Knižní přání #4

25. srpna 2014 v 0:00 | Nessa |  Knižní přání

Projekt Knižní přání, je to něco jako On my Wishlist, jen je trošku poupravený. Pochází z dílny Nikki Finn. Spočívá v tom, že si otevřu svůj to-read list na GoodReads, k tomu stránku random.org a vylosuji si tři náhodná čísla - tedy čísla knih, která jsou přiřazena v listu na GoodReads, které bych si ráda přečetla. Ty tři knihy tady pak ukážu.


Dvě zrcadla | Goodreads

Romantický upírský příběh od české autorky.

Kdyby si Joshua Merboth nekoupil starobylý dům nedaleko od Longville, zřejmě by nikdy Kate Simmonsovou nepoznal. A nikdy by nepřišel na to, že láska může být silnější než peklo smrti a krve. Na půdě chátrajícího sídla objeví prastaré zrcadlo, jehož kouzelná moc ho zavede do pokoje neznámé dívky. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho nitru se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu obraz v zrcadle nestačí? Co když víc než po lidské krvi zatouží po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít víc než její úsměv?(Anotace je použita z Goodreads.)

Kniha od české autorky, to si nemuhu nechat ujít. Podle anotace se jedná o upírský příběh, mám ráda příběhy o upírech, takže na tento jsem opravdu zvědavá. I když hodnocení knihy je opravdu nízké, nebudu knihu soudit podle negativních názorů ostatních, a brzy si knihu přečtu a udělám svůj názor. Kdo ví, třeba mě ta kniha překvapí, a já si ji nakonec oblíbím.


The Darkest Minds | Goodreads

Když se Ruby probudila v den svých desátých narozenin, něco ohledně ní se změnilo. Cosi natolik znepokojivého, že to přimělo její rodiče zamknout ji v garáži a zavolat policii. Pošlou ji do Thurmondu, brutální vlády, nebo spíše takového "rehabilitačního tábora". Mohla přežít záhadnou nemoc, která zabila většinu amerických dětí, ale ona a ostatní objevili něco mnohem horšího: děsivé schopnosti, které nedokáží kontrolovat. Nyní šestnáctiletá Ruby, je jedna z nejnebezpečnějších. Když pravda vyšla najevo, Ruby stěží unikla z Thurmondu. Nyní je na útěku, v zoufalé snaze najít bezpečné útočistě pro děti, jako je ona - East River. Připojí se ke skupině dětí, kteří unikli na vlastní pěst z tábora, jako ona. Liam, jejich statečný vůdce, tvrdě napadne Ruby. Ale bez ohledu na to, jak moc to bolí, Ruby nemůže riskovat, že se k ní dostane blíž. Zvláště ne potom, co se stalo jejím rodičům. Když dorazí do East River, nic není, jak se zdálo, nejméně ze všeho, jeho tajemný vůdce. Existují tu však i jiné síly, lidé, kteří se nezastaví pře ničím, aby mohly Ruby použít ve svém boji proti vládě. Ruby bude čelit hrozné volbě, a jedna z nich znamená vzdát se její jediné šance na život, který stojí za to žít. (Jedná se o můj překlad, předem se omlouvám za chyby.)

Kniha mě nejprve zaujala obálkou, a pak hodnocením zahraničních blogerů, kteří si knihu vychvalují. Až teprve nedávno jsem si přečetla anotaci, a opravdu hodně mě zaujala. Přemyšlím o tom, že si přece jen knihu přečtu v angličtině, kdyby vyšla v češtině, rozhodně bych si ji nenechala ujít, ale ona se neplánuje, což je škoda.


Tahle píseň ti změní život | Goodreads

Elisa Dembowská si ve srovnání se svými vrstevníky odjakživa připadá jako mimoň. A pak se jednoho dne rozhodne, že udělá všechno pro to, aby se to změnilo. Celé prázdniny na sobě dře - čte správné časopisy, dívá se na správné seriály, dokonce si i zásadně obmění šatník, jen aby hned první den školy zjistila, že se snažila zbytečně. Že i kdyby na sobě pracovala sebevíc, nezmění to, jaká je uvnitř, a že to její spolužáci vždycky poznají a stejně se s ní nebudou kamarádit. Ale co s tím? Můžete se sebou něco udělat, aby se z vás stal spokojený mimoň? (Anotace je použita z Goodreads.)

Po této knize pokukuji již od vydání, ale ještě jsem si ji nepořídila. Hodně se mi líbí obálka, a anotace také nezní špatně. K tomu má moc pěkné hodnocení, tak uvidímě, třeba si ji v brzké době seženu a přečtu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Rebecca Rebecca | Web | 25. srpna 2014 v 12:48 | Reagovat

Ta druhá kniha vypadá dost dobře.Nejprve mě strašně moc zaujal design obálky a poté i samotný děj!:)

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 25. srpna 2014 v 20:22 | Reagovat

Dvě zrcadla jsem četla a je to super knížka, i když mě trochu štvali upíři no. Ale i tak je to originální :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama