Recenze - Před půlnocí

28. března 2014 v 0:00 | Clara Black |  Recenze knih
Upíří deníky: Před půlnocí

Autor/ka: Lisa Jane Smith

Série: Upíří deníky

Díl: 9.

Počet stran: 256

Nakladatelství: Fragment

Rok vydání: 2012

Anotace: Meredith odhalila při záchraně Stefana nehezká tajemství ve své minulosti a Damon se kvůli své nemístné zvědavosti proměnil v člověka, což nese velmi zle. Ze zoufalství by udělal cokoliv, aby se stal opět upírem - neváhá se dokonce vrátit do pekla Temné dimenze. Fell's Church se čím dál více začíná podobat městu duchů. Posedlost mění děti v kruté cizí tvory a situace se pomalu mění ve válku dospělých proti dětem… Kdo může, prchá…

Děj: Naši hrdinové se s úspěchem vrací z Temné dimenze - zachránili Stefana, ale při tom všem, co se stalo zjistila Meredith nepříliš pěkná tajemství týkající se její minulosti a ani po návratu do Fell's Church není vše v pořádku. Damonova zvědavost zapříčiní to, že se z něj stane člověk - čímž nastanou další rozepře a Damon bude opravdu zoufalý. Netoužil být člověkem, on chce být upírem, predátorem. Copak by mohl žít s myšlenkou, že je slabý a stejně zranitelný jako ty obyčejné bytosti, na kterých se dříve krmil? Ne, to opravdu ne. Proto se vydává zpět do Temné dimenze. Společnost mu ale bude dělat červenka, Bonnie. A Fell's Church je stále děsivější, posedlost je čím dál horší a lidé vyhledávají útočiště...

Postavy: Budu naprosto upřímná. Elena připomíná známou hrdinku Mary Sue, o té radši ani nebudu. Stefan - toho jsem nikdy neměla ráda, Meredith jsem si celkem oblíbila, je to sympatická a odvážná dívka, která se jen tak něčeho nezalekne, ale není bezchybná a jako každý jiný člověk má svou slabinu. Komu bych se ale chtěla více věnovat je Bonnie a Damon. Tyhle dva mám opravdu ráda. Bonnie je taková prostá dívka, někdy mi přijde otravná a naivní, ale je to úžasná postava. To samé můžu říct o Damonovi, ale ten mě časem trochu zklamal. Když jsem se s ním v téhle sérii setkala poprvé, tak byl děsivý, ten zlý upír - ale později dost vyměkne, řekla bych. Stále ale platí, že jsou tihle dva - Bonnie a Damon - snad nejlepší postavy z celé knihy. V tomhle díle mi přišli jednoznačně nejlepší.

Můj názor: Spousta lidí Upíří deníky odkládá s tím, že je to něco, co není třeba číst. Milostný trojúhelník, upíři a další příšerky, někdo by si dokonce mohl říct, že je to jakási slátanina, kterou autorka protahovala na co nejvíc dílů, aby na tom vydělala. Je fakt, že je ta délka celé téhle série celkem přehnaná, ale dobrá. Má to svůj důvod, my ho pravděpodobně znát nebudeme, tak se v tom nešťourejme.
Rozhodně je tenhle díl povedenější než ten první, to říkám rovnou. Čtení celkem odsýpalo, bylo to celkem zábavné a nemůžu říct, že by to bylo nějak špatné, ale zase tu není nic, čím by autorka excelovala. Podle mě jsou Upíří deníky její asi nejznámější sérií, ale ne nejlepší. (Takové Temné vize byly lepší, ale to sem nepatří) Možná se mohla autorka trochu víc zaobírat charakterem postav, protože ty mi místy přijdou nedomyšlené. Ke zbytku nemám moc co říct, abych byla upřímná. Prostředí je fajn, děj je celkem napínavý - a není to špatné. Ale čekala jsem víc, vypadalo to mnohem slibněji.
Uvidíme, jaký bude další díl, jsem docela zvědavá, jestli bude lepší než tenhle. No... nechám se překvapit.Moje hodnocení:

7/13Za poskytnutí recezního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.

Knihu najdete zde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucienne Lucienne | E-mail | Web | 28. března 2014 v 13:22 | Reagovat

Já patřím mezi takové ty šílený fanynky, které si o TVD přečtou všechno, co mají na dosah :D A ačkoli na knížkách vidím opravdu hodně much (tak například ta délka, to mi opravdu připadá jako jen ždímání peněz z lidí - ale ne, že by mi víc knih vadilo :D), stejně na ně nedám dopustit. A díly od 6 do 10 mám opravdu nejradši, ačkoli by moc lidí nemuselo souhlasit. Devátý díl se mi líbil dost. Moje hodnocení by bylo asi o něco vyšší, ačkoli nevím, jestli by kniha dostala plný počet bodů... Možná 11, nevím. Každopádně s tebou naprosto souhlasím s postavami. Stefan mi sice nevadí, ale Elenu ráda opravdu nemám, Meredith se mi líbí a Bonnie a Damon jsou rozhodně definitivně nejlepší postavy celé knižní série. Líbili by se mi i jako pár, ačkoli fandím Damonovi a Eleně, ale to je zase jiná pohádka. :D Každopádně, tenhle díl mám ráda, je tam hodně Bamon scén. :D Je ale pravda, že už je to nějaká doba, co jsem to četla... A desátou část vřele doporučuju :D A jestli máš ráda Damona, připrav si na konec kapesníčky :)

2 Lory Lory | Web | 29. března 2014 v 18:59 | Reagovat

Knížku znám, ale opět jsem nečetla, takže těžko říct jestli s tebou souhlasím nebo ne :D

3 Kate Kate | E-mail | Web | 30. března 2014 v 19:16 | Reagovat

Já sjem toho nechala po šestém dílu - dneska jsem to počítala. :D Prostě mě to nebavilo... :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama