Doporučení #1

26. září 2014 v 0:00 | Clara Black |  Knihy, knihy a zase knihy

Nevíte do čeho se pustit nebo nemáte co číst? Někdy je celkem těžké zorientovat se v hromadách nejrůznějších vydaných knih, žebříčcích a neuvěřitelných množstvích knih v knihkupectvích. Proto jsem pro vás vybrala několik nejzajímavějších, které vám budu pravidelně každý týden ukazovat. Od každého něco - více v celém článku.

Nejlepší francouzská detektivka roku 2013, dekorovaná dalšími 17 žánrovými cenami.

Zima je v Laponsku studená a tvrdá. Vesnice Kautokeino se chystá na představení starého šamanského bubnu, darovaného jedním francouzským vědcem. Velkou událost zmaří krádež. Případ se dál zamotává smrtí pasáka sobů. Policejní vyšetřovatelé Klemet Nango a Nina Nansenová jsou přesvědčeni, že krádež a smrt spolu souvisejí. Co se stalo během dávné francouzské expedice do těchto končin? Proč tehdy vědci dostali šamanský buben a co tím dárce naznačoval? Napoví to tradiční píseň joik? Co do vsi přinese francouzský geolog? Uprostřed nádherné přírodní scenérie a silných postav odhalujeme jak limity moderního života, tak i tradice lidí bojujících za kulturní přežití.


Vynikající thriller napsaný přímočarým a živým stylem, navíc autorem,
který dobře zná problematiku území z novinářské praxe.


Titul Poslední Laponec patří jednoznačně (už podle anotace) k velice dobrým, spíš skvělým knihám, které by si neměli nadšení čtenáři detektivek a podobných knih nechat v žádném případě ujít. Krásná obálka, lákavá anotace a neuvěřitelná ocenění, už to je velikým lákadlem.
Vzpomínky: právě ty definují, kým jsme. Bez paměti člověk přestává existovat. A právě takto žije Christine, která po autonehodě ztrácí paměť pokaždé, když usne. Každý nový den je pro ni první a zároveň poslední. Její manžel Ben jí každé ráno trpělivě vypráví její vlastní život a obětavě se o ni stará… Anebo je vše trochu jinak? Christine se podaří za pomoci mladého doktora začít psát deník, a jeho stránky jí jednoho dne prozradí: Nevěř svému muži. Napsala to však vůbec sama? Jak se lze dopátrat pravdy o minulosti, když jediné, co znáte, je dnešek?

Kniha Dřív než půjdu spát vypadá velice slibně - ať už jako kniha, nebo jako filmové zpracování. Celkem mi připomíná Zmizelou od Gillian Flynn, což je kniha, která je tomuto titulu v jistém směru podobná. Tajemství, napětí - Dřív nez půjdu spát vypadá jako opravdu povedený kousek, co rozhodně stojí za přečtení.
Populární potravinový inspektor a reportér TV NOVA Láďa Hruška vstoupil do povědomí českých diváků také jako kuchař a dokázal, že vařit se dá levně a přitom chutně. Sestavil sbírku unikátních a většinou jednoduchých receptů na přípravu domácího pečiva, mléčných výrobků, polévek, sladkých i slaných hlavních jídel, dezertů, moučníků a dalších dobrot doslova za pár korun.

Zkuste třeba domácí loupák potřený jahodovou marmeládou s vínem ke snídani, na oběd pizzu z pomazánkového másla a ke kávě nugátové croissanty. Podráždíte chuťové buňky a potěšíte peněženku!


Kuchařka obsahuje 63 receptů.


Renomovaný autor gastronomických bestsellerů Roman Vaněk přichází s novou velkou kuchařskou knihou tentokrát s názvem "SNADNO & RYCHLE". Kuchařka zaujme svou jednoduchostí a perfektně zpracovanými recepty "krok za krokem" každého milovníka dobrého jídla. Tentokrát zvláště ty, kteří během týdne nemají příliš času stát u sporáku. Kniha obsahuje 111 rychlých rodinných pokrmů pro všední den připravených z běžně dostupných surovin, řazených v devíti kapitolách, s více než dvěma sty barevnými fotografiemi.

Láďa Hruška se dostal velice rychle do vědomí spousty lidí - ať už jako ''potravinový inspektor'' nebo jako kuchař známý svými recepty, se kterými si lidé nejen pochutnají, ale také značně ušetří - titul SNADNO & RYCHLE nabízí 111 rychlých pokrmů - já osobně sice nejsem fanoušek vaření, ale pro ty, co rádi vaří je to jistě velice dobrá volba.Geniální nebo vyšinuté? Nezřízeně vtipná kniha o dívce, která na vlastní pěst pátrá, kam že se to poděla její matka a nebojí se použít všechny prostředky, včetně: veřejných listin, tajné korespondence její psychiatričky, emailů a všeho co má po ruce.

Téměř každý čtenář někdy zažije chvíli, kdy uvítá nějaké lehčí čtení, u kterého si odpočine ať už po dni v práci, škole - nebo jako tomu bývá v mém případě, po jisté době plné čtení jiných dramatičtějších, případně ''těžších'' knih na čtení - a tak něco, u čeho se člověk pobaví a odpočine si skutečně uvítá. Pro takové případy si myslím, že je kniha Kde se touláš Bernardetto určitě dobrou volbou.Carina a Venezia Conteovy už svoje štěstí v náruči vysněných mužů našly. Julietta, třetí sestra, nese na svých bedrech odpovědnost za rodinné pekařské impérium La Dolce Famiglia a ani ji nenapadne, že by na světě mohlo být něco víc vzrušujícího než její práce…, dokud nepotká Sawyera Wellse. Nejen že neodolatelný je on sám, navíc rozčeří klidné vody Juliettina rodinného přístavu i neodolatelnou nabídkou: co kdyby se La Dolce Famiglia stala exkluzivním dodavatelem a partnerem jeho nového mezinárodního hotelového řetězce?
Julietta se však už v životě jednou spálila a moc dobře ví, že důvěřovat člověku, jehož jediný pohled ji přinutí myslet na "všechno možné", jen ne na práci, je krajně nerozumné… Julietta je vystavena nejtěžší zkoušce svého života: má zahodit jedinečnou šanci, jak pozvednout rodinný podnik, anebo riskovat na první pohled nemožnou kombinaci chladného byznysu a spalující vášně?

O Jennifer Probstové jsem se dozvěděla při vydání její knihy Manželská smlouva, na kterou mě upozornila kamarádka. Podle jejího názoru můžu, nejrůznějších recenzí a dalších hodnocení, na které jsem narazila si myslím, že i tato její novinka nezůstane bez povšimnutí.


Všechny zmíněné tituly můžete zakoupit například na Kniha.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 26. září 2014 v 14:24 | Reagovat

Ta první mně celkem zaujala :)

2 Kessi Kessi | Web | 27. září 2014 v 12:53 | Reagovat

Některé vypadají zajímavě :)

3 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 27. září 2014 v 20:03 | Reagovat

Zmizelou si chci přečíst, ale spíš v tom prvním vydání. Tohle paperbackové se mi nelíbí :) Jinak skvělý projekt.

4 Kate Kate | E-mail | Web | 27. září 2014 v 20:18 | Reagovat

Některé ty knihy vypadají dobře. :)

5 Ellnesa Ellnesa | Web | 28. září 2014 v 12:25 | Reagovat

Líbí se mi Dřív než půjdu spát, docela si na to dĕlám zálusk už od chvíle, kdy se mi do ruky dostal katalog Knižního klubu....
A můžu se zeptat, kam jsi psala pro spolupráci s nakladatelstvím Odeon?

6 Clara Black Clara Black | E-mail | Web | 28. září 2014 v 12:55 | Reagovat

[5]: Ohledně spolupráce s Odeonem jsem psala na tenhle email - jju@euromedia.cz :)

7 Ellnesa Ellnesa | Web | 28. září 2014 v 17:00 | Reagovat

[6]: Díky!

8 Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát | Web | 12. října 2014 v 18:30 | Reagovat

Napínavý film Dřív než půjdu spát online ke shlédnutí na mém odkazu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama