Království (RC)

16. června 2014 v 0:00 | Clara Black |  Recenze knih
Království

Autor/ka: Amanda Stevens

Série: Hřbitovní královna

Díl: 2.

Počet stran: 358

Nakladatelství: Knížní klub

Rok vydání: 2013

Anotace: Amelia Grayová, které přezdívají Hřbitovní královna, restauruje staré hřbitovy a píše blog o všem, co souvisí s tradicí a pohřbívání na americkém Jihu. Kromě toho má také schopnost vidět duchy, očemž však - na rozdíl od těch prvních dvou věcí - málokdo ví.
Poté, co se málem stala obětí pomateného vraha, vezme Amelia zakázku na obnovu starého hřbitova v malém městečku Asher Falls v Jižní Karolíně. Brzy však začíná mít neblahé tušení, že se zde octila z úplně jiného, mnohem temnějšího důvodu...
Proč se na dně Zvonkového jezera nachází ještě jeden hřbitov? Proč to Ameliu pořád táhne ke hrobu, který objevila v lese? A proč jí v Asher Falls všechno - lidé, domy, dokonce i samotný vzduch - připadá nějak poskverněné a nasáklé zlem? Kdo vzal Asher Falls duši?
Amelia je sice restaurátorka, ale nyní před ní leží těžký úkol, který dalece přesahuje rámec její profese. Obnovit lesk tohoto místa se jí totiž podaří jedině tehdy, když nejprve Amelia objeví pravdu. Pravdu o Asher Falls - i pravdu o ní samotné...

Děj: Amelia přijímá zakázku na obnovu starého hřbitova v menším městečku Asher Falls. Už jistou dobu se snaží vyhýbat Devlinovi a zapomenout na to, co se stalo, takže novou zakázku mimo Charleston uvítá.
Hřbitov, který má ''oživit'' nese název Trnová brána - původně býval hřbitovem význačné rodiny Asherů, která je ve městě něco jako elita, ale poté, co došlo k nešťastné nehodě a byl zatopen původní hřbitov, nabídl Pell Asher možnost využívat rodinný hřbitov i ostatním obyvatelům, protože měl na zatopení původního hřbitova jistý podíl viny. A tak Trnová brána i samotný Pell Asher v místních lidech stále vyvolávají jisté emoce, které nejsou příliš vřelé.

Když Amelia přijíždí do Asher Falls, potká se s Thanem Asherem, který jí poví něco málo z toho, co se v Asher Falls šušká - o zatopeném původním hřbitově a původu Zvonkového jezera, které ve svých hlubinách ukrývá zbytky původní Trnové brány.
Amelia se už od příjezdu nemůže zbavit špatného dojmu, že je s městem cosi v nepořádku. Zlověstné hory, podivná setkání, tajemný vodopád, jezero, odkud se ozývají zvonky z rakví a tajný hrob, který našla v lese za hřbitovem. Příliš mnoho tajností a podivné chování místních, kteří vyvolávají dojem, že mají všichni co skrývat. Pravda je ale mnohem složitější, než Ameliiny pouhé odhady.

Můj názor: První díl mě skutečně nadchl, proto jsem byla štěstím bez sebe, když jsem dostala i zbylé dva díly série. Nutno však říct, že mi v druhém dílu hrozně moc chyběla jedna postava. Tou postavou je John Devlin, kterého jsem si v prvním díle zamilovala. Amelia se k němu dost často vracela v myšlenkách, ale samotný Devlin v Království nijak nevystupoval, což mě... no ano, hrozně mrzelo.
Na druhou stranu je ale hlavní hrdinka velice sympatická, tajemné městečko bylo dokonalým místem pro děj a jako první díl byla celá kniha skvěle napsaná a čtivá. Samozřejmě nemohli chybět ani duchové, kteří Ameliu pronásledují - a jistý nádech tajemna, který mě provázel během čtení. Království je skvělá kniha, ale kvůli absenci Johna Devlina nemůžu knize dát maximální hodnocení. Devlin k Amelii jednak patří, ale také dokonale zpestřuje děj. Jednoduše mi v Království chyběl.

Moje hodnocení:

12/13


Hodnocení obálky:

5/5Recenze psána pro Arara.cz

Knihu si můžete pořídit zde


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lyn von Nightlight Lyn von Nightlight | E-mail | Web | 16. června 2014 v 9:05 | Reagovat

Vyzerá to naozaj zaujímavo, ešte som o tejto sérii nepočula, idem si to pozrieť na GR :D

2 Ella Monurová Ella Monurová | 16. června 2014 v 12:02 | Reagovat

Knížka vypadá zajímavě, ale mám teď dost knih na čtení, takže si tuhle knížku nejspíš nepřečtux)
- Recenze se ti povedla:)

3 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 20. června 2014 v 16:16 | Reagovat

Já četla jen poslední díl a ten je taky moc vydařený. Mám sice pár výhrad ke stylu psaní autora, ale dá se to přehlédnout a děj s postavami jsou fakt propracované a hezky napsané. :-)

4 Kate Kate | E-mail | Web | 1. července 2014 v 11:00 | Reagovat

Jo, ty absence oblíbených postav znám, a vždykc mě to neskutečně naštve! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama