Recenze - Koroner

11. března 2014 v 0:00 | Clara Black |  Recenze knih
Koroner

Autor: M.R. Hall

Série: Jenny Cooperová

Díl: 1.

Počet stran: 408

Nakladatelství: Galatea

Rok: 2014

Anotace: Když je právnička Jenny Cooperová jmenována koronerkou v okrese Severn Vale, doufá v poklidný život, aby se mohla vzpamatovat z traumatického rozvodu. Ale v Úřadě koronera Jejího Veličenstva, který převzala po nedávno zesnulém Harrym Marshallovi, nachází nevyřešené případy skrývající temná tajemství a stopy důkazů, které jsou již dávno pohřbené.

Mohla by být tragická smrt mladého chlapce v nápravném zařízení spojena s podezřelou smrtí dospívající dívky a osudem samotného Harryho Marshalla? V Jenny se probudila zvědavost. Proč se Marshall choval tak podivně, než zemřel? Čemu byl na stopě? A co způsobilo jeho náhlou zástavu srdce?

Jenny se vydává na osamělou a nebezpečnou cestu v hledání pravdy aniž by tušila, kdo je její protivník. Ohrožuje tak nejen svou kariéru, ale i svůj život…

Děj: Jenny je jmenována koronerkou v Úřadě koronera Jejího Veličenstva a doufá, že jí nová práce, nové prostředí pomůže ve vzpamatování z ošklivého rozvodu, který byl pro ni celkem traumatizující a těžký. V úřadu koronera se objevila zrovna krátce poté, co zemřel její předchůdce na tomto místě, Harry Marshall. Jenny nacází nevyřešené případy, které skýtají příliš mnoho nezodpovězených otázek, neobjasnitelné porušování pravidel a tajemství, o kterých by vědět nikdo neměl.
Dostává se k případu dvou dospívajících dětí, jejíž případy jsou velice záhadné. Marshall neměl ve složce všechny podklady, nedodržel správný, nařízený postup a složka postrádala i pitevní zprávu, přitom jej patolog Marshallovi vyřizoval včas...

Můj názor: Když jsem tuhle knihu uviděla, okouzlila mě nádhernou obálkou. Přečetla jsem si anotaci a zjistila jsem, že se mi líbí ještě víc. Mám takové knihy ráda, proto mě velice potěšila možnost si tuhle knihu přečíst.
Po jejím přečtení jsem byla spokojená - hlavní hrdinka mi byly sympatická od samého začátku, děj byl dost napínavý, kniha byla čtivá a líbilo se mi i prostředí, kde se vše odehrávalo. Musím uznat, že je to dobrá kniha, která si určitě zaslouží pozornost čtenářů, kteří mají tenhle žánr rádi. Napínavé čtení.
A zároveň jsem dost zvědavá na druhý díl.Moje hodnocení:

10/13Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Galatea.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ellnesin-blog ellnesin-blog | Web | 12. března 2014 v 7:21 | Reagovat

Přemýšlela jsem, že si o tuto knihu napíšu. A kvůli tvé recenzi to asi i uskutečním... Knížka má i takový hezký počet stran a je krásnĕ modrá!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama