Recenze - Monument 14

8. března 2014 v 0:00 | Clara Black |  Recenze knih
Monument 14

Autor: Emmy Laybourne

Série: Monument 14

Díl: 1.

Počet stran: 296

Nakladatelství: Baronet

Rok: 2013

Anotace: Tvá matka na tebe křičí, že nestihneš autobus. Vidí, jak se blíží ulicí. Nezastavíš se a neobejmeš ji, neřekneš jí, že ji máš rád. Nepoděkuješ jí, že je hodná, laskavá a trpělivá máma. Jistě že ne - jen seběhneš schody a utíkáš na roh ulice. Kdybys ale věděl, že je to naposled, co mámu vidíš, nejspíš by sis přál, aby ses zastavil a všechny ty věci udělal. Možná i za cenu, že by ti autobus ujel.
Ale autobus se už blížil, tak jsem se rozběhl. Čtrnáct dětí. Jeden supermarket. A milion věcí, které nabraly špatný směr.

Děj: Úplně normální ráno. Dean spěchá k autobusu, ale netuší, že se do školy už nedostane. Začne totiž něco, co životy všech převrátí tak, jak by si to nikdo neuměl představit ani v těch nejdivočejších snech. Nejdřív začnou padat velké, nebezpečné kroupy, a autobus skončí v supermarketu, kde jsou v děti, které v něm byly, relativně v bezpečí. Nikdo ale netuší, co se děje, a co bude dál.
Poté, co řidička autobusu pro mladší děti odejde ven, a předá velení jednomu ze starších dětí, začíná jeden velký boj pro všechny. Čtrnáct dětí v supermarketu, nebezpečí řádící venku, a cosi jedovatého ve vzduchu, co mění lidi v krvelačná monstra, plížících se jako smrt.
Nastává čas, kdy si člověk nemůže být jistý tím, kdy a kde skončí. Jak skončí. Co se s ním stane. Jestli přežije. A jestli také přežijí ti, kteří jsou s ním. Přesně taková je situace těch čtrnácti dětí v supermarketu. Jsou bez dospělého dozoru, zavření v supermarketu, a nebezpečí z venku je hned za zdí...

Postavy: Postavy jsou realistické, řekla bych, že jsou i dost sympatické, protože jsem si je hned oblíbila. Nejsou přehnaně chytří, jejich chování je zcela přiměřené jejich věku a situaci. Zároveň nejsou nijak dokonalí, jsou stejní jako všichni ostatní obyčejní lidé - chybují, sem tam štvou, a samozřejmě - někteří jsou zamilovaní. Tentokrát myslím hlavně našeho hlavního hrdinu, Deana. Ten mi byl asi nejvíc sympatický, vlastně - on a Alex (Deanův bratr).

Můj názor: Všimla jsem si, že se spoustě lidí tahle knížka nelíbí, a já to chápu, někomu se to prostě nelíbí, každý máme jiný vkus, že? Ale já si myslím, že je tahle knížka dobrá. Díky ní jsem strávila čtením dvě pěkné noci, hezky nalepená na displej svojí čtečky. Dobře se mi to četlo, šlo to až tak rychle, že jsem druhý den neměla co číst a zoufale pokuji po druhém dílu.
Je to čtivé, pěkně napsané, postavy jsou fajn, a i když není námět nijak nový, tak zpracování je fakt povedené. Podle mě Monument 14 rozhodně stojí za přečtení! :)

Moje Hodnocení:


10/13


Recenze psána pro Arara.cz

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ellnesin-blog ellnesin-blog | Web | 8. března 2014 v 7:40 | Reagovat

Vypadá to dobře, asi se po ní podívám. Vypadá to na originální dĕj.

2 Berry Lettyen's Berry Lettyen's | Web | 8. března 2014 v 12:50 | Reagovat

Po té knize koukám už od chvíle, co vyšla a stále se k ní ne a ne dostat :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama