Já, pisálek /3

19. března 2014 v 23:59 | Clara Black |  Projects

3) (podčást) - Kniha vs. povídka

- Téměř všichni svým (a někdy i nejenom těm) prvním literárním pokusům říkají "moje kniha" máš/měl(a) jsi to taky tak?
- Označujete své příběhy za "knihy" ještě teď, nebo už jste přešli k označení "povídka"?
- Píšete kromě blogových povídek i nějaké jiné, nezveřejněné, kterým s nadsázkou (nebo bez ní) říkáte kniha?
- Je to dost blbá otázka, jelikož v 90% zní odpověď ano - chtěli byste vydat knihu?
- Jestli jsi na předchozí otázku odpověděl/a ANO, o čem by vaše kniha měla být? chtěli by jste nějakou povídku z blogu přepracovat jako knihu?


Měla jsem něco, co jsem označovala za knihu, ale nakonec jsem o ten soubor přišla (Word zatracenej!) a teď už pro mě existují jen povídky, nic víc. Moje první literární pokusy byly tak marné, že bych se je ani neodvažovala označit za knihu, i když jsem to v té době vnímala úplně jinak, než teď xD

Ehm, ne. Mám jen povídky, které by se možná... jednou... mohly stát knihami, ale to je spíš jen výplod mojí přezrálé naivity, takže ne, mám jen povídky. Ale mám jednu kamarádku, která si vesele píše knihu, jako doopravdy knihu, jsem na ni dost zvědavá. Ach... vlastně to není kamarádka. Bývalá spolužačka ze střední.

Jasně, že mimo blogových povídek píšu i něco jiného, ale nenazývám to knihou, protože se snažím zbavit svojí naivity. Už jsem něco do nakladatelství posílala a už je dávno po té době, kdy se měli ozvat a ani se neráčili napsat, že nemají zájem. To je smutné, velice smutné. Bohužel je to krutá realita. Takže jsem čistě povídková Příšerka :)

No jasně, že bych chtěla vydat knihu! V poslední době ale trpím krizí, protože ta povídka, kterou bych se mohla pokusit vydat jako knihu se vám, čtenářům nějak nelíbí. Většina už ji zavrhla, jiní se nepustili vůbec do čtení, nevím jestli to je kvůli času, nebo jestli se do toho prostě jen nechce, ale ubírá mi to naději, že kdyby se mi tu knihu povedlo vydat, že by si ji vůbec někdo přečetl. To je taky dost smutné. Ale taky krutá pravda. A pravda bolí, bohuže.

Chtěla bych přepracovat Mistra. Do přepracovávání Já a Mistr už jsem se pustila, tak uvidíme, co z toho bude. V Já a Mistr jsem nasekala spoustu chyb, příliš mnoho otázek a podle slov jedné osůbky je to samé klišé. Vážně? Klišé? To se musí napravit! :) Takže pracuji na nápravě a moc se zároveň snažím dopsat Tisíc podob Mistra a I Mistr má minulost, abych to vážně mohla jednou zkusit vydat. Bylo by to hrozně moc fajn, ale jak jsem psala v minulé odpovědi, nahoře, tak podle toho, jaký nezájem o to teď panuje se obávám, že by vydání té knihy bylo naprosto k ničemu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama