Theresa & Louis 3. část

9. dubna 2014 v 0:00 | Clara Black |  Theresa & Louis
Myslela jsem si, že už to nezvládnu napsat, protože se dostavila pěkná krize, ale nakonec jsem to zvládla. Můžu za to poděkovat jednomu božskému seriálu, určitě ho znáte. Jmenuje se Dexter, je to moje nová závislost. Díky bohu mě to odreagovalo natolik, že jsem to zvládla sepsat. Díky! Jinak - tahle část je psaná z pohledu Louise, snad se vám alespoň něco vyjasní a bude se vám líbit. Tak... doufám hezké počtení?
Louis

Domů se pořádně loudám. Vím, co mě tam čeká, a cítím se jako naprostý podrazák. Nechtěl jsem jí ublížit, nebo ji nějak ohrozit, ale nemá ve mě důvěru. Hlupáku! pomyslím si. Nemůže mi dát ani špetičku důvěry, vůbec nic o mě neví. Nemá absolutně žádný důvod mi věřit, tak proč by to tedy dělala? Protože jsem se snažil být milý, ale nakonec jsem vypadal jen jako zabedněnec a stalker? Bože. Jsem vážně pitomec.
Když vejdu domů, cítím, že sestra vaří. U nás doma vždycky vaří jen ona, teta nikdy nevaří. Ta chodí jen do práce a snaží se vzbuzovat alespoň nějaký respekt - někdy nám zakáže televizi, když neuděláme nádobí nebo práci na zahradě, ale víc nic. Nikdy na nás nekřičí, nikdy nás nebuzeruje - je to zvláštní.
''Jsem doma, Mel!'' houknu tak, jako mám ve zvyku a tašku s učením si odložím vedle malého stolku v předsíni. Náš dům je malý, ale pěkný. Vymalovaný veselými barvami - s měkkými koberci, na kterých jsme si jako mladší se sestrou hrávali. Dodnes si to pamatuji, jako by to bylo včera.
''Dáš si hned jídlo?'' ozve se sestra z kuchyně. Okamžitě za ní doběhnu a mrknu jí přes rameno, abych zjistil, co vaří dobrého. Po dnešním maratonu za Tessou a mojí ubíjející snaze získat si její přátelství jsem opravdu hladový. Nemluvě o tréningu ve škole.
''Špagety, ty zvědavče.'' řekne sestra a cvrnkne mě do nosu. Líbí se mi to, jak se směje. I přes to, že je sprostá jak dlaždič, tak je stále taková veselá a její smích je tak odzbrojující, že se musíte smát taky, když se směje.
''Tak to si dám, Mel.'' odpovím a posadím se ke stolu. Teta má touhle dobou určitě něco na práci, takže jsme doma sami - jako obvykle. Se sestrou vycházíme dobře, dokážeme se o sebe postarat, ale stále nás má v opatrovnictví teta. Teta... není to sice naše biologická teta, ale od malička jí tak říkáme. Byla to nejlepší kamarádka naší mámy, dost často jsme k ní chodívali - a potom, co rodiče umřeli, si nás vzala do péče. Tehdy mi bylo teprve sedm, sestře dvanáct.
''Tak tady máš, ty hladovče,'' prohodí sestra a podá mi talíř se špagetami. Musím se usmát. Hrozně mi připomíná mámu. Je jí opravdu dost podobná - stejně hnědé vlasy, stejné modré oči - a ten nejhezčí úsměv, jaký jsem kdy viděl. Celá máma.
''Tak, Louisi,'' začne sestra nenápadně. ''Jak jsi dopadl?'' Hodím do sebe další vidličku se špagetami a rukou naznačím, že nic moc. Sestra se zatím posadí naproti mě a rukami si podepře bradu, jako to vždycky dělává, když je zamyšlená.
''Jak to? Myslela jsem, že máš plán.'' Chvíli váhám, jestli jí to říct. Jsem si jistý, že nebude nadšená a použije jedno z těch svých vybraných, hodně sprostých slov, aby dokázala, jak moc jsem to zpackal.
''Nevěřila mi, utekla.'' Sestra protočí oči a položí si hlavu na stůl, jako by jí tahle odpověď nestačila a ona očekávala víc. ''A? Co dál?''
''Běžel jsem za ní.'' Zvedne se a rukou se pleskne do čela. ''Jseš blbej? Nebo snad natvrdlej? Teď vypadáš jako zasranej idiot, co neumí pochopit, že s tebou nechce mluvit! To jsem si teda myslela, že nejseš takovej blb, bratříčku.'' Díky, Melanie. pomyslím si otráveně, ale jen se zazubím. Takováhle reakce se dala očekávat. ''A co jsem podle tebe měl dělat? Stáhnout se dozadu a nechat ji, aby doběhla domů a brečela?'' Melanie mě chytne za tričko a přitáhne si mě blíž přes stůl, aby mi dobře viděla do očí.
''A dělala podle tebe něco jinýho, když ses za ní rozeběhl jako nějakej nadrženej úchyl?'' Na to nemám co říct, takže se jen mlčky pustím do jídla, jakmile nechá moje tričko být.
Uhladí si vlasy a poklepe svými dlouhými nehty na desku stolu. Má je rudě nalakované, takovou tou hodně křiklavou červenou, která vás okamžitě praští do očí. Je to klasická barva, která přitahuje pozornost. A když ji spojíte s dlouhými, ostrými nehty, vzejdou vám z toho drápy mojí sestry. Au.
''Co si myslíš, že mám teď jako udělat?'' Sestra rozhodí ruce v nerozhodném gestu a znovu zaklepe nehty o stůl. Skousne si ret a přeměří si mě pohledem, jako by si představovala to, jak jdu za Tessou a omlouvám se jí za to, že jsem se choval jako idiot.
''Co kdybys šel a omluvil se jí? A kdyby ti odpustila, mohl bys ji pozvat k nám na večeři, aby tě poznala. Protože pokud ti odpustí - a pozná tvé božské já, určitě ti neodolá, bratříčku.''
''Bože, Mel. Už jsem ti stokrát říkal, že ji nechci sbalit, ale chci se s ní spřátelit. Chápeš? Má mizernej život a je sama. Nepřipomíná ti to někoho?'' Melanie zakoulí očima a pak přikývne.
''Fajn, frajere. Teď už nech toho kecání a sněz si to jídlo, než ti to vystydne a já ti ho omlátím o hlavu.'' Zadržím smích a pustím se do jídla.


Odpoledne sedím v pokoji a hypnotizuji prázdný papír a tužku, která na něm leží. Potřebuji si utřídit myšlenky, ale nemůžu se soustředit. Žádná omluva není dost dobrá, aby mi uvěřila a odpustila, protože jsem se opravdu choval jako pitomec. Moment.
''Má ráda klasickou literaturu,'' napadne mě. Okamžitě sáhnu pro bundu a vyrážím ven. Melanie na mě ještě křikne kam jdu, ale nemám čas se zastavit a vysvětlit jí to. Vyrážím do knihkupectví.


''Ehm, promiňte?'' Prodavačka ke mě vzhlédne a věnuje mi moc milý úsměv. Jsou všichni lidé, co mají rádi knihy tak milí? napadne mě.
''Jakpak vám mohu pomoct?'' zeptá se přívětivě. Nervozně si prohrábnu vlasy a pokusím se o úsměv. Při tom, jak rozrušený jsem musí sice vypadat rozpačitě, ale nevadí. Snaha se přeci cení, ne? Tak snad nevypadám jako úplný hlupák.
''Sháním nějakou dobrou knihu, nějakou opravdovou klasiku, chápete mě, ne? Něco pěkného.'' Prodavačka pokývne a začne mi říkat různé názvy knih, o kterých jsem slyšel jen na hodinách literatury - a to jen pokud jsem zrovna nespal.
''A pak je tu Velký Gatsby-'' Konečně něco, co je mi opravdu povědomé! ''Dovolíte?'' zeptám se a opatrně si knihu půjčím. Sice jsem ji nečetl, ale znám ten příběh. Melanie ho má doma jako film. Pamatuji si to podle toho, že tam hraje Leonardo DiCaprio, je do něj šíleně zamilovaná.
''Vezmu si tuhle.'' Prodavačka se znovu usměje. ''Fitzgerald je dobrá volba,'' špitne.


Pomalu mířím k domu, kam před tím Tessa zmizela. Stále mě sžírá pocit provinilosti a cítím se jako opravdový pitomec, ale jsem si naprosto jistý, že je tohle dobrá věc. Omluvit se je to nejlepší, co můžu udělat, ne? Projevit lítost, vysvětlit svoje počínání a pokusit se to urovnat. Pokud se bude dál zlobit, nevadí. Chápu ji. Doufám. Nejsem holka, takže si nemůžu být jistý tím, jak to cítí, ale něco mi říká, že jí rozumím. Alespoň trošku.
Už stojím přede dveřmi. Srdce mi buší jako splašené, ale i tak se odvážím k tomu, abych zazvonil. Nejsem přeci srab, ne? Jen jsem rozrušený. Nechci ji ještě víc polekat nebo rozesmutnit, ale opravdu se musím pokusit se jí omluvit. Vážně mě to mrzí a ať už se zlobí sebevíc, nic to nezmění na faktu, že jsem měl opravdu čisté úmysly. Podle toho, co jsem stihl vypozorovat nemá žádné přátele, lidé ji nemají rádi - a já vím, jak se asi cítí, proto bych se s ní rád spřátelil. A ona by nebyla sama. Měla by kamaráda. To je přeci dobrý úmysl, nebo ne?
Slyším, jak se pomalu otevírají dveře. Nasucho polknu.Kritika, názory, připomínky, dotazy - pište do komentářů, prosím :)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ellnesin-blog ellnesin-blog | Web | 9. dubna 2014 v 6:29 | Reagovat

To byla skvĕlá kapitola! Pohled Louise byl zvláštní s možná není Louis tak špatný. Jsem zvĕdavá jestli se jí bude líbit kniha. A koho mu připomíná? Takže ať je tu co nejdříve další kapitola!

2 Hermi Hermi | 9. dubna 2014 v 7:46 | Reagovat

Wow! Super! Pohled Louise je zvláštní, ale úplně stejně suprovej, jako Tessy. Jsem zvědavá, jak budeš pokračovat...:-D

3 Efi Efi | 9. dubna 2014 v 14:40 | Reagovat

[2]: To není možný! Vždycky mě předběhne!

Každopádně asi tak, no. Jsem zvědavá, jak bude reagovat Theresa... :-D

4 Sillia Sillia | 9. dubna 2014 v 16:19 | Reagovat

Taky moc hezké, opravdu jsem se zhlédla v Louisově sestře, tedy až na to, že nevařím a nejsem nijak hezká, okouzlující, nemam modrý oči ani odzbrojující úsměv a už vůbec si nebarvím nehty na červeno. Vím, dost odlišného, ale v tom sprostá jak dlaždič, pařáty - au, dlouhé nehty. A trocha tyranizování mladšího bratra a jeho neustálé srážení na zem. Ale abych byla přesná, tak takové jsem pouze na svého bratra, rozhodně s ním nemám moc dobrý vztah, ale když každý sedíme u svého pc nebo u tv, tak je to v pohodě, dokud si nezačne kopat, házet nebo pinkat s míčkem, pobrukovat si a zpívat (hejkat, ječet, trhat uši, jen ne zpívat). Abych byla upřímná, tak ta Mel je mi zatím nejsympatičtější, více než Louis i Tessy.
Ale alespoň vím, nebo alespoň jsem se už utvrdila v tom, že Louis není parchant, nechtěla jsem, aby byl, přestože mi tak v minulé části trochu připadal, ty výtky Mel byly opravdu přesné, myslím, že bych použila to samé.
A pak... Velký Gatsby. To bylo to poslední, co bych čekala, dost mě to zarazilo, překvapilo, ale rozhodně ne v tom špatném smyslu, spíš naopak, docela jsem u toho pousmála. A vzhledem k tomu, že to píšeš jako takový svůj výlev, jestli jsem to správně pochopila, tak bych řekla, že se Tessy ta kniha bude líbit, jen uvažuji, zda už ji nemá, protože při její čtenářské zálibě by to bylo dost možné.
Stejně jsem ale zvědavá na její reakci. Těším se na další díl a odvažuji si tipovat, že bude znovu z pohledu Theresy. Budu se těšit, tahle povídka se mi čím dál tím více zaujímá.

5 Milenne Milenne | Web | 9. dubna 2014 v 17:19 | Reagovat

Dobře, Louisovy záměry mě poněkud překvapily, celkem jsi mě dostala, sis. :)
Tessa je skutečně poněkud na mylné cestě, jestli tedy se Louis nezdá jako hajzl. (o.O) Což se zatím nezdá. Jeho chování je vstutku zarážející a no, jsem zvědavá, jak to bude dál. :)
Tak honem další, sis. :)

6 Scriptie Scriptie | Web | 9. dubna 2014 v 18:14 | Reagovat

Četla jsem to od začátku, abych se v tom pak neztrácela, a musím říct, že je to opravdu suprový! Louisův nápad mě překvapil, ale pozitivně. Jediné co, tak se bojím, co na nás vymyslíš. Ze začátku jsi přece varovala, že to není slaďárna. Tak jsem opravdu zvědavá, jak to nakonec dopadne. :)

7 Calla Calla | Web | 9. dubna 2014 v 18:48 | Reagovat

Úžasná kapitola! Mám strašně ráda když je kapitola napsána z pohledu kluka takže se mi velmi zalíbila a jinak si mě už přesvědčila že Louis není hajzl xD

8 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 9. dubna 2014 v 19:11 | Reagovat

Krásná kapitola, i když oprati minulému trochu slabší. Louis je mi čím dál sympatičtější. Vypadá jako hodný kluk, co já chce jenom pomoct, čehož si vážím. Takových kluků není moc. Doufám, že z něho nakonec neuděláš nějakého pedofila, moc by mě to mrzelo! A opravdu mi vrtá hlavou, jak to nakonec skončí, protože jsi říkala, že to nebude žádný šťastný konec. A já bych to třeba u tohoto uvítala. Ale u tebe člověk není nikdy jistý :D
Ta jeho sestra, Mel, se mi taky líbí. Musí být super mít pořád usměvavou sestru, i když nadává. To já mám bráchu, který nadává taky, ale že by byl usměvavý se říct nedá :D :D
Chci další kapitolu, protože je to děsně dobrý! Chci vědět, kdo vyjde. Jak Theresa zareaguje. Odpustí mu? Skamarádí se s ním? Nebo se začne bát ještě víc? Spáchá sebevraždu? Mám tolik teorií... Takže rychle další část, ať to mám konečně za sebou. A nebo to piš co nejdelší, ať mám co nejdelší prožitek. Ale hlavně rychle! :-)

9 Luss^^ Luss^^ | Web | 10. dubna 2014 v 13:28 | Reagovat

Skvělá kapitola. Louis je fakt fajn. Jsem zvědavá jak Thersa zaraguje když ho tam uvidí. Moc moc se těší na další!:)

10 Akky Akky | E-mail | Web | 8. června 2014 v 0:55 | Reagovat

Bezvadná kapitola, Louis se mi jeví jako fajn kluk. Jsem moc zvědavá, jestli s ním Tess vůbec bude mluvit a vůbec by mě zajímalo, jak se to bude vyvíjet dál. Přidej prosím brzy další :3

11 FRISY FRISY | Web | 22. června 2014 v 19:22 | Reagovat

Suprově napsané, moc se těším na pokračování... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama