Narozen o půlnoci: Dračí znamení (RC)

18. července 2014 v 0:00 | Nessa |  Recenze knih
Dračí znamení

Autorka: Lucie Fidlerová

Série: Narozen o půlnoci

Díl: 1.

Počet stran: 312

Vazba: Vázaná

Nakladatelství: Fragment

Rok vydání: 2014

Hodnocení na Databázi knih: 75%

Hodnocení na Goodreads: 4.14

Anotace: Daleko od lidí, skryté v horách, je tajemné a krásné místo - Dračí skály. Království, kde pospolu žijí lidé, elfové, trpaslíci a draci. Gabriel se narodil přesně o půlnoci v pátek třináctého. To ho předurčilo stát se zaklínačem: léčit lidi, používat magii a přivolávat draky. A také se stát králem Dračích skal. To se však nelíbí krásné Melisse, která si na roli královny zvykla a rozhodně se jí nehodlá vzdát. Kam až je ale schopna zajít? Podivná úmrtí, intriky a kouzla začínají ohrožovat kdysi tak klidné a idylické místo. Gabriel a jeho kamarádka Nely se pustí do velkého dobrodružství. Odhalí toho, kdo v pozadí tahá za nitky? Nebude to snadné, ne každý je totiž tím, kým se zdá být. Gabriel, Nely a možná celé Dračí skály se ocitají v nebezpečí.

Gabriel se narodil ve velmi špatný den, v pátek třináctého přesně o půlnoci. Což z něho v lidském světě dělá zrůdu, ale ve světě, skrytém daleko od lidí v horách, to z něho dělá zaříkávače. Jelikož jeho matka Mary, královna Dračích skal, zemřela při porodu, a její nejlepší kamarádka Angela zemřela při ochraně Gabriela a jeho otce, se na trůn podvodem dostává Melissa, zlá, ale pěkně vychytralá ženská, kterou byste si nechtěli znepřátelit. Po dlouhých 16 let, od narození Gabriela, je Melissa na trůnu jako zástupkyně, ale teď když Gabriel dospěl, může převzít trůn, jenže Melissa se ho nehodlá vzdát. Za ty dlouhé roky se Cornelia neboli Nely, dcera Angely, s Gabrielem skamarádí, a všichni obyvatelé království počítají s tím, že se jednou vezmou a společně budou vládnout. K tomu se v království dějí velmi zvláštní příhody. Nelyina nevlastní sestra Helen je nalezena mrtvá, a za nedlouho na to, je nalezena další mrtvá dívka. Důkazy říkají, že za nevysvětlenými úmrtí stojí liška, ale všichni tuší, že za tím je Melissa, ale nikdo to neřekne na hlas, jelikož by je čekalo to samé.

Hlavními hrdiny příběhu jsou Gabriel a Nely. Ti dva se znají již od mala, a jsou z nich nejlepší přátelé. Teď o 16 let později, všichni vidí, že nejsou jen pouhými přáteli. Doufají, že si Gabriel Nely jednou vezme, a společně pak budou vládnout Dračím skalám. Jenže to není možné. Jelikož zastupující královna Melissa se nehodlá vzdát, a aby zůstala na trůně, jde i přes mrtvoly. Gabriel je sympatický kluk, chytrý, statečný a zrozený k tomu, aby přemohl Melissu. Ale takovou hlavnější postavou mi přišla Nely. Autorka se spíše zaměřuje na ni, než na Gabriela. Nely je odvážná, vyspělá a krásná dívka, po které každý kluk touží, jenže má smůlu, protože patří Gabrielovi, i když to nikdo neřekl, všichni to vědí. Nely je sympatická dívka, ale hrozně mě mrzelo, že ji všichni říkali Nely, vždyť Cornelie je moc hezké jméno, tak proč ho tak změnili. Ale autorce se opravdu povedla postava Melissy, ta postava je stvoření zla, je přísná, ale velmi chytrá. Tu jsem ze srdce nesnášela, ale zároveň ji chápala, jelikož ona nebyla od narození zlá, ne, to ji jen někdo zlomil srdce, a od té doby je taková.

První co mě na této knize zaujalo, je rozhodně obálka, která je nádherná, to musíte uznat, a pak anotace. Jenže na obálce je drak, který čtenáři říká, že se má těšit na příběh o dracích, což mě trošku zklamalo, těšila jsem se na draky, ale oni se tam moc nevyskytovali. Autorka se spíše zaměřuje na Gabriela, Nely a záhadná úmrtí. Přes to, tato knížka byla pro mě velkým překvapením. Jelikož tuto knihu napsala patnáctiletá autorka, neočekávala jsem, že to bude dobré, ale ono bylo. Do příběhu jsem začetla tak moc, že jsem se od něho nemohla odpoutat, líbil se mi styl autorčina psaní, a prostředí, jen mě mrzelo, že se jen párkrát objevili draci. Jen tak mimochodem, tuhle knihu četl i můj bratr, který nikdy nic nepřečetl, a líbilo se mu to. Knihu určitě doporučuji, a doufám, že autorka v brzké době chystá pokračovaní, protože já ho potřebuju.Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment

Knihu si můžete pořídit zde
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ella Monurová Ella Monurová | E-mail | Web | 18. července 2014 v 9:17 | Reagovat

Další kniha, kterou bohužel neznám.. Ale vypadá to zajímavě :)

2 blogctvrteholky blogctvrteholky | 18. července 2014 v 17:08 | Reagovat

Tak tohle hodnocení jsem nečekala. O knize vím, párkrát jsem nad ní váhala, ale nikdy mě nijak zvlášť neoslovila. Možná i pro to, že jsem na ni četla mnoho negativních recenzní. Ale po té tvoji asi trochu přehodnotím svoje rozhodnutí. Uvidíme, ale reecnze je moc povedená a je super, že ji četl i tvůj bratr. Můj čte taky jen minimálně. :D

3 Nessa Nessa | 18. července 2014 v 18:04 | Reagovat

[2]: Já jsem úplně koukala, když mi můj bratr řekl, že si to chce přečíst, a ještě víc, když se mu to líbilo. Neuvěřitelný, vážně! :D

4 Brunett Brunett | Web | 18. července 2014 v 20:53 | Reagovat

Ta kniha musí být úžasná už jen obálkou mě strašlivě zaujala a dějem poté ještě víc..tu knihu si musím přečíst

5 Rexxanna Rexxanna | E-mail | Web | 18. července 2014 v 21:03 | Reagovat

WoW! Podle anotace to vypadá vskutku hodně zajímavě. Možná že by se měla objednat. :D A ta obálka je taky skvělá.

6 Angela Angela | Web | 19. července 2014 v 11:27 | Reagovat

Rozhodovala jsem se nad tím, že si knihu pořídím, zaujala mě obálka i anotace. :) Většinou jsem se setkala spíše se zápornými recenzemi, ale knížku si určitě někdy musím přečíst, abych zjistila, jak se mi bude líbit. :)

7 Knihomolka Knihomolka | Web | 12. srpna 2014 v 18:43 | Reagovat

Skvělá recenze, asi si to také koupím. Je fakt, že ostatní recenze jsou různorodé, já ale nacházím hlavně ty kladné, až snad na jednu, ale tam bych řekla, že autorka recenze závidí autorce románu :D něco psaného s takovou záští jsem už hrozně dlouho nečetla... no nic, jde se na nákupy. :)
PS. Kolik je tvému bratrovi? Myslíš, že bych k tomu dokopala i toho svého? ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama