Na slovíčko - Skřípe to tu

30. dubna 2014 v 0:01 | Clara Black |  Na slovíčko
Celkem důležitý článek, byla bych ráda za přečtení.


Doufala jsem, že k tomu nedojde, ale přeci jenom tenhle článek musím napsat. Je mi to vážně líto, ale je to nutné. Samozřejmě počítám s tím, že se zase ozve pár z vás, co mi budou říkat, že na tom nejsem tak zle a že jsou lidi, kteří třeba nemohou chodit a jsou na tom mnohem hůř, ale mám pro vás jedno vyjádření - zkuste se zamyslet, jestli jste někdy dlouhodobě trpěli těžkou depresí, zažili třikrát šikanu, jestli vás celá vesnice/město, kde bydlíte nenávidí nebo považují za psychopatku, jestli jste byli věznění na psychiatrii a jestli se čtyři roky sebepoškozujete a myslíte na sebevraždu. Pokud jste všechno zažili, tak se o tom můžeme bavit. Pokud ne, a máte nutkavou potřebu mi ukazovat, že je můj život celkem slušný, protože mám co jíst a kde spát, můžu chodit a mám všechny končetiny - tak raději mlčte. Neberte to zle, ale pokud jste to nezažili, tak si nemůže umět představit. To za A. (a tím se vás nesnažím nabádat k tomu, abyste mě litovali, to opravdu ne, jen vyjadřuji to, co mám na srdci)

Za B, s blogem to jde do kopru. Návštěvnost se znížila o polovinu a já opravdu nevím, co víc bych měla udělat, aby se to zlepšilo. Plánuju napsat kapitoly povídek, o které jste si psali - ale víc návrhů na zlepšení tu nepadlo, takže je to vlastně stále stejná situace. Krom toho to se mnou jde psychicky tak slušně z kopce, že mám chuť se doma před všemi uzavřít, přestala jsem brát prášky a odmítám chodit k doktorce, protože už vím, že mi nemůže pomoct. Přišla jsem o naději, která mě do téhle chvíle hnala dál - a jsem ještě křehčí, než jsem byla před tím. Deprese už se objevují i samovolně, ráno - a už nemůžu spát ani ráno, nebo během dne. Berte to jako takové vysvětlení, proč u vás teď nekomentuji, affs, a proč to teď možná někomu z vás, co se se mnou občas baví (facebook, skype) připadá, jako bych ztratila zájem o psaní a tak. Pravdou je, že jsem tak deprimovaná, že mám chuť psát jen povídku, kde bych byla sama sebou a všechno ze sebe dostala... ale moc dobře vím, že to není dobrý nápad. Chci se vrátit zpět do starých kolejí a dál budu normálně psát, jen by to chtělo, aby se blog znovu vrátil na normální, slušnou úroveň - a abych se cítila líp - to především.

A ještě jedna věc. Promiňte.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Milenne Milenne | Web | 30. dubna 2014 v 8:04 | Reagovat

Sestřičko, já tě naprosto chápu. Podívej, tohle jsem už říkala tisíc krát, ty krávy, co tě neznají tak dobře, jako my ostatní těžko mohou posoudit, jak těžké to máš, jedna věc je o tom číst a jedna vědět všechno, se vším všudy. Navíc vyrukovat se s Afričanama, kteří jak každý inteligentní člověk ví jsou líní a v mnoho případech si za všechno mohou sami...promiňte, ale proč se s tím sem dopr**le serete?!?
Já to tu nehodlám řešit, jenom si laskavě trochu uvědomte, co tu píšete za kraviny a zamyslete se nad tím, jestli byste zrovna vy nepotřebovali rozsvítit. Jediná, se kterou naprosto souhlasím je Lilien A. Blake, ta naprosto shrnula všechno, co cítím já a je vidět, že aspoň ona to má dokonale srovnané a je nad věcí.
Co se týče toho blogu, zase to bude v cajku, sis. Já vím, já vím, trvá to už měsíc a zhoršuje se to, ale tohle je jenom přechodné období, stejně jako to bylo předtím. A i když ty nejsi dvakrát aktivní (a nemůžeš za to), pořád si myslím, že se najde něco, kvůli čemu se blog vrátí zase na výsluní (a teď jsi myslíš, že jsem vážně naivní, ale máš pravdu. Jsem naivní, ovšem věřím, že je to pravda a že to tak bude. A i kdybych tomu měla pomoci, tak tu tenhle blog vydrží co nejdéle!)
Tímhle asi budu končit, myslím, že více se k tomu vyjadřovat nemusím a upřímně řečeno doufám, že jsi se vyspala, protože jestli jo, máš jednu nutellu navíc! :3
Tvá sestřička Milenne, co má účes jako ovečka a navždy bude s tebou.

P.S. Omlouvat se nemusíš! Ty za nic nemůžeš, sestřičko. :)

2 Angela Angela | Web | 30. dubna 2014 v 16:00 | Reagovat

Neomlouvej se, rozhodně za nic nemůžeš. :) Nikdy bych si nedovolila tvrdit, že to máš lehké, zle to neberu, jsem za názorem, že co nezažiju, to nemohu soudit. Opravdu, nic z toho, co jsem kdy psala, jsem nikdy nemyslela zle nebo tak, že jsi na tom dobře, protože máš co jíst a tak. Jo, nezažila jsem nic podobného, nemohu dokonale soudit, ale chápu tě. I to nutkání tohle napsat, protože někteří to někdy vážně přehání.
Tvůj blog navštěvuji většinou každý den, jenom nemám moc času na nějaký smysluplnější komentář, než jen "Hezký.", nestíhám totiž ve škole a mám toho nějak moc. Ten pokles návštěvnosti podle mě pozoruje víc blogerů, nevím, čím to je, ale snad se to zase vrátí do normálu. :-)
A vážně, neomlouvej se. :)

3 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 30. dubna 2014 v 16:24 | Reagovat

NEOMLOUVEJ SE, není za co.
K bodu A, ne, nikdy jsem nezažila šikanu, Bohu díky za to, a neříkám, že máš snadný život. Nikdo nemá, aspoň myslím. To, co prožíváš ty, bych prožívat nechtěla a opakuju: Nejsi bezcitná mrcha a tvoje pocity jsou tvoje pocity. Moje nervy dostávají zabrat při daleko menších problémech, takže si rozhodně nemyslím, že bys byla nějaká extrémně slabá, nebo by ses měla cítit jinak, jen ne ukřivděně.
Víš, zažila jsem si frustraci, a myslím, že ty ji zažíváš dnes a denně. Byl to ten nejhorší pocit, jaký jsem kdy poznala a doufám, že už ho nikdy neprožiju (ne v takové míře). Ten pocit, že vynakládáš nějaké úsilí, snažíš se být na všechny milá, a je to k hovnu, s prominutím. Jsi pro ně stejně pořád černá ovce a ostuda rodiny/obce/třídy atp.
Myslím, že zažívat takovou frustraci denně, jakou zažíváš ty, by mě dost možná zabilo. A pokud ne zabilo, pak by mi z toho úplně hráblo.

B - vzhledem k tomu, že já návštěvnost vysokou nemám, ti nemohu moc poradit, napadá mě jenom zapojení do nějakých projektů či soutěží jinde na blozích (někde na blozích, kde je vysoká návštěvnost, a aby ten blog byl vidět).
Pak by možná taky nemusela být špatná "výměnná propagace" - nabídnout někomu, kdo nemá zrovna nízkou návštěvnost, že ty zpropaguješ jeho blog na své stránce a on tvůj blog na své.
Dalším řešením mohou být například témata týdne. Asi bych se orientovala tímhle směrem.

(Samozřejmě, až budeš mít náladu komentovat a "obíhat", hodně návštěvnosti pomáhají i komentáře, které zanecháš na některém z jiných blogů, který tě třeba zaujal).

Hodně síly a víc veselosti a štěstí!

4 Sillia Sillia | 30. dubna 2014 v 16:44 | Reagovat

Proč se omlouváš? Ne opravdu, není se za co omlouvat, nedivím se Ti, že se Ti nic nechce, mě by se taky nechtělo. Ale opravdu mě zaujal ten nápad s tou povídkou, kde bys byla sama sebou, takovou bych si přečetla a ani náhodou to nepovažuji za špatný nápad, právě naopak, myslím, že by se to tu tím jakože oživilo.
A ještě, jestli se chceš uzavřít, tak to udělej, dělej, co Ti nejvíc pomůže a hlavně se za to neomlouvej, my to nezažili, tedy alespoň já ne a pochybuji, že je tu někdo, kdo by na tom byl stejně nebo hůř než ty. Jediné, o mohu, je tu něco napsat, ale i to je nic oproti tomu, že bys potřebovala někoho z reálného života, takže  do tohohle Ti mluvit nehodlám. Prostě dělej, co chceš, možná by Ti to pomohlo, ale já nevím, opravdu ne, takže to raději dál nebudu řešit, stejně už plácám nesmysly.
Promiň, že poslední dobou píšu jen krátce, ale nějak jsem zlenivěla a moc se mi psát nechce. Ráda bych Tě nějak podpořila, ale nevím jak.

5 Violett Violett | Web | 30. dubna 2014 v 17:36 | Reagovat

Nemáš se roč omlouvat. Nebudu ti říkat, jak to mají ostatní horší, protože si to nemyslím. O sebepoškozování a depresi něco málo vím a tak vím jak se cítíš.
Ohledně toho blogu...vážně nevím, proč už tu méně lidí chodí. Je to skvělý blog a ty úžasně píšeš.
A než uzavřu svůj menší komentář, tak ti skusím poradit. Ale jen skusím. Mysli na něco pěkného, bud v přírodě a nebo si najdi jednu kamarádku nebo s rodinou se bav. Mě to pomáhalo. Nesměla jsem být doma sama, to mě ještě víc dávalo do deprese, ale věř mi vše se obrátí k lepšímu. Dobrá karma se vrací :)

6 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 30. dubna 2014 v 19:19 | Reagovat

Nevím, co ti napsat, protože tě chápu a ty to doufám víš. Neomlouvej se, protože nemáš za co. Není to tvoje vina. Prostě tenhle svět je děsně nespravedlivý. A vím jaká to je, když tě celá vesnice nenávidí. U mě je to stejně, akorát z jiného důvodu. Mnohem malichernějšího. -.- Nevím, co bys měla zlepšit, protože mě se tvůj blog moc moc líbí a víš, že se snažím komentovat každý článek. A jestli je někdo nespokojenej, ať ti napíše, nebo se to nechápu -.- U mě teď taky klesla aktivita. Hlavně u povídek. Pokud je to nějaký jednoduchý jednorázový článek, tak to okomentují skoro všichni, ale pokud jde o povídku, nikdo -.- Přidávala jsem teď první část povídky(krátké!) a co myslíš. 7 komentářů. Rly?! Promiň, ty tady máš starosti mnohem horší a já si tady stěžuji. Hlavně se drž. Vždy je pro co žít! A nezapomínej, že tě máme ráda. Víc lidí, než si myslíš! :*

7 Kate Kate | E-mail | Web | 30. dubna 2014 v 19:45 | Reagovat

Nemáš se za co omlouvat. :( Já na blog taky kašlu, ale z mnohem jiných důvodů, prostě nestíhám. :/
A k tvému stavu... Víš, existuje jedno takové krásné příslovi: na konci každého tunelu je světlo, přeber si to, jak chceš. ;)

8 Enna Enna | E-mail | Web | 30. dubna 2014 v 19:58 | Reagovat

To by som sa ti mala ja ospravedlniť. V poslednej dobe som ti nenapísala ani jediný koment (skoro nikomu):( Chápem ťa, ale niektoré veci pochopiť neviem (však predsa len nie som tu najstaršia osoba na blogu vôbec, niektoré primitívne veci vôbec nechápem,pravdaže kvôli mojmu geniálnemu mysleniu). A príčinou klesnutia tvojej sledovanosti, no tiež som jednou z príčin. Takže sa neospravedlňuj, to by som sa ti mala ja...Ospravedlňujem sa ti...

9 Clara Black Clara Black | E-mail | Web | 30. dubna 2014 v 23:44 | Reagovat

[8]: To nic, já to chápu. Jde spíš o to, že absolutně netuším, co tu lidem chybí - a jak je mi zle, tak se mi do ničeho nechce - hlavně potom, co se tu pár lidí vyjádřilo, že mám vlastně štěstí, že mám takový život...

10 Akky Akky | E-mail | Web | 1. května 2014 v 8:58 | Reagovat

Asi ti tady toho moc nenapíšu, vyjádřila jsem se už dříve, že si nemyslím, že to máš lehké... Vlastně si neumím představit jaké to je, nikdy jsem to bohudíky nezažila, můžu se jen snažit si to představit a i tak se asi ani nepřiblížím tvé situaci.
Moc ráda bych ti pomohla, ale netuším jak... :'(

11 Rexxanna Rexxanna | E-mail | Web | 1. května 2014 v 11:14 | Reagovat

Vůbec se neomlouvej. K tobě na blog chodím ráda. Nevím co dál napsat.... Mám moc uvolněný mozek... Ale doufám že se z toho dostaneš...

12 Joss Joss | E-mail | Web | 1. května 2014 v 12:32 | Reagovat

Neprežila som si to, čo ty, to musím uznať. Vôbec som nemala problémy, ako ty, to je tiež pravda. A tiež viem, že slová: "Viem, ako sa cítiš." sú celkom zbytočné, pretože niečo také, ako prežívaš ty, to je lepšie ani si len nepredstavovať, pretože viem, že prežívaš niečo hrozné. Depresie nie sú dobré.

Viem si predstaviť, aké sklamanie pre teba musí byť, že ti klesla návštevnosť, to človeka nikdy nepoteší, hlavne keď sa snaží s článkami tak ako ty. A ja si myslím, že ty máš všetko na svojej stránke prepracované a takto to tiež nedokážem pochopiť. ja sa snažím chodiť a čítať, ale akosi v poslednej dobe nemám na to čas, ale vždy sľubujem, že sa polepším, no niečo vždy príde.
Ja.. neviem, čo ďalej napísať, pevne verím, že sa dostaneš do normálnych koľají a budeš zase v pohode.

13 Evushka Evushka | Web | 2. května 2014 v 19:06 | Reagovat

Prepáč, že ani ja neobieham, ale teraz mám celkovo pauzu v obiehaní kvôli škole. Každý má nejaké problémy. Čo už s tým narobíme, každý sa s tým musí pobiť sám. Ja mávam občas zase komplexy z toho, že m oje nohy nie sú to, čo bývali, no doslova, proste, že nemám takú ohybnosť, neviem si čupnúť, niektoré pohyby ma vyslovene bolia a kĺb ma proste nepustí. A bojujem proti tomu tak, že sa to snažím brať s nadhľadom, ak má niekto problém, pekne im popíšem operácie, čo som mala a o chvíľu sa im tvár strúha do divných grimás. Tak, ak ti niekto niečo začne, tak mu dopodrobna opíš nejaké hnusné zaobchádzanie a nech si predstaví, že by mu to niekto robil. ;) Hneď s tým prestane.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama