Knižní přání #7

8. září 2014 v 0:00 | Nessa |  Knižní přání

Projekt Knižní přání, je to něco jako On my Wishlist, jen je trošku poupravený. Pochází z dílny Nikki Finn. Spočívá v tom, že si otevřu svůj to-read list na GoodReads, k tomu stránku random.org a vylosuji si tři náhodná čísla - tedy čísla knih, která jsou přiřazena v listu na GoodReads, které bych si ráda přečetla. Ty tři knihy tady pak ukážu.


Pád | Goodreads

Některým andělům je souzen Pád...

Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného - a dává to jasně najevo -, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.
(Anotace je použita z Goodreads.)

Tuto knihu jsem četla pár dni po té co byla vydáná, takže někdy v roce 2011. Páni to je dlouhá doba. V té době, co jsem ji četla se mi kniha hodně líbila, jenže teď, s odstupem času si říkám, že bych ji pět hvězdiček už nedala. Mám doma celou sérií, kupovala jsem si ji hned, co každá kniha vyšla, ale se čtením jsem skočila u třetího dílu, zkoušela jsem se do ně několikrát začíst, ale prostě ne, nešlo to. Takže doufám, že jsem za ty knihy neutratila ty prachy zbytečně, protože to by mě opravdu hodně naštvalo, snad si celou sérii brzy přečtu, ale nepočítala bych s tím, jelikož budu muset přečíst i povinnou četbu.


Wanted | Goodreads

Slovně zneužívaná svoji matkou po několik let, osmnáctileá Ellie Johnson vždycky věřila, že nikdy nebude milovaná, nebo chtěná nekým. Rozhodla s všechnu svou pozornost věnovat střední škole, a pak následně se dostat na univerzitu Texsu, kdy by ráda začala nový život, daleko od své matky. Toposlední, co Ellie očekávala, bylo zamilovat se do Gunnera Mathewse, začínajícího linebackera hrajícího za texaskou univerzitu a ještě k tomu nejlepšího kamaráda svého bratra. Gunner měl pouze dvě vášně ve svém životě - fotbal a dědův ranč, dokud se nazamiloval do mladší sestry svého nejlepšího kamaráda. A nezastaví se před ničím, aby Ellie dokázal, jak moc ji chce, i kdyby to znamenalo, že musí jednat tvrději, než by se jí líbilo. Gunner ví, že jsou předurčeni být spolu navždy, ale Ellie stále popírá své city ze strachu, že by si mohla znovu ublížit. Pokaždé, když se Gunner dostane blíž k jejímu srdci, ji něco zase odstrčí. Bude někdy Ellie schopná nechat minulost být a pustit ho do svého srdce? Ale bude Gunner dost trpělivý, aby na ní počkal? Co je to bude stát, než si uvědomí, že jsou jeden pro druhého tím, co vždycky chtěli? (Jedná se o můj překlad.)

Tuto knihu jsem si do to-read listu dala kvůli pěkné obálce. Vlastně, skoro všechny knihy v mém to-read listu jsem kvůli svým krásným obálkám. Ale tahle kniha si mě něčím získala hned na první pohled. Až nedávno, co jsem překládala anotaci, jsem se dozvěděla o čem kniha vlastně je, a nevypadáto vůbec špatně. Je škoda, že se kniha neplánuje vydat v češtině, protože já bych si ji moc ráda přečetla, takže mi nezbyde nic jiného než si knihu přečíst v angličtině.


Andělé noci | Goodreads

Skutečný svět je plný hrůz. Jen se zeptejte šestnáctileté osiřelé holky Dru Andersonové, drsňačky, která sama sejmula slušnou porci padouchů. Je ozbrojená, nebezpečná a připravená nejdřív zabíjet a teprve pak se ptát. Takže jí chvíli potrvá, než přijde na to, komu může důvěřovat... Dru Andersonová je "divná", kam až její paměť sahá. Cestuje s otcem od města k městu a loví strašidelné noční potvory. Je to zvláštní život, ale dobrý - dokud všechno nevybouchne v ledovém, zchátralém městě v Dakotě, když se jí kuchyňskými dveřmi vláme do domu hladový zombie. Osamocená a k smrti vyděšená Dru se ocitne v pasti, a bude potřebovat veškerý svůj důvtip a zkušenosti získané při tréninku, aby vyvázla živá. Příšery se rozhodly oplatit svým pronásledovatelům stejnou mincí, a tentokrát je na pořadu dne Dru. Šance na přežití? Mizivá až žádná. Pokud nevydrží do svítání, je po všem... (Anotace je použita z Goodreads.)

Po této knize jsem se dlouho scháněla, až jsem si ji sehnala jako ebook, a ještě pořád mi ten ebook straší v tabletu, a kniha pořád nepřečtená. Až nyní jsem si přečetla po dlouhé době anotaci, a vůbec to nevypadá špatně. Nevím jaké má kniha hodnocení, nebo jestli jsou na i více pozitivní nebo negativní názory, nebo naopak, ale já si tu knihu chci rozhodně přečíst, a udělat si na ni svůj obrázek, kdo ví, třeba budu překvapená. Jen je škoda, že nakladatelství vydalo jen první dva díly ze série a zbývající díly nechystá dovydat. No uvidíme, pokud se mi kniha bude líbit, možná si další díly přečtu v angličtině.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 8. září 2014 v 15:56 | Reagovat

Pád se mi hodně... nelíbil. Nechci tě odrazovat, ostatně, knihu musíš sama zkusit, aby jsi zjistila, jestli je dobrá nebo špatná :) Andělé noci se mi moc líbily a též mně naštvalo to, že nechtějí vydat 3. a další díly :/

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 8. září 2014 v 19:47 | Reagovat

Pád mě hodně zklamala, takže asi moc nedoporučuji. Ale zbylé dvě knihy vypadají moc hezky. :-)

3 Eliza Eliza | Web | 12. září 2014 v 15:43 | Reagovat

Kromě Wanted znám obě knihy, Pád je takový dost svérázný, trochu mi připomínal Hex Hall. Andělé noci jsem ještě nečetla, někomu nevyhovuje nespisovná mluva. Wanted bych chtěla zkusit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama