jediná, kdo to tak cítí?
A že Děti revoluce snad chtějí, aby byly všechny blogy stejné? Tady asi někdo nic nepochopil, že? O tom totiž nikdy nepadla řeč. Jde jen o určitou kvalitu, nějakou úroveň, ne, že mají být všechny blogy stejné...

A ještě něco. Autorka má na tu ''revoluci'' svůj názor, což je fajn, ale stejně se k tomu musím vyjádřit. Ne všichni berou blogování jako ona, někteří ho berou nejen jako způsob zabití času, ale také jako součást svého života - jako třeba já. Potom to není takový přístup, člověk se snaží něco změnit. A že si autorka bude ''dál psát o nesmyslech'' - tak ať píše, je to přeci její blog, nikdo jí nemůže diktovat o čem psát. Faktem ale je, že blog, kde se nachází články o nesmyslech NEPATŘÍ DO AK. Blogy v AK by měly mít nějakou úroveň, ale tu patřičně snižují ony články, které jsou o nesmyslech. A jestli to tak fakt je, a Kladivo je pro takové blogery jen něco, kde dostanou zpětnou vazbu a čau, stejně si budu dělat všechno tak, jak chci, nic měnit nebudu - tak nepatří do AK. A klidně mi vyčítejte, že v AK sama nejsem a vyjadřuju se k tomu, nevadí mi to. A že je celá revoluce k smíchu? K smíchu je fakt, že to, že je to jednomu člověku jedno, neznamená, že to bude jedno ostatním. Myslí si, že je to k smíchu? Tak ať se třeba směje. Až skončí pryč z AK, protože bude ''psát dál o nesmyslech'' a neprojde Kladivem, tak se možná smát přestane, nebo se ponaučí. Já osobně doufám v to ponaučení.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 clary-clair clary-clair | Web | 27. března 2014 v 15:17 | Reagovat

Donrý článek.
Už tě mám v Affs :)

2 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 27. března 2014 v 17:05 | Reagovat

Něco jsem zaslechla, i když AK ani jeho problému nesleduju...

3 blogctvrteholky blogctvrteholky | 27. března 2014 v 17:35 | Reagovat

Děláš si ze mě ****? To jako myslí vážně, že takovýhle blogy pouští do AK? Jestli jsem uvažovala o nápravě, teď už opravdu ne. Jestli padli na takovou úroveň, není cesty zpět! -.-
Zabíjení času blogem? Rly? Já svůj blog beru jakou součást života, bez které bych se už neobešla. Takový blogy by okamžitě měli dát pryč a nahradit jinými. Nějakými, kteří mají normální články a normální názory! -.-

4 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 27. března 2014 v 20:48 | Reagovat

Nechci býti sprostá :D To má zas někdo nosánek pěkně nahoře. Líbí se mi ten článek. S autorák je v kytkách už dávno. Škoda, možná že je tam deset lidí dobrých blogerů, ale když je dalších 100 s prominutím "pitomci", pak... shrnuto podtrženo klub působí jako "pitomci". ;-)

5 Angela Angela | Web | 27. března 2014 v 20:55 | Reagovat

Já už to radši vůbec nesleduju, nechci se zbytečně rozčilovat. :-D

6 Eamane Eamane | Web | 28. března 2014 v 12:49 | Reagovat

Abych pravdu řekla, tak celá revoluce jde skrz mě a nezajímá mě. Blog se stal součástí mého života a já jsem s ním spokojená. Komu se to nelíbí, tak ať nelíbí. Je mi to fuk :) ..

7 Lory Lory | Web | 29. března 2014 v 19:01 | Reagovat

Já se té "revoluce" od začátku tak nějak bojím... zase to nakonec přeroste v něco co bude k ničemu a co nikdo původně nechtěl, prvotní poslání zmizí... o zmiňované blogerce nebudu diskutovat, akorát bych opakovala tebe...

8 Violett Violett | Web | 29. března 2014 v 22:52 | Reagovat

Přesně jak psala Eamane. Revoluce mi jde jedním uchem dovnitř a druhým ven. Sice chápu z tohoto článku, že do AK pouští, kde koho, ale jsem dost ráda, že to jde mimo mě :)

9 Kate Kate | E-mail | Web | 30. března 2014 v 19:15 | Reagovat

Ríkám, tohle vůbec nesleduju. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama