Deník jedné Černé příšerky (30.4./14)

30. dubna 2014 v 17:15 | Clara Black |  Něco jako deník

Černá magie, čarodějnice a Stephen King

Začínám opravdu zvažovat možnost přestat komunikovat se světem, který je kolem mě. S mámou, tátou, Wolfie - a tak. Všichni mi věčně z něčeho obviňují, přitom je to většinou z převážné části jejích vina. Ráno za mnou přišla máma a i když viděla, že jsem opravdu rozespalá a ještě v posteli, tak na mě začala křičet a hádat se se mnou. Potom, co odešla do práce to bylo v pořádku, než začal Pepíček (naše andulka) zvracet. Okamžitě jsem jí volala, ale řekla mi jen to, že je to normální. Nehledě na to, co mi máma řekla jsem ho hlídala, protože nám už takhle jedna andulka umřela, navíc už nemám jiného zvířecího kamaráda, Pepíček je poslední, kdo mi zbyl...
Když se táta vrátil domů, tak jsem mu to řekla - a poté, co jsem jela do Boru za Nessou, jsem musela v hlavě stále mít tu myšlenku, že se musím co nejdříve vrátit, abych ho hlídala. Nesse jsem dala knihu Nepřítel mého nepřítele s podpisem autorky - a udělala jí velkou radost, to mě moc potěšilo.

Ještě před odjezdem jsem se ale musela pohádat s otcem, protože mi přišly ty balíčky - Nekonečná láska, Doktor spánek a již zmiňovaná kniha Nepřítel mého nepřítele. Otci se nelíbilo, že mi tak často chodí balíčky, prý bych s tím už měla konečně přestat a měla bych si pro to chodit sama - těžko, když se těch lidí, co mi ty balíčky vozí (pošťačky), bojím. Ale pořád je to pro otce skvělý důvod k tomu, aby mě na schodech seřval jako malé dítě. Ještě hodinu poté mi bylo příšerně zle.

Odpoledne, když jsem se vrátila - to zase bylo na chvíli v pohodě, než se ozvala Wolfie. Super, zase se mě snaží nalákat na něco, abych za ní přišla a samozřejmě, abych u ní přespala - ale těžko, když mám depresi, jsem příšerně unavená a není mi dobře. Nakone z Wolfie vypadnou taková moudra, že mám chuť si omlátit hlavu o zeď. Prý bych se měla přestěhovat k babičce, co mám v Boru, ale ona absolutně netuší, že se řežu a tak - kdyby to věděla, tak by jí to složilo (říká máma, proto o tom celá rodina mlčí) - což samozřejmě nikdo z nás nechce. Mám babičku ráda, ale tohle by nešlo. A pak největší perla všech perel - že prý Wolfie ubližuju tím, co dělám. To mi zní jako známá věta... psychiatrička, ano, ano. Wolfie krásně potvrdila mou teorii o tom, jak skvělá jsem (naprosto hrozná, pokus o ironii) - aneb deprese se prohlubuje.

A pak je tu moje čekání na autobus, kdy kousek ode mě stáli nějací chlapíci a začali mě pomlouvat - pak na mě křičeli: ''Hej, ty hnusná píčo, haha!'' a samozřejmě padla psycho narážka. Takže... hezké Čarodějnice, Černá příšerko. Čarodějnice jsou pro mě nesmírně důležitý den, ale dnes je nedokážu slavit. Ne v takhle mizerném stavu - a to mě stále bolí hlava a mám jít zamést, vytřít a udělat rohožky, protože jsem je nemohla před tím udělat. Jen doufám, že potom nepřijde máma a nezačne na mě zase křičet, protože už bych to neunesla...

Díky bohu za toho Doktora spánka, ten mi alespoň na chvíli zlepšil náladu. Kdyby nebylo Stephena Kinga, byl by můj malý, temný svět o dost chudší. Takže... díky velký Mistře, jste moje záchrana. Knižní záchrana...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | E-mail | Web | 30. dubna 2014 v 19:51 | Reagovat

Mrzí mě, že na tebe otec kvůi takovým pitomostem řve. :/
Víš, takováhle kamarádka je na nic. ;) Měla by se ti snažit nějak pomoct, což tím, co řekla, rozhodně nedělá. :(
Ně nedávno křičeli nějací opilci - nejspíš... Je nejlepší si toho nevšímat. Navíc, střízlivý lidé dokážou být mnohdy ještě horší. ;)

2 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 30. dubna 2014 v 20:02 | Reagovat

Naprosto mě odrovnali ti lidé na tom autobusovém nádraží. Co si o sobě do písku myslí?!

Doufám, že bude andulka v pořádku.

Wolfie... co k tomu říct. Do salátu měli by už začít řešit, že TOBĚ JE ZLE, S TEBOU SE NĚCO DĚJE A SI NA TOM HŮŘ NEŽ VŠICHNI VE SVÉM OKOLÍ, protože až TOBĚ BUDE DOBŘE, tak jim "nebudeš ubližovat" (dáno do uvozovek, protože pochybuju, že ubližuješ ty jim.)
Copak není nic, jak by ti mohli pomoct?
Je mi to líto. A strašně mě štve ta psycholožka. Měla ti pomoct, né tě zdeptat, ach jo.

3 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 30. dubna 2014 v 20:03 | Reagovat

[1]: Proto nemám opilce ráda. Nikdy nevím, co udělají. A já nevím, zřejmě kvůli komplexům z dětství mám nějakou formu sociofobie a androfobie, mnoho lidí, obzvláště méně něžnějšího pohlaví mě děsí.

4 Ella Monurová Ella Monurová | Web | 30. dubna 2014 v 21:00 | Reagovat

Nesnáším lidi, co soudí člověk, kterého ani nezná. Kdyby mi ,to co ti Wolfie řekla, někdo řekl tak s ním už bych se nebavila.. Měla by tě spíš uklidnit a podpořit a ne ti tohle říct :O

5 Evushka Evushka | Web | 2. května 2014 v 19:14 | Reagovat

Hmm, neviem čo na to povedať, prepáč. Lebo nie som v takej situácii, sama by som to riešila inak, lenže ja som v pohode. Vidím, že teba aj menšia hádka s rodičmi zloží, keď ti je zle, nie to nejaké väčšie boje, bohužiaľ nemôžem súdiť ani tvojich rodičov, že by sa mali správať lepšie či inak, lebo ich nepoznám akí sú a sama nie som matkou, a nie to ešte skvelou, či dobrou matkou.

Vidíš vidíš, ja som úplne zabudla už, že 30.apríla je noc čarodejníc. :( Malo by sa u nás niečo robiť podobné ako je halloween v Amerike, pretože je fakt, že tento "sviatok" u nás existoval, noc čarodejníc. Je škoda, že v niektorých zbytočných a hlúpych tradíciách sa pokračuje (ako je u nás veľkonočná šibačka a oblievačka) a v takých dobrých ako je noc čarodejníc, sa nič nedeje a ľudia pomaly na to zabúdajú. Ako som ja zabudla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama